Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

JohnZ87

Trochu rozporuplný počin. První dvě třetiny jsou naprosto skvělé, zejména "tiché plíživé" scény dokážou správně dávkovat napětí a opravdu vtáhnout do děje, stejně jako celá zápletka se zabijákem v patách. Filmu bohužel v poslední třetině trestuhodně dojde dech. Osudy některých postav zůstanou nevysvětleny, zabití některých z nich postrádá motivaci i logický důvod a jako třešnička na dortu je mimo záběr nečekaně zabit i hlavní hrdina v podání Joshe Brolina. Ačkoli i díky pořadí v závěrečných titulcích film navozuje překvapivě dojem, že hlavním hrdinou byl snad po celou dobu Tommy Lee Jones, který má sice na začátku filmu úvodní "vypravěčský" proslov a pak se tu a tam objeví na scéně, ale jeho celkový čas strávený na plátně odpovídá spíše roli vedlejší. Druhý je v titulích uveden záporák Chigurh v podání skvělého Javiera Bardema a teprve na třetím místě je Josh Brolin. Snímek celou dobu jakoby směřuje k epickému finálnímu střetnutí obou protivníků (Brolin vs. Bardem) a nakonec se nic z toho nekoná. Film navíc postrádá jakékoli uspokojivé rozuzlení, což nevím, jestli bylo motivováno snahou o originální přístup. Navíc ani není jasné, kdo na konci Bardemovu postavu sestřelil v autě (jel normálně na zelenou)... jestli to byla náhoda, karma nebo úmysl... těžko říct. Zláštní je, že to ani samotného Chigurha vůbec nezajímalo, přestože tam auto zůstalo po nehodě i s řidičem nornálně stát... Pro mě byl závěr filmu v každém případě zklamání. 70% ()

BFG2000

Javier Bardem předvádí herecký koncert a nejodpornějšího filmového zabijáka vůbec. Úžasný film s dokonalou režií, dnes již málo vídanou kamerou, perfektními hereckými výkony a silnými myšlenkami. Jméno tohoto díla znělo na Oscarech zcela oprávněně! ()

courage

Tento film som pozeral s nulovym ocakavanim .. ale od uvodneho pohladu Javiera Bardema pocas skrtenia policajta som sa od toho nemohol odtrhnut. Dokonala nahanacka, super napady, scenar, atmosfera, herci, koniec proste vsetko. A ukazte mi film v ktorom hlavny zaporak zabija stlacenym vzduchom :) Navyse jednoznacne scenou roka sa pre mna stava rozhovor na pumpe, kedy hod mince rozhodoval o zivote cloveka a on o tom ani len nevedel. ()

jojoping

Pomalé tempo, minimum dialógov, žiadna hudba, hustá atmosféra, napätie od začiatku do konca, dobré herecké výkony a túžba dozvedieť sa ako táto naháňačka dopadne. Zvláštny filmík, ktorý sa oplatí vidieť, ale do dokonalosti mu predsa len niečo chýba. ()

Hoonza

Sice špičkově natočený (hlavně kamera zde opravdu exceluje) a velmi dobře zahraný film, ale pořád nějak nechápu, jak to vlastně dopadlo a co tím autoři chtěli říct. Trochu mi to připomíná mého oblíbeného Bartona Finka, ovšem tomu jsem dal plné hodnocení, což tomuto filmu nějak nemohu... 80% ()

JK77

4 hviezdicky za hercov, stvarnenie a vsetko, ale celkovy dojem je nejak chladny. Na konci som si myslel ze to este urcite neskoncilo ked som zistil ze hej, tak som rozmyslal o co tu vlastne sakra slo. Neviem.........mozno aj zbytocny film Javier Bardem bol fakt dobry, real hnusný. ()

snakepit

Veľmi zaujímavý film s vynikajúcimi hereckými výkonmi oboch hlavných protagonistov pre mňa znamenal bránu do sveta bratov Coenovcov. Ak sú všetky ich filmy na podobnej úrovni, tak sa veru mám na čo tešiť ;) ()

