Perzský vládca Šaraman kedysi prijal do rodiny k svojim dvom synom aj chudobnú sirotu Dastana a vychoval ho ako vlastného. Armáda kráľovského mesta Nasaf sa pod vedením vezíra Nizama a troch kráľovských synov vydáva na výpravu proti posvätnému mestu Alamut, ktorému vládne tajomná princezná Tamina. Po dobytí mesta sa bezstarostný a nezodpovedný Dastan stane obeťou sprisahania a obvinia ho z vraždy. Dastanovi sa podarí ujsť a jediným východiskom je spojiť sa so záhadnou Taminou, ktorá chce späť to, čo neurodzený princ v porobenom meste vzal – posvätnú prastarú dýku, ktorej prostredníctvom je možné vypustiť Piesky času, ktoré dokážu obrátiť tok času a svojmu držiteľovi umožní ovládnuť svet, pretože môže meniť budúcnosť. Dastan netuší, že o poklad usiluje aj zákerný brat jeho adoptívneho otca. V snahe očistiť sa zistí, ako sa veci majú, a postará sa o to, aby kúzlo nemohlo byť zneužité. Kým sa tak stane, musí vybojovať množstvo bitiek a súbojov a dokázať, že je veľkým mužom, ktorý sa rozhoduje srdcom... (TV JOJ)

Yardak

Zábavný snímek přesně ve stylu kultovní PC hry. Princ je dobrodružný, akční, zábavný a příběhově uvěřitelný. Hlavní postavy hrají s přehledem a Vaše sympatie si určitě najdou. Gemma je herečkou roku, neboť vyhrát konkurz na hlavní postavu ve dvou velmi sledovaných velkofilmech, to už je teda něco. Slabších 5 a nejspíš nejzábavnější blockbuster roku. Newell překvapil. ()

Stanislaus

Počítačovou verzi jsem nikdy nehrál, takže tohle byla moje premiéra, co se Prince z Persie týče. Žánrově jde o všehochuť, ikdyž bych tam přidal ještě komedii, hlavně díky Alfredu Molinovi - měl hlody, ale dobrý hlody. Gyllenhaal se do role akčního "prince" hodil, Artertonka si mě získala více než v Souboji Titánů a třešničkou na dortu byl slizký Ben Kingsley. Po technické stránce jde o dobře odvedenou práci (ono s $200 milióny se dá dělat hodně) - kvalitní vizuální efekty, dobře situovaná kamera a působivá hudba. A proč ty 3*?! Tak zaprvé docela přetažená stopáž, nebo možná roztahaný děj či spousta scén o ničem. A zadruhé ... no ikdyž jsem se snažil, tak mě příběh nedokázal upoutat natolik, abych mohl přemýšlet o 4*. Zkrátka typický americký blockbuster, který dosahuje lehce nad průměr a za jehož pár posledních minut bych fakt vraždil - prostě "Amíci". ()

mat.ilda

Spousta písku, Irán, udatní bojovníci, zbraně, které neexistovaly = spousta písku, Irák, udatní bojovníci, zbraně hromadného ničení, které neexistovaly - jistá paralela by tu byla, jestli ono se nejedná o vykradenou bushovku :-)), ale ta měla výhodu přímých přenosů a boje byly mnohem přehlednější, dokoncei v noci, jenže hlavní hrdina byl tak trochu záporák... ()

Zazie

Fakt jsem nečekala, že se mi film podle počítačové hry bude líbit. Navíc, když nejsem hráč, a tudíž mě neovlivňují vzpomínky na úspěšně zdolané levely... Ale je to pěkná pohádka s krásným princem a krásnou princeznou a napínavým příběhem. A ta města připomínající papírové vánoční betlémy jim velmi ráda odpustím. ()

heyda

Po celou dobu jsem tu kvalitu Prince z Persie viděl na rozmezí tří a čtyř hvězdiček, ale závěrečný boj (asi posledních 20 minut) to hodně zazdil. Mike Newell ukázal, že není špatný režisér, ale taky ukázal, že do hodně dobrého režiséra mu ještě taky něco schází. Příběh sice měl hlavu a patu, kamera byla fajn, hudba výborná, ale zároveň film shazuje množství digitálních záběrů a slaboučký scénář. Na jedno zkouknutí to beru, ale asi nebudu mít potřebu se na tenhle film ještě někdy záměrně podívat. 65% ()

sharky

Princ bohužel nesplnuje to základní, co čekám od značky Jerry Bruckheimer - není totiž vůbec zabavný. Je hloupoučký až trapný, já i všichny v sále se museli neustále pousmívat nechtěné komičnosti filmu. Uplně největší průšvih jsou dialogy, ty jsou jak z té nejhorší telenovely, neustále se opakuje několik stejných vět (já otce nezabil - dýka vrací čas - velký člověk se rozhoduje srdcem), chybí v nich jakýkoliv vtip, hravost, závbavnost. Kdyby jakýkoliv kluk flirtoval slovy, jak flirtuje princ s princeznou, okamžitě by ta holka utekla. Tím se dostáváme k dalšímiu bodu - herci. Představitelka princezny (v realu pihovata zrzka) je natrena kremem na boty, aby vypadal spravne persky, stejne tak Ben Kingsley. Jejich kuze ma uplne neverohodnou barvu do ruda, na druhy strane vystupuji ve filmu postavy, kteri maji byt taky Persane jako Tus, naslednik trunu, ale vypadaji uplne normalne euroamericky. Gemma Arterton a Ben Kingsley jsou asi to nejlepsi na celym filmu. S Jakem Gyllenhaalem uz je to o poznani horsi, pouli psi oci jako Nicholas Cage, ale charizmetem moc neoplyva a herecky rejstrik ma stejne jaku Chuck Norris jen o dvou vyrazech (vyjukanej a nastvanej). Dalsim velkym minusem je mdla hudba, ktere je tam navic dost malo. Uplne nejhorsi ze vseho je pak zaver, ktery se odehraje nejak strasne rychle a postavy se chovaji psychologicky hodne hloupe a rikaj priserne pateticke veci. Tech zaporu je mnoho: predstvitel hlavniho padouchja se v prvnim zaberu na svou osobu zatvari tak zle, ze je od prvni chvile jasne pozdejsi prekvapive odhaleni, kdo tím padouchem je. Film je spatne sestrihany, u akcnich scén jsou same detaily a polodetaily, je malo prostrihu na celek, takze je to chaoticke a nestihal jsem poznat, co se deje. V celém scénáři není jediný dobrý originální nápad, snad kromě použití pštrosů....Zkratka já se fakt tesil, ale tohle je proste jeden z horkych adeptu na prusvih roku. Chtel jsem dat dve hvezdicky, ale pri psani komentare jsem zjistil, ze nevim za co. Davam jednu za pekne CGI. PS: už jsem si všimnul, že české distribuční názvy przní anglický význam slov, ale musí se v nich prznit i čeština!? Prince z Perzie je stejný blábol jako občan z Česka, jediný správný tvar Perský prnic. ()

Darneth

Volání, osud nesoucí se epochami z hlubin času.... Méně košatější příběh, avšak to i jiné, snadno přehlédnutelné nedostatky s grácií vyladilo ústřední duo, které si padlo perfektně do noty. Říz orientální atmosféry mě omámil, skoro jak z malebné pohádky tisíce a jedné noci. Bratrství pevné jako meč samotných králů Persie, toť neměnný poklad písečných plání. Kamera občas hraničila s čirým amatérstvím, za to hudba Harryho Gregsona-Williamse i Dastanova akrobacie vyperlily slabší místa. Jen by to chtělo trochu většího záporáka. Přesto 4* ()

