Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

corpsy

Osobne najslabší z potterovskej série. Film plný nudnej vaty. Málo dobrodružstva, spústa filozofovania a kecov. Všetko zachraňuje opäť vynikajúca technická stránka snímku. ()

Marek1991

Polovičný princ je polovičný film, nenadchol ma, skôr opäť utápal v dĺžke a neschopnosti zaujať. Bol excelentne spracovaný po mnohých stránkach, herci a herečky boli výborní, ale z režijnej stránky podľa mňa Yates trocha prestrelil. Nuda, trocha vtipu a lacná romantika a to nie je po prvý a ani posledný krát. Opäť je to temné, ale pôvodné publikum už vyrástlo. Mám pocit, že tento film je skôr viac vaty ako podstaty. Všetkých osem častí som pozeral po sebe a oproti Fénixovmu rádu tu už nenachádzam toľko paralel so skutočnosťou. Veľa povyku okolo, moderný dizajn, atmosféra komercie, ale u mňa jednoznačne zaostal za očakávaniami. ()

vurhor

Ta šestka je zvláštní. Má jedny z nejlepších a nejpůsobivějších scén z celé série (Brumbálův projev, Draco Malfoy,...), plus obsahuje opravdu úchvatnou temnou atmosféru, ale zároveň to je nejslabší díl ze všech. To především díky své táhlosti, fillerovým scénám s teen romancí, která je v téhle době už každýmu ukradená, a dost nelogickému a hloupému chování některých postav. Útok na Doupě Smrtijedy je třeba zcela zbytečná scéna postrádající smysl. Je to hrozná škoda, protože film měl opravdu obrovský potenciál být jedním z nejlepších z celé série, zmíněné scény s Malfoyem, Harry a Brumbál řešící Voldemorta, celkově mnohem temněji pojaté Bradavice - to je boží! Ale film to hrozně zazdívá svou mdlostí a některými utahanými nudnými scénami, které navíc onu výjimečnost značně poškozují. Nesmírná škoda. Už jen kvůli tomu, jaký úžasný film to mohl být. Lepší 3* ()

Crazer

Zřejmě "nejslabší" z pěti dílů, které mohli diváci na filmových plátnech vidět. Malinko je pro mě tento film zklamáním, protože už od slibného traileru jsem očekával něco více. Vesměs veškerá atmosféra byla vložena do začátku, ale postupem času se stával příběh slabší a slabší. Celková náplň byla o ničem (zřejmě se jen v tomto díle řešily společenské vztahy) a krom pár podstatných detailů (které bych zase ohodotil jako vynikající) bychom mohli tento díl vyškrtnout a přejít rovnou na poslední díl. Sice dávám 4*, ale jen z důvodu, že Yates zpracoval skvělý film, ale obsahově o ničem. ()

Revanx

Príliš dlhá predohra pokazila samotný akt. A vyvrcholenie, ktoré pre mňa predstavuje najsilnejší okamžik celej série tak nakoniec takmer za nič nestálo. Škoda, pretože po tomto nás čaká už iba slabá sedmička, ktorá ani v knižnej podobe za mnoho nestojí. ()

liquido26

Zatím asi nejslabší díl. Knihu už jsem četl dávno, ale dost mi tam toho chybělo. Hlavně důlěžitá fakta ohledně viteálů, flashbacky do Voldemortovy minulosti nebo rozřešení celé té záhady s princem dvojí krve atd. Rozhodně bych takový prostor nedával zamilovaným scénám, protože to byla děsná nuda a navíc kvůli tomu právě nebylo ve snímku to podstatné. No a třeba závěr, který byl v knížce tak dramatický byl tady strašně nevýrazný. Naopak hodně se mi líbily triky, celková potemnělá atmosféra a Helena Bonham Carter, která by si zasloužila mnohem víc prostoru, protože její šílená Bela to je fakt úkaz. ()

sidzej

Najskor veci, ktore Yates nezvlada- vypravu a akcne sceny. Tam kde Columbus, Cuaron a Newell ohurovali magickou vizualnou strankou, Yates dokaze v netrikovych dialogovych pasazach navodit pocit lacneho televizneho filmu. Takze dojem velkolepej kuzelnej dobrodruznej fantasy je totalne v tahu. Po akcnej stranke toho film moc neponukol a tak vynikli najvacsie slabiny Polovicneho princa. A sice samotny dej v ktorom sa okrem poslednej polhodiny vela zaujimaveho nestane. Nielenze dochadza k opakovaniu uz videneho (romanticke pubertalne pletky ala Ohniva casa) ale navyse to tentokrat ani zdaleka neposobilo tak zabavne. Chytrym tahom by bolo zredukovanie tejto casti filmu len na vykreslenie vztahov medzi Harrym-Ginny a Ronom-Hermionou, zvysok je zbytocny. Co sa tyka hudby stale plati, ze Hooper je najslabsim skladatelom serie a pouzitie vlastneho motivu z Fenixovho radu do sceny s metlobalom posobilo dost rusivym dojmom. Za co si vsak reziser zasluhuje pochvalu je zaver filmu v ktorom bolo konecne citit posobivu atmosferu a zavan osudovosti. Dumbledorova smrt je nabita silnymi emociami a patri k vrcholnym momentom serie. O to viac zamrzi mdla a nudna prva polovica, ktora je jednoznacne tym najslabsim v celej potterovskej serii. Takze nabuduce by mal Kloves obstarat lepsi scenar a Yates by sa nemal bat pojat film monumentalnejsim sposobom. Ide predsa o blockbuster a nie televiznu inscenaciu s par trikovymi sekvenciami. 65% P.S: Slovensky dabing tradicne vyborny. ()

Haluzz

Dvě a půl hodiny topící nic v modrošedých odstínech a soap-operových výjevech ze života kouzelnické zlaté mládeže. Vyprávět není co, ale i to JAK se oproti minulému dílu změnilo na výjev jednotlivých scének( a v těch, podobně jako v nových Transformerech magie ztrácí své kouzlo, slouží jen jako prezentace digitálních triků ) kdy se na současné HP univerzum nenabalují další kanonické informace, staré postavičky jsou statické( profesorský sbor) , nové zdeformované( Křiklan) do pozice násilného hybatele dějem a když se KONEČNĚ dozvídáme něco nového/zásadního - a když Yates vsadí místo hlubší interakce mezi postavami na bezduché lekačky a pubertální vtípky -, režie to podává neúplně, jakoby navíc, bez řádného dramatického zasazení do souvislostí. ()

F.man

Upřímně, celá ta masáž kolem univerza Harry Pottera už mi začíná lést lehce na nervy. Harry je totiž zase jednou všude - útočí na mě z metra, z triček nadržených třináctek, je ho plný internet, vycházejí PC hry... Člověk prostě nemá šanci uniknout. Nebýt tedy přítelkyně, asi bych si zase počkal na vydaní DVD a zkoukl Prince dvojí krve později - jen abych byl v obraze až ta mánie trochu opadne. A asi by ani nic nestalo. Princ dvojí krve je totiž... jaké je to vhodné slovo... prázdý. Jo, prázdný. Celý film by se totiž dal povyprávět v jednom klipu Jonas Brothers a jeho výpovědní hodnota by byla naprosto stejná. Jasně, stopáž má 153 minut a nedá se říct, že by se člověk nudil, ale jde o naprosto epizodní a nedůležité zápletky, které nakonec vyšumí úplně do prázdna. Chápu, že je to způsobenou předlohou, která je taky brána jen jako překlenovací mezi 5 a 7 dílem, ale šlo z toho vytřískat daleko víc. Chtělo to však trochu invence ve scénáři (jasně, chápu i Warnery, proč by to dělali, otrocké publikum bude chrochtat a za jakýkoliv odklon by pubošy vyškrábali Klovesovi oči). Alespoň že Yates si s Potterovskou látkou poměrně dobře rozumí a i když jde tedy o naprosto okrajové záležitosti, vypadají velice dobře. A když dostane ve druhé půlce prostor na trochu invence, začnou se dít věci. A finále... Jo, to jsem si docela pošmáknul. Pořád tam ale jsou ty první dvě hodiny, které prostě "ne-čtenáři" Harryho nemají moc co říct, a to i přes výkony herců, které jsou překvapivě hodně dobré, kvalitní hudbu a příjemnou fresh kamerou... Ne Princi dvojí krve čtvrtou hvězdu nedám nakonec nedám. Ale na fnální dvojdíl, mě možná nebude přítelkyně muset přemlouvat a půjdu dobrovolně... Why is it, that whenever anything happens, it's always you three? ()

PauloZ

Dal bych 4* kdyby byl tenhle díl alespoň o půl hodiny kratší. Naprosto zbytečně natáhlý, nebo spíše přetahlý díl. Sice jsou všichni větší, je to temnější apod., ale to nestačí. Kdybych viděl prvních a posledních 20 minut, tak vím o čem to je. Knihu jsem nečetl, ale údajná bitka na závěr mohla být místo zbytečných keců uprostřed. ()

draculca

Tak z tohoto dílu jsem byla hodně v rozpacích a zároveň se i dobře bavila. Bohužel tento typ zábavy cílený na náctileté bych zrovna v tomto příběhu nečekala v tak velké míře. Chápu, že filmaři chtěli zachytit dospívání hlavních postav, ale co je moc to je příliš. Dle mého vkusu je poměr teen-komediálních scén nepřiměřeně velký. Přeci jenom už začíná jít do tuhého a já bych si představovala o dost temnější atmosféru. Na druhou stranu oceňuji scénu v jeskyni a celé dění poté. Když vezmu film jako celek, tak jsem dostala důstojné pokračování příběhu s trochu nežádoucí příměsí puberťáckejch řečí:) ()

Kryton

Zajímavé jak celých 153 minut zachraňují až posledních 30 minut. To předtím je neskutečná vata, která plní funkci uspávače hadů. Potřeba znát vztahy mezi hrdiny není tak důležitá. Nemluvě o naočkovaném "humoru" pokud se za něho vydával. Předchozí Yatesovský Potter mě bavil stejně jako tento s tím, že jsem nemusel čekat 120 minut na zajímavý momenty. Yates evidentně nemá vlastní xicht. Tedy až na těch posledních xx minut. Krapet se bojím velkého finále s pera řemeslníka. Bez osobního otisku alá Cuaron to prostě bude řemeslně udělané, ale vše bude prkené jako výstři Hermiony. Spoiler: Na konci jsem očekával trefné "Why so Severouss" :D. ()

kleopetra

Dlouhé, často vtipné ale spíš tím jak jsme vzpomínala jaká byla první zamilovanost a vše kolem toho... Ale myslím, že ta se dostavila v o trochu nižším věku... ()

draggo

Nevím zda dávat za vinu tenhle výsledek už samotné knize (pro mě nejslabší díl), nebo scénáři (který vypustil spoustu důležitých momentů). Výsledkem je příběh který sice nenudí, ale chybí mu pořádná atmosféra. Čekal jsem pořádně temnou atmosféru strachu z Lorda Voldemorta, místo toho dostanu spoustu pubertálních radovánek (nic proti nim). Spousta důležitých momentů (zvlášť co se týče viteálů) je vypuštěna, jsem zvědav jak to vyřeší v sedmičce. Výsledek ale není tak strašný jak se zdá, mnohé scény jsou opravdu velmi silné (vypálení domu Weasleyů, finále s Brumbálem), ale je jich trochu málo. Film celkem rychle ubíhá kupředu, divák se nenudí. Konec zachraňuje hodně, kromě působvé scény v podzemním jezeře hlavně pak bradavické finále, které sice mohlo být monumentálnější, ale jeho emocionální dopad je velmi silný. Velice chválím scénu kdy všichni kouzelníci rozzáří hůlky a zničí tak znamení zla, ta byla pro mě asi nejsilnější. Bohužel mi ale chyběl Brumbálův pohřeb, u kterého bych už asi slzy neudržel, škoda. Výsledek? Mám sto chutí tomu střelit 3*, ale z úcty k mé oblíbené sérii a z naděje které chovám k pokračování (podle dostupných informací a trailerů očekávám skvělý film) nadhodnocuji. /viděno v kině: 70% a 4*/ ()

depony

Film, který se opět nedrží tak úplně toho, co bylo psáno v literární předloze, ale přesto se snaží přiblížit spíše problematiku dospívání nakombinovaně s bojem těch hodných s těmi zlými. Přesto lze režisérovi přiznat spád a příjemně vzrušenou atmoséru, kde se neustále něco děje, i když zdánlivě je na "plátně" nuda. Bolestný vnitřní souboj Draca Malfoye nebo téměř mysteriózní pohled Luny Lovegood, který spíše vypovídá o užívání nějakých lehkých drog ... V tomto díle byla poměrně role přiznána Rupertu Grintovi, který se svým Lonánkem dokázal pobavit snad všechny diváky. Mrzí mne jen absence titulkované verze v Brně, dabing nedokázal tak nějak úplně odhadnout charaktery postav a některé situace. Je to škoda. Asi největší úspěch sklidil v mém hodnocení Harry po požití "tekutého" štěstí a nejsmutnější věc v tomto díle? Kdo četl, ví. Kdo nečetl, doporučuji dohnat. ()

zdepapepa

Z nejvýše hodnocených a mnou oblíbených uživatelů jsou názory na nejnovější díl rozporuplné. Knihy jsem nečetl, oni třeba ano a nelíbilo se jim to. Jejich problém. Jako vždy jsem si dal (a tento odstaveček se bude podle toho řídit) hned po premiéře stáhnout kinorip (laicky, v té době jediný dostupný anglický cam) takže jsem si nemohl vychutnat všechny detaily (což se ukázalo jako nepodstatné, afterall jsem si dopřával audiovizuální orgie u 720p traileru, takže klíčové scény (až na SkD) jsem již znal z vysokého rozlišení. A proto jsem se na to tolik těšil. Jako vždy skvěle sestříháno a pro mě hlavní tahák - famfrpál. Ovšem to nebyla hlavní atrakce filmu. Jak bylo napsáno níže, jsou to spíš dva filmy v jednom, na jednu stranu jakási lehce romantická komedie ze střední (která kupodivu nechytá manýry jistého muzikálu) a ta druhá jako vždy starání se o Voldemorta, momentálně ničení pomocí viteálů, to ještě k tomu lehce vtipně doplněno Dracovým snažením se splnit misi. Vše Yatesovi vychází, temné chvilky jsou temné a nějaký ten vtípek funguje na výbornou. Totéž musím říct i o té části s romantickou komedií - v předchozích filmech jen náznaky a případné humorné eskapády nevycházely, tady to je naopak dávkováno po plných hrstech. Ať už je to famfrpálové Ronovo zápasení nebo jeho následný "vztah" s Levandulí, ať je to Hermionino trápení, ať je to standardně šílená Lenka Láskorádová nebo Harry "Lenka Láskorádová Turbo" Potter, když je na lektvaru štěstí, pořád je to skvělá podívaná. Přidejte si k tomu zkaleného Hagrida zapíjejícího žal nad mrtvým pavoučkem, temného Snapea a jedno rychlé Adava Kedavra a máte zaděláno na nejlepší "potterovku" dosud. Už se těším, jak se TOHLE pokusí Yates v Relikvii překonat. ()

keddy79

Věřím, že spoustě divákům se zasazení nového HP do bouře hormonů a trapně vtipných rozhovorů líbilo, ale mně ne. Tohle už není film, který bych čekala navazující na řadu výborných fantasy snímků odehrávající se v Bradavicích. Jediné, co zůstalo je typická HP atmosféra. ()

Květula

Chtěla jsem napsat spoustu věcí, ale pak jsem zjistila, že už to za mě všechno zvládl Enšpígl (snad kromě Hermiony v podvazkách). Tak jen malý dodatek: kdo nečetl knihu, bude půlku filmu nechápavě zírat a přemýšlet, proč tam dělají to, co dělají a co že to vlastně dělají. Kdo četl knihu, bude pro změnu nechápavě zírat a přemýšlet, proč tam dělají to, co dělají a nedělají to, co by dělat měli. Zatím rozhodně nejhorší díl trilogie a nemyslím si, že by za to mohla knižní předloha. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)