Ajťáci

Ukážka z filmu 7
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

Mikita

"Dear Sir stroke Madam, I am writing to inform you of a fire which has broken out at the premises of..." no, that's too formal. "Dear Sir stroke Madam. Fire, exclamation mark. Fire, exclamation mark. Help me, exclamation mark. 123 Carrendon Road. Looking forward to hearing from you. All the best, Maurice Moss." Tenhle seriál je prošpikován ironií a humor je často doháněn do extrémů. Stále mě nepřestane fascinovat, z čeho všeho si dokáží dělat legraci. V každém dílu je nějaká povedená hláška. Navíc je to seriál, který si můžete opakovaně pouštět na dobrou noc. ()

swed

Vtipný britcom, u kterého potěší vyrovnanost všech sérií. Některé díly jsou možná trochu slabší, ale i v nich se najde pár neopakovatelných okamžiků. Postavy jsou sympatické a není problém si je oblíbit, menší problém jsem měl jen s Mossem, který se občas nebezpečně přibližuje karikatuře. S postupem času se také přiostřil humor, který se v některých epizodách dostal až na hranici vkusu (nikde ale ne za ní!). Pokud máte rádi specifický britský humor (např. "Black Books"), tak je tenhle seriál určen pro vás. 1.- 3. řada 8/10, 4. řada 7/10. Celkem 8/10 ()

YURAyura

2/10 Neuveritelne precenovany serial. Ne ze bych delal techinckou podporu za penize, ale spis pro pomoc ostatnim o neco mene zdatnym s peckama. Na druhe strane znam par lidi, co to zivi a nektere standartni pristupy a jejich neochota neco resit je opravdu prikladna - stejne jako u tech serialovych ()

MATADOR

Něco nového, něco skvělého. Anglický humor, kterým Partička IT srší je báječný, i když při prvních dílech jsem si říkal, že se jedná o další z dlouhé řady humorných sitcomů - můj názor se změnil po pár epizodách a druhé sérii utvrdil v tom, že se jedná o něco brilantního, i když k maximálnímu hodnocení mi něco stále chybí. Ale některé scénky určitě nezapomenu :-D ()

type_B

Preferuju Kancl. Partička IT mi zase tak vtipná nepřijde. Zajímavé je, že oba dva seriály tematicky zabírají okruh trochu nadprůměrných zaměstnání. Ale zároveň se liší třeba od Big Bang Theory - a to v míře stylizace pro běžného diváka; kdyby BBT byla opravdu ze života teoretických fyziků, rozuměla by dialogům, a hlavně vtipům založeným na odborné znalosti, asi 0,1tisícina obyvatel ČR. Z IT crowd mám pocit, že počítačové vtipy a chování ajťáků je také maličko stylizováno tak, aby to bylo obecně srozumitelné. Jinak řečeno, stejně jako BBT je založen na přitažlivosti povolání, z kterého je ale divákovi přiblížen jen zlomek, a to ještě dosti upravený. To samozřejmě není samo o sobě špatné, jenže mně se líbí, když jde humor na dřeň, a to je možné tehdy, když se látka seriálu, filmu dotýká "skutečnosti" (nebo řekněme: naší představy skutečnosti). To taky ale trochu bolí, neboť s takovým smíchem přichází i sebepoznání vlastní mizérie. Jenže: Hořkosladké je nejlepší. ()

Easykk

Tuhle trojku individuí ze sklepa prostě miluju i se všema úchylkama co jich v sobě maj!! :) A že jich maj a to je xakru dobře! ()

Wiliem

Něco tak ulítlého se jen tak nevidí. Nevzpomínám si na seriál u kterého bych měl takové záchvaty smíchu jako zde. U dílu vozíčkář Roy ten záchvat byl snad desetiminutový. :-) ()

Gann

Velmi vitpný seriál, který se dostává na kobylku geekům a počítačovým ňoumům (mezi které se směle řadím také). Seriál stojí na dvou velmi odlišných postavách Mosse a Roye, které mají každá svoji velmi rozdílnou cestu ke geekovství. :) První série je výborná, všech šest dílů jsem viděl už tolikrát znovu a znovu a stále mě neomrzely. S druhou sérií už je to slabší - obsahuje dva výborné díly (první a čtvrtý) a čtyři nic moc díly - jejich problém vidím v zasazování postav do podivných situací, které "by měli být" vtipné, namísto použití toho co je na seriálu nejvtipnější - konfrontace postav se scela běžnými situacemi a jejich osobité řešení / zamotávaní se do nich (beru že pohřeb ve druhém díle byl docela vtipný ale co to sakra bylo s tim vynálezem podprsenky??) A nástupce Denholma - hodně velká slabota. Bohužel tak nemůžu dát plné hodnocení. No ale citaci si neodpustím: "Hooooow, hooow big is, Ohheynow! I'll tell you what. I actually recommend my good friend Roy there as the go-to-guy on anything with more than 7 eyes." nebo "This flipping circuit board, Jen. Some chump has run the data lines right through the power supply. Amateur hour! I've got tears in my eyes." ()

Toshiro

Druhá série (**) u mě spíše vylepšila dojem z první. Podání grupy kamarádů z práce jak si obstojí ve vnějším světě mě nebavilo. To že měla druhá série jen 6 dílu beru jako spásu dokoukatelnosti. Případnou třetí sezónu už asi radši vynechám. (hodnocení 1.série ***) ()

Aiax

IT Crowd se může sebevědomě postavit vedle takových britcomových klenotů jako Monty Python, Černá zmije, Fawlty Towers nebo Červený trpaslík. Graham Linehan po ohromně sympatických, ale přece jen ještě rozjezdových projektech jako Velkovlak a Black Books, přišlápl plyn až na podlahu a vytvořil špičkové dílo po všech stránkách. Chechtací humor, černý humor, pythonovský surrealismus, perfektně vypointované scénky, dokonale zvládnuté herecké partie, to všechno IT Crowd má. Škoda jen, že seriál se dočkal jen dvou sezón. 95% ()

gegina31

Další opravdu povedený seriál. Nejlepší díl, když Roy předstírá, že je na vozíku. Nejlepší scéna, když jí šlápnou na zdeformovanou nohu. Doteď používám zrnění, když někdo mluví, o něčem co mě nezajímá. Akorát si to neprojíždím v hlavě, ale dělám nahlas zrrrr. Samozřejmě to používám jen s lidmi, který ten seriál znají. ()

Colonist

Vůči britským sitcomům jsem byl vždy tak nějak imunní. Podobné seriály nikdy nebyly můj "cup of tea". Jenže hoši z IT si mě našli a už po prvních dvou dílech mi kápli do noty. Dokonce tak, že jsem maratónem projel všechny tři sezóny a u většiny epizod jsem se královsky bavil! Roye a Mosse si prostě oblíbíte, ať už chcete, nebo ne. Je trochu smutné, že po nějakých deseti epizodách to sem tam ztrácí dech, ale i přesto se v každé epizodě najdou skvělé momenty. Tu pátou hvězdičku zatím schovám za červené dveře, uvidíme časem. Jinak zřejmě dám šanci i jiným britským seriálům, protože IT Crowd má přesně ten druh humoru, který já můžu. ()

sssssycak

Geniální, opravdu geniální britcom. Jedna epizoda vtipnější než druhá, některí hlášky jsou opravdu nezapomenutelné. Jsem rád, že se tvůrci drží hesla kvalita nikoli kvantita, a že raději vyprodukují menší počet dílů s brilatním obsahem. Jedno malilinkaté mínus za odchod Denholma a nahrazení ho jeho synem, který trošku vtipu na úkor taťky ztrácí. Denholm: Pánové, když jsem zakládal Reynholm Industries, měl jsem pouze dvě věci. Sen a 6 milionů liber. ()

*Elfík*

Jen, která nikdy neviděla počítač, Moss přehnaně inteligentní a Roy, který má jen jeden problém a to pozvat ženu na rande. Zdánlivě nesourodá parta, která se ale tak úžasně doplňuje, že je to k neuvěření. Pokud si chcete zlepšit náladu a od srdce se zasmát, pusťte si alespoň jeden díl, protože těch dvacet pět minut vás shodí ze židle, že už si zpátky sednete jen stěží. 120% a pokud se vám zdá tolik procent moc, zkuste to vypnout a zapnout! ()

Kuzlo

▐ 1.séria: 65%▐ 2.séria: 70%▐ 3.séria: 85%▐ Zatiaľ bezkonkurečne najlepšia epizóda je z 3.série 04 The Speech o internete a "dievčati z buše" :) ()

Petaxis

Kvalita epizod se značně různí, ovšem některé jsou prostě naprosto perfektní, ani si nepamatuju, kdy naposled mě něco tak rozesmálo. Top pro mě navždy zůstane s02e01 The Work Outing, protože to prostě jen tak něco nepřekoná... "I'm disabled!" ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake