Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiálny text distribútora)

Alojs

Občas béčkové, jindy laciné triky (není se čemu divit - za ty prachy), ale přesto dobrý film. Žánrově něco (hodně) jiného, než na co jsme u Darabonta zvyklí. Těžká depka, gradace strachu v dokonale izolovaném prostoru... A já to čekal. Darabont spoileruje už v úvodu obrazem plakátu k filmu The Thing. Tyhle snímky si jsou dost podobné. A je jedno, že se Věc odehrává v krajině ledu a Mlha v krajině amerického maloměsta. Rozdíly stírá právě mlha a vytváří srovnatelné klimatické podmínky. V tomto směru jsou OK i rozličné hmyzo-ptakopyskoidní potvory. Kdepak, já jsem Darabonta pochopil. Byť jsem se modlil do poslední vteřiny, aby film neskončil tak, jak skončil. ()

wOOzIe

Tak tak tohle je opravdu veelmi povedené! Dovedené dodokonalosti v každém detailu.Jistě by sechyby našly, aleproc se je snazit hledat kdyz je to vlastne tak vynikající flm. Velmi psycholigicke, coz semi líbilo opravdu hodně, chování lídí když jim jde o život, jak dokázala jedna ženská, pomocí nadpřirozených keců dovíst k lidi k šílenství, že dokázali zabít i člověka který za nic nemohl... Vizualněvelmi dobré herecky výborné... Darabont je prostě Bůh, Velmi se mu povedl ten konec, který mě uplně .. nemůžu najít tasprávníá slova.. Udělalco musel, ale když pak přijela ta rmáda a vlastně záchrana.... Prostě at si rika kdo chce co chce konectomu nasadilkorunku ... A jak rikam Darabont jer Buh ()

godspeed

tak z tohoto filmu jsem rozpolcený. obsah se mi vcelku líbil, až na totálně vycucaný konec z prstu. proč? čtveřice nejbojovnějších se silným a zdravým pudem sebezáchovy zareaguje najednou skupinovým, ovečkovským, pokorným a totálně sebedestruktivním způsobem. tak to mi přišlo hodně vymknuté z kloubů a navíc se mi z takového jednání zvedl kufr!! formu a atmosféru filmu vcelku dost srážela "bad company potvory a spol.", jejichž zpracování jsem se musel smát. shrnuto podtrženo: slabší 4 .....zlatej blair witch!!!! ()

stiewe

Jako skalní fanoušek Stephena Kinga jsem se na tento film velmi těšil. Spokojenosti se mi dostávalo už od začátku a těšil jsem se z přesné kopie předlohy. Ale proboha co ten konec? Kingovi knížky prostě dopadnou vždycky špatně, to je na něm kouzelné. Nepamatuju si sice přesný znění ale něco ve stylu "a jestli si myslíte, že přijela Národní garda a zachránila nás. Tak se šeredně plete." Prostě ty vojáci na konci srazili hvězdičku rozhodně dolu... ()

denbrough

Možná by to byl opravdu jeden z nejlepších hororů, které jsem kdy viděl, má pro to vynikající předpoklady. Autorem předlohy je můj nejoblíbenější spisovatel Stephen King, nápad spousty lidí uvězněných v supermarketu, a studie jejich psychologie je takřka geniální. Ale je tam pár kazů, které mi ten film "malinko" zprotivily. Za prvé - ta dáma / kazatelka dostala až příliš prostoru, a po chvíli už mi fakt začala lézt krkem. To byl však zřejmě záměr, aby tahle postava působila na diváka odpudivě. ( Dále spousta SPOILERŮ ) Ale nechápu, proč jí nikdo nezabil už dřív :-) Byla pomalu větší hrozbou, než nestvůry z "jiného" světa. A proč hlavní hrdina jedoucí se čtyřmi dalšími lidmi, po cestě nikde u nějaké "opuštěné" pumpy nenatankoval... Že by na žádnou během cesty ze supermarketu nenarazil? No nic, knížku jsem ještě nečetl, ale zřejmě tradičně bude lepší než film, a bude v ní, doufám, mnohem více věcí, ve filmu zdánlivě nelogických vysvětleno.. Přesto řadím tento film k tomu nejlepšímu, co bylo v rámci hororového žánru natočeno... ()

s_c_o_r_p

Po čase zvedám ze tří na čtyři. Vynikajicí pohled do myšlení lidí v kritických situacích - smutné je na tom to, jak jsou lidi v krizi lehce zmanipulovatelní a vypne se jejich jinak zdravý úsudek. Bohužel to tak funguje i v reálu. Musím přiznat, že takový konec sem nečekala a těším se až bude čas přečíst si knížku (mám takový pocit, že tam to bude trošku jinak). ()

AlexDLarge

Hodně zajímavý snímek. Možná jeden z nejoriginálnějších hororů posledních let. Zápletka je typická. Venku je hrozba(mlha) a lidé se schovají do malého supermarketu. Telefony nejdou a pomoc v nedohlednu. Co teď? Pojďte se pohádat, někoho nedorozuměním sejmem, a na konec stejně někdo přežije. Ano, zčásti to platí. Ale... je tady jedno ale. Darabont totiž narozdíl od všech Rothů a dalších dřevožisérů, to pojal jinak. Pokud jste milovníkem Kinga, tak jeho typický rukopis ihned rozpoznáte. V tomhle filmu totiž ani tolik nejde o problém tam venku, ale o ten uvnitř. Je to typické chování člověka. Dejte několik lidí dohromady a první, co udělají, bude, že se rozdělí do táborů a začnou každý hlásat svojí vlastní pravdu. Bohužel skvělé momenty se střídají s těmi málo povedenými. Naštěstí jako celek to působí velmi silně a považují to za velmi povedený snímek. A ten konec.... pokud váháte, tak se na to podívejte hlavně kvůli tomu konci. ()

Allegro.g.

Televizně plytké a ploché, televizní spád a televizní herci. Příběh je vyprávěn prostě jen proto, že nějaký musí být vyprávěn. Aniž bych se dopustil spoileru, můžu říct, že ten twister na konci je předvídatelný a to ne snad proto, že bych byl tak chytrý, ale proto, že to King odflákl. Odfláknuