V.Silver

Po opakovaném shlédnutí musím ještě jednu hvězdičku přidat, nejen proto, že film působí jako nenucená procházka po ulicích New Yorku za doprovodu dvou dospělých mužů, kteří si chtějí užít trochu zábavy a zapomenout na svoje starosti. Bohužel, ani ty nejhorší vzpomínky nelze navždycky ignorovat... ale o tom už tady bylo napsáno dost. Skvělý scénář, herci, ale především pojetí filmu (záběry na ulice New Yorku jsou perfektní), které působí tak civilně, lidsky, odlehčeně a zároveň vážně. A jako bonus to nejlepší z rocku coby hudební podkres... 85% Komentáře: larelay, Radek99, Isherwood ()

Elleannie

Zajímalo mě, jaký bude Adam v takovéto dramatické roli, a musím říct, že byl skvělý. Chvíli mi na něm sice něco vadilo, ale to byl asi jen takový přechodný okamžik, ve kterém jsem si musela uvědomit, že to není role, ve které jsem ho vídávala nejčastěji. Ale v okamžicích, ve kterých dostával své hysterické záchvaty, rozpovídával se o své rodině, a hlavně ve chvílích, kdy se snažil utéct od všech otázek, kterými byl zahrnován, jsem mu všechno věřila. Charlie nebyl nemocný, jak si někteří mysleli, ale jak bylo ve filmu řečeno, byl jen velmi nešťastný, až příliš nešťastný.... Obsahově dost silný film. ()

Autogram

Už od samého začiatku, keď sa ešte nič nedeje, je takmer každá scéna vyložene trápna. Potom nasleduje len kolosálna nuda s prijateľnými hereckými výkonmi, takže iba preto to ako odpad nemôžem zhodnotiť. ()

jefff

Tenhle film nelze ohodnotit jinak než plným počtem bodů. Sandler zde ukázal, že nemusí nutně hrát pouze v "jednoduchých" komedií, ale že dokáže zahrát i vážnou roli jako jeho oscarový kolegové. Smutný, dojemný film, který mě absolutně dostal a zasáhl. ()

zolo23

Nemôžem inak ako tento film ohodnotiť 5*. Jednoducho sa mi nestáva často(skoro nikdy), aby sa mi počas väčšiny filmu tisli slzy do očí. Silný príbeh o priateľstve a utrpený jedného človeka, ktorý si vymyslel iný svet,aby nemusel myslieť na krutú minulosť. Keď zopakuje Adam Sandler svoje herecké umenie v budúcnosti (samozrejme okrem komédii) tak ako to dokázal v tomto filme, budem vážne rozmýšlať o tom, že si ho zaradím do mojej TOP 10 najlepších hercov. A to bez srandy. ()

giovanni3

Nikdy by mne nenapadlo, že dám 5z5 filmu, jehož příběh vznikl skrz 11.září a v hlavní roli je Sandler... ale zázraky se někdy dějí a já si nemohu jednoduše pomoci.. Na film jsme se díval hlavně skrze účast Liv Tyler, ale nakonec jsme film hltal celkově.. Příběh je dle mne spíše o posttraumatické stresové poruše jak o ,,vzpomínce,, na 11.září což je jedině dobře. Herecký výkon Sandlera nečekaně překvapil (sice tu srdceryvnou scénu s ,,vyléváním,, srdce v předpokoji psychiatričky jsme mu moc nevěřil, ale budiž) a Don Cheadle ho vzorně doplňoval (A to až tak, že si člověk říkal, kdo komu pomáhá a tedy kdo vlastně volá o pomoc?). Postava Saffron Burrows byla spíše zbytečná a to její zamilování se Sandlerem bylo takové prvoplánové a předvídatelné což je menší trhlina ve scénáři a oslabilo to konec filmu. No prostě jsme se bavil a 5z5. ()

Wbcko

Jsem rád, že se Sandler dostal ze škatulky komedianta a dokázal že umí skutečně hrát (do role se sice podle mě až tak nehodil, ale to je věc jiná). Téma 9/11 bylo naťuknuto vkusně decentně a celkově tohle drama působilo dost uvěřitelným, hořkosladkým dojmem. Pět hvězd by bylo asi na místě, ale schovám si je. **** a 3/4 ()

Soweek

Adam Sandler rozhodně umí, i když jsem to od něj nečekal a Don Cheadle je poslední dobou velmi pevná záruka kvalitního filmu. Už dlouho jsem neviděl takto brilatní "srdcervoucí" snímek. Děkuji. ()

cyberhawk

Adam Sandler v roli, kterou bych od nej v zivote necekal, a hraje ji vytecne. Dva byvali pratele, kteri se po letech sejdou, naavzajem se vytrhnou ze svych nudnych zivotu a navzajem si nevedomky uvedomi sve chyby a postupne se je snazi napravovat. Mam rad takove filmy. ()

ZkuKol

Opravdu bych od Sandlera nečekal takhle kvalitní výkon a už vůbec ne, že film z jeho produkce doslova natrhne prdel Stoneovu "eposu" WTC. Don Cheadle je jako vždy skvělý a myslím, že ještě pár let a doroste do spolehlivosti Morgana freemana.Takhle skělý kousek (podobně jako Rescue me) sdělí nám (nezúčastněným Evropanům) o 11/9 daleko víc než halda dokumentů, jež opakují furt to samé dokola. ()

made1

UNBELIEVEBLE. Slovo, které používám celkem často a naprosto vystihuje film Reign Over Me. Jestli někdo pochybuje o tom, jestli je Adam Sandler vůbec schopný zahrát cokoli bez chrochtání, posměšků a přihlouplých grimas (čemuž se ale směju téměř vždy), nechť se přemůže a shlédne tenhle film. ()

sedm.1

Skvělý filmový zážitek,který disponuje jak úžasně odvyprávěným příběhem,tak perfektními herci a ikdyž mě stejně jako ostatní hodně mile překvapil svým výkonem Adam Sandler,tou hlavní hereckou hvězdou je zde přeci jen Don Cheadle.Jednak je to způsobené tím,že pro mě patří skutečně mezi tu součastnou top hereckou špičku a jednak zde dostal i překvapivě více prostoru než Sandler,u kterého jsem si myslel,že právě jeho postava bude tím hlavní prvkem tohoto dramatu.Ale právě Cheadlova postava je daleko více představena,více se k ní dalo proniknout,zatímco Sandlerova postava mi bohužel zůstala krapet utajena a jeho duše nebyla úplně tak odkryta jak by si asi zasloužila.Spolu však tito dva herci každopádně vytvořili úderný herecký koncert a právě díky nim bylo spousta scén doslova strhujících a dechberoucích.Jinak dějově jde o velmi povedené a silné drama,které nechybí obrovské city,emoce,naléhavost,není ani příliš kýčovité,ani moc hrubé,prostě se podařilo autorům namíchat povedený mix,který dohromady dává trochu i náročnou,ale především pak komplexní podívanou,která dokáže oslovit jak náročnějšího diváka,tak i filmového "všehožrouta" :).Zkrátka i pro mě je Volání o pomoc nejpovedenějším snímkem dotýkající se tragédie kolem 11.září,je filmem dojemným,je filmem krásným,oslavujícím sílu přátelství a nelhostejnosti jednoho k druhému.Filmem,který končí happyendem,a já jsem za to skutečně neobvykle rád.Filmem,který dokáže strhnout svým upřímným a nenásilným příběhem. ()

Maynard.

Tak kde vůbec začnu. Asi bych začal u toho, že jsem z filmu nebyl dvakrát, natož pak třeba třikrát odvázanej. Film házím do stejného pytle jako "Lítám v tom", jsou to sice filmy k zamyšlení, ale to jejich ultranudné zpracování mě prostě nikdy nemůže chytit za srdce. A to tento filmek jistě chtěl, ale na mě bohužel nezabral ani krapet. Co bych velice vyzdvihl, tak výtečný výkon Adama Sandlera, který nad mé očekávání příjemně překvapil. Lituju všechny, kteří žijí stereotipní život jako zubař, který potřeboval někoho jako Charlie k tomu, aby mu opět začala proudit krev v žilách... Jó, musím se přiznat, že jsem ke konci filmu poklinbával, což jen ukazuje to, na kolik mě tento kousek asi tak bavil. To, že sem se přiznat musel je fakt pravda, páč jinak bych to měl na talíři uživatelky kacirek_ ještě dlóóóho, zdravím :o) ()

slovan1

Drama s dobrým námětem, to ano. Ale mě docela nudilo a první půlku nebavilo. Zachraňuje druhá polovina, kde je několik silných momentů. Délka přemrštěná. Zkratit a pak by to bylo super. Herecké výkony na jedničku. Cheadle a hlavně Sandler palec nahoru. Za zmínku stojí i rolička Donalda Sutherlanda, který svým charizma dobře oživil soudní jednání. Mírný nadprůměr pro mě. ()

Zemi11

Nakonec se tóny vyladily. Absence Happy endu nezabolela, absence endu rovněž. Byla to dvouhodinová melodie ze symfonie, která začala 11. září, a možná hraje dodnes. ()

herr_carter

Silný film, nebo alespoň ze své podstatné části. Ze začátku mě trošku Sandler vytáčel svým přehnaným útočným chováním, kdy jedná najednou zničehonic totálně afektovaně, naštěstí ale postupem času, jak film začal odkrývat svoje karty a hlouběji se nořil do příběhu, bylo jeho chování vlastně k pochopení a filmový divák, pokud si umí spočítat dvě a dvě a je emociálně založeným člověkem se smyslem pro empatii, pak se mu tohle musí líbit......................moje hodnocení = 8 z 10. ()

chef

Nuž, citlivé vedenie réžie a nápaditá hudba dokáže divy, pretože pre niekoho klišé téma 11. septembra dostáva, v tejto koláži citov, úplne nadrozmernú hĺbku. ()