Kokoda

• angličtina Pacific War Hell (viac)

Nová Guinea, 1942 - Austrálie je ve válce s Japonskem. Malá skupina australských vojáků z 39. praporu byla vysazena jako předsunutá hlídka daleko za hranicemi Isuravy - vesnice na pralesní stezce Kokoda. Pod neustálým tlakem japonských útoků a nepřetržitým bombardováním se vojáci ocitají naprosto odříznuti od svých záložních jednotek. Neprostupná džungle hluboko za nepřátelskou linií jim ztěžuje jejich úsilí dostat se do bezpečí základny australských oddílů. Neustálé ústupové boje s nepřítelem a nedostatek všeho vyvolává i první konflikty v jednotce. Po mnoha dnech bez jídla a odpočinku se skupina vojáků i se svými raněnými spolubojovníky na pokraji naprostého vyčerpání vynořují z džungle u svých jednotek. Nečeká je ale žádný odpočinek, jen další tvrdý boj s postupující japonskou armádou. Natočeno podle skutečné události. (oficiálny text distribútora)

1945

Slabší tři hvězdy... Herecké výkony jsou slušné, ale akční scény působí poněkud lacinným dojmem. Celý film vypadal jako nízkorozpočotvá rekonstrukce válečného konfliktu... Je to opravdu škoda, mohla to být klidně obdoba Tenké červené linie. Závěrem nemůžu říci nic jiného než: Čest jejich památce ()

Yarwen

Film, jehož děj chápe jen režisér a možná trochu i scénárista - divák má ale jen malou šanci. Za celou dobu jsem neviděl zařvat jediného Japonce, zato v krutosti smrtí Australanů se tvůrce pořádně vyřádil. Závěrečná řeč, která měla oslavit australské vojáky, byla patetická - pokud tady bylo chtěno vytvořit poctu padlým, pak měli natočit dobrý film a ne takovouto slátaninu. ()

KoleckoR

Hodně dobrý válečný film s perfektní atmosférou. Hrstka nevycvičených Australanů bojuje proti desetinásobné přesile Japonců v džungli na Papui. Místo, kde je ze vnitř rozežírá úplavice, z venku pijavice a hmyz. Místo, kdy nikdy nikdo neví, odkud vyletí kulka od japonského snaipera nebo vyběhne maskovaný žluťák a probodne vám játra bajonetem. ()

Pořez

Nic bombastického, ale v rámci žánru dobře natočený film. Pro mnohé to je neznámá epizoda II. světové války, která mapuje boji i jinde, než na širých pláních Rusi a měst západní Evropy. ()

Wencek

Pro mě osobně velmi příjemné překvapení. Kvalitní válečné drama z hluboké džungle o přátelství a odvaze chlapců z australského venkova. Z období kdy se z naivních chlapců stali opravdoví muži. Dobří a neokoukaní herci v dobrém válečném dramatu. Dost dobré 4*. ()

Lichty

Grierson není tak velký režisér, aby vytvořil válečné dusno prakticky bez "hmatatelného" nepřítele a právě proto se z Kokody stala velice nudná konverzačka bez chuti. Žebřík navíc podlamují i velmi průměrní herci, zvlášť Jack Finsterer, který svoji mimiku omezil jen na cenění zubů a tiky v tvářích. Za snahu tvorby jakési atmosféry dávám dvě hvězdy, ale raději doporučuji sáhnout po nějakém lepším kousku. ()

PeterJon

Hrozné utrpenie si tam zažili v pralese, spracovaním je ale film nudný, už sa zdá, že to bude zaujímavé, ale stále slabé, nuda. ()

GordonCZ

Válečný film o jedné z nejdůležitějších bitev, ve kterých Australané bojovali, který přitom ale vůbec nezobrazuje boje australské armády. On vlastně boje samotné nezobrazuje skoro vůbec a většinu filmu se tak nic pořádného neděje. Místo toho vidíme, jak jakási skupina australských milicí leze přes jeden kopec, pak přes druhý, třetí... a tak pořád dokola. Asi jako kdyby Američané natočili film s názvem Pearl Harbor a přitom by se jeho scénář odehrával na palubě letadlové lodi Enterprise, která v době japonského útoku k přístavu teprve připlouvala... Navíc i jednotliví herci působí prkenně a neautenticky, takže ani dialogy, vyplňující tuto nudnou prázdnotu, nestojí za moc. Řekl bych, že je to pro australskou filmografii jednoznačně promarněná šance. Tak významná událost se mohla zpracovat určitě důstojněji. ()

helrohir

Podľa žánru ide síce o vojnový film, ale rozhodne nečakajte nejaké akčné hody. Tento film je totiž to skôr o klaustrofobickej atmosfére džungle, kde za každým krom či stromom môže číhať nepriateľ. A nepriateľ tu nie je len Japončík s nabrúseným bajonetom, ale aj samotná príroda, choroby či dosť silné črevné problémy. V tomto smere je film zachytený v realistickom smere, avšak je nutné priznať, že príbeh jednoducho nemá taký spád a veľká časť stopáže sa javí nezáživným dojmom. Herecké výkony tiež nie sú na extra vysokej úrovni. Celkom dobrú prácu však odvádzal kameraman, ktorý efektne zachytáva krásy aj nebezpečia tohto kúska sveta. Film má v sebe pár zaujímavých a originálnych prvkov, ale celkove ho hodnotím len ako priemer. 55%. ()

johnsnow odpad!

Nudné, o ničom, problémom je tu džungľa nie armáda japoncov a jedna krátka prestrelka na 92 minutový film je príliš málo. Nevydarený austrálsky počin. ()

zanvalzans

Neuveritelne zdlhavé váľanie sa v bahne...Tváre japončikov neboli vůbec k videniu,asi preto že šikmooký komparzisti by im nabúrali rozpočet...Vyčerpaný vojaci dosť vyčerpali tento film a tým vyčerpaljú i diváka. ()

Choucas

Výborný válečný film, navíc v prostředí pro filmy z druhé světové války velmi netypickém. Výborná kamera, výbornej prales, prostě velmi silný válečný snímek, z pro nás bojiště vzdáleného a velmi zajímavého. Pro mne to byl ve všech směrech perfektní filmový zážitek, výborně nasnímaná válka, tyto superlativy bych zde moh valit dál. Nepřestávají mně ovšem fascinovat představy místních ''kritiků'' o válce, válčení a válečných filmech. To ovšem není předmětem tohoto komentáře, takže zpět k filmu který s čistým svědomím doporučím i lidem kteří se o válku nezajímají a jen chtějí vidět dobrý film. Hodnocení je jasné !!! ()

F_Sanchez

Pohled na druhou světovou z trochu netradičního bojiště - Papui Nové Guiney. Není to žádný válečný velkofilm s tisíci vojáků a tanků, ale komorní příběh jedné australské čety z bojů u stezky Kokoda. Víc se tu chodí a mluví než bojuje. Samozřejmě zde nechybí potřebná dávka patosu. Trochu bych to v tomto srovnal s českým Tobrukem. Zaměření je spíše na pocity vojáků a jejich strach z téměř neviditelného nepřítele, potíže s nedostatkem jídla, nemocemi a nehostinným prostředím. Ukazuje, že to nebyli žádní supermani, ne všichni to vydrželi, ale za dané situace ze sebe vytřískali co se dalo, aby zabránili postupu Japonců. ()

PORTER44

Trochu nudný válečný snímek,chvílemi je film hodně psycho,vojáci celý od bahna kteří se plahočí džunglí a za každým stromem čeká nepřítel.V celém filmu moc přestřelek není takže spíše nuda. ()

Vaso

Drsný ústup džungli bez pompeznich efektů a hlavního klaďase. Hlavní roli hrají všichni svojí syrovou lidskostí a utrpením. ()