Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

spacemaster

Dexter je jeden z nejlepších seriálů, které se v poslední době objevují na TV obrazovkách. I když pokud si ho chcete opravdu vychutnat doporučuji originální dabing, protože seriál obsahuje i narážky a nepřeložitelné vtipy o které nechcete přijít. Po vynikající první a druhé sérii přišel trochu útlum, ale dokonalá pátá série opět prokázala ohromný potenciál seriálu. Dexter je prezentován jako záporná postava, ale podle mě se jako záporák projevuje jen někdy (což je podle mě chyba). ()

Phex

Kokoti co to hodnotí po jednom dílu !!! I toho se na csfd lze dočkat. Dexter je seriál, který mě chytnul a vypěstoval jsem si na něj určitou závislot. Těží z originálního nápadu (ten je ovšem na hranici reality spíše lehce za ní) a z výborně napsaných postav, jejich dialogů a zápletek. Myslím, že scénárita bude hodně nebezpečným partnerem pro jednání :-). Vrcholem pro mě byla druhá série - souboj se seržantem Doaksem. Teď (jsem nakonci 4.té) to upadá a ta rodinná linka mi nějak nesedí. VAROVÁNÍ - vyhněte se českému dabingu na Prima Cool. Nejen, že postavy se od sebe hlasově téměř neodlišují, neintonují, ale hlavně je jim do úst vkládám příšerně přeložený text ! Vrah, který lidi stahuje z kůže - v originále "skinner" - v češtině "kožař" !! Vrah, který lidi zabijí v mrazícím boxu - v originále "ice truck killer" - v češtině "vrah s chlaďákem"!! Vtip detektiva Batisty o jeho přítelkyni z mravnostního v originále "Gianna - Vagianna" - v češtině podivné bláboli o "batyskafu". ()

Avicii

Dexter patří mezi mé nejoblíbenější seriály, tento seriál si mě získal hned po shlédnutí první epizody a tak jsem hltal jeden díl za druhým. Seriál je hodně napínavý a taky soundtrack je výtečný, znělka „Blood Theme“ dodává seriálu takovou temnou a mrazivou atmosféru. Herecký výkon hlavního hrdiny Dextera(Michael C. Hall) je excelentní! Nejradši ze všeho mám stejně závěrečné díly v každé řadě, ve kterých se Dexterovi na stůl dostane hlavní záporák a Dexter ho bez milosti zlikviduje jednou provždy! Je škoda, že osmá řada byla poslední, takový závěr seriálu jsem teda nečekal! ()

hodbodka

Hodně jsem váhala, jestli si seriál pustím nebo ne. Po prvních čtyřech dílech jsem však váhat přestala a Dexter mě začal hodně bavit. První série je naprostá pecka. Pocity většiny lidí, co jsem Dextera doporučila, byly po prvních pár dílech rozpolcené, ale první série vás prostě strhne. No a pak už se prostě kouknete i na ty zbylé. Druhá série byla zajímavá s méně akčnosti a zamotanosti, ale přesto dobrá. Třetí byla nejhorší sérií. Málo akčnosti a ne moc zajímavých hlavních postav. Ale pokud vás třetí nebude bavit a budete dokonce váhat, že přestanete koukat, tak to rozhodně nedělejte! Čtvrtá série je totiž skvělá. Opět velice akční a konec naprosto zdrcující. Pátá, zatím poslední série, je sérií, která alespoň z mého pohledu byla trošku jiná, než předchozí. Líbila se mi hodně, protože námět byl originální a Dexter konečně ukázal, že má také emoce :) Jsem velice zvědavá na šestou sérii a nemohu se dočkat.... ()

Muff

Hodně netradiční "hrdina", jeden se až přistihne, jak zvráceně fandí takovému monstru. První dvě série paráda, třetí průměr, čtvrtá příliš rozvláčná a uměle natahovaná oslími můstky, aby mohla dospět k drsnému finále, pátá zase dostala grády a spád. Šestá s překvapivým koncem bez humoru a sedmá už šla hodně dolů, chyběl jí vtip a konec to zbytečně totálně pohřbil. Na osmou sérii (podobně jako u Chirurgů) jsem už nebyl zvědavý, ale i tak jsem na ni pokoukl, ale málem jsem ji nedokoukal, nevím proč. Možná už seriál vyčerpal svoji energii, je dobře, že po 8. sérii skončil. Parádní hudba, fantasticky vycizelované úvodní titulky. ()

Eonex

Od začátku do konce vyvolává tenhle počin rozpaky. Hlavního hrdinu si nemůžete tak úplně zamilovat (pokud nejste stejně "neobvyklí" jako on), ale i tak vám postupně přirůstá k srdci. A ve chvíli, kdy na něj padá podezření, kdy se bojí o svůj vlastní krk, mu nevyhnutelně držíte palce. Na jednu stranu je to, co dělá, ohavné a běhá z toho mráz po zádech, na stranu druhou, jak on sám říká - "uklízí odpad", takže to není tak úplně klasický příklad vraha. Jeho osobnost je tak rozporuplná, nevyhraněná a zvláštní, že si seriál během prvních pár minut oblíbíte a už se od něj nehnete ()

Yambo

Kdysi jsem četl knihu Hannibal a dostavil se úchylný pocit sbíhání slin při popisované scéně smažení agentova mozečku. Bravurně napsáno. Ten pocit se mi dostavil opět při sledování tohoto seriálu. Jen těžko by se hledalo další dílo které vás donutí do sympatií, téměř souznění s masových vrahem (promiňte určitě je to jen můj pocit :) Mám za sebou tedy zatím první sérii, jedním dechem. Po sledování několika dílů nahazujete Dexterův úsměv, chodíte jako drsňák Doakes, fandíte Batistovy, čekáte na Masukovi hlášky, milujete Debru nebo dokonce i Marii. Těšíte se na další krvavé lázně :) ()

Salgafo

Dexter Morgan-vrah,sociopat,lhář ale přesto patří mezí mé nejoblíbenější seriálové postavy. Od prvního shlédnutého dílů jsem tímto seriálem doslova unešen. I když vraždí lidi morgan si vás prostě získá . Ten seriál má podle mě pouze dvě chyby. První je nízký počet dílů.12 dílů za sezonu?to je velká škoda.:( za druhé mi pak vadí Debra morgan. proč je proboha tak sprostá,Občas si ten zvuk musím vypnout protože se to fakt nedá poslouchat. Jinak je to aktuálně jeden z nejlepších seriálů současnosti. ()

Nowasek22

Pro mě je seriál Dexter jasné číslo 1 v žánru seriály. Je to seriál u kterého nevynechám jediný díl v jediné sérii. Velmi poutavý příběh člověka, který má rodinu, ale potají se baví tím, že vraždí své oběti a vždy to dokonale zamaskuje. Michael C. Hall hraje hlavní postavu takřka dokonale a nedovedl bych si místo něj v seriálu představit nikoho jiného. ()

neliCZka

Dexter...jak vás jednou chytí, už vás nepustí...a musíte sjet všechny řady co nejdřív za sebou...a jakmile jdou teprve v televizi, modlíte se, aby čas letěl rychleji...Dexter je závislost, které se nechcete zbavit. Dexter je váš nejlepší kamarád. Dexter je vaše druhé já. Dexter je ten nejroztomilejší člověk na světě...Dexter je ten nejchytřejší člověk na světě...Dexter je ten nejmorálnější člověk na světě. Dexter má vždy co nabídnout a nikdy neomrzí. Dexter je nejlepší seriál na světě!!! *samozřejmě z čistě subjektivního hlediska* ()

Fugito

Seriál plný kvalít od spracovania až po soundtrack od Daniela Lichta. Pekné zábery s kamerou, strih, dialógy,zápletky. Perfektný dej a úžasný hrdina, ktorý robí film neobyčajným ,lebo on sám je sériovým vrahom. Tým sa vymýka obyčajnémej kriminálke. ()

Kazisvet III.

Netradiční seriál s netradičním hrdinou a zápletkami. 1. série: 4/5. 2. série: 3/5 - po počátečním úpadku v druhé sérii se to opět narovnalo, poslední díl docela zklamání. 3. série: 4/5 - dobré, velmi dobré. Zápletka s Miguelem a Zahradníkem byla extraligou v porovnání se zápletkou v sérii druhé. 4. série: 3,5/5 - dobrá série, ovšem lehce za půlkou zabředne do lehké stagnace. Nicméně, poslední tři díly to napravují a u posledního dílu na konci jsem seděl s pocitem: WTF! ()

Luckyboy

Dark Passenger rules. Může si člověk zamilovat masového vraha? Když ho napíšou geniální scenáristé, pardon, prvně spisovatel, tak ano. Kromě opravdových seriálových klenotů (např. The Wire), si Dexter drží nebo spíš zvyšuje kvalitu již celých šest sérií. Vždycky si říkám, že další nemůže být lepší, ale ono to je naopak. Tleskám a díky za spoustu napětí, trochu zábavy, dramat a i hořkých konců. A Michael C. Hall? Toho je pro filmy škoda. V Six Feet Under a Dexterovi podává takové výkony, kterých 99% filmových herců nedosáhlo a nedosáhne. (Nejen) Dexter ukazuje, že kvalitní seriál toho má nejspíš v dnešní době říct mnohem víc než film. ------------------------------------ Po posledních sériích jsem nucen s hodnocením dolů. Konec trochu rozpačitý, z posledních epizod celkem výrazně koukala bezradnost scénáristů, jak to ukončit. A se ctí se jim to příliš nepovedlo. Škoda. ()

xpaja

Dexter byl prvním seriálem který dostal produkci kabelovky Showtime do mého hledáčku. A jde o dílo rozhodně nejzdařilejší. Proto je jedním z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec. Narozdíl od většiny současných krimiseriálů jde skutečně o seriál a nikoliv "series". Každá série se pomalým rozjezdem posouvá k výborně gradujícímu finále a chytne takovým způsobem, že budete chtít vidět všechny díly najednou. Z Dextera (Michael C. Hall) sřší specifické charisma, takže si ho musíte oblíbit i když nechcete a budete mu fandit. Postava "asociálního" seriového vraha je vykreslena do nejmenšího detailu a potěší i drobné momentky, vycházející z jeho problémů v sociálni interakci. Ve srovnání se současnými tuctovými "kriminálkami (doplňte si jméno obce)", vynikne snaha o přesnost a daleko menši množství logických chyb či absence neexistujících technických vychytavek. Bohužel s roustoucím počtem sérii, roste i počet těch logických chyb. 1. Série) ---== 100% ==--- Asi nejlepší série. Výborný souboj s pokrevním bratrem a přiblížení Dexterova dětství, včetně jeho posunu do pozice seriového vraha "správňáka". 2. série) ---== 95% ==--- Již po první sérii jsem si říkal, proboha další sérii netočte, nebo to zkazíte jako bývá u mnoha dnešní seriálů pravidlem. Byl jsem ale, příjemně překvapen. Potěšila postava Jamie Murray s roztomilým anglickým přizvukem. 3. série) ---== 85% ==--- Dexter si přibral parťáka. Jednoznačné nejslabší série, na běžnou seriálovou produkci ale stále vysoký nadstandart. 4. série) ---== 100% ==--- Souboj s Trinity killer a pro mě druhá nejpovedenější série. Poté co se Dexter definitivně ztotožňuje s rolí manžela a otce, přichází hořký konec poznamenaný ztrátou krásné Rity. 5. série) ---== 100% ==--- Po čtvrté sérii jsem si opět říkal ať to nekazí další řadou. Ale opět jsem se spletl. Dexter přebírá roli ovdovělého otce s nejvyšší zodpovědností a i přesto si najde dostatek času na uspokojení svých temných potřeb. Jde o první séríí se špetkou romantiky. Dexter pomáha své spoluvražedkyni Lumen vypořádat se s jejím "dark passenger". 6. série) ---== 90% ==--- Druhá nejslabší série poznamenaná až nečekaným množstvím logických chyb završená anonymním telefonátem s dexterova mobilního telefonu na policii. Tyto chyby ovšem vynahrazuje napětí, které je nám dávkováno v míře vrchovaté. Vypíchnul bych postavu bratra Sama jenž se snaží obrátit Dextera na víru a zbavit ho jeho "dark passenger". V této sérii dostává nový směr také vztah Debry k Dextorovi, završený poslední scénou celé série. 7. série) ---== 95% ==--- Skvělá série ve které poprvé chybí centrální záporák a nic není tak černobílé jako dřív. Dexterovo bytí již nestojí jen na uspokojování jeho temných potřeb, ale stává se něčím komplexnějším, ve chvílích kdy bojuje nejen o svůj život, ale i o život svých blízkých. Harryho kód tak přestává být jeho alfou a omegou a závěrečná scéna předznamenává neodvratný konec, který nás čeká v poslední sérii. 8. série) ---== n/a ==--- PS: Zhlédl jsem i něco málo z dabované verze a dabing celý seriál sráží o značný kus níž. () (menej) (viac)

LuckyK

To co osobně oceňuji nejvíce, kromě nápaditého konceptu, jsou opravdu reálné exteriéry, kdy se vyjímečně Miami natáčelo opravdu v Miami. ()

stolista

SUPER!!Snad nejlepsi hrany serial.Doslova me sezral a vzdy na chvili vyplyvnul na konci epizody.Kam soudy a jejich pravomoci nemuzou,tam nastupuje na radu Dexter!Prvni 2sezony super,pak uz pouze vysoky nadstandart;-) Rita mi casem zacala lezt krkem,ale stejne sem to, co se ji stalo jaksi nepochopil.Ted se chystam slupnout jako malinu 6.sezonu a budu cekat na 7. ()

muti

stane sa z vas zlodej ak okradnete zlodeja? a ak zabijete zabijaka? Dexter je antihrdina ktoremu proste musite fandit, pretoze tych ktorych likviduje si to proste zasluzia, no zakon je na nich prikratky. podobne ako Light Yagami z Death Note, Dexter nasleduje vyssie pravidla hry a planuje vytvorit akysi lepsi svet kde kazdy dostane to co si zasluzi. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021