Iron Man

• USA Iron Man

Tony Stark (Robert Downey Jr.) je mladý génius, miliardár, playboy a filantrop. Ako syn legendárneho vynálezcu a obchodníka so zbraňami Howarda Starka pokračuje v rodinnej tradícii. Aj on vyrába a dodáva technologicky najvyspelejšie zbrane pre americkú armádu a jeho životnú filozofiu vystihuje veta: "Najlepšia zbraň je tá, z ktorej stačí vystreliť len raz." Na ceste z vydarenej prezentácie najnovšej zbrane hromadného ničenia pre armádne špičky v Iraku a tamojšiu jednotku plukovníka Jamesa Rhodesa (Terrence Howard), Tonyho na horúcej afganskej pôde unesú teroristi. Muž, ktorému ležala Amerika pri nohách, sa tak razom ocitá v zajatí ľudí, ktorí po ňom chcú jediné - aby začal vyrábať zbrane pre nich. Vďaka svojej vynaliezavosti, výnimočnému intelektu a schopnosti improvizovať si Tony v zajatí vyrobí "brnenie", ktoré mu pomôže dostať sa na slobodu. Potom však dostane nápad, ako sa tento improvizovaný kovový oblek dá ešte podstatne vylepšiť. Získa tým úžasné nadľudské schopnosti a zrodí sa nový superhrdina - Iron Man. A do jeho podoby sa Tony Stark prevteľuje vo voľnom čase, aby zachraňoval svet. (TV JOJ)

Michal118

Prostě špice celého MCU. Neskutečně dokonale obsazen, vždy vtipný Robert Downey jr. Odstartování příběhu komiksových superhrdinů ve filmu s krásnými 81% procenty. Za mě 95% ()

KuceraJohny

Tohle je dokonalá ukázka jak má vypadat sólový komiksový film. Iron Man odstartoval filmový vesmír marvelu a díky tomu že byl tak zdařilý je teď na světě tolik pokračování. Pro Downeyho je role železného muže jako stvořená. Nedokážu si představit že by Iron Mana hrál někdo jiný než on. Zápletka filmu je taky vynikající, všechno do sebe hezky zapadá. Myslím si že lépe Marvel ani začít nemohl. ()

soukyd33

Maximální počet 100%!!! Proč? Super charakter postavy Tony Stark. Skvělí příběh a závěr. Herecké výkony všech herců. Iron Man!!! Zničení a poražení záporáků tím nejlepším způsobem. Soundtrack! Doporučuji. Hvězdiček 5***** ()

zuzrik

RDJ FTW. Nejlepší část z celé trilogie. Kdybych měla sestavit TOP 5 Marvelovek všech dob, tenhle film by mě spolu s prvníma Avengers a druhým Kapitánem napadl jako první. Prostě génius, miliardář, playboy a filantrop... <3 ()

Bogrant

Favreau nie je taký dobrý režisér, ale môže si povedať, stvoril som hrdinu, ktorý sa vo svojom finále stal kráľom Marvelu. Downey Jr. samozrejme bezkonkurenčný, s takou ľahkosťou a nadhľadom akou si ide pri svojich filmoch to by malo ísť príkladom ostatným, ktorý sa niekedy snažia až príliš a úspech nie je taký, aký by si predstavovali. Priemerný štart tohto železného chlapíka. ()

Sa.sa

Super řežba, akce, kvalitní masky i slušný námět.... Prostě to chce vypnout mozek a užívat si to, nic jiného v tom není a nedá se očekávat... Prostě komerční film na vydělávání peněz na filmu a prodeji cetek okolo... ()

maxELfilmy

1.den Aby jste to pochopili tak se na každý MCU film který mám na DVD koukám. Dnes začneme Iron Manem. Robert Downey Jr. je skvělí. Iron Man je extrémě symptatický a hned ze začátku jsem si ho oblíbil víc jak Thora. Padouch je nic moc. Jako když ten film vidíte tak po 5 (jako já) tak ho začnete chápat. Bohužel pro člověka co to vidí po prvé tak je špatný. Paper je taková nudná. Rhodes mě víc bavil v dalších filmech. Deset prstenů se moc nepovedla. Za to humor a hudba je úžasná. Akce je dobrá, ale třeba takový Spider-Man 2 (2004) má lepší akci ( a trojka taky). Celkově MCU má hodně dobrý rozjezd, ale chyby to má. Hodnocení 8/10 neboli 4/5 ()

Exanys

Tento film jsem viděl poprvé v 11 letech. Už hned v tu chvíli jsem pochopil, proč zachránilo Marvel Studios od krachu. viděli jste snad někdy lepší filmovou adaptaci komiksu? Já tedy ne. R. Downey Jr. je navíc pro roli Tonyho Starka zrozen. Celý film je navíc opravdu náramně doplněn různými efekty, jež dají filmu dynamičnost a člověka zcela pohltí. Snad jen lepší herecký výkon Jeffa Bridgese by se hodil. Pro vstup lidi, jenž chcou vstoupit do Marvel Universe, je tento film povinnost. Mimochodem, RDJ konečně není na drogách <3. Jo, toto si zaslouží 10/10. ()

Rebel24

"I am Iron man." Well Downey, you are indeed. Spätne je nepredstaviteľné, žeby sa stal niekto iný geniálnym miliardárom, filantropom a zosobnenim hrdinu, schopného obetovať vsetko pre ochranu najbližších. Intro do celého MCU započalo štart dnes už obrovského univerza, sveta hrdinov, filmov, ktoré sú dnes azda jedine schopné skutočne prilákať ľudí do kín. Jon Favrou si výborne rozbehol režijnu kariéru, Djawadi hudobnú a Robert kultovu rolu na ďalších 11 rokov. 95% ()

Dusty56

První polovina je parádní, závěr pak je trochu slabší (konkrétně záporák je slabší a ta zápletka okolo něho). Jinak zbylé obsazení je parádní - Iron Man je jeden z nejlépe obsazených superhrdinů a Paltrow tam také dobře zapadá. Jeden z lepších filmů od Marvelu. 80% ()

Mikey_Silver

Tenhle film podstatě položil základy pro vybudování velké filmové značky. Zároveň má boží soundtrack, úžasnou akci, skvělý vizuál a především boží casting, Robert Downey Jr. je mega sympaťák. Jde o jeden z nejpovedenějších filmů, které kdy Marvel vytvořil. ()

Tongo

Konečně další Marvelovka která mě bavila. Příběh je v pohodě a postavy taky a hlavně hlavní postava mi je aspoň trochu sympatická ale zase to nechci úplně přechválit ne že by to nebylo dobrý to netvrdím ale čekal jsem od toho nevím proč trochu víc . Každopádně za mě to byl dobrý film a myslím si že jeho další díly jsou stejně dobré jako tento . ()

Bragi66

Skvělý rozjezd s nadsázkou a hereckým koncertem Roberta Downeye Jr. Ale od chvíle, kdy si začne kovat to ironické brnění, tak to s nadsázkou jde nějak s kopce. Je to sice lepší než ti superhrdinové v elasťákách nebo červených plavkách, ale brzy tomu dojde ironie. No škoda - mohlo to být veselejší. ()

Iron_Man

Za Roberta Downeyho, za jiskření mezi ním a Paltrow a taky za docela slušnou adaptaci. Jediné, co mi chybí, je hudba od Black Sabbath - Iron Man, jinak asi nejlepší komiksová adaptace. 90 %. ()

play@peace

Upřímně když jsem poprvé uviděl Jona Favreaua na postu řežiséra, čekal jsem nějakou dětinskou adaptaci ve stylu Zathury apod. Jenže Iron Man mě velmi mile překvapil svou dospělostí. Takhle si představuju komiksovou adaptaci, jen těch akčních scén možná mohlo být o něco víc. ()

Booman

Za předpokladu, že toto je pouze úvod do druhého dílu, byl film dle mého názoru dobrý. Ovšem sám o sobě, byl začátek příliš pozvolný, a ironmanovské akce bylo minimum. Víc jak polovinu filmu se čekalo na to, až Stark konečně vyrobí oblek Ironmana a pak už se stihly všehovšudy pouze dvě slabší akce, ale i tak to nebylo špatné. ()

Theodred

Hned v úvodu vás chytne Robert Downey Jr. a pak pouze pomalu pouští. Čím méně se soustředíte na Downeyho, tím spíš vidíte herecké výkony kolem něj, které taky nejsou k zahození. Ovšem, co se týká 100 + 1 bonmotu, jak zde bylo poznamenáno, zkuste skouknout Kiss Kiss Bang Bang, kde jich má Downey 3krát víc a 2krát vtipnější. ()

Banda fasuje další spinoff o známých postavách

Banda fasuje další spinoff o známých postavách

28.07.2024

Čtvrtá série končí a poslední pátá sezóna úspěšného seriálu Banda nás čeká v roce 2026. Seriál si skrze odlehčený přístup ke komiksovým hrdinům, zábavné postavičky a v neposlední řadě nechutně… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (viac)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří

09.08.2018

Disney to se svojí streamovací službou patrně myslí vážně. Konkurence Netflixu, Amazonu, nebo Hulu bude spuštěna někdy v příštím roce, a objeví se na ní např. nové verze pohádek Lady a tramp nebo Meč… (viac)