Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan (trilógia Temný rytier, Počiatok) prichádza s ďalším prelomovým filmom. Vo filme Interstellar si okrem iných zahrali držiteľ Oscara Matthew McConaughey (Klub poslednej nádeje), držiteľka Oscara Anne Hathaway (Bedári, Diabol nosí pradu). Scenár k filmu v réžii Christophera Nolana napísali Jonathan Nolan a Christopher Nolan. (Continental film)

Nyck

Nebudu srovnávat s Vesmírnou odyseou, protože ta mě vůbec nebavila a pokud mě paměť neklame, ani jsem ji nedokoukal. Mnohem podobnější je Gravitaci, která se však nejevila natolik komplexně jako Nolanův opus. Interstellar je na úplně jiném levelu, je epický, vtáhne vás do děje a nepustí. Podobě jako černá díra. Nolan mě nikdy nezklamal a nezklamal ani tentokrát, Matthew potvrzuje svou velkou fazónu a konečně jsem se taky dočkal Matta v pořádném filmu. Za mě jednička s hvězdičkou. ()

Mishqo

85-90% ... Bolo to audiovizuálne pohlcujúce, herecky strhujúce, parkrát ma to zasiahlo aj emočne, plné hlbokých myšlienok, ktoré niekoho môžu svojou vedeckou odbornosťou odradiť (ale nenechajte sa). Výhrady som mal hlavne približne v strede filmu, keď už smeroval k ťažkej monotónnosti, no záverečná tri-štvrte hodina ma znova donútila dvihnúť hodnotenie. ()

JoseBenes

Za Zimmerovy varhany odpouštím i menší skutečnosti, které mi přijdou nelogické nebo deus ex machina. 1. Jak se Cooper dostal z pátého rozměru v černé díře do naší galaxie? 2. Jak mohli na stanici obíhající kolem Saturnu vědět, že Brandová přežila a momentálně někde je? 3. Jak mohla Murph vědět, že jí posílá vzkazy Cooper? (ok, láska) 4. Jak Cooper poznal, že řádky písku jsou binární souřadnice? 5. Proč evolučně daleko vyspělejší lidská rasa nevytvořila červí díru někde daleko blíže než u Saturnu? Proč vlastně nezachránila zemi (a zároveň sebe) sama a spoléhala na nejistou výpravu? ()

fefee

V skratke, Nolanov Počiatok ma bavil viac. Interstellar je zaujímavým a rozporuplným sci-fi (v názoroch ľudí), rutinne bravúrne natočený, v ktorom ma absolútne fascinovala však jediná vec - dokonalé zobrazenie časopriestoru... ()

Brain-D

Nolan opět překračuje velkými kroky filmové bariéry a zvedá laťku neskutečně vysoko. Po skončení jsem se nemohl zvednout ze sedačky. Hudba Hanse Zimmera se prodírá do duše a umocňuje myšlenku filmu. V počátku to byly sny, zde je to čas. ()

drake31

Takto ambiciózny filmový projekt tu tento rok ešte nebol. Každý môže mať na Interstellar akýkoľvek názor. Chris Nolan fan boys ospevujú do nebies, kritici ktorý si držia odstup hodnotia opatrne, a tí medzi nimi uznávajú kvalitu avšak si dokážu uvedomiť problémy filmu. Aj napriek faktu že zbožňujem Nolana a jeho filmy, boli tu badateľné problémy, ktoré aspoň mňa trochu vyviedli z miery, a pre ktoré bude mať Interstellar ťažkú cestu do mojej TOP10 tohoto roku. Celá tá záležitosť s "duchom" bola pre mňa osobne príliš predvídateľná, a videl/vedel som ako sa to vyvrbí, skôr než by možno bolo vhodné, čo možno trochu znížilo ten WOW efekt, ktorý mali odhalujúce scény dodať. Film okrem sústredenia na vedu, vesmír a všetky tieto veci, skvelo pracoval s charaktermi. Nie však so všetkými. Postava Casey Afflecka na konci postrádala väčší význam, rovnako ako aj jeho úloha vo filme bola na konci zbytočná, a nevidel som v nej väčší zmysel. A čo by sa dalo vytýkať filmu je aj to že nevidíme túto pozemskú krízu vo väčšom merítku. Vidíme len útrapy jedného mesta, avšak nie dopad na celú našu civilizáciu, ak by padlo trochu váhy aj tam, bolo by pre mňa viacej akceptovateľná celá Cooperova misia a ten jeho náhly odchod od svojich milovaných. Čo však ma rozhodilo asi najviac bol fakt, že Chris Nolan nás ako divákov až príliš viedol za ručičku, a nenechal obecenstvo aby na niektoré veci prišli sami, nechal ich viacej premýšľať o tom čo videli. Áno každý rozpráva o tomto filme a zaslúžene, ale ja osobne som nemal pocit že by som musel príliš premýšľať o tom čo som videl. Napriek tomu všetkému a že toho nie je málo, musím povedať že Interstellar je filmový zážitok ktorý sa musí vidieť, a najlepšie na veľkom plátne. Ohromujúce zábery vesmíru, nehostinné svety, emócie sálajúce z plátna sú jednoducho až príliš dokonalé na to aby sa dali oceniť na obrazovke notebooku či mobilu. Vizuálna stránka je famózna, a keď som počúval najlepšieho Zimmera za posledných pár rokov, zimomriavky po celom tele boli zaručené. Akčné scény vybičované na maximum - "rotujúce pripojenie" ma dostalo na okraj sedačky, a bez dychu som sledoval jednu z najlepších scén tohoto roku. Ako som spomínal Chris Nolan dokázal vynikajúco pracovať s postavami, predovšetkým s tými hlavnými. Vzťah Coopera s jeho dcérou bol nosnou časťou filmu, a keby táto línia nefungovala, padol by na nej celý film. Ich interakcia bola neuveriteľne emotívna (možno s výnimkou tej finálnej), a nebudem klamať, oči po pár krát zvlhli. Na druhú stranu bolo tu aj niekoľko odľahčujúcich momentov, ktoré filmu len a len pomohli, a roboti aj napriek ich dizajnu boli pre mňa podstatnou súčasťou tejto vesmírnej výpravy. Matthew McConaughey podal úžasný výkon, v závese za sebou má Jessicu Chastain a aj jej mladšiu verziu Mackenzie Foy. Interstellar je filmom ktorý si zaslúži všetku priazeň ktorú dostáva, rovnako je zaslúžená každá jedna výtka. Interstellar nie je dokonalým filmom, je však dokonalým filmovým zážitkom, ktorý kĺbi v sebe všetko čo na filme milujeme. Christopher Nolan prišiel s jeho doposiaľ najambicióznejším projektom, nechodí v zabehnutých šľapajách a stále sa snaží prísť s niečím novým, veľkolepým, svojim spôsobom originálnym a za to ho obdivujem. Moje hodnotenie možno nie je najobjektívnejšie, to nie, pretože film mal chyby ktoré by som iným filmom len tak ľahko neodpúšťal, ale celkový zážitok je to čo sa u mňa počíta a Interstellar ma priviedol v niekoľkých momentoch až do orgazmických stavov, naplnil ma emóciami a zanechal pocit že tento film musím vidieť ešte minimálne päť krát pred tým než opustí kiná. () (menej) (viac)

Unnamed

Audio-vizuálně krásné! Začínám pozitivy filmu... :D Některé scény byly vážně dechberoucí, Zimmerova hudba (kterou jsem až do titulků nepoznal, že je z jeho režie - věc v posledních letech nevídaná) byla sice zpočátků nezvyklá a podivná, ale s přibývajícím časem přidávala celému filmu "to něco" navíc. Teď k negativům... upřímně jsem negativa neměl do posledních cca 20-30 minut filmu, kdy se pro mě vše zhroutilo. O co člo? Pokusím se nespoilerovat a budu vágní, snad však dostatečně konkrétní pro ty, kteří by mě chtěli lynčovat za tak nízké hodnocení. Tesarekt (sám o sobě mi stačil k rozbourání do té doby pěkného, relativně realistického filmu) a děravá logika jednoho "jevu" (pokud má někdo tu odvahu mi to zkusit vysvětlit do zpráv a neztratit přitom své iluze o filmu - pozor, již mám jednu oběť! - rád změním hodnocení). Takhle 3,5*, kvůli zbytečnému hypu se v rámci celých hvězdiček přikloním dolů. ()

dANo

Je lepšie počkať s hodnotením takéhoto filmu nejaký ten deň po jeho zhliadnutí... :o) Potom sa môže stať, že si uvedomíte niektoré veci, ktoré vo filme s takou stopážou divákovi môžu uniknúť (aspoň v mojom prípade určite:). Takže s odstupom času dávam plné hodnotenie, aj keď tento film jednoznačne nepatrí medzi to najlepšie, čo Nolan natočil... ()

swe

Tak, potvrzeno! Christopher Nolan je králem v natáčení pěkně vypadajících píčovin. Dvě hvězdy za vizuál a hudbu. ()

VasaX

Interstellar. Supernova kinematografie sklonku roku 2014. Abych mohl zaujmout osobní postoj, tak musím trochu redefinovat co hodnotím, jestli objektivní filmové kvality podle bůhvíjakých kritérií, na kterých se tak nějak intelektuálové v rolácích dohodli v kavárnách, a nebo upřednostním nepřenosný divácký zážitek. A vzhledem k tomu, že mé ČSFD komentáře jsou především o "Já", tak Interstellar je fantazie. Shlédnuto na IMAX 65mm, v plné kráse Nolanova záměru. Na konci jsem měl problém vstát, protože po tak dolouhé době ve vesmíru mi přeci atrofovaly svaly. A druhý problém - mohu jen tak vyjít z kina? Jsem už připravený na svět tam venku? Naštěstí jsem měl dost času vstát, plné kino udalo odchodu medové tempo, a druhý problém se vyřešil tím, že nás pouštěli nouzovým východem, takže jsem se aklimatizoval. Nolan prostě umí. Ždíme napětí, city a mozek na hranici, těsně milimetr před tím, než by se to proměnilo ve vydírání. A ten krásný a komplexní vizuál, který vám (v IMAX zejména), přetíží všechny čípky a tyčinky, a scénář/obsah, který se drží jádra sci-fi, tedy vědecká fikce. McConaugheyeho debut, Nolanova frajeřina a film, kde mohla Anne zazářit, ale místo toho je "jen" opravdu fajn (oproti tomu Jess Chastain... wow). Interstellar je pro mě filmem, který mi v kině dopřál opravdového filmového zážitku. Kdyby tomu bylo u ostatních filmů jen z poloviny, ksakru, třeba jen ze třetiny, viděli by mě v kiěn mnohem častěji. Tedy ne v Cinema City, kde mě dokázali poslední dobou vyprudit na nejvyšší úroveň. Konkurence (vyjma IMAX) je naštěstí dost. ()

Midori_Mike

Po dlouhé době něco, co se mi opravdu špatně hodnotí. Interstellar je film, který je po téměř všech ohledech na špičkové úrovni. Režie, dramatičnost scénáře, efekty, kamera, hudba, střih, nápaditost - všechno super. Jenomže dnes máme dobu, kdy se u filmu zvyšují standardy a ani takto nadprůměrně precizně řemeslně odvedená tvůrčí práce nemusí znamenat plné hodnocení, pokud film obsahuje zjevné nelogičnosti. Tomu se Interstellar bohužel v mých očích nevyhnul v některých momentech v závěrečných cca 30 minutách stopáže. Spousta situací v průběhu filmu je na hranicích platnosti fyzikálních zákonů, ale nejsou nemožné. Jenomže v některých momentech se opravdu ze Science Fiction stává pouze Fiction a to už je zkrátka problém. Nezjistil jsem si teda přesně, zda i bratři Nolanové sami řadí tento film ke Sci-Fi, tak jak se to běžně bere. Ale pokud ano, tak se to skutečně trochu vymklo kontrole. Přece jen u vědecké fikce bychom měli čekat fyzikální korektnost minimálně v situacích, které už dnešní fyzika dokáže popsat. Snaha tu určitě byla, ale pokud člověk někdy aspoň trochu studoval astrofyziku, tak u některých scén zákonitě musí zakroutit hlavou. Bohužel kvůli spoilerování nemohu být konkrétnější. Díky těmto skutečnostem tedy nemohu dát plné hodnocení, ale jinak pro mě bylo sledování tohoto snímku velice zábavné. Nenudil jsem se ani na minutu a napětí mě neopouštělo do posledních vteřin. Tak, jak to Nolan ve svých díclech umí. Kdyby takový film vyšel před 2 lety, jsem si jistý, že by sklidil mnohem větší úspěch. Dnes už bohužel ani tohle nestačí a já musím kvůli objektivitě trochu upravit svoji hodnotící stupnici. Je to pro mě v tomto smyslu jistý mezník. P.S. přece jen si na závěr neodpustím alespoň jednu velkou pochvalu - scéna s teseraktem byla pro mě, co se týče vizuálu (!), jedna z nejlepších za poslední dobu a dokázala rozšířit moje zorničky údivem :-) . Nádhera ()

Michi88

3,5* Na film jsem se celkem těšil - hvězdné obsazení v čele s Matthewem a Anne, režie Nolan a loňská Gravitace mě nadchla. Bohužel se ukázalo, že Gravitace je o hodně lepší. Největším problémem je pro mě délka, protože Interstellar je zbytečně natahovaný. Kdyby ho tvůrci minimálně o půl hodiny zkrátili, jenom by mu to prospělo a neměl bych takové výčitky dát čtyři hvězdy a nemusel bych se nad hodnocením tak moc rozmýšlet. Bohužel, ale nemůžu. Pro mě nejslabší Nolanův film, co jsem od něj viděl. ()

pravdovravny odpad!

"Tak Nolanova hviezda zažiarila TDK, upadla TDKR a teraz ide strmým pádom dole. Tento film je len prázdny blockbuster(moc veľa úspechu za morom nezožal), ktorý hrá na typické a stereotypné vykresľovanie postáv a ich úmyslov. To že niekto dáva tejto zdĺhavej a scenáristicky plochej dráme 5 hviezd len kvôli menu, je len typický znak Nolan Fans, ktorý bohužiaľ kurvia rebríček tu na čsfd. Mám pocit, že oni pri Nolanových filmoch majú mozog automatický nastavený na režim Ovca, ktorá poslušne spapá každý jeho výkal a nakoniec ešte pekne zaň poďakuje. Dúfam, že dnešná generácia dokáže myslieť sama za seba a nie len čo jej reklama a spoločnosť nadiktuje( viď hodnotenie TDK, TDKR). Pomo to celkom pekne vystihol, ale ja musím byť prísnejší, spravodlivejší a Pravdovravnejší ako ostatný, ja som také vaše svedomie ktoré Vám vraví, nudilo ma to, ale ostatný Nolana ospevujú tak musím dať aj ja 5 hviezd aby si o mne nemysleli že som nevidel tú ,, genialitu" tohto filmu. Je Vás úprimne ľúto, ste len Bábky a Nolan s vami dobre vyjebáva." posledný pravdovravného koment+ hodnotenie. ()

JohnSmith

Nolan opět září. Interstellar je velice vydařená sci-fi s vynikající výpravou a efekty. Dokonce i herci podávají výborné výkony. Nicméně film mi přišel dost depresivní, ale to byl zřejmě účel, když se jedná o konec světa. Poslední půl hodina mě však nemile překvapila. Čekal jsem něco ve stylu konce lidstva nebo jeho přesídlení na novou planetu, ale dočkal jsem se časové smyčky a podivné záchrany hlavního hrdiny. A ten odkaz na případné pokračování mi k Nolanovi také moc nesedl, i když nemusí to být pokračování, ale prostě standardní Nolanův otevřený konec. Uvidíme. ()

majkl44

Zajímavé pojetí budoucnosti.. Co se vesmírného tématu týče byl film rozhodně lepší než Gravitace. Některé chování postav mi sice připadalo nelogické, ale to je skoro všude, takže co z toho, že? :-) Osobně bych ten film ale o dost zkrátil :-) ()

Skeksis

Nepodarená Vesmírna odysea 2101. Vyziabnutý McConaughey tam celý čas šveholí niečo, čomu ani sám nerozumie. A pochybujem, že tomu vôbec rozumeli Nolanovci. Sprostosť sa skrátka pochopiť nedá. Na niektorých pasážach som sa musela smiať, lebo väčšiu blbosť, čo sa hrá na skvost, som už dávno nevidela. A citový apel na vzťah rodič - dieťa a na „všetci ľudia sú si bratia“ mi prišiel gýčovejší ako rez punčového koláča. Bodaj by to čierna diera vcucla! ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (viac)