Flego

Kedysi pred 20-timi rokmi som mal v počitači rovnomennú hru a neohrozene (?) som behal po leveloch a náramne sa bavil. Preto som s napätím očakával, čo sa vykľuje z tejto adaptácie, lebo filmy podľa počitačových hier nemusím. Film sa na mňa vyrútil s nebývalou energiou, slušnými trikmi, sympatickým Jake Gyllenhaalom ( postava Dastana mu náramne sekla ), ale hlavne rýchlym sledom udalostí, kde niet času na nudu. Fajn. ()

Flakotaso

Ach jo. To jsem zase jednou naletěl. Tento skorobrak tady má 73%, takže by člověk řekl, že to bude stát za to. Opak je pravdou. Newell je režijní břídil, který do filmu nepřidal a špetku nějaké invence či nápadu. Před 15 lety bych chápal, že se to bude líbit, ale dnes? Jůůůů je tam písek, jůů je tam peršan, jů jsou tam počítačové triky! Proboha lidi, víc otrocky a průměrně to snad už ani natočit nešlo. Kdyby tragický scénář vynahrazovala jiná složka filmu (hudba-nevýrazná, souboje-doslova směšné, humor-spíše jenom pokusy, záběr na pštrosa mě opravdu nerozesměje), neřeknu ani popel. Takhle je to jenom ubohost, kde se dvě hodiny tři lidi hádají o dýku se skleněnou rukojetí. "Velkolepé" finále je kapitola sama o sobě-je to žluté, oranžové a létají tam zlaté tečky, občas prostřih na dýku. Páááni, čelist je na zemi. Mimoděk se mi vybavilo bílé plátno, kam umělec začne bez ladu a skladu stříkat různé barvičky. A kam zmizely všechny ty prachy? Že by byl písek tak drahý? ()

honajz

V rámci dobrodružného žánru podle mne nadprůměr. Chytré dialogy a inteligentní scénář, který odněkud někam jde, dodržení základních pravidel tohoto žánru, nějaké ty nečekané zvraty se našly, a hlavně je to vtipné, některé hlášky jsou vyloženě dokonalé - zvláště celý dialog o daních. ()

Jinny

Newell je zkušený řemeslník, takže Princ z Persie je ničím neurážející oddechovka s příjemnou atmosférou. Bohužel se snad v každé scéně dostaví pocit deja vu - tohle jsme už přece viděli v Mumii, Pirátech z Karibiku, Dobyvatelích ztracené archy... Ústřední zápletka o píscích času nepůsobí mysticky nebo pohádkově, ale pouze tak, jak na ni postavy zprvu reagují - zkrátka ji pokládáte za pořádnou ptákovinu. V porovnání s bezmozkovým Soubojem titánů je ale Princ z Persie přece jenom lepší a navíc vše jistí sympatický Gyllenhaal a zprvu modelkovská, ale postupně stále koukatelnější Gemma Arterton. ()

rikitiki

Co můžeme čekat od Walta Disneyho, než hračku? Pestrou, barevnou a kýčovitou, kterou ale dítě hned odloží. Scénář drží pohromadě asi jako sněhulák po zásahu plamenometem a má zhruba stejnou logiku. Vtipy jsou dva, hlavní hrdinka šišlá jako rozmazlený fracek a, protože je to americký film, důraz na rodinu z filmu trčí asi tak jemně, jak nosorožec z narozeninového dortu. ____ Z počítačové předlohy si princ zachoval nadlidské schopnosti v boji, obsesi útočit na brány a dokonalé skoky po všech rovných, nakloněných i svislých površích. ___ A taky se dozvíme, že ne všichni Američani si myslí, že útočit pod falešnou záminkou ukrývání výroby zbraní, je košer. Jak objevné! ____ Ale jako oddechovka na vypnutí mozku to jde. /1. 6. 2010/ ()

hrona

Docela příjemné překvapení, po několika nezdárných pokusech natočit film podle počítačové hry. Příběh je pojat pohádkově s troškou násilí, komickými situacemi a vtipnými dialogy. Každopádně odpočinková záležitost, která má svižný děj, u kterého netřeba tolik přemýšlet, navíc s velmi příjemnou hudbou. ()

Roman.Ticka

Pohádkový Příběh o Pěkném Princi a Půvabné Princezně z Persie a PraPodivném Pokladu. Pohraju si ještě s Písmenky. Předtím bylo "P", teď bude "F". Nejsem Fachman přes Filmy, ale tohle bylo Fakt Funny - Famozní výprava, Fascinující herci, Fantastická hudba, Fantazijní obrazy, Fantaskní akce, Falešný příbuzný a Fest Fešný Dastan. No a teď to zkusím zcela zodpovědně závěrem zkombinovat. (ale to už jsem u "Z" néé!) Fakticky jsem se Pobavila a Fšem Patologickým Prznitelům Příjemného FilmFanouškovství, co si Pletou Fantasy s Franzem KaFkou Posílám Falický Pozdrav: "Fuck you"! :-) ()

HellFire

To co bylo na moderním zpracování PC hry Prince of Persia perfektní, zůstává ve filmu tím nejlepším. Mluvím samozřejmě o akrobacii. Zbytek je předvídatelný patos. ()

Pítrs85

Hru jsem (já vím já vím, sypu si písek na hlavu) nikdy nehrál, ale myslím, že to není vůbec podstatné, tenhle mix Mumie a Pirátů z Karibiku mi však sednul, nesnaží se to být tak moc "disneyovsky" vtipný, ani se to nesnaží být "bruckheimerovsky" směšně epické (přestože film vznikl v produkci obou zmiňovaných), možná že v tom má prsty pohodová režie Mike Newella, který si rozmáchlou podívanou vyzkoušel pár let před tím se čtvrtým Potterem, kdo ví... Každopádně se jedná o pohodovej dobrodružnej snímek, točenej v krásně exotických exteriérech, s fajn herci (sympatickej Gyllenhaal, skvělej Molina a mňamózní Arteton). Jasně, je to blbé, nemá to hloubku, není to originální, ale tak nějak se na to hezky kouká, že by člověk klidně snesl i o pár minutek víc... Jen houšť. ()

SOLOM.

No nebyl jsem z tohoto dobrodružného filmu tak odvařený, jako když jsem kdysi dávno hrával hru na jednom z prvních kompů co jsem měl doma, ale dalo se na to dívat. I když mě občas dost iritovali přemrštěné triky a místy i samotný děj. Jake Gyllenhaal se snažil, to je pravda a jeho „skotačení“ ala Assassin's Creed se mi líbilo (jsem velkým fandou herní série), ale naopak údajní vrazi to už byl slabší odvárek – když nepočítám jejich vymazlené zbraně. Gemma Arterton byla v tom kostýmu sexy, Ben Kingsley správně slizký, ale zbytek osazenstva nic moc. Nutně přemrštěný film jistě potěší náctileté publikum, ale mě to stačilo vidět jednou. Na podobné „pohádky“ už jsem asi moc starý. ()

claudel

Který kluk v devadesátých letech nehrál hru Prince of Persia... Pokud si ale dobře vzpomínám, tak princezna byla cílem, nikoli prostředkem. A střežil ji zlý sultán a tlustý vezír. Filmové zpracování je sice poměrně hezky, nejspíš hojně počítačově uděláno, ale je zbytečně dlouhé, občas postrádá šťávu a děj je trošku zbytečně zašmodrchaný a přitom v něm vlastně jde jen o jednu dýku, což by pak mohlo znamenat, že je s prominutím doslova o hovně. Herecké obsazení je slušné, Ben Kingsley nezklamal. ()

ARI50

Dostal jsem svojí dávku to ano ale hrál jsem hru a tak je samozřejmé že sem postrádal hodně ze hry. Herec vybraný dobře samotný děj super celé to bylo doopravdy pěkně natočené a mě to se to líbilo ale jen představa že bych dostal kapku nářezu ze hry je lákavá. ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (viac)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze