Shoot 'Em Up je divoký thriller plný čierneho humoru, prinášajúci hodinu a pol čistej akčnej zábavy, ktorá sa začne už pred úvodnými titulkami a do úplného konca nepoľaví. Pán Smith (Clive Owen) je najnaštvanejší drsňák na svete. Ani sám nevie ako, no zrazu sa ocitne v situácii, kedy musí ochrániť tú najnevinnejšiu vec zo všetkých – novorodenca. Dieťa, ktorému Smith uprostred prestrelky pomôže na svet je terčom útokov nekonečného prúdu zabijakov, ktorých vedie záhadný pán Hertz (Paul Giamatti). Uprostred spŕšky guliek a zoči-voči každej možnej permutácii prestrelky, akú si len dokážete predstaviť, nájde Smith neobvyklého spojenca – prostitútku DQ (Monica Bellucci). Aby žiaden člen tejto zvláštnej rodiny neskončil na nesprávnej strane guľky, musí Smith čo najskôr vyriešiť záhadu, prečo chce niekto zabiť nevinné dieťa... (oficiálny text distribútora)

SG-1

"Víte, co nesnáším? Nesnáším tyhle čtyřicetiletý kretény, co nosej copánky. Ten ohon z tebe nedělá frajera, mladýho ani fešáka." -pan Smith- ()

Kejdlo

Akční zábava nesoucí se ve stylu Zastav a nepřežiješ a prvního Kuryrýra. Navíc to podporuje k papání mrkvičky, ochraně dětí a nepřerušované souloži. Takže po téhle stránce spokojenost. Sejmi je všechny stojí ale především na akci, a ta byla odvedena "jen" slušně. S lepším režisérem by to možná dosáhlo i pokračování. Mrkvičkář Smith by na to měl. 6/10 ()

Lukoboss

Sice vím, že to měla být komedie/parodie na akční filmy, ale tohle jsem teda nesl těžce. Protože to na jednu stranu bylo strašně dementní a absolutně stupidní, na druhou stranu se tvářilo vážně a zůstalo to tak nějak mezi. Hlavní hrdina neustále žere mrkev a ještě je schopnej tím zabíjet, Monica Belluci je sice pořádná prsatice, ale to nijak výsledku nepomáhá. Hlavním plusem je soundtrack a pár scén, u kterých jsem se fakt zasmál. Jinak teda celkem utrpení, o čemž svědčí i to, že jsem se za těch pouhých 86 minut asi 6x podíval, kdy už bude konec. ()

Arkanoid

Nezastaviteľný mrkvožrút - romantik s klasicky drzým výrazom Cliwe Owen zvláda so zbraňou nielen strieľať a hrať, ale aj rodiť, ba ešte viac, keby nenarazil na Paula Giamattiho. Skoro nikdy neutíchajúca akcia nekonečnej streľby lahodí aj vďaka plynulému strihu a trefným hláškam. Mínusom týchto scén je fungovanie na princípe superman vs. obyčajní ľudia rovnako ako predvídateľný dej. ()

Kanibal

Sejmi je všechny je typickým představitelem filmu, který musíte vidět ve správné náladě - pak si užijete tu šílenou akci, ty neuvěřitelné hlášky, pološíleného Clivea a zcela šíleného Paula Giamattiho. A asi nebudu daleko od pravdy když řeknu, že by se za likvidaci hlavního padoucha nemusel styděn ani Leslie Nielsen v nejlepších letech. ()

chef

Musel som to vypnúť po pol hodine. Owena mam radšej v psychologických-intelektuálnych úlohách. Trápne prestrelky s mrkvou v hube mi k nemu nejak nesedia, takže si radšej nebudem kaziť vkus :-/ ()

uzzi

Tenhle film Vás sejme a to buď svojí debilitou, nebo .. překvapivě... debilitou. Záleží na Vaší schopnosti a chuti se bavit ujetou a předimenzovanou zábavou. Protože v tomhle filmu jde jen pouze o efekt a ten je zde přítomen v takové míře a absurditě, že je snadné se jím doslova přežrat. Pokud jste schopni, nechat se strhnout tím vším a zároveň si užívat evidentní nadhled, budete se bavit. Škoda jen, že režii dostal snaživý, leč ne zrovna úplně schopný Micheal Davis. nechává spoustu dobrý nápadů nevyužítých. Co se týče hereckého obsazení, je skvělé a to přehrávání a troušení absurdit je smrtící. Bohužel jsem se také trochu přežral a ač jsem se bavil, bylo to ve finále jen efektní na steroidech napojené akční béčko. Natočit to Tarantino, všichni hledají co tím chtěl říct a jak skvělé a plné popkulturních odkazů to je. Tady se dá jen říct, ano je to film o úplném hovnu a myslím že to o sobě sakra hodně tuší. Příjemný výplach, ale Komando forever:-) 65% ()

Seti

Vůbec nic jsem nečekal a......královsky jsem se bavil! Občas už to bylo skutečně moc, ale některé nápady byly skutečně výborné. Příběh nestál za nic, ale kvůli sofistikovanému příběhu se na takovýto film určitě nedívám. Tenhle film si skutečně na nic nehraje a proto se mi možná líbil ještě víc než Jasonův Crank. ()

casioa....

zábavné ...ale plytke.....tá sex-streľba bola hustá :D ...Owen tu je neskutočne neporaziteľný hrdina....Batman so Supermanom sa môžu schovať..nech žije Clive-man :DD ()

chmíří

Čekal jsem akční nářez bez špetky logiky ( už podle názvu), a taky jsem ho dostal. K tomu jsem dostal celkem v pohodě soundtrack a pár vtipných scén, ale nic navíc a ta logika chyběla až moc, ale na druhou stranu to má jenom 90min... ()

Tjaden

Čistokrevná akčňárna se spoustou dobré muziky. Hlavní hrdina hýřící stylovými hláškami, správnej záporák, užití mrkve na sto způsobů a mnoho dalšího. Poněkud nízké hodnocení tohoto filmu mě zaráží. ()

vaja

Děj je spíš v pozadí, na prvním místě je tu dokonalá akce. Pokud u toho vypnete, dočkáte se už od začátku takové jízdy, že nebudete stačit koukat. Clive Owen je neskutečně hláškující drsňák, který během filmu vystřídá hooodně pistolí, popř. si vystačí s mrkví a zanechává za sebou hromady mrtvol. Monica Bellucci je tam jasná ozdoba. Film je dlouhý tak akorát, takže nehrozí, že začne nudit. Oddychovka. ()

Bobek15

Je toľko výborných akčných filmov, ktoré sú dôkazom toho, že akčný film môže zaujať nielen peckovou hi-tech akciou, ale aj nápaditosťou, humorom, či zaujímavým a, aspoň čiastočne, zmysluplným dejom. Tak prečo sa potom točia stupídne filmy, ktoré filmovým fanúšikom bez sadistických či úchylných sklonov neponúknu vôbec nič?!? V podstate bez deja, humoru a !coolovosti!. Akčné scény taktiež bez okulahodiacich momentov, pretože ich efekt predčila ich naivita. 1* za charizmu Clive Owena a krásnu Monicu Bellucci. ()

jondoe

No tak na tomto filme som sa bavil ... asi som bol na to spravne naladeny lebo tieto typi filmu nepartia do mojich oblubenych ale toto sa mi pozdavalo. A ktomu krasna Monica Belluci je u mna vzdy vyhrou. ()

Ondra16

Pan režisér bude asi trochu zanedbané epileptické dítě, aspoň podle téhle slátaniny. Všechny aspekty filmu byly naprosto utopené a o nějákém konkrétním stylu se také nedá mluvit. Celé akčí scény vypadaly jak vystřižené z nepovedené firts person akce na obtížnost easy. Jediné co se dá ocenit jsou herecké výkony (tzn. Owen, Giamatti) a místy až šílené nápady k čemukoliv. P.S. Clive Owen je pan Kruťák. ()

Mr.Floyd

Oceňujem "invenciu" hollywoodskej produkcie o reinkarnáciu akčného žánru v pravom slova zmysle. Zdá sa, že po kadejakých amerických ulízaných krásavcoch s búchačkami, výbuchmi a peknými babami prevzali hlavné role v akčňákoch tí správny borci - zlý, špinavý, drsný a nekompromisný. Tento trend je naviac posilnený akýmsi neurčitým zámerom tvorcov o čo najbizarnejšie, najoriginálnejšie a najnechutnejšie scény a námety. Crank toto umenie priviedol skoro k dokonalosti a tento film sa ním očividne nechal inšpirovať. Pravdu povediac, na filmy mám pomerne prísne kritériá avšak vždy dokážem oceniť dobre natočený, nelogický, oddychový akčňak. Ale na môj vkus sa podobné akčné filmy už vymykajú z medzí akejsi morálnej únosnosti (ja viem, že sa natáčajú aj väčšie nechutnosti, ale tie bežne nedávajú v kinách a na HBO). A zapliesť do celej tej nechutnosti nevinné bábätko mi prišlo naozaj prehnané a nečudoval by som sa keby nejedno občianske združenie a tisíce mamičiek podali na tvorcov trestné oznámenie :) Napriek tomu si myslím, že priaznivcov žánru film dokonale uspokojí, ale rozhodne to nie je nič pre detičky. ()

Herráček

Nevím proč, ale Owen mi do role superdrsňáka sedl lépe, než Statham... A už jenom to, že je v tom mrkev jako vražednej nástroj cosi naznačuje... Jeden z nejlepších úletů, co jsem zatím měl čest vidět... ()

bruceman7

Velmi příjemná komixová řežba, kde hlavní hrdina byl zřejmě v učení u Chucka Norrise (kurz "vyhni se 20 střelám naráz a pak ty hajzly efektně odbouchni"). Takže pokud abstrahuju od pojmu realističnosti, dám 7/10 ()