Príbeh začína pádom hviezdy. Tristan Thorne (Charlie Cox) je jednoduchý chlapec z anglickej viesky Stena (pomenovanú podľa kamenného valu, ktorý ju obklopuje a chráni pred paralelným svetom za jej hranicami). Miluje miestnu krásavicu Victoriu (Sienna Miller) a to tak, že je pre ňu schopný urobiť čokoľvek. Aj vydať sa na cestu do sveta za stenou, odkiaľ jej hodlá priniesť spadnutú hviezdu.  Netuší ale, že tá po dopade získala podobu krásnej dievčiny menom Yvaine (Claire Danes), a že nebude jediný, kto po nej túži. Proti stoja mocní súperi - princ, ktorému má hviezda pomôcť k získaniu trónu, a ohavná čarodejnica (Michelle Pfeiffer), ktorej by Yvainino srdce zaistilo večnú mladosť a krásu. Najväčším nepriateľom si, ale nakoniec bude Tristan sám, pretože ho ani vo sne nenapadlo, že by sa do darčeka pre dievča svojich snov mohol zamilovať. (TV Markíza)

heyda

HUDBA = JUST AWESOME!!! ... Nemám slov. Prostě fantastická pohádka, která patří k tomu nejlepšímu ve 21. století. Je až k neuvěření, jaký svěží vítr do kinematografie přinesl Matthew Vaughn. ()

mat.ilda

Vtipná a velmi příjemná zábava, dokonce i pro diváka, který není zrovna pohádkový... ty dvě hodiny utečou dřív, než si stačíte něco přát - skoro, jako když padá hvězda. ()

VenDulin85

Dala jsem si docela načas, než jsem se na Stardust podívala, přemluvil mě k tomu vlastně jeho soundtrack + četní agitátoři. Nebudu to nějak protahovat, jsem nadšená do hloubi duše, užívala jsem si všechny drobné zápletky, souboji o trůn počínaje, a tvrďáckým kapitánem De Nirem konče... Ústřední dvojice postav mi byla sympatická, Claire Danes "zářila" vskutku hezky a Charlie Cox zahrál s citem přerod ze stydlivého prodavače na odvážného sympaťáka. Co dodat, dvě hodiny utečou jako nic a závěrečné mrknutí kapitána Shakespeara je jako třešnička na dortu. ()

sharky

86% Krasna pohadka s mnoha petihvezdickovymi vtipky. Kdo jiny by mohl tak skvele zahrat starou osklivou proradnou carodejnici nez jedna z nejkrasnejsich a nejtalentovanejsich herecek vsech dob MP. Scenariste si s pribehem opravdu vyhrali, k peti hvezdickam chybi malinko, jenom to chtelo mozna jineho rezisera, ktery by pridal jeste o zdibicek vic te magicke atmosfery. ()

honajz

Hranice mezi pohádkou a fantasy jsou často velmi tenké, a také v případě Hvězdného prachu těžko soudit. Ačkoliv na pohádku je zde až příliš často poněkud černý humor. Od prvních chvil vám nedá příběh vydechnout svou imaginací a hravostí, kdy se během několika minut odehraje takových věcí, až divák nestačí žasnout. Vše začne útěkem mladíka za hranice městečka, kde žije, aby našel na tržišti princeznu, kterou zde drží zlá baba. Když se jim narodí syn, také by rád utekl z vesnice, už proto, že nemá před místní krasavicí na místní šviháky. A to ještě netuší, že na druhém konci kraje žije král, jenž hledá následníka a následníci se mezi sebou zatím vyvražďují. A tak má rozhodnout kouzelný talisman, který však shodí na zem hvězdu v podání Claire Danes... A to jsem vám prozradil jen začátek, protože nejlepší scénky s Robertem DeNirem, který podle mne paroduje Piráty z Karibiku, a čarodějnicí v podání Michelle Pfeiffer teprve přijdou. Hravé, nápadité, vtipné, leckdy s příměsí černého humoru, ty dvě hodinky utečou jako nic, a člověk si říká, na to se musím podívat znovu. A kupodivu vůbec nevadí, že triky nejsou velkolepé, jako u některých blockbusterů. Tady je vidět, že stačí dobrý nápad, dobře napsaný scénář, zkušený režisér a herci, kteří tvoří s chutí. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/hvezdny-prach.html ()

Jinny

Nepohádka, která potěší vtipem a romantikou a a hlavně tím, že dává smysl. A která obsazením dává na frak i Dannyho parťákům. ()

HellFire

Jiz od zacatku (presneji od dopadu hvezdy) mi bylo jasne, jak film skonci. Chvilemi se mi film zdal spise pro deti, ale pak sem si zase rikal, ze sexualni narazky asi deti nepochopi... Pro Michell Pfeiffer to ma jednu vyhodu - vi, ja bude vypadat, az bude stara. ()

rikitiki

Dobře, máte peníze, partu slavých herců a prvotřídní trikaře. Ale, co z toho, když vám místo filmu vyšla přeplácaná slátanina? /18. 12. 2010/ ()

Roman.Ticka

Fantasy mě neba, takže jsem to spíš viděla a neviděla, ale hodnotím skvělý výkon Michelle Pfeiffer. Líbila se mi scéna vyznání lásky Yvaine krysákovi Tristanovi, když si myslela, že jí nerozumí. To bývají zpovědi obvykle nejúpřímnější, škoda. Zbloudilé duše a panák woodoo taky zaujali a závěr joo dobrý. Ale už nevím o čem to bylo. ()

eraserhead666

Proč se tolik hovoří o mnoha sračkoidních ultrakýčovitých a neoriginálních fantasy (Avatar, Narnie, Eragon, Zlatý kolovrat) a o této výborné fantasy jsem doteď neslyšel? KOnečně fantasy bez vyvoleného, předurčeného a nejpovolanějšího prince/hrdiny. On teda ten hlavní hrdina prince tak trochu je, ale důležité je, že vše, co se mu v tomto příběhu odehrálo, mu nebylo předurčeno, všechno na něj spadlo jen tak skoro čistě náhodou a hlavně, kdykoliv k tomu nemuselo dojít. A to na tomhle příběhu hodně oceňuji, protože i když operuje s klasickými fantasy ingrediencemi, v mnohém mi přišel poměrně originální. A těch potěšujících plus je mnohem více - vizualita a triky nijak nezastiňují a do pozadí nezatlačují odvíjený příběh, děj je pořád tím nejdůležitějším na filmu. Michelle Pfeiffer mám hodně rád a zde opět ukázala proč, nejen nádherná žena, ale i herectvím obdařená. Jsem úplně spokojený s tím, že ji nevidím ve filmu každý rok, ale jen občas ale v perfektním výkonu. De Niro, který mě většinou nechává chladným mě ve své roli dost pobavil. Claire Danes je velice zvláštní, obecně hezká, ale dokáže se docela i ksichtit, ty dlouhé vlasy ji moc slušely a její role byla docela zajímavá. Normálně bych dal (a napoprvé jsem to udělal) 4*, ale protože mě to (v rámci dle mého hodně upadajícího filmového fantasy žánru) velice potěšilo, dám plnou. Třeba protože se na to brzy určitě podívám znovu. Zajímavý komentář: Lima. ()

anais

V době, která prakticky postrádá imaginaci a nadhled, je tento film naprostým zjevením. Těžko říci, jestli je to víc pohádka nebo fantasy, ale lepší (hraný) film pro děti i dospělé zároveň nevznikl už velmi dlouho. ()

Othello

Po dvou filmech, který jsem od Vaughna viděl (Kick-Ass a tohle) stále nejsem přesvědčenej, že je kdovíjakej režisér, zato je to určitě supr parťák. Stardust je ne zrovna chytře dramaturgicky ošetřená záležitost (dost věcí zde by se dalo vyřešit v dialogu a nemuselo se to zbytečně ukazovat), která má pramalou vůli maskovat sociální rozpočet a každému digitálnímu triku, byť sebehoršímu, věnuje vlastní záběr, ne-li scénu. Dokonce si na začátku filmu uvědomíte, že nenávidíte zatím všechno, co tam bylo. Jenomže bez toho by nejspíš nefungovalo to postupné dospívání nejen hrdiny, ale celého příběhu. Nejdříve potěší detaily jako buranská Hvězda, závistivé čarodějky, modrá krev či bratrské pošťuchování (s opět neskutečně dokonalym Markem Strongem), pak celý směr, kterým se film upírá se spoustou perfektních odboček, dokreslujících děj, z nichž mezi ty nejlepší počítám vztah hrůzostrašného kapitána Třasoštěpa (tedy Shakespeara) a jeho posádky kruťáků. A tvrďácký gesto pirátských znásilňovačů užívám dodnes. "Pamatujte, kapitán Shakespeare má hrůzostrašnou pověst" ()

jonyyy

Nejlepší byl závěrečný šerm se Septimem :D jedna z mála pohádek, která se mi tak moc líbila, teda jestli to byla pohádka, když si vzpomenu na radost jakou měl král, ze smrti svého syna a na neustalé vyvraždovaní bratrů :D 75% ()

Thomick

"Actually, it was the guard, the guard of the wall" - "Tristan, he's 97 years old" - "Well, that's given him a plenty of time for practise, hasn't it?" --- Bez jediný vady. Naprostej skvost. První pohádka s mrazíkem na konci. Vedle Vaughnovy komplexní stvrzenky nejtalentovanějšího režiséra svý generace se mi dostalo řady nadmíru příjemných bonusů: role pro Michelle, role pro De Nira, role pro Gervaise, neodolatelnýho britskýho přízvuku, nejvytříbenějšího britskýho humoru (dávkovanýho prostě mistrovsky, co víc k tomu říct?), středověký Sienny, který to moc moc slušelo, scény s odkupem blesků (top!), skvělýho soundtracku, Charlie Cox překvapil. Po Shrekovi konečně zase nějakej dokonalej kompromis, pohádka šitá na míru dospělym i dětem. Ach, Matthew, ty seš poklad! --- "Prince Septimus, your men are dead" – "Oh, really?!" ()

Ilicka

Zatímco čeští tvůrci posílají pohádkovou, potažmo fantasy tvorbu do pekel, Američané podle předloh kouzelného strýčka Neila Gaimana točí krásné hravé pohádky. Jako třeba Hvězdný prach, duchem mladší bratříček Princezny Nevěsty, srdcem romantická komedie prosťáčka, jak našel hvězdu a ke štěstí přišel. Hvězda v pohádkovém světě je křehká, avšak silně ironická Claire Danes, po krku jí jde charismatická čarodějdice Michelle Pfeiffer, adepti na nového krále a pošetilý mladíček, který si "zastaví" lásku dívky hvězdou přislíbenou za noci při měsíčku. Herecky jde o poměrně vyvážený film, nikdo na sebe nestrhává veškerou pozornost, jen možná Coxův Tristan mohl být o něco málo výraznější, vedle zářivé Yvaine se poněkd ztrácí. Hudba je krásná, výrazná, dravá i hravá. A velmi mě pobavili i neúspěšní adepti na post nového krále, kteří své bratry následují na každém kroku a komentují jejich snažení, každý poznamenaný svou vlastné smrtí. - "What stars do?" - "Make troubles?" PS: Proč jsem onehdy hodnotila čtyřmi? ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze