Shoot 'Em Up je divoký thriller plný čierneho humoru, prinášajúci hodinu a pol čistej akčnej zábavy, ktorá sa začne už pred úvodnými titulkami a do úplného konca nepoľaví. Pán Smith (Clive Owen) je najnaštvanejší drsňák na svete. Ani sám nevie ako, no zrazu sa ocitne v situácii, kedy musí ochrániť tú najnevinnejšiu vec zo všetkých – novorodenca. Dieťa, ktorému Smith uprostred prestrelky pomôže na svet je terčom útokov nekonečného prúdu zabijakov, ktorých vedie záhadný pán Hertz (Paul Giamatti). Uprostred spŕšky guliek a zoči-voči každej možnej permutácii prestrelky, akú si len dokážete predstaviť, nájde Smith neobvyklého spojenca – prostitútku DQ (Monica Bellucci). Aby žiaden člen tejto zvláštnej rodiny neskončil na nesprávnej strane guľky, musí Smith čo najskôr vyriešiť záhadu, prečo chce niekto zabiť nevinné dieťa... (oficiálny text distribútora)

Lukadlo

S odstupem času nemůžu jinak. Je to maximální úlet, a ten drive, ten prostě nekončí. Nesnažte se přemýšlet nad tím, zda to, co vidíte, je, či není možné. Shoot em se nepáře s žádným úvodem do děje...po prvních dvou minutách se to rozjede a jede to, jede, jede až do konce... Režisér měl občas zajímavé nápady.... Za zmínku rozhodně stojí první vážnější přestřelka...jeden mrtvej, druhej mrtvej, dvacátej mrtvej ...a pozor - střih - vidíme padající nábojnice na bříško rodící matky, kde se odrážejí jako na trampolíně a směrem k zemi - střih - třicátej mrtvej...No napadlo by vás to? ()

lucky777

Chtěl sem na hodinu a půl vypnout a jen se tak bavit a dostal sem přesně to co jsem čekal. Ani víc ani míň. Skvěle natočená oddechovka. '-D ()

Kroup4

Ten film je peklo,v dobrým i ve zlým.Stupidní je až běda,spousta blbostí,ale taky spousta nadsázky,svkělé akce a spousta záběrů na krásnou Monicu Bellucci která je film od filmu hezčí a hezčí.Film si vlastně ani na nic nehraje a slouží k tomu aby jste vypli a nechali se bavit,což mu jde. ()

Henry Morgan

Z počátku se to tvářilo hrozně hloupě a dost jako parodie, ale asi po 15 minutách se to úžasně rozjelo. Zběsilá akce, promíchaná s nádhernou ironií, jízlivým a černým humorem a to vše v podání sympatického Owena. Hlavní ženská postava v podání Belluci byla stejně úžasně nepředvídatelná a rozporuplná, jako hlavní hrdina. Další úžasně zábavnou postavou byl Giamatti, který si střihnul hlavního grázla a musím říct, že mu to koukalo z očí. Navíc jeho chlípnost a odpornost podtrhovalo geniální uvažování, kterého by schopen při chytání protivníků. Tenhle film mě příjemně překvapil, jedná se o pecku, kterou lze označit buď za geniální nebo za odpad, rozhodně mi to sedlo, takže se hlásím k plnému hodnocení. Krátká, zběsilá, vtipná, dynamická a gradující akce bez zbytečně rádobychytrých úvah má určitě své místo. Chválím režii i kameru, protože to co dokázali s minimem materiálu pro děj a úžasně promyšlenými, invenčními, kreativními a šokujícími akcemi ještě doplnili o ironické prvky a zaslouží si pochvalu. ()

Shaleman

Drsný, věčně nasraný střelec se nechtěně stane opatrovatelem malého mimina na cestě plné nudné akce, nevhodně vybrané hudby, tupých rádobyvtipných dialogů a nápadů jak vystřižených jak z parodie na Tarantina. ()

vrata.zami

Parádní béčko! Co víc k tomu říct, širší komunitě se holt nezalíbí, prostě 40+ nezaujmete tím, že tu holku bude šukat a zároveň střílet (mě to totiž dostalo!). 85% ()

renoarko

Čo potrebujeme na výrobu jednej akčnej haluze? Zopár mrkiev, malé zlaté decuľo, krásnu Monicu Belluci, hláškami hýriaceho Clivea Owena a Paula Giamattiho. Kombinácia, ktorá možno nie každému chutí. Ale ja som to zjedla a ešte vylízala aj misu :) Nápadité dielo, pri ktorom som sa náramne bavila. ()

balcazar

Nadpriemerná jednohubka. Hoci uveriteľná ako lietajúce prasa, bavila ma, hlavný hrdina s mrkvou tu ešte nebol, a mám taký čudný pocit, že už ani nebude. P.S. Monica Bellucci mi naozaj učarovala! :-) ()

josieaddms

Klasická tří-hvězdičková podívaná, řekla bych. Blbina, ale zábavná. Clivu Owenovi to docela slušně šlapalo, byl trochu parodický, a zároveň se nepitvořil. Sice to bylo absurdní, a neuskutečnitelné, ale tak, nehrálo si to ani náhodou na reálné drama. Právě komické prvky byli příjemné, i když mělo to i své úlety. Giamatti byl docela odporný, což je vlastně pochvala, protože to zahrál tak, že mu to člověk věřil. Proč nedat do tvrdého akčňáku jednou i malé miminko? Proč neudělat hlavního hrdinu sice zabijáka, ale zároveň s pevnou vůlí a morálkou? Mě to přišlo jako docela vtipný paradox. Bylo všestranně vyvážené, a to bylo hodně velké plus. Takže proč ne? ()

Kingjiri

Dedukce hlavních postav je často čirym jasnovidectvim (heavy metal, rozsypaný sklo z auto-okna), schopnost objevit se vždycky ve správnej čas na správnym místě je neomylná a nějaký scény jsou už přehnaně za hranou jakejkoliv fyzikálních zákonů (přestřelka při pádu z letadla nebo "náboje a krb"). Jinak je však Shoot ´Em Up velice líbivá no brain podivaná se spoustou akce (přidal bych ještě nějaký bitky nebo honičky), krve, údernejch hlášek a dobrym soundtrackem. Hodně práce pak taky odvedli Clive Owen s Paulem Giamattim, kterejm role krásně sedli a náležitě si je užívali. Hlavně díky nim letí čtvrtá slabší hvězda. ()

rublik05

Sejmi je všechny je jednoznačně jeden z nejvíc nerealistických a nejvíc absurdních filmů, která jsem v poslední době viděl. V tomto poněkud zvláštním akčňáku mě překvapilo množství nápadů, které se tvůrcům do filmu podařilo narvat a musím přiznat, že některé šílenosti mě absolutně odrovnaly. Dokonce si myslím, že většina scén z filmu je parodií na slavné hollywoodské akční hitovky, jak jinak si vysvětlit to množství zabitých gaunerů, nekonečna nábojů v zásobnících a v neposlední řadě i úvodní porod a bizarní triky s mrkví. Nemůžu však říct, že bych se nepobavil, protože i když většina scén působí tak šíleně hloupě, díky dobrým hercům a povedeným hláškám je to docela nářez. Režijně se jedná spíše o takový průměr, scénář lehce tuctový, na druhou stranu se tvůrcům moc povedl výběr hudby, která akčním scénám perfektně sedla. Díky svižnému tempu film nenudí, má spád, velké množství přestřelek a pořád se v něm něco děje, takže u mě spokojenost. Jelikož se však pořád jedná o slušnější béčko, lepší průměr by tomu tak nějak odpovídal. 6/10. ()

Nix

Čekal jsem víc teda. Ne, že by mne film nebavil, ale v té hromady akce jsem čekal i tu akci o něco lepší. A celkově film byl takový nudný s né moc velkým tempem. Ano u filmu nabitého akcí to asi není dobrá věc. Chtělo by to lepší strukturu a lépe si s tím pohrát, ale Clive byl fajn. Ale jako přiznivce tvrdé metalové muziky mne potěšila a opravdu rozesmála scéna s metalovým mimčem. Jinak bohužel film za moc nestojí. ()