Kým predchádzajúce filmy trilógie X-Men sa odohrávali v nie príliš vzdialenej budúcnosti, príbeh o Wolverinovi sa odohráva v 70. rokoch minulého storočia. Dej sa vracia k počiatkom Wolverinovej (Hugh Jackman) hrdinskej kariéry i tragickým udalostiam jeho života, z ktorých ho najviac poznamená smrť osudovej lásky Kayle Silverfoxovej (Lynn Collinsová). Jej smrť spôsobí, že sa Wolverine zapletie sa s tajným vládnym vojenským programom Weapon X, ktorý mu navždy úplne zmení život. Pod velením Williama Strykera (Danny Huston) sa sformuje tajná vojenská jednotka Team X, zložená výlučne z mutantov. Jedným z nich je tiež Viktor Creed alias Sabretooth (Liev Schreiber), neskrotná bytosť s neuveriteľnou silou. A práve s ním musí Wolverine zviesť svoj najťažší súboj... (TV JOJ)

Briny

Miluju filmy podle komixů od Marvelu. Tento film nám měl za úkol přiblížit život Wolverina a já myslím, že to se režisérovi povedlo. I přes to, že děj je poněkd prostřídaný atd. a asi ne vše úplně sedí. Na druhou stranu musíme vzít v úvahu, že pokud má mít film 2 hodiny, tak se tam toho prostě víc nevejde. Člověk, který o x-menech v životě neslyšel má z tohoto filmu šanci pochopit aspoň přibližnou minulost jedné z klíčových postav - zabil svého otce - občanská válka - 1.světová - 2.světová - straker a jeho pokusy - jak ztratil paměť -> Za to má ode mě plus a Hugh Jackman je fešák, což je taky malé plus. Moc ráda si tento film pustím znova =) ()

Gesicht

Jedním slovem neurované. Jako horská dráha, chvíli nahoře, chvíli dole, ale po většinu času docela dost nudné. Příběh netáhne, většina postav se filmem jen tak mihne, aniž by si divák stačil vybudovat jakýkoli vztah. ()

Priest

Přiznám, že jsem neviděl ani jeden díl X-menů, ale po shlédnutí tohoto filmu jsem se rozhodl, že to napravím. Opravdu povedené dílo. ()

Naby

Zatim nejlepsi ze serie X-Men filmu. Vyborne akce, efekty, trosku klasicky milostny a rodiny pribeh. Triky a celkovy vykon hercu hodnotim rozhodne dobre, od filmu jsem se po celou dobu nemohl odtrhnout ;-). ()

veere

Věřte či ne, líbilo se mi to nejvíce ze všech X-menů, konečně byl využit potenciál Wolverina, a děj byl poříjemně zklouben s akcí ()

Chlo0opek

Z počátku jsem myslel, že X-Men již nemůže zaujmout a něčím překvapit, ale časem jsem se do filmu dostal a nenudil jsem se - prostě mě vtáhl do děje a to se cení. Hlavně ze začátku ale slabší, tak dávám maličko lepší 3*. ()

ajlonka

Ačkoliv je to až čtvrtý díl v řadě X-men, musím říct, že se mi líbil mnohem víc než třeba trojka. Protože byl naprosto jiný. Jednička skvělá, dvojka prostě pokračování a trojka už nic moc nového nenabídla. Nevím, prostě čtyřka se mi líbila vážně hodně. ()

RoyBatty444

Najväčšie charizma, ale bohužiaľ filmovo najslabší X-men. Detaily sú rozmazané ako vo filmoch zo 70´tych rokov. Strih je pomalý a nepresný. Scény pôsobia kulisovo. Zo všetkých srší drsňák a tým Wolverin stráca. Celý film pôsobí pozliepane a veľmi amatérsky. ()

Pavlo

Tak toto dielo sa nesie v duchu X-Men: The Last Stand. Je to hlavne o akcii a efektoch, kde hĺbka postáv je asi taká ako mláka po daždi, nehovoriac často o chaotickej kamere, ktorá robí pozeranie únavné a scény neprehľadné. Dej zaujímavý, lenže to spracovanie ho zráža na kolená. Opäť premrhaný potenciál z prvých dvoch X-menov. Nejde sa len opýtať - Prečo si opustil svojich mutantov Singer? Smutné... ()

Petra46

Podle některých nejslabší článek ze série X-Menovských filmů. Podle mě naopak jeden z lepších a osobně můj nejoblíbenější (to však pouze do doby, než natočili First Class). Hlavně proto, že Wolverine byl vždycky můj favorit a považuji ho za jednu z nejzajímavejších postav. Film byl velmi příjemným rozšířením mutantské ságy. ()

Yoru

Život Logana som odhadovala na úplne niečo iné. Film ma milo prekvapil. Bol nielen pútavý, ale bolo sa načo aj pozerať. Výber hercov je úžasný. H. Jackman ma nesklamal. Veľmi som sa tešila na nové schopnosti mutantov. Síce tam bolo zopár vecí pozmenených, ako v prvom X-menovi hovoria, ale dá sa to prehliadnuť. Bojové scény boli veľmi dobre spracované. ()

Naranyan

I když nerad, jednu hvězdičku navíc za neskutečně líbeznou, křehkou a smyslnou Lynn Collins. A tím končí pozitiva, které jsem ochoten a schopen na Wolverině vidět. Nejnže mi byl naprosto ukradený osud všech postav až na Lynn, ale vlastně mi bylo tak nějak ukradené celé dění. Efekty úplně špatné nejsou, námět také ne ale výsledek nudil a kvůli absenci humorných scén, nadsázkových nebo zkrátka takových, u kterých se člověk směje neví ani pořádně proč pak nelze mluvit ani o guilty pleasure. Nebýt všech ostatních X-menů, snad by i obecně měl Wolverine vyšší hodnocení, ale drtivá většina z nás má v paměti předešlý (né příběhově samozřejmě) svět X-menů plný řízné akce, nápaditosti a dobře konstruovaných postav + nelze samozřejmě zapomenout na faktor ohromně charizmatického Patricka Stewarta, který celou konstrukci vesmíru X-menů posunul do smysluplné roviny hodnou k zamyšlení. Řekněte mi, nad čím se chcete zamýšlet u Wolveriny ? Pokud jste se s X-meny ještě nesetkali, rozhodně doporučuji začít tímto a následně pokračovat ostatními díly. ()

camomilla

Musim to zopakovat pri kazde recenzi X-men.. komiksy nejsou mym zanrem, ale "Xka" me dostali, chytili a strhli. Od prvniho dilu "pro deti" se to posouva ke skvele podivane pro dospele fandy tohoto komisku. Zacinam byt jednim z nich. ()

Antonymi

Podotýkám dopředu, že jakkoliv je Wolverine oblíbený mezi fanoušky, já ho ráda nemám. Jackman je solidní herec, ale tři výrazy, které v této roli střídá, mi připomínají Schwarzeneggerova Conana a jeho drsný výraz mi vždycky vyloudí sakrastický úšklebek na tváři. Ano, nepochybuji o tom, že by mi rozpáral břicho během minuty, ale jako drsňák na mě prostě nezapůsobil a na sympaťáka mu chybí partner na špičkování (Kyklop, který tuhle funkci úspěšně plnil celé tři X Meny, tu citelně chybí). Pokus o romantickou polohu této postavy tu (částečně vinou nefungující chemie mezi oběma herci) selhává a vzhledem k tomu, že v tomto filmu prakticky nesleze z plátna, se to pak na film špatně dívá, když vám je hlavní hrdina ukradený. Z ostatních herců Liev Schreiber jako jeho bratr zaujme, Lynn Collins jako Wolwerinova láska nikoliv a Danny Huston jako hlavní záporák neurazí - byli tu horší, byi tu lepší. Příběh má celkem slušné tempo, dialogy v rámci žánru nedělají ostudu, ačkoliv jedna nebo dvě scény balancují na hranici (ne)únosného patosu, akční scény jsou povedené, ale v paměti vám nijak neutkví, a celkově nejpůsobivější částí filmu jsou zpomalené úvodní titulky. Za mě slabších 50%, fanoušci Wolwerina si samozřejmě připočtou těch pár procent za Jackmana a budou na solidních 60%. Tak či tak, slušný popkorn na jedno shlédnutí. ()

zurivymlok

Některé imbecilní scény (výbuch helikoptéry, rádoby vzteklý rosomák) a přehnané akce film srážejí. Psychologické rozkleslení Rosomáka se nějak nedaří. Nedustojné pokračování. ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (viac)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (viac)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (viac)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (viac)