SHREKove prvé Vianoce

(TV film)
  • Slovensko Shrekove Vianoce (viac)

Jsou Vánoce a Štědrý den, na který se všichni těší. Tedy všichni kromě Shreka. Přesto by chtěl své milované Fioně a dětem udělat radost. Nejprve ale musí zjistit něco o tradicích a pak pochytit tu pravou vánoční náladu. Obrátí se proto na své přátelé, ale každý z nich má o dokonalých Vánocích vlastní představu. Shrekovy myšlenky o útulné rodinné oslavě tak vezmou rychle zasvé... (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Je zajímavé, jak od stejných autorů film Tučňáci z Madagaskaru: Vánoční mise se mi nelíbil tak jako právě Vánoce Shreka. Takže přesně naopak, jak to dle hodnocení vypadá zde. Ono to bude i tím, že ke Shrekovi jsem měl vždycky blíž něž k Madagaskaru nebo tučňákům. Na Shrekově příběhu se odráží americká kultura, kdy se o Vánocích většinou opravdu sejde celá rodina. Zatímco v Česku se slaví v úzkém kruhu rodinném a teprve o dalších svátečních dnech přicházejí na řadu návštěvy. Na druhé straně se tu mluví o Santovi a vedle toho kaprovi...to si český dabing měl rozhodnout lépe. Každopádně filmeček za mě pokračuje přesně ve stylu humoru nastolenému od prvního dílu a vtipné to rozhodně je. Společně se slavnými melodiemi a právě českým dabingem, který krom první výtky jinak zachoval vtipnost pro české publikum tak, aby daný vtípek byl ještě vtipnější, se mi to jeví jako docela povedený filmeček o Vánocích. ()

(fjw)

Průměr. Ale na Vánoce to jde. Sice žádná ohromná legrace jako při celovečeráku, ale to nahrazuje vánoční atmosféra:) ()

Gadamf

Dva podobné krátke animáky išli tieto Vianoce - Shrekovské Vianoce a Madagaskarovské Vianoce. Aj keď ma celovečerný Shrek bavil viac a mal aj lepšiu grafiku, v týchto kraťasoch bol Madagaskar výrazne lepší. Shrek bol len ďalší klasický detský aha-sú-Vianoce filmík, ktorý priniesol zopár vtipov, ale nič extra. Naopak Madagaskar bol výborný a mám dokonca pocit, že do tej necelej polhodiny dokázali nasúkať viac vtipu a zábavy ako do celovečerného Madagaskaru. Doteraz budem mať navždy nezabudnuteľné scény s "Džulienárom", či studenou vojnou medzi sobmi a tučniakmi. Na malé Shrekčatá si však nespomeniem tak ľahko. ()

lobo87

Vtipné, originálne a vianočné. Shrek a všetky obľúbené postavy v krátkom filme opäť nesklamú a dočkáme sa peknej vianočnej jednohubky, ktorá poteší nielen Shrekových fanúšikov... 80% ()

Elis009

Bez tohoto filmu si prostě nedovedu představit Vánoce... Pokaždé, když ho vysílají, voní vzduchem kapr, cukroví a vánoční filmy... Ikdyž je to americký animák, je prostě kouzelný... Když ho letos nedávali, Vánoce byly prostě jiné... A všechny vánoční pohádky, jak od oslíka nebo koucoura, jsou stejně vtipné a super... Prostě atmosféra jak má být :) ()

kubilov

Už nevím jakej animák s tím začal, ale už se nám stává pravidlem, že každá úspěšná série má svůj vánoční díl (Doba ledová, Madagaskar...) ne, že bych z toho byl nějak naštvanej nebo tak. to rozhodně ne, ale ono se moc různejch variací na Vánoce vymejšlet nedá, proto hold ani Shrekoleda není nijak originální a tak u mě moc kreditu nezíská. No a když jí nevyjde ani hra na emoce, hned mi z toho vyjdou dvě hvězdy. ()

Hezonja7

Nebylo to vůbec špatné, takové vánoční DLC Shreka, samozřejmě se to nemůže rovnat původním animákům, tedy první a druhý díl. ()

blondboss

Klasická vianočná šablóna obalená do extravagantnej shrekovskej formy. Opäť raz obľúbené postavičky, opäť raz odviazaná atmosféra, ale zároveň opäť raz jeden z tých priemernejších vianočných kraťasov, ktorých už je natočených neúrekom. 60 % ()

Methos-SK

vsetko co bolo v inych shrekoch pospajane do kopy zas sa shrek oduje a na konci sa udobri a povie ze bol retard a ze uz bude ok..... proste az na tu vianocnu naladu nic moc ()

racing666

Docela blbost. Oslík a spol. jsou pitomci, Fiona souhlasí s pitomcema a Shrek má prakticky pravdu, že chce slavit Vánoce s jeho a JENOM jeho rodinou. Ale samozřejmě to dobře skončí. 30% ()

kishi_SO

pri Vianocnom zdobeni stromceka alebo vypomoci v kuchyni idealne Vianocne kuknutie. Sice i keby davali hovienko v kostyme Santa Clausa bolo by to Vianocne (hold Mr. Hankey) ()

Jirka1111

Dávám jednu hvězdičku za Perníčka, prasátka a myšky. V podstatě jsem se asi 2x uchichtnul. Bohužel Shrekovi dochází dech. Snad bude čtvrtý díl alespoň trošku dívatelný. ()