Kliatba domu slnečníc

• Česko Prokletí domu slunečnic (viac)

Rodina Solomonových se přestěhuje na zchátralou slunečnicovou farmu. Jak farma začíná po letech chátrání ožívat, rodina zaznamenává nepříjemné a alarmující změny v chování svého otce. (oficiálny text distribútora)

korela

OBSAHUJE SPOILERY: V čase prvního shlédnutí tohoto filmu, cca před deseti lety, jsem film považovala za takový hororový průměr. Hranice průměru se ale v tomto žánru už dávno pohybuje někde jinde a teprve když jsem se na něj o dekádu později podívala znovu, připomnělo mi to, jak nevalně na tom byla americká hororová filmová scéna před spásným příchodem Jamese Wanna, který stočil všeobecné směřování vlastních filmů i výtvorů všech jeho následovníků k lepším zítřkům. Z dnešního pohledu The Messengers prostě neobstojí a těžko říct, o kolik lepší to bylo v době jejich vzniku. Film vrství klišé na klišé a napodobuje vše, co jsme i v roce 2007 už viděli tisíckrát - je tu scéna řádícího otce rodiny alá Amityville, rozpadající se opuštěný starý dům, kde straší, přeslazená rodinka, co se do něj nastěhuje a mentálně nevyrovnaná dívka, které nikdo nevěří, ale má pochopitelně pravdu, jako hlavní postava. Kromě toho, že duchové se na scéně objeví asi třikrát a nepostraší snad už ani batole, nedává smysl ani děj, jak je u snímků podobného typu zvykem. Aby zapomněli na trauma způsobené dceřinou autonehodou a ztrátou řeči malého synka, rozhodne se rodina opustit město a začít farmařit na opuštěné rozpadající se farmě, kterou nikdo jiný nechce, zřejmě v naději, že problémy plynoucí z tak razantní změny obživy, s níž nemají zkušenosti, a deprese z temného domu uprostřed nicoty přehluší jejich předchozí trable. Co čert nechtěl, v domě straší, hlavně ve sklepě, kam se před koupí domu zřejmě zapomněli podívat, a rodina se ocitá pod pravidelným útokem agresivního ptactva, což umocní jejich pocit, že na farmě musejí stůj co stůj zůstat, protože je to prostě ideální místo pro výchovu jejich dětí. Naštěstí jim přijde píchnout náhodný kolemjdoucí, co se poflakuje po jejich poli uprostřed ničeho. Nic o něm nevědí a nikdy ho neviděli, nejlogičtější reakcí je tedy svalnatého chlapíka okamžitě zaměstnat a ubytovat pod svou střechou, kde ho klidně můžou nechat na dlouhou dobu, třeba i v noci, samotného pouze s drobnou dospívající dcerkou a odrostlým batoletem. K jejich smůle jim rodinné štěstí pokazí, když si jejich nový kámoš při pohledu na krev vzpomene, že jaksi před lety právě v tomto domě zabil celou svou rodinu, současnost se mu v hlavě smíchá s flashbacky, hrábne mu a vezme na své zaměstnavatele vidle, dokud ho neodrovnají duchové jeho bývalé rodiny. Při závěrečné bitce s rodiči, téměř dospělou dcerou a jejím šamstrem na něj samozřejmě nikdo nemá, přestože jsou protivníci v několikanásobné přesile a na své straně mají hromadu duchů, kteří se ovšem zjevují až na poslední chvíli, aby zachránili situaci jako deux ex machina. Co by to bylo za horor, kdyby všechny postavy s křikem neutíkaly a nečůrali strachy za krabicema, namísto aby něco popadli a bránili se nebo aspoň zavolali policii. Ženské postavy se chovají až směšně nefeministicky, hystericky a nesmyslně, až to vypadá, že tvůrci filmu snad byla parta misogynů, co všechny holky na scéně chtěla ukázat jako co největší idiotky, ale abychom byli fér, jejich mužští kolegové na tom nejsou o moc líp, snad až na to, že tatík se po probodení hráběmi najednou zvedne na nohy a vytáhne dceru ze strašidelné bažiny. Jako pomyslná třešnička na dortu pak působí nechutně přeslazená závěrečná scénka jak z reklamy na ideální rodinku z padesátých let - otec v pracovním úboru na poli u traktoru objímá jednou rukou načančanou ženušku v šatech, která právě přinesla domácí limonádu, zatímco pokorná dcerka chová malého bratříčka a její přítel pomáhá otci na poli - chybí už jen stůl s domácí pečení, krajkové záclonky a šaty ve tvaru A. Jedinou výhodou filmu je asi překvapivá autenticita mladičké Kristen Stewart, která jako otrávená depresivní teenagerka vypadá v tomhle hororu daleko líp než ve Twilightu. Atmosféra babího léta je tu moc fajn, ale druhý díl si teda určitě nepustím. () (menej) (viac)

kvocoDH odpad!

Tento film je obrovská nuda a sklamanie. O originalite nemožno hovoriť, ba čo viac, film je obrovská vykrádačka iných hororov a to by som ešte povedal, že spôsob akým ich vykráda je komický. Dej nemá spád, nie je v ňom nič čo by potešilo znudeného diváka. ()

nogi

Horůrek pro nováčky s až moc pohádkovým koncem, ale co, lekačky jsou, efekty taky dobrý, možná je to tím, že jsem čekala něco mnohem mnohem slabšího, tak to ted nadhodnocuju, nebo tím, že nemám tolik nakoukaných hororů, ale myslím, že je to obstojný film, s dobrou herečkou Kirsten Stewart... Moc se mi líbí, že ten její malér vysvětluje až na konci... Nutilo mě to celý film přemýšlet, co provedla... Taky se mi moc líbil ten chlápek, co střílel vrány... I když vysvětlení, že to byl on, kdo zabil ty lidi... Mno, to bylo horší... Jinak se mi to moc líbilo... :) ()

Figuto

Uvařeno z The Hounting In Connecticut, The Amityville Horror a The Grudge. Nezáživné zpracování, zdá se již vyčerpaného tématu. ()

Ell.ie

Byl to vcelku dobrý film, na který bych se ráda podívala znovu!!Mám Kristen jako herečku hrozně ráda, i kdy bylo nezvyk si zvyknout na její dabovaný hlas, jelikož znám její vlastní hlas a bylo to poprvé, co jsem se na film podívala s tím, že Kristen měla hrozný hlas.U tohohle filmu se dá 'občas' bát a byl něčím zvláštní!Rozhodně doporučuji se na to podívat. ()

katjaaa

U hororu by se měl člověk bát. Já se nebála ani jednou. Ani jsem se nelekla. Prostě nuda, neskutečná hodinu a půl trvající nuda s pár světlými chvilkami. ()

wendy221

Chvíli jsem váhala, jestli dát tři nebo čtyři hvězdy. Nakonec jsem dala tři. Film se mi líbil, zajímavá zápletka, hvězdná Kristen. ()

KristKrist

Docela mě tento průměrný ´´horor´´ bavil.S chutí jsem ho shlédla až do konce,a i když nejde o žádný velký filmový zážitek,nešlo o ztrátu času. ()

Profík

Film, ve kterém se mi asi nejvíc líbila Kristenze všech jejích filmů, které jsem viděl. A ani zbytek nebyl vůbec k zahození. Slušná atmosféra .75%. ()

Dudros

horor?...HOROR?? tento film nemá so slovom HOROR absolutne nič spoločné. tie malé príšerky mi pripadali ako ten malý škriatok z Harryho Pottera. Na tomto filme sa mi páčil jedine soundtrack, hoci nebol hororový. ()

vanTrilobit

Dve ťažko vysvetliteľné veci = veľmi nízke hodnotenie filmu a veľmi vysoké hodnotenie "krásy" K. Stewart. Obsahovo bežný horror, s tým súhlasím, ale všetko ostatné, čo sa tomu dielku vyčíta, je jeho prednosťou. Strašidlá sú par excellence, atmosféra je výborná. Dosť zbytočná postava blonďavého basketbalistu. Záver mohol byť lepší. Inak veľká spokojnosť. ()

Beliel

Prokletí domu slunečnin má již ve svém názvu charakteristiku filmu. Je to proklatě nudná záležitost. Lekavost slabá, atmosféra filmu nijaká, zápletka slabá, což ve finále dává naprosto podprůměrný snímek. Dvě hvězdy dávám jen za mladou herečku. Pro mě to byla slast pro oko. Dokonalá žena! ()