Perzský vládca Šaraman kedysi prijal do rodiny k svojim dvom synom aj chudobnú sirotu Dastana a vychoval ho ako vlastného. Armáda kráľovského mesta Nasaf sa pod vedením vezíra Nizama a troch kráľovských synov vydáva na výpravu proti posvätnému mestu Alamut, ktorému vládne tajomná princezná Tamina. Po dobytí mesta sa bezstarostný a nezodpovedný Dastan stane obeťou sprisahania a obvinia ho z vraždy. Dastanovi sa podarí ujsť a jediným východiskom je spojiť sa so záhadnou Taminou, ktorá chce späť to, čo neurodzený princ v porobenom meste vzal – posvätnú prastarú dýku, ktorej prostredníctvom je možné vypustiť Piesky času, ktoré dokážu obrátiť tok času a svojmu držiteľovi umožní ovládnuť svet, pretože môže meniť budúcnosť. Dastan netuší, že o poklad usiluje aj zákerný brat jeho adoptívneho otca. V snahe očistiť sa zistí, ako sa veci majú, a postará sa o to, aby kúzlo nemohlo byť zneužité. Kým sa tak stane, musí vybojovať množstvo bitiek a súbojov a dokázať, že je veľkým mužom, ktorý sa rozhoduje srdcom... (TV JOJ)

KleaCarter

Působivá hudba, exotika a poměrně zajímavý akční fantasy příběh... k tomu ještě herecký výkon Jaka Gyllenhaala a jeho herecké partnerky Gemmy Arterton... zkrátka poměrně pěkná podívaná :) Přílišná "počítačovost" v mnoha bojových scénách se mi zdála poměrně zbytečná, i když se v podstatě má jednat o tak oblíbenou pc hru. Občas jsem si u těchto scén připadala spíše jako herní nadšenec, než-li jako divák. Přesto dávám ****...film dokonce předčil má očekávání. ()

schindler

Je jasné, že podobné filmy tu nejsou proto, aby získaly oskary, ale aby na 100 minut příjemně pobavily. A nutno podotknout, že v případě Prince z Persie jsem byl i pozitivně překvapen. Film je inspirován hrou (i já jsem kdysi dávno měl tu čest), ale jediné co si tvůrci vypůjčili bylo skákání po střechách (efektně natočené). Co je zásadní, že zbytek filmu tvoří celkem zajímavý scénář u kterého jsem se nenudil. Když k tomu připočtu sympatické herecké výkony, působivou výpravu, nádherné kostýmy, máme tu kousek, který si můžeme ve filmotéce zařadit hned vedle Pirátů z Karibiku. Po Avatarovi to je mé druhé bluray a na fullhd radost pohledět. ()

P@\/EL

Vydařený dobrodružný film, který z velké části vychází z legendární počítačové hry Prince of Persia. Film nabídne poměrně zajímavý příběh okořeněný o prvky fantasy. Děj je vyborně vymyšlený a potěší několika nečekanými zvraty v ději. To vše je navíc podpořeno parádními, někdy až akrobatickými kousky hlavního hrdiny. No a sudánský "podnikatel" mě taky dobře pobavil. ()

Išak

"Já jenom tuhle hroznou pověst přiživuji, abych odrazil to nejzakeřnější zlo, které na nás v těhle zapomenutých končinách číhá.Víš o čem mluvím? DANĚ!!!" :-))))). Není co bych mohl vytknout.Pořád se něco děje, žádné zbytečné natahování, žádné zbytečné scény u kterých bych se nudil.Prostě a jednoduše, dvě příjemně strávené hodinky.Dlouho jsem žádnemu filmu nedal pět hvězdiček, šetřil jsem si je :-), tenhle film si je ode mě ale určitě zaslouží, tohle mě prostě hodně bavilo. ()

vernerka

Je to pohádka. Je to naivní. Je to přecpané efekty. Ale je to milé. Oni jsou dva krásní lidé, ona princezna, on hrdina, jež dojde poznání. A skončí to hezky. Za film tři hvězdy, čtvrtou za roztomilé připomínky počítačové hry, už chybělo jen pití různobarevných elixírů :) ()

Antonymi

Správný film na léto - rošťácký namakaný princ a emancipovaná hezká princezn mezi nimiž to náherně jiskří, záporák, který není zlý hned, ale trochu se k tomu dostává (jak osvěžující), exklusívní exteriéry, hezké kostýmy, vtipné hlášky, honičky a parkúr po městských hradbách... je to jako vrátit se v čase do dob Krále Škorpiona a podobných pískem zavánějících béček. Nepokrytě přiznávám, že tenhle typ filmů bych mohla sledovat do nekonečna a nikdy bych se nezačala nudit. Ještě trochu vylepšit ty triky a bylo by to pět hvězdiček. ()

Tia*

Docela vtipné, podle typu humoru jde skutečně poznat, že tým má na kontě i Piráty z Karibiku. Bohužel tentokrát na kontě nebyl Johnny Depp, a film mi tedy přišel místy vtipný, nicméně mírně bezduchý, bez nějaké výraznější postavy, nebo hereckého výkonu. ()

MovieDevil

Naprostý souhlas s Malarkeyem. Spousta lidí si tady hraje na chytráky a zasvěcené kritiky a zahlcují nás svými vyčtenými nebo opsanými bláboly. Nezapomeňte, že csfd navštěvují i normální lidé, kteří se chtějí u filmů bavit a odpočívat, ne na všem hledat mouchy. To si musíte pánové uvědomit. A pokud vám to dělá problémy, tak raději pište své erudované recenze do tomu určených periodik, tedy pokud tam na ně bude někdo zvědavý. ()

Nadix

Prince jsem pařila naposledy v době, kdy byl blond a skákal z patra do patra a tedy tento kousek dokážu hodnotit jen a pouze jako film a v podstatě herní neznalec. Film nezklamal – nic jsem od něj nečekala a u toho taky zůstalo. Žádné překvapení se nekonalo. Tři *** dávám za správnou volbu obsadit Jacka Gyllenhaala, za výbornou souhru ústřední dvojice a za celkem podařenou atmošku Blízkého Východu. Vše však stojí proti obehrané zápletce a zbytečnému množství akčních scén. ()

joklik12

ak ste hrali hru laka vas to pozriet uz zvlast ak neviete dobre anglicky a nemali ste nadabovanu hru tak ste aspon trochu pochopili o co ide ja si mysli ze moze by tsom rad ze som to videl a urcite si to pozriem znovu ()

Andy.222

Z herní předlohy jsem hrál jen malý kousek, protože jsem měl půjčený Warrior within na PS2. Z herního příběhu díky tomu vím jen miniaturní část, kterou mi vyprávěli kamarádi, co hru dohráli. Díky tomu tedy nemohu soudit, co z příběhu tvůrci nechali. Co ovšem mohu soudit, je to, že styl boje "herního" prince je těžce založený na tricích a akrobatických kouscích přecházejících místy až v Matrixovské ignorování fyzikálních zákonů - to je to, na co jsem se z celého filmu nejvíce těšil a co mi tam až zoufale chybělo. Stejně tak mi tam chyběla přítomnost vtipných dialogů, protože s výjimkou asi jediného, tak žádný nestál za zapamatování - na co film, z něhož si nepamatuji víc, než jednu repliku? (Konkrétně "Jestli zase sáhneš po tom meči, tak ti tu ruku zlomím!" "Jak to myslíš, zase?") Záporák je nudný, příběh ještě více a Assassíni mi připomínali Assassin creed, vykradený bandou idiotů, kteří se pokoušejí něco vykrádat, ale nemají nejmenší tušení, co z toho je cenné a co ne, což rohodně na dobrém dojmu nepřidalo. Nicméně se musí nechat, že trikové scény a obzvlášť dýka času se mi líbila na jedničku, takže dávám slabé dvě hvězdy ()

Chlo0opek

Tak mně to přišlo, že tento film tak nějak plyne a přesýpá se jak písek v přesýpacích hodinách a přitom nudí až se doplazí ke konci s ničím převratným. Není zas úplně špatný, hezké prostředí Persie, ale holt nic převratného jsem zde nenašel.. ()

MakinaB

No tyhle filmy jsou můj šálek čaje, takže jak jinak než vyšší ohodnocení, navícjá Gyllenhaala ve filmech čím dál víc můžu, takže prostě super film. Jediný co mě rozčilovalo byla ta melodie, která provází celej film, pořád jsem si říkala, že ji znám .....a lidi fakt znám. Je to velice podobné melodii z naší pohádky: Jak se budí princezny ........ jsem takovej magor nebo si toho ještě někdo všiml??? :-D :-D :-D ()

ELDoctorow

Nuda, šeď, priemer. A to platí na všetky aspekty filmu s výnimkou výpravy. Zábavnejšie a napínavejšie bolo aj sledovanie môjho brata ako sa svojho času pokúšal 35 krát prejsť nejaký problematický úsek rovnomennej hry. ()

Linsang

Nejsem fanda počítačových her, neznám herní předlohu filmu, takže jsem nebyla zatížena nutkáním srovnávat, jestli film odpovídá předloze nebo ne, popřípadě jestli je lepší či horší než ona. Já osobně jsem se dost pobavila. Akce byl dostatek, hlavní dvojka sympatická (i když ta chemie mezi nimi teda nic moc extra) a od časů Mumie mám slabost pro pouštní dobrodružství, takže zatím samé kladné body. Jen snad ten záporák - jakmile jsem Bena Kingsleyho uviděla, bylo vymalováno. Padouch identifikován. Příště prosím někoho méně profláknutého. Takhle jsem byla hned na začátku připravena o veškeré napětí a jen jsem čekala, kdy už to na něj konečně praskne. Klasický letní blockbuster. Nic moc jsem nečekala a tak jsem byla více než mile překvapena. ()

prengel

S odstupom času (a po ďalšom vzhliadnutí), nadobúdam reálny pocit, že široko ďaleko nejestvuje úprimnejšia, celovečerná, hraná, rozprávka teda okrem Stardust. A pritom s akou nechuťou som (ne)hrával rovnomennú PC hru, by ma veru nenapadlo ako dobre to môže fungovať vo filme ani časovo-priestorový efekt: WTF? ako tomu bolo pri NEXTe tu nehrozí, prosto príjemná oddychovka. ()

Sevprince

I kdyby za nic jiného, tak za chemii mezi hlavními Hrdiny nemůžu jít pod 4 hvězdy..a to jsem měl veliké nutkání ještě jednu přidat.. ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (viac)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze