Sweeney Todd: Čertovský holič z Fleet Street

• Slovensko Sweeney Todd: Diabolský holič z Fleet Street (viac)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiálny text distribútora)

hrumsrt

Tady se láme chléb a pro mě je tohle poslední kvalitní burtonovka, což ani není výtka, jenže on v devadesátých letech těmi svými gotickými kousky byl tak odlišný oproti zbytku a navíc pokaždé se mu povedlo sáhnout po poctivém scénáři, který svojí démonickou vizí proměnil ve zlato.. Mezi jeho nejlepší kousky, pro které si ho budu pamatovat a s jeho osobou se mi vybaví jako první navždy zůstávají Ed Wood a Ospalá díra, která někde na nějakém osobní listu řadím hodně vysoko. A i když pak i jeho další kousky jsou pořád kvalitní, už jakoby Burton jen plnil divácká očekávání a nepřišel s ničím jiným. Každý tuší, že Burton zase uvede něco temnějšího, co si ale pořád bude držet to svoje pohádkově romantické pojetí.. Jenže to je právě to, Burton už nějak není schopen svůj styl nikam posunout, a když máte svůj vrchol před více než dvaceti lety, a pak už jdete jen z kopce, anebo vykrádáte sebe sama, nebudu vám fandit... Sweeney Todd je typický Burton jak ho čekáte, je to jak natáčený po dešti na hřbitově a hraje tam Johnny Depp..  I když tentokrát Burton zkouší experiment s žánry, který si natrénoval už v předchozích dvou snímcích, tak to stejně není dost... Zfilmovaný příběh světově známého muzikálu, jenž se už pár dekád hraje v divadle předaný v režisérově osobitým stylu, o vyšinutém holiči, který vás nezapomenutelným způsobem oholí břitvou. Tradiční Burtonovští herci, zkažení lidé a to celé v područí tmavých a deštivých prostor Londýna.. Johnny Depp je skvělý asi všude, což platí i tady, avšak jen v rámci klasického dramatického hraní, jelikož on tu i zpívá a teda to je zážitek.. Je to pomalé s pohádkovým příběhem, který mě úplně neupoutal a spíš jsem si užíval celkový feeling.. Johnnyho nejgotičtější pojetí v postavě, kterou těžko prohlašovat za sympatického protagonistu, ba dokonce klaďase.. Správně stylové ale znovu bych do toho nešel.. 70% ()

Blotto

Opravdu jsem si moc přál dát 5*, ale nemůžu si pomoct, něco mi tam prostě chybělo (nebo snad nadbývalo). V průběhu celého filmu jsem se výborně bavil, to ano, ale v závěru na to mohl Burton asi trochu víc šlápnout. Prostě mi tam chyběla ta "třešnička"... Možná po dálším shlédnutí změním názor, ale zatím to jsou 4* ()

courage

Od momentu kedy dostane Sweeney do ruky svoje stare dobre britvy je tento film nezabudnutelnym zazitkom a jednym z najvacsich diel Tima Burtona a Johnyho Deppa. ()

tereza.s

Mám velice ráda Tima Burtona a jeho tvorbu. Co mě trošku mrzí a myslím si, že to tomu trochu ublížilo je, že to není Burtonův původní námět. Ale ten to zvládnul perfektně. Film je až neuvěřitelně výtvarný a skvěle zpracovaný. A ty barvičky v jakých jsou vykresleny představy slečny Lovetové. A kromě žánru muzikál nevím, kam bych ho osobně zařadila. Drama, komedie, parodie, horor? Přesně to se mi líbilo, že je to kombinace všeho možneho. Zklamal mě jen Johny Depp, že přeci jen do té postavy nedal to své, určitě všichni víte o čem mluvím. Každá jeho postava nese část z jeho osobnosti. Uštěpačného vtipu. Tady toho zrovna moc nebylo. Ale jinak to bylo opravdu skvělé. ()

pepino

No jsem na pochybách. Na jedné straně to byla pecka a na druhé mírné zklamání. První dvě třetiny jsou plné zpěvu. Na můj vkus až moc. Vše ale Tim Burton vynahradil ( alespoň mě) v závěrečné třetině a naservíroval pořádnou dávku hororu a hrůzy v takové míře brutality, jakou bych u něj nečekal ani ve zlém snu. ()

J.McClane

Alan Rickman nezklame, jeho ďábelský sametový hlas se line zpívánkami stejně nebezpečně jako Deppův uhrančivý pohled...jinak mi to však až tak nesedlo... ()

Mr.Roman

Muzikál plný výnimočných postáv a piesní sa nevidí často a aj preto Sweeney toľko poteší milovníkov tohto žánru a nielen ich. Burton s Deppom ako vždy na jednotku, no teraz im ešte viac ako dobre sekunduje Timova manželka Helena Bonham Carter. Hlavne atmosféra je neopakovateľná, aj keď je pravda, že je Ďábelský holič veľmi podobný režisérovym starším snímkom a neprináša toľko nového, niektorým z nich sa nielen vyrovná, ale ich aj predčí. A všade prítomná brutalita a morbídnosť divácky zážitok len umocní, no aj preto je veľká škoda kostrbatého kŕčovitého príbehu akosi nedotiahnutého dokonca. ()

walecz

Jděte na to do kina. Vezměte si s sebou alkohol. Uvolněte se. A tradáááááááááá. Nekriticky, s rukama zalitýma krví neviňátek, vyřezávám bůra. btw: valentýn se dá strávit vesele. s Toddem. nezbývá než si ublinknout kečup do popkornu a zařvat si s hirnlego do noty it's piss..It's piss! ()

nmarca

Někdo by násilí přidal, já bych ho zase ubrala, v části, kdy se skvěle rozjíždí "byznys" Sweeney Todda a paní Lovettové jakoby film trochu ztrácel tempo. Jinak je ale vše strhující, Johnny Depp hraje bezchybně (jako ostatně vždycky!), Helena je roztomile praktická, ani ostatní herci se neztratí. 90% ()

creativek

I přes tu opakující se scénu přeříznutých hrdel a padání těl do sklepa ,nemůžu dát míň než za čtyři.Johnny Depp a Helena Bohman Carter jsou herci na které se vždy rád podívám ,Johnny podle mě zvládl ten zpěv na výbornou a pro Helenu to byla role jak stvořená.Romantický vtipný film plný krásných písní . ()

dawydx

Promarněná šance. Sweeney Todd není špatný film, je to špatný muzikál. Nejsem sice žádný fundovaný odborník, ale když nejsem schopen vybavit si jedinou výraznou melodii, je něco špatně. Na vině není rozhodně nikdo z tvůrců, herci jedou o sto šest a konkrétně Depp je charizmáč až na půdu ( i když ten zpěv... tststs), ale všechny songy jsou, stejně jako příběh, takové utahané a po čase si začnete přát, aby si herci už odhýkali svoje a vy mohli jít domů. Světlou vyjímku představují duety, kdy Deppův nevýrazný pěvecký projev netahá za uši. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že muzikálová škatulka fimu uškodila a zbytečně brzdila rozvoj celkem zajímavého ( i když v podstatě obyčejného ) příběhu. ()

Hydr0gen

Deppův "avatar" je bombastický, výprava rovněž a film mě celkem bavil, ale hodně, hodně mě zklamal přehnaný a zároveň do ztracena vyznívající konec (katarze 0 nic?!?!)... 7/10 ()

kaapaa

...ale asi je to tím, že jsem se moc a moc těšil na novýho Tima, a pak byl moc a moc zklamán. Příběh téměř o ničem, na druhou stranu dobré zpívánky, výprava a kostýmy už tradičně úžasné, a skvělej byl i Rickman (konečně zase jako záporák, Potter promine) jako soudce Turpin (v jednu chvíli mi těžce evokoval vzpomínky na slavnej mrakodrap s Brucem Willisem :-)) Zato nechápu, proč Depp se svým nasupeným a strnulým výrazem byl nominován na Oskara...asi byl tenhle ročník, DDL promine, věnovanej jen jednovýrazovejm záporákům viz J.Bardem. ()

Luki.V

Nestavovaná, naumělkovaná, dobře namaskovaná a natočená nuda s otřesně otravnými muzikálními čísly a monotónním zpíváním. Nehodlám tady padnout na kolena a orálně obdivovat mistra Burtona, který dle mého od Ospalé Díry nenatočil nic pořádného. ()

JardaBauer

Zbytečně rozvleklí a nudný příběh s "montechristovskou" tématikou. Anglie je pěkná, prostředí a postavy stylové a to občas až moc. Příběh je jednoduchý a Johny Depp by byl super, kdy o trochu méně zpíval. ()

Marrianna

Opravdu si Johnnyho vážím jako herce takže jsem se na tento film těšila jako dítě, kterému maminka donese z obchodu nějaké to kokino. Ale kokino se neodehrálo. Ač jsem se snažila a tento film zkoukla na 3x vzala jsem na sebe postavu Adama Sandlera z filmu Click - život na dálkové ovládání a na konec Sweeneyho jsem se překlikala. Hudba a zpěv mě vážně neoslovil a ačkoliv pár fajn momentů tam bylo - celkový dojem je zklamání. ()

pekas

Po přečtení komentářů zde jsem si to pustil se strachem, co to bude za průšvih. Naštěstí se mé obavy nesplnily, ale i tak díky za ty komentáře, aspoň nastavily mé očekávání níž a bylo naplněno a překročeno. Možná trochu zbytečně moc krve, některé pěvecké party mi tahaly uši ale to je zhruba vše ze záporů. Burtonův styl, zde opět čitelný, se mi stále nepřejedl. Atmosféra ponurá, kamerové odjezdy z detailu až někam nad město se dařily a Helena Bonham Carter byla zvláštně přitažlivá i přes její kuchařské umění. Já to nakonec vidím na silnější 4,5 hvězdy, takže 5. P.S.: Kategorie Krimi a Thriller se mi nezdají adekvátní. Muzikál a Drama by mi seděly lépe. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Svět hudby přišel o jeden z velkých talentů. Ve svém domě v americkém Roxbury včera zemřel oceňovaný textař a hudební skladatel Stephen Sondheim. Médiím zprávu předal umělcův právní zástupce.… (viac)

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (viac)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (viac)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (viac)