V thrilleru Zjevení se setkáváme již poněkolikáté (Memento, Hledá se Nemo) se ztrátou krátkodobé paměti. Tentokrát jí trpí krásná americká turistka Casie. Na křižovatce v malém britském městečku jí srazilo auto a po tomto indicentu se jí vymazaly veškeré vzpomínky. Naštěstí se jí dočasně ujala rodina řidiče, který jí do tohoto "jiného" stavu dostal. Casie však vůbec netuší, jak se do tohoto zapadákova dostala a navíc jí začínají pronásledovat hrůzné vize, které odkazují na její minulost nebo budoucnost (to si nepamatuje). A když na ní ještě začnou na ulici útočit podivná individua ví, že jediné co by jí pomohlo, je si vzpomenout. Ale to je právě to, co nedokáže. Do poklidného maloměsta se postupně vkrádá stín strachu a neznámé hrozby. (oficiálny text distribútora)

Bathoryčka

Zajímavě zpracovaný příběh. Člověk až do konce neví, co si má vlastně o hlavní postěvě (Christině Ricci) myslet a co od ní čekat. Mě osobně aspoň ten konec, ta její fce v příběhu, překvapila! ()

Haymar

Vynikající myšlenka, která by si však zasloužila mnohem lepší zpracování - omezený rozpočet a téměř seriálový tv-look bohužel až příliš čiší z každé sekundy filmu! Jindy skvělá Christina Ricci je tu překvapivě nevýrazná a jen stěží průměrná... ()

Wishkah

Jak se píše v obsahu : "V thrilleru Zjevení se setkáváme již poněkolikáté (Memento, Hledá se Nemo) se ztrátou krátkodobé paměti." Na ty tři filmy se můžeme podívat takhle - Memento je brilantní, mysteriózní a dokonalé. Hledá se Nemo je kouzelný a nádherný výlet mořským světem. Zjevení je hovadina. Příběh je zmatený, složitý, divný a úplně o ničem. Navíc o hereckých výkonech si můžeme nechat zdát, režisér tam snad ani není a atmosféra tu prakticky neexistuje ()

listr

No, Christina Ricci nam pěkně vyrostla a to i herecky. Stále si vybíra ty nejdivnější scénáře, ale někdy jí to prostě nevyjde. Námět je moc dobrý, ale to zpracování je strašně nudné a konečnou pointu jsem uhodl po dvaceti minutách. ()

willis

námět připomíná slavnou Bradburyho povídku Zástup, kde si hlavní hrdina všimne, že se k dopravním nehodám sbíhají stále stejní lidé. ()

Badel

Nudnej duchařskej blábol, ve kterým zas někdo "vidí mrtvé lidi". Gruffud mi přijde opravdu nudnej, doufám, že neměl působit tajemně...V tom filmu není asi nic výraznýho. ()

johnymdoe

Zajímavý námět. Docela dobré herecké výkony. Pěkné záběry kamery. Christina Ricci ... A stejně, prostě to nefungovalo jako celek. Připadal jsem si u filmu že pořád jen na něco čekám co nepřichází. Konec mě připadal velmi dobrý,ale to už jsem byl myšlenkami někde u hodnocení jednou hvězdou, takže nakonec jen 2 a to s odřenýma ušima. ()

alambert

Dle mého názoru se jedná o poměrně povedený kousek. Líbí se mi především originální námět a dokonce i, někým kritizované, zašedlé anglické městečko. Herecké výkony mi nepřipadají nijak nevyrovnané, ač Christina Ricci podavá velmi dobrý výkon. Co se týče předvídatelnosti děje, trochu ano a trochu ne. Doporučuji. ()

MickeyStuma

Mysteriozní snímek s Christinou Ricci v hlavní roli přijde svým tématem jako naprosto zbytečný. Že nepřináší nic nového by nebylo zase až takovou brzdou jako naprosto ubíjející nuda ve velmi jednoduchém příběhu bez sebemenšího napětí či alespoň nějakého náznaku hrůzy. Budování temné atmosféry plného záhad a tajemství? Ani omylem. To už japonská kinematografie umí lépe a řekl bych, že by se u nich měli tvůrci přiučit. Film, který nezanechává žádné trvalé dojmy, je prostě špatný film a tento bohužel takový je. ()

E lan

Mírně nadprůměrný horor/thriller s příběhem, který mohl být o něco lépe a poutavěji zfilmován. Přesto ničím herecké prostředí, režie či cokoli dalšího ve filmu neurazí. Bohužel aní neuhrane... ()

RajAthen

Zklamání. Jakmile začnete přemýšlet nad nelogičností děje před polovinou filmu, něco je špatně. Zde je to po mém soudu o to horší, že prapůvodní námět by se mi i líbil - pseudonáboženská tematika, to je moje. Jenže ejhle, snímek by mohl nést podtitul "bezbřehá samoúčelnost", neboť to charakterizuje většinu scén. Film je zkrátka o bandě "čumilů" a zhruba tak nebezpečný, oslovující a napínavý, jak se jen znuděný čumil může tvářit. Navíc k tomu přihoďte "duchařinu", která pracuje s tímto pojmem velmi různorodě dle potřeby scénáristy amatéra, a máte velmi průměrný opus, který mohl být zajímavý, kdyby si někdo dal více práce... ()

Hellknight12

Včera pozreté po dlhej dobe. Ch. Ricci je skvelá v tomto filme. Vedľajšie postavy hrajú bohužiaľ priemerne ale je fakt, že za úlohy, ktoré majú, tak sa ani nečudujem, keďže dokopy nemajú toľko úlohy aby ich herecké výkony nejako vynikli. Je tu pekne podávané mystérium. Je to vcelku slušný napínavý thriller. Má vcelku peknú myšlienku. Ja osobne tento film za horor nepočítam. Príbeh je vcelku zaujímavý. Je to film, ktorý môžem odporučiť ale s tým, že raz za čas. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

Black007

Zjevení je takovej "televizní" film, kterej není vyloženě špatnej, ale taky nijak výrazně nepřekvapí. Na videu se na to dá kouknout, ale do kina bych na něj nešel ()

J.a.X

Nebylo to až tak špatné. Christina Ricci na mě působila docela dobře stejně jako zajímavý (ačkoliv ne příliš originální) námět. Ovšem ostatní herecké výkony, scénář, atmosféra a vůbec celé zpracování (o začátku raději nemluvě) srážejí mé hodnocení. 2,5* ()

TommyDiamond

Hororová patlanina. Kdo to vymyslel? Příběh byl naprosto nesmyslný nebo tak alespoň působil. Člověk se má u hororu k smrti bát a ne se k smrti nudit. Dávám jednu hvězdu..... Asi z lítosti..... ()