Píše sa rok 2003. Trojnásobný vrah Marcus Wright (Sam Worthington) čaká v cele smrti na vykonanie rozsudku, keď ho vyhľadá na smrť chorá vedkyňa Dr. Serena Koganová (Helena Bonham Carter) zo spoločnosti Skynet a ponúkne mu čosi ako druhú šancu - má podpísať zmluvu, ktorou po poprave daruje svoje telo vede. Keďže Marcus už na tomto svete nemá čo stratiť, súhlasí... O pätnásť rokov neskôr, stroje vládnu vyľudnenému svetu, keďže v ľútom boji o moc väčšinu ľudstva cielene vyvraždili. Len hŕstka vystrašených preživších v čoraz menších skupinkách bojovníkov odboja ešte verí, že spoločnými silami dokáže osud ľudstva zvrátiť. Jedným z nich je i ostrieľaný veterán John Connor (Christian Bale). Odboj narýchlo pripravuje veľký útok na centrálu Skynetu, pretože už v podstate nemajú na výber, pretože ich protivníci v horizonte pár dní chystajú preventívny úder proti ich veliteľstvu, a to by odboj ako taký mohlo úplne pochovať. Keď vyjde najavo, že na zozname osôb, ktorých sa chce Skynet čo najskôr zbaviť, figuruje na prvej priečke mladík menom Kyle Reese (Anton Yelchin), John sa rozhodne konať na vlastnú päsť, aby ho zachránil – a spolu s ním i budúcnosť. Kyle je totiž (teda jedného dňa bude) Johnov otec! (TV Markíza)

Luckyman

Paráda! Film ma nesklamal a bavil som sa až do konca. Niekedy dávnejšie som čítal, že by malo byť Terminátorov 6, tak uvidíme, či to je pravda. Hoci mi veľmi chýba Arnold, ale ma potešili keď ho tam digitálne urobili, sranda, čo dokážu dnešné počítače. ()

Camarro14

Terminator Salvation byl pro mě jeden z nejočekávanějších snímků letošního jara - možná jsem od toho očekával víc, možná jsem se až moc těšil, ale bohužel po první projekci jsem z kina odcházel zklamán a po druhé projekci už maximálně zklamán! Tohle prostě nebyl Terminátor na kterého jsem se těšil, absolutně to postrádalo atmosféru předchozích snímků i příběhu takového. Očekával jsem rozvinutí "terminátoří" mytologie s aspoň lehoulince hlubším syslem (teď už vím, že od MCG toto nikdy nedostanu!), jenže se mi dostalo pouze průměrného akčního filmu s běčkovým scénářem (závěr filmu je vrcholem demence), který si akorát vypůjčil, několik robotů a pár jmen z předchozích snímků + nám předkládá jeden odkaz k dřívejším snímkům za druhým = toť vše ! Bohužel, ale jako akční blockbuster sám o sobě nudí až příliš a tak se ty 2hod zábavy promění spíše v čekání na to, až na scénu příjde digitálně omlazený Arnie alias T-800 a trošku to tam rozproudí !!! Z čeho jsem byl, ale nejvíce zaskočen je, že Ch. Bale nedostal moc prostoru ke hraní a zároveň by se měl někde naučit i jinou grimasu v obličeji :) - s každým dalším záběrem na jeho tvář se má bránice chvěla čím dál tím víc a víc (bohužel to je u něj dlouhodobější problém ;) Naopak velkým kladem tohoto snímku je výkon Sama Worthingtona (těším se na něj v Avataru), který svou postavu Marcuse Wrighta zahrál naprosto věrohodně a zároveň si "ukradl" celý film pro sebe - šikovnej kluk :), což se o MCG říci nedá ! Fanouškem Terminátorů s Arniem doporučuji tento film vynechat - o nic totiž nepříjdete, ba naopak by vám mohl uškodit :)))) ()

RajAthen

Pro mě opravdu veliké zklamání, za které viním předně režiséra, potažmo scénáristy, kteří, i přes jejich řečičiky, možná napsali scifi film, ale těžko další kapitolu slavné série (Třetí díl beru pouze jako "vtipnou" čáranici na okraji stránek předešlých dvou.) Co se mohlo pokazit? Rozpočet, již vytvořený, našlapaný a oblíbený svět, Christian Bale a v rukávu Arny (či spíše kousek z něj). Scénář stojí za starou belu, což by se dalo ještě brát s nadhledem, jelikož i předchozí díly mají předně skvělý nápad a pak skvělé honičky, které však mají s dějem souvislost! Zde jsme svědky nestoudného natahování se zcela zbytečnými sekvencemi a navíc tu máme dva hlavní hrdiny, což mi přjde vzhledem k očekávání až trestuhodné. Panu "hodnému terminátororovi" je zde věnováno tolik prostoru, že Connor spíš hraje druhé housle. To už zkrátka nezachránil ani Arny. Atmosféru hubí též klipový střih, alespoň hudbě lze přiznat kvality, ostatně Danny Elfman je eso. Jestli toto má být našlápnutí nové trilogie, pak pod jiným názvem prosím, pak bych byl možná ochoten přiznat o hvězdičku více. ()

PetrH.

Vím, že očekávat, že bude překonán první , nebo druhý díl je skoro nemožné, ale i přez to mě Salvation nenadchlo, jak by mohlo. Občas jsou ve filmu zcestné dialogy, nikdy nesmyslný děj a chování hrdinů. Ale, když si odmyslím, že se jedná o pokračování skvělé série Terminátora, kterou jsem vždycky zbožnoval, tak to špatný film neni. ()

donkocicak

Bezpochyby zajímavé pokračování kultovní série, byť opět bez Camerona a tentokrát i bez "Arnolda" (bez Arnolda v uvozovkách, protože to vlastně není tak úplná pravda :) Christian Bale je velmi schopný herec a možná to byl dosud nejlepší představitel Johna Connora. Prvních 15 minut jsem se trochu nudil a říkal si, že nevidět to, o nic bych nepřišel. Zejména druhá polovina filmu mě vyvedla z omylu a vše mi dostatečně vynahradila. Co mi tam ale chybělo, je ten známý ústřední motiv, byť se tam na velmi krátkou chvíli objeví, ale pravda, ten patříval právě Arnoldovi. Jistě budou následovat ještě další pokračování a já se rád na ně se zájmem podívám. Nic to ale nemění na tom, že budu mít nejradši Terminátora 1 a 2 a budu si je pouštět častěji než Salvation. ()

Zevon

Termoš trochu jinak, než ho všichni čekali, ale vzhledem k současné úpadkové akční produkci žádný nechutný průser.Je to dívatelné, má to děj a hlavně přirozeně vypadající postavy (díky bohu žádný rozpačitý Nick Stahl s neustále otevřenou hubou). Také moc fajn, že fílm není kolovrátkem, namotávajícím předivo předchozích dílů. ()

Jablek

Tak první půlka vypadala celkem slibně...možná víc než to. Kdyby si šel film svojí vlastní cestou, tak by se určitě neměl za co stydět. Bohužel rejža nebo producenti si asi mysleli něco jinýho. Největší slabina je tady bezesporu dost okatý sprostý vykrádání nejen předchozích dílů, ale i jinejch kultovních snímků. Je to obrovská škoda...McG měl velkou příležitost vrátit značku Terminátora tam kde byla dřív, ale jednoduše to posral.. ()

waska

Stejně jako někteří zde normální :) uživatelé nechápu, jak někdo může jít pod 4*. O co vám jde? Vždyť je to přece dost dobrá zábava, která se nesnaží být něčím jiným. Akce, akce a akce. A o to tady jde. Pár odkazů na předchozí díly, digitální Arnie, skvělá atmosféra a dokonalá vize apokalypsy. Dobře, je tam pár nelogičností zapřičiněných snahou rozplést časový paradox, ale já se bavil hodně dobře. ()

netWoor

A mně se to líbilo. Na předcházející díly to sice nemá, ale vizuálně a zvukově je to přesně to, co jsem očekával, zbytek odpouštím (a ujetej přeslazenej závěr raději přehlížím). ()

Bart16

Ono je to úplně jiné! A takhle to přece nikdy nebylo! Naříkají někteří fanoušci původní arnoldovské trilogie. Jenže je tu 21. století a nejde donekonečna opakovat stále stejné schéma se záchranou Johna Connora. Nemluvě o tom, že Arnold Schwarzenegger překročil šedesátku a má jiné starosti, než střílet do lidí. Jestli chtějí tuhle filmovou legendu tvůrci udržet při životě, tak zákonitě musí nabídnout něco odlišného a zároveň se držet moderních trendů. Ano, Terminator Salvation je úplně jiný film než předchozí díly série. A je to jen dobřeSalvation je mezi Terminátory to samé, co je pro vetřelčí sérii Alien 3. Abychom si rozuměli - nesrovnávám atmosféru nebo výpravu, ale jde o to, že Salvation je úplně jiné, než jak si jej přáli fanoušci, a zároveň naprosto jiné, než jaké se báli, že bude. Také vzbuzuje mnoho rozporuplných reakcí a vyvolává zklamání.McG se rozhodl natočit post-apokalyptický válečný film a nedá divákovi ani na chvíli vydechnout. Od úvodu až po finále je to nadupaná řežba s dokonale propracovanou akcí. ()

marusaj

Jako pokračování legendy slabé, nicméně skrz naskrz zábavné, destruktivní a patetické, viditelně digitální, místy vtipné a v celé své podstatě na hlavu postavené. Christian Bale je zde trochu za nesympatického magora.., co už s ním.., jenže je zde bezvadný Anton Yelchin v roli, kterou jsem mu naprosto věřil a je zde Sam Worthington, který celý film táhne s akční bravurou, drsným pohledem.. je to tvrďák, ale nicméně sympaťák a nakonec... no je to prostě borec a já jsem mu úplně sežral celý naviják. ()

Respex

Největší slabinou filmu je jednoznačne scénář. McG rozhodně zachránil co se dalo, ale u takto velkého filmu bych asi usekl scénáristům obě ruce, za něco tak .... zbabraného. Celkově má celá mytologie větší mnohem větší potenciál (potenci) a bohužel tento film je tak trochu impotentní. Ke konci mě to už dost štvalo a chtěl jsem to vypnout. To by se nemělo stávat u filmu tohoto formátu... PS. u filmů formátu, kterým měl tento film být ()

Bbronx

Po nemastné neslané trojce konečně díl plný akce a hlavně lidskosti. To je to o čem by měl být souboj mezi lidmi a stroji. Výborný nápad s lidským terminátorem. McGovi se podařilo výborně navázat na příběh. ()

Deftie

Nuda, nuda, nuda. A čo je najhoršie, nebolo tu ani komu držať palce. Ale snaha sa cení, vizuál to malo celkom pekný, Balea mám rada, tak dám dve hviezdičky. Ale viackrát neprosím. ()

Terminátor po mexicku?

Terminátor po mexicku?

22.11.2017

Tim Miller (Deadpool) se chystá režírovat nového Terminátora v produkci Jamese Camerona. Zapomeňte na Salvation a Genisys, jež se ukázaly být slepými uličkami. "Šestka" se vydá vlastní cestou a… (viac)

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin

19.06.2016

V pouhých 27 letech nás dnes opustil Anton Yelchin, jehož určitě znáte jako Chekova z posledních dvou filmových Star Treků. Yelchina při stále nevyřešené nehodě zabilo jeho vlastní auto, na premiéře… (viac)

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Ze Sama Worthingtona (Avatar) měla být veliká hvězda, zatím to ale moc nevyšlo. Terminator Salvation se pokračování nedočkalo a Hněv titánů utnul Worthingtonův výlet k fantasy, načež se světoznámý… (viac)

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013

To samozřejmě vyvolá spoustu spekulací o podílu Jamese Camerona na pátém pokračování ságy, kterou před téměř třiceti lety odstartoval. Teď ale fakta: produkční společnost Annapurna Films, která před… (viac)