Otec (Gary Lewis) si svojho syna Billy Elliota (Jamie Bell) predstavoval celom inak. Už ho videl v boxerskom ringu s rukami nad hlavou, ako sa teší z víťazstiev, ktoré sa rodia z potu a krvi. Lenže keď Billy uvidí vo vedľajšom sále budúce primabaleríny, sen o boxerskom ringu dostáva vážne trhliny. Ladnosť pohybu, ktorou sa pýši balet, mu učarovala neuveriteľne silno. Lenže čo na to povie jeho otec? Vlastnú túžbu však nemôžete oklamať a zakrátko sa Billy aj vďaka pani Wilkinsonovej (Julie Walters) objaví na hodine baletu. Od prvej chvíle je jasné, že Billy je mimoriadne výnimočný talent. Pani Wilkinsonová nakoniec prehovorí Billyho otca, aby mu zaplatil hodiny na prestížnej baletnej škole. Raz sa mu to môže celkom dobre vrátiť... (RTVS)

Johnysman

Opravdu doják skoro od začátku do konce. Parádní zpracování příběhu. Moc se mi líbila kamera a spousta nápaditě natočených scén. Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. ()

PTuranyi

Príbeh Billyho Elliota ako chlapca z chudobného baníckeho kraja, ktorý si v ťažko skúšanej rodine bez matky nájde cestu k tancu a baletu je natočený veľmi dobre a rovnako dobre zahraný. Billy je svojím záujmom o tanec zaskočený a v jeho vnútri zápasí tvrdá otcovská výchova s talentom. ()

Igy007

Překrásnej příběh. Sice to vořvu jako stará tadadá, ale stojí to za to ! Skvěle obsazeno, herci zasluhují všichni BAFTA, i ta mrňavá holka u plotu, co za celou dobu řekne jenom "Ahoj, Billy". Zdálo se mi to super před mnoha set lety, když jsem na tom byla v kině, zdá se mi to super i teď, kdy už jsem stará popelnice nad hrobem. Jamie Bell je stále výborný herec, viděla jsem nějaké jeho postavy v rámci posledních cca. 10 let. ()

vykyn

Pro tenhle film mám velkou slabost.Snad se mi nikdy jindy nestalo,abych doma u videa brečel..opravdu tento krásný,dojemný,úžasný film dojal mé jinak otřelé srdce.. ()

Petro

Krásný film, podařené dílo! Ale co je na něm vyjímečného, je vnitřní optimismus, jemná radost a dokonalý humor. Nepřehnédnutelné je pozadí exteriérových scém, které tvoří všude přítomíní angličtí policisté. Skvěle zahraná vedlejší role Billyho kamaráda. ()

josmart

Film jsem viděl večer před Štědrým dnem s rozsvíceným stromkem. Film byl natolik příjemný a pozitivní, že mi navodil takovou vánoční náladu, která už se v dalších dnech nezopakovala. ()

Treble

V češtině poloviční zážitek, škoda. Jeden z nejlepších soundtracků, super. Ale celkově - velmi dobře zpracovaný, ač poměrně jednoduchý a častokrát viděný příběh. ()

SpeedyL

Možná jen škoda toho táhlého začátku, ale díky perfektnímu závěru nelze nedat 5*... J. Bell i Gary Lewis - parádní herecké výkony. No, prostě zasloužených 86%. ()

lapatata

Hodně zvláštní drama, na můj vkus dost chladné. Nejhorší na tom je asi fakt, že jenom v letošní sérii Česko-Slovensko má talent jsem viděl nejmíň pět kluků, kteří byli daleko víc tanečně nadaní než Jamie Bell, a to jsem to sledoval jen občas. Škoda. Po zdejším hodnocení jsem očekával mnohem víc. ()

acervena

Včera jsem tenhle úžasný film viděla asi po šestý a znovu se utvrdila v tom, že je jeden z nejlepších, který jsem vůbec viděla. Jamie Bell a jeho skvělý stepařský kousek, několik emočně velmi vypjatých scén s otcem stávkokazem, film má všechno, co v pořádném filmu nesmí chybět - emoce, humor, muzika, atmosféra, dávám plných 5. ()

P@\/EL

Povedený dramatický kousek o klukovi, který si šel velice odhodlaně za svým snem. Ikdyž mi osobně balet nic neříká, tak tenhle příběh byl docela působivý. Film nabídne velké množství výrazných dramatických prvků, takže diváka pohltí a zaručí mu, že se u filmu nebude nudit. Sociální námět na pozadí příběhu jen umocňuje celkový dojem z tohohle filmu. ()