Píše sa rok 2003. Trojnásobný vrah Marcus Wright (Sam Worthington) čaká v cele smrti na vykonanie rozsudku, keď ho vyhľadá na smrť chorá vedkyňa Dr. Serena Koganová (Helena Bonham Carter) zo spoločnosti Skynet a ponúkne mu čosi ako druhú šancu - má podpísať zmluvu, ktorou po poprave daruje svoje telo vede. Keďže Marcus už na tomto svete nemá čo stratiť, súhlasí... O pätnásť rokov neskôr, stroje vládnu vyľudnenému svetu, keďže v ľútom boji o moc väčšinu ľudstva cielene vyvraždili. Len hŕstka vystrašených preživších v čoraz menších skupinkách bojovníkov odboja ešte verí, že spoločnými silami dokáže osud ľudstva zvrátiť. Jedným z nich je i ostrieľaný veterán John Connor (Christian Bale). Odboj narýchlo pripravuje veľký útok na centrálu Skynetu, pretože už v podstate nemajú na výber, pretože ich protivníci v horizonte pár dní chystajú preventívny úder proti ich veliteľstvu, a to by odboj ako taký mohlo úplne pochovať. Keď vyjde najavo, že na zozname osôb, ktorých sa chce Skynet čo najskôr zbaviť, figuruje na prvej priečke mladík menom Kyle Reese (Anton Yelchin), John sa rozhodne konať na vlastnú päsť, aby ho zachránil – a spolu s ním i budúcnosť. Kyle je totiž (teda jedného dňa bude) Johnov otec! (TV Markíza)

Rikky007

Z počátku hutná atmosféra a pěkné kulisy a efekty daly postupně průchod přehlídce filmových klišé. V podstatě dost špatný a předvídatelný film zachraňují jen herci jako Bale nebo Worthington. Na druhou stranu, pokud se někde objeví Michael Ironside, je jasné, že o inteligentní film nepujde. Od ztvárnění legendárního boje odboje s terminátory jsem čekal o dost víc. ()

anitae

Čekala jsem, že to bude blbé, a opravdu byla to blbost a ještě mě vůbec ničím nezaujala. Normálně působila snad jen malá černoška. 2* ()

misbos

Tohle není Terminátor. Necestuje se tu časem, a nestojí tu proti sobě jasnej klaďas a jasnej záporák. Zachovaný zůstane jen téma oběti, jenže je na konci změti celkem povedenejch akčních scén, ale bez nějakýho nosnýho motivu, kterej by ten příběh držel pohromadě, takže si pak jeden řekne... "hm... a co jako??". Od filmů s myšlenkou sešup k videoklipu... hlavně když to bouchá. ()

tranquill

První film o terminátorech, který se odehrává jen v postapokalyptickém světě, který se, myslím povedl a má tu správnou atmosféru i vizuální efekty. A první film, kde neuvidíme "živého" Arnolda, co se dá dělat... Dle hodnocení většina fanoušků asi ano, ale já zklamaný z kina neodcházel. ()

PEZ

Rozporuplný diel. Ani mačka ani pes - snaha nadviazať na predošlé diely, no zároveň aj snaha o odštartovanie novej dejovej línie. Práve neschopnosť sa rozhodnúť, čo chcú autori filmom povedať spôsobila, že ide zážitok zo sledovanie do stratena. Nepomáho tomu ani príliš otvorený koniec. Je to škoda, pretože úvodná scéna padajúcej helikoptéry je dychberúca, atmosféra filmu je správne temná, kamera a filtre sú na úrovni a Christian Bale a Anton Yelchin dávajú zo seba to najlepšie, čo im scenár dovoluje. Slabý záver ale berie veškerú nádej na dôstojné pokračovanie prvý dvoch dielov od Camerona. ()

Hpatrik

Kvalitní akcí nabitý a výborně obsazený blockbuster, který se ale bohužel nevyvaroval menším nedostatkům ve scénáři, několika logickým kiksům, a postrádám tam o něco důkladnější praci s postavami. Přesto zábavná a uspokojivá podívaná s výborným soundtrackem. ()

geek.ondra

Parádní zobrazení vize Jamese Camerona se skvělou atmosférou a super herci. Jediný problém je že McG není James Cameron a proto prostě Salvation těch pár hluchých míst má. 8/10 ()

dalziel

Ja tento film beriem ako prequel ku Cameron/Schwarzz serii. Vynikajúce. Ja som si to užíval.V dobe vzniku trochu odvážný koncept, ale keby to prišlo dnes bol by to Trhák. Marvel , DC a Streamovacie služby nás naučili dívať sa na veci inak. ()

BačaXXX

Plné hodnocení dávám až po druhém zhlédnuntí, tenhle díl rozhodně nedělá ostudu svým prequelům. Nechybí akce, efekty ale především vynikající herci. Bale je jako vůdce Connor dostatečně charizmatický a zachmuřený, Anton Yelchin zase hodně připomíná Michaela Biehna z jedničky ale největším objevem je tady Sam Worthington jako robot se srdcem a mozkem. Jeho příběh by vyšel na samostatný film. Každopádně je to povedené pokračování a když Connor na konci pronesl svoje: "blíží se bouře, není žádný osud, jen ten, který si vytvoříme", mně naladilo tak, že se těším na další díl. ()

jda23

Tak som si povedal, ze aspon efekty, ale aj tie boli skor zmiesanym odvarom nenaplnenych minut a nie cistej originality noveho filmu. Skratka miesto noveho terminatora tu mame pohlúpne bečko (s miestnymi prívalmi akčnych scén) ktore sa tvari a pouziva meno terminatora za vela korun na obranu v boji s komercnym neuspechom. Pribeh sa vykrutil ako mohol a postupoval zaujimavo za svojou minulostou/buducnostou. Našlapnuté máme do ďalšieho boja, ale ja sa uz bojim vjac ako Sarah Connor v jednotke. Plusy: efektne bečko, kino sa oplati (aj ked sam tomu neverim), fanusikov bavi pribeh negativne : vsetko ostatne, co sa da porovnavat a merat zazitkom fandov i menej poucenych Vrazda celej serie, bez mozgu ako T-600vky, zneuzity prilakanim na predpremieru s celym davom filistinov. Nerad vytrcam z radu, ale u mna pod 50per. ()

Zahartof

Tedy, nečekal jsem žádné zázraky, ale tohle se opravdu nepovedlo. První otázka - proč, proboha, musel točit tenhle film zrovna někdo, jako McG?! Autor filmů tak pochybné kvality, jako jsou Charlieho Andílci? V jeho podání vyzněl Terminator Salvation (film s takovým potenciálem!) jako hollywoodská akční řežba, plná rádobycool scén, chabě se maskující jako postapo dark horror. Kde je ta hutná atmosféra z prvních dvou Terminátorů? Je vidět, že se je McG snažil navodit, zvlášť na konci v továrně na terminátory, kde Connora pronásleduje Arnie, ale kamera zběsile přeskakuje k vedlejším podnětům a celý pokus vyzní do ztracena. Klišé akčních filmů a různé podobné zbytečnosti čumí z filmu nepatřičně na každém kroku. Jako příklad uvedu snad jen hluchoněmou, samozřejmě černou (poklona multikulturalismu) dredatou holčičku, dojemné darování srdce, které zachrání důležitý život a podobně. Nelogičností je tu taky "pár". Transplantace srdce v pouštních polních podmínkách, haha, ale budiž. Dál - shipy terminátorů vydávají taký specifický zvuk a slyšet by rozhodně byly už zdaleka. Nad benzínkou (kde by se mimo jiné taky dala budovat napjatá atmosféra z konfliktu mezi odbojem a šlusáky) se však objeví během vteřiny, během druhé už se harvester prodere střechou. Tohle určitě dle McGho příručky mělo u diváků vyvolat ohromené "Áách!", výsledkem byl maximálně kyselý úsměv a pocit v duši, typu "tady něco nehraje". Dál - jak to, že Skynet Reese hned nezabil, když už ho měl v drápech? Vždyť o to mu přesně šlo, ne? Místo toho ho strčí do basy. K čemu?! Vždyť je to software, uvažuje jako software. O skoku do rozbouřeného moře a neukázaném vylovení do ponorky se už zmiňovat ani nebudu. Pokud je řeč o hercích, Bale se moc snaží, ale po celý film jeho tvář neopustí jeden zachnuřený výraz (což by bylo v pořádku, pokud by byl film vykreslen opravdu tak zoufale). Zato Sam Worthington hraje velice dobře, škoda, že neměl víc prostoru (pro objevování jeho schopností, například). Moon Bloodgood (jméno spíš do Sperminátora) je jen další z typických hollywoodských krásek, které ve filmu nemají co říct a jsou tu obsazeny pouze pro svůj fyzický vzhled. Jedno se však režisérovi musí nechat. Je to skvělý vtipálek - ten obvaz kolem hlavy T-600 ve vězení mě vážně pobavil. Žádná sranda - stůjte si tam taky v dešti s tím rotačákem celou noc a za nějaký turban budete vděčni. Proboha. Slabší tři. ()

KarlWalf

Je to jako se SW V. Nepřináší to nic nevého, jen to posouvá děj a vysvětlí jednu skutečnost. Ať klidně pokračují, ale s lepším scénářem. Jestli bude pokračování souviset s tímto filmem a celé to dostane na jiné světlo, zvednu hodnocení. ()

D.Paulus

Včera jsem měl možnost vidět tento masově zavrhovaný čtvrtý sequel k Terminátorovi a musím říct, že to NENÍ tak hrozné, jak se všude píše. McG JE sice videoklipař, ale svou práci ovládá bravurně. Tak efektní scény už jsem dlouho neviděl. Není to sice taková bomba, jakou ve své době byl TERMINÁTOR 3, a nezvedlo mě to z křesla, ale přesto si na vizuální stránku nelze nijak stěžovat. Dále bych chtěl vyzdvihnout postapokaliptický look matičky Země, která vypadá jako vystřižená z MAD MAXE nebo podobných kratochvílí. Herecké obsazení je taktéž povedené Christian Bale je výborný John Connor, Sam Worthington je drsný jako deset Arnoldů dokonce i Anton Yelchin (je vůbec možné, že to je TEN Pavel "Uiktr, Uiktr" Chekov z nového STAR TREKU?!! ;-) ) se mi líbil. Soundtrack k filmu aneb Danny Elfman, jak ho ještě neznáme mě také nepobuřoval. Jediné, co bych vytknul, je občasný krkolomný a nelogický střih, způsobený nejspíš zkracováním pod dvě hodiny na poslední chvíli. Některé scény z trailerů tak ve finální verzi chybí a já si s chutí počkám na rozšířenou verzi na DVD (pokud tedy bude). Jako největší problém tohoto filmu bych viděl moc veliká očekávání, která se vlastně ani naplnit nemohla z toho důvodu, že tento film MUSÍ být zákonitě úplně jiný než všechny předchozí. Jestliže všechny dosavadní díly Terminátora byly o tom, jak se někdo snaží zlikvidovat Johna Connora v NAŠÍ době a občasné "vzpomínky na budoucnost" ( ;-) ) jsou něco vzdáleného a mlhavého, pak TENTO film se odehrává v pouze v oněch mlhavých "vzpomínkách". Říkejte mi bezduchý filmový konzument, ale mně se toto zpracování lidského boje proti Skynetu líbilo. Netvrdím, že jde o nejlepší film na světě, ale solidní **** si podle mě zaslouží. ()

kubal18

První půle je pod absolutní nadvládou Worthingtona a ve druhé zase dominuje Bale s Arnoldem jako třešničkou na dortu. Škoda předělaného konce-myslím, že by nikomu nevadil původně zamýšlený finish. Hloubku příběhu nehledejte, nechte se pouze unášet akcí a film si užijete. Pro mě to určitě zklamáním nebylo i vzhledem k tomu, že jsem to bral jako počátek snad trilogie. S kina jsem odcházel spokojený. ()

Hejsa

Kultem pro moji osobu se stává film, který když už nic jiného, máte si ho chuť pustit znovu. U Salvation s tim budu mít trošku problém, protože zde není moc úchvatně dechberoucí scén. Bohužel se nedokážu vymanit z předcházejicích dílů jež kutlem jsou ( první dva ) a na trojku se mi kouká více než dobře. A't se na mě nikdo nezlobí, ale ty časový paradoxy jsou fakt zlý a nedokážu pochopit, jak si s tim královsky placený scénarista/spisovatel za celou dobu nedokáže poradit a nezajímá mě,že se jich na tom podílelo víc. Pak už jsou to jednotlivé úseky jako že počátek jednoho z nejvymakanějších robotů - cyborg-humanoid - je projektován před válkou, pak si ho pár let Skynet hýčká a zřejmě s novým operačním systémem od Microsoftu vysílá do světa :) Spousty nelogičností v prakticky prázdné továrně na roboty,kterou skoro nic nehlídá, jadernému výbuchu odolná helikoptéra a v závěru ta hovadská scéna s výměnou srdce, ktére předtim digi Arnold rozflákal na kusy, ale třeba kardiochirurg našel v tý pustině nějaký udělátko, netušim, nejsem doktor!!! Ale abych jenom neprudil, tak se mi líbilo prosředí apokalyptickýho světa a většina akčních scén...nicméně dalšímu pokračování není co závidět. ()

pulDag

McG zrejme pari Fallout3 od rana do vecera, a uplne tak zapomel se podivat na predchozi terminatory... akce slusna, ale jinak kopec nenavazujici nudy, s vubec neprekombinovanou pointou... palecek dolu ()

Chrizo

Budoucnost není daná, ale lidstvo je nepoučitelné ! Jako největší chybou se ukázalo posadit na křeslo režiséra McG (Čárlího Andílci) a dovolit scénáristům, kteří pracovaly na 3 díle aby zase usedli za psací stroje. To co se jevilo ve třetím díle jako pocta původním filmům zde působí jako vykrádání sebe sama. Syknet asi musel chytit nějaký vir, že postavil plán eliminace Conora na zajmutí jeho otce. Přitom ho stačilo pouze zabít nebo vykastrovat. To za co autory chválím je atmosféra postapokaliptického světa alá Mad Max na kterého si nejednou vzpomenete při rychlých a vzrušujících honičkách jen ten punkovej styl tam chyběl :). Není to žádné vrcholné dílo, ale i tak jsem se u něho bavil a Sam Worthington zatím zahrál svoji nejlepší roli snad se mu bude dařit i v remaku Souboje Titánů. ()

Terminátor po mexicku?

Terminátor po mexicku?

22.11.2017

Tim Miller (Deadpool) se chystá režírovat nového Terminátora v produkci Jamese Camerona. Zapomeňte na Salvation a Genisys, jež se ukázaly být slepými uličkami. "Šestka" se vydá vlastní cestou a… (viac)

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin

19.06.2016

V pouhých 27 letech nás dnes opustil Anton Yelchin, jehož určitě znáte jako Chekova z posledních dvou filmových Star Treků. Yelchina při stále nevyřešené nehodě zabilo jeho vlastní auto, na premiéře… (viac)

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Ze Sama Worthingtona (Avatar) měla být veliká hvězda, zatím to ale moc nevyšlo. Terminator Salvation se pokračování nedočkalo a Hněv titánů utnul Worthingtonův výlet k fantasy, načež se světoznámý… (viac)

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013

To samozřejmě vyvolá spoustu spekulací o podílu Jamese Camerona na pátém pokračování ságy, kterou před téměř třiceti lety odstartoval. Teď ale fakta: produkční společnost Annapurna Films, která před… (viac)