LukeSharp

Skvělý film,který mě ale nasral a to svojí závěrečnou půlhodinou. Pořád se něco děje,ale pak přijde rychlý sek,kdy se jede pouze na filozofické kecačky a přichází celkem nuda. Ale jinak jsem maximálně spokojen,hlavně s Brolinem,který byl cool jak cip. 75% ()

kaapaa

Coeni jednoduše zaslechli hlas moře, a okamžitě, ještě než se setmí, obsadili geniálního Bardema. Tohle je totiž jeho film, nic víc nic míň. ()

Plastík

Skvělý start - bez vysvětlení. Pak spád plný napětí - nemohl jsem nefandit Brolinovi, ale zároveň nerespektovat profesionální přístup k práci Bardema. Nápaditost scénaře je na deset **********, ať už jde o použité nástroje nebo o prostředí. Scéna: Brolin sedí na posteli, zhasíná světlo, když si ověřil telefonem , že už je tam jeho pronásledovatel.... ....po chvilce se zhasne světlo na chodbě a ... . No prostě velice zajímavá tvorba po dlouhé době. A ty dialogy dalších **********. " ...nedávej si tu minci do kapsy, je to tvoje šťastná mince, a když si jí dáš do kapsy,stane se obyčejnou mincí, kterou stejně je." Tomuhle filmu bych dal i deset. ()

walecz

hm, teda nic moc, skoro by se chtělo říct, hloupý konec lepší než žádný. Pokud jde o mě, tak se mělo trochu přitlačit na pilku a to buď dramatickou nebo krvákovou, takhle to je kočkopes a jediný co mě vzalo byl Josh Brolin, echtovního americkýho rednecka sem mu žral na 100%. Film už jen na 40%. ()

Prankster

Trošku nejasný děj a tak nějak bezhlavé zabíjení - asi to budu muset shlédnout ještě jednou. Do té doby je to pro mě jenom průměr... ()

Adámo

Tak jaký že je tenhle snímek oceněný 4 zlatými soškami? Rozhodně nekonvenční. Styl vyprávění příběhu a prolínání polo-hlavních dějových linek spolu s několika polo-hlavními rolemi je opravdu zajímavý (jaksi jsem si nebyl při sledování úplně jistý, kdo že vlastně hraje v hlavní a kdo ve vedlejší roli). Filmu chybí pomyslný vrchol, takže skoro nevíte, v jaké části filmu se zrovna nacházíte. A taky se mi moc líbila kamera a střih, protože někdy v prostřihu koukáte sekundu dvě na černé plátno (že by už konec?) a jindy si ani nevšimnete že jste se dostali z místnosti ven, někam na pláně. Paráda =) A hudba, no hudba je tu opravdu neuvěřitelná. Myslím, že se dočkáme soundtracku století – nic na něm totiž nebude =D (Ok, v titulkách jsem zahlédl dva songy, ale jeden je při úvodních a druhý při závěrečných titulkách). Nicméně jsem vůbec hudbu, třeba kvůli dokreslení atmosféry, nepostrádal. Určitě se běžte na tenhle film podívat, stojí za vidění. P.S. Rozhovor na benzínce v počátku filmu je fakt super =)) Just call it! | 3/2008 ()

miki68cz

Brutálně syrová střílečka, která je pro mne asi nejlepším filmem bratří Coenů v historii. Bardem má v originále hlas jako satan a je pro mne nejpřesvědčivějším záporákem historie. Krásná atmosféra, úžasná hudba, bombastické napětí. ()

Pai-Mei

Desivo kľudný výraz v tvári psychopatického vraha Antona v podaní málo známeho Javiera Bardema dáva tomuto filmu nezvyčajnú atmosféru. Toho oscara si určite za svoj výkon zaslúžil. ()

vlKousek

Takhle chladnokrevného psychopata by snad mohl zahrát jen Javier Bardem:))...snad jen WOW nad atmosféričností a napínavostí tohoto trilleru, klobouk dolů....pro mě jeden z nejlepších trillerů, co jsem viděl!!! ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014