Funny Games USA

• Česko Funny Games USA (viac)
Dráma / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francúzsko / Veľká Británia / Rakúsko / Nemecko / Taliansko, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiálny text distribútora)

F2003F

Nerozumiem prečo má väčšina recenzentov práve pri tomto filme tak zaslepené oči a snaží sa nevidieť tak závažné nedostatky ako hlúpe chovanie postáv a ich nezmyselné reakcie, pričom to označujú za majstrovské dielo. Dlhé nočné scény, v ktorých absolútne nič nie je vidieť tiež tomu nepridávajú. Herecké výkony a obsadenie výborné, ale scény ako ovládač alebo (komiksové) prehovorenie priamo do kamery len dokazujú jeho komédiálnosť. Vidím režisérov zámer v zobrazení brutality/teroru, ale ak máte priemerný scenár, ktorý sa snaži pôsobiť prehnane seriózne, ale sám sebe kladie polená pod nohy ani kvalitná filmárčina proste nestačí (až neskôr som si všimol, že si ho aj sám napísal). Presne pre toto samé seba pre mňa zosmiešnilo À l'intérieur (zombie scéna). Ak by som to bral ako paródiu alebo satiru bolo by to na nejakých 4.5, ale tým by som popieral celé vyznenie filmu, čo bol možno aj režisérov zámer. Takže dávam hodnotenie neutrálne, ale prikláňam sa k názoru, že je to blbosť (ani to neporovnám s napr. Eden Lake, aj keď by som teoreticky mohol). ()

smerfetka odpad!

Co dodat - na tenhle film jsem se moc těšila - zklamal na plné čáře. U filmu pojmenovaného jako thriller/horor by se člověk měl bát a né se k smrti nudit. Takže tak ()

Tomsterson

Nápad to není špatný a dobrá realizace by stála klidně i za 5*, ale...promluvání Paula do kamery, scénka s ovladačem, místy naprosto nelogické chování manželského páru, nevyužitý potencionál dvojice "záporáků" - to vše sráží mé hodnocení o 50%dolů. Se zavřenýma očima za 3*, víc ani omylem. Třeba si dá Haneke napotřetí záležet více :-))) Jinak Michael Pitt hraje toho svého hajzlíka skvěle, klobouk dolů. A samotný závěr taky skvělý. ()

BadJoke

Chlapci od zaciatku hraju velmi silne psychologicky-ponizujuce hry ktore vas naozaj nenechaju odist od filmu. Napatie sa stupnuje od prvej chvile co vojde jeden z nich do domu. Zo zaciatku pouzivaju viac psychologicke nez fyzicke nasilie. Ale od polky filmu do ide dole z kopca, sceny su neznesitelne pretahovane a koniec vyslovene trapny. Mohlo to byt lepsie. ()

karnát

Originální (nepočítaje originál, který jsem neviděl :) a děsivé. Navíc tam poskakuje svázaná Naomi Watts ve spoďárech. Nebýt té děsivé nelogické chyby, kterou ke konci provede, tak by to bylo za 5. ()

Lukaaasek

Všiml jsem si, že nemálo komentujících vyzdvihuje výborný střih, dlouhé záběry. Ty rozhodně mohou být skvělé (a užitěčné) v případě, kdy v divákovi prohlubují pocit uspokojení z právě sledovaného filmu. Pokud vám však film přijde nudný, dochází tak leda k prohloubení nezájmu a vy čím dál častěji sledujete hodin(k)y, za účelem zjistit, kdy už to divadlo skončí. Jsem rád, že jsem na snímek nešel do kina, jak jsem původně plánoval. A co se týče "scény s ovladačem" .. To už jsem se pouze pousmál. Ať má být tento film jakkoliv ďábelský a zvrácený, mě tedy neuchvátil. ()

penegal

Tak o tomhle filmu bych se vyjádřil nejspíš takto: První dojem - jsem zmatený jak Goro v Tokiu! Musím uznat, že to šlo těžce na psycho a celou dobu jsem čekal nějaké kladné rozuzlení, tedy do okamžiku, než odstřelili kluka. Pak už jsem jenom tupě zíral a říkal si, dokoukal si se až sem, dokoukáš se až do konce. Film doporučuji na shlédnutí, ale jen JEDNOU, pak může dojít k psych. deformacím! ()

afroman001

Peter a Paul co se týká herecké stránky tak za 2- Anna herecký výkon 2 Vše osttaní velice slabé. Hlavně scénář: jeden příklad za všechny a to kdy otec rodiny, atletické postavy nedokáže skákat po jedné noze aby zachránil rodinu a krčí se a brečí mě přijde velice ubohé. ()

Flopps

Haneke umí, to se musí nechat, ale tentokrát nabízí otřepané klišé v podobě dvou terorizujících mladíků, kteří bůhví proč svým zevnějškem mají (asi i úmyslně) evokovat potrhlou partu násilníků z Mechanického pomeranče. Rodinka v čele s nemastným neslaným Timem Rothem se nechá zcela nelogicky a nepochopitelně zahnat do kouta a divák pak jen konsternovaně sleduje jejich počínání. Přesto snímek nelze označit za úplný propadák. Lze jej dodívat a pokud v něm nehledáte nějaká inteletuální poselství - třeba o násilí, ale díváte se na něj jen jako na příběh o rodince a dvou vejlupcích, lze jej dokoukat. DVD obsahuje originální anglický zvuk v DD 5.1´, český dabing (ne zrovna dobrý) je nabídnut pouze dvoukanálově. Disk disponuje průměrným obrazem, nepotěší příliš chladné barvy. Mnohem lepší kvalitu (barevnou vyváženost) nabízí Blu-ray disk, ten je však k sehnání pouze v zahraničí. ()

cobraSK

Slušný thriller s dvojicou odporných bastardov, ktorý terorizujú náhodne(?) vybratú rodinu. Hustú atmosféru strachu a beznádeje zabije stupídny koniec, nepochopiteľný a trápny. Keby som vedel, že tento film je scifi, zobral by som to v pohode, ale thriller, ktorý sa od začiatku hrá na seriózne psycho sa zrazu zmení na absurdnú drámu s prvkami scifi, to naštve. Režisér sa vyžíva v nekonečných záberoch na jednu postavu, kedy už máte chuť kričať, čo bude ďalej??? Počas prvej polovice filmu som sa rozhodoval medzi *** alebo ****. Po totálne dosranom závere dávam *. ()

freezer02

Zajímavé psycho, napínavý film, kde sem ale příliš nepochopil tu zbytečnou pasáž kdy se děj vrátí zpět, aby se vše pak odehrálo trochu jinak, říkal jsem si jen wtf??? co tím chtěl autor říct....jinak ale dobré 60% ()

airman2655

Bravúrne, hrozné, desivé, hnusné a morbídne. Takto by som charakterizoval toto dielo. Neskutočné psychycké utláčanie a terorizovanie je skutočne cítiť z každej minútky tohto filmu. Človek sa pri jeho sledovaní skutočne hanbí a má chuť ísť tým ľuďom na pomoc. Dlhé zábery bez nezmyselných strihov len umocňujú psychycké znechutenie diváka a vťahujú ho do stredu diania. Vadilo mi to, že nikto zo susedov alebo samotnej rodiny sa nepokúsili zložiť tých hajzlov, hlavne keď mali k dispozícií nože alebo golfové palice. Na druhej strane treba povedať, že až do konca filmu som nevedel, či všetci prežijú alebo nie. Miestami sa to zdá že už je všetko v poriadku ale v iných pasážach to vyzerá že sa rodinka nedožije nasledujúcej minúty. Kažopádne tento film odporúčam, aj keď rozhodne nie je pre každého. (85%) ()

lada32

Po skončení filmu se člověk musí vyrovnat z koncem,na který v současné kinematografii,není až tak zvyklí.Ale jsme na něho zvyklí z černých kronik,kde je takových konců mraky..Co bych vytkl jistá nelogičnost na začátku,při příjezdu přátel na jachtě,Ještě přece nemohli tušit co jsou ti sportovci zač,přece se dalo ještě leccos udělat.Nejsilnějším momentem ale byla situaci,kdy si jeden z "golfistů"hledá jídlo v lednici a vy z vedlejšího pokoje slyšíte ten boj o život dítěte.Dobrý film.Hned jsem si uvědomil,že bydlíme na taky takové samotě. ()

josmart

Pro člověka, který má děti, bych tohle nedoporučoval. Ztráta dítěte je ta největší noční můra a taky jsem si to tady pěkně vytrpěl. Tim Roth to zahrál natolik realisticky, až mi běhal mráz po zádech. Naomi Watts je standardně dobrá, ale možná bylo zbytečné nechat ji běhat (nebo spíše sedět) půlku filmu polonahou, my už dávno víme, že vypadá dobře. Funny Games U.S. je jeden z těch filmů, kdy je divákovi jasné, že to moc sranda nebude a zřejmě to asi neskončí happy endem. Každopádně konec byl výborný, pěkně to zaklaplo dohromady. Jediná věc, co mi neseděla a nevím, jak si ji vyložit, je ta věc s dálkovým ovladačem. To tam opravdu být nemuselo. Na závěr zmíním ještě Michaela Pitta, na kterém film stojí. Ten kluk je šílený, má zvláštní charisma, které každý film, kde hraje, posune o třídu výš. ()

morbido odpad!

Jednoducho prijebané.A nelogické pre istotu tiež.Mne keby niekto neznámy vliezol do barák rozrežem ho na tisíc kusov.Jediný kto mal trochu kuráže bol syn aj ten na to doplatil.A ked som si začal mysliet že to možno aj niekam speje prišla scéna s ovladačom(WTF???) a uplne film potopila.Ehmm a záhadou ostáva prečo to má 67%.Keby to bolo 6,7% tak by som to uplne chápal. ()

Norzog

Remake stejnojmenného filmu z roku 97, který je až na malinké drobnůstky naprosto stejný a liší se jen obsazením. Zajímavé také je, že remake natočil také stejný režisér. Narozdíl od originálu je ale Funny Games U.S. dokonalejší, zábavnější, psychologicky barvitější. Režisér asi cítil nutkání dotáhnout svoje předchozí dílo k naprosté dokonalosti - a nebo také schrábnout nějaké peníže u amerického publika, nevím. Nicméně, rozhodne stojí za shlédnutí. ()

tata22 odpad!

Něco tak odporného na plátna kin vůbec nepatří. Ten režisér je normální úchyl. Všechny varuju !!!!!! Vyřadit z kinematografie navždy a pouštět v ústavech pro choromyslné ! ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu

28.08.2012

Fresh Film Fest nabídne od 29. srpna do 2. září téměř 120 filmů. Proběhne v kině Světozor, Kině 35 – Francouzském institutu, FAMU, Studiu Béla – Maďarském institutu, a také pod širým nebem v… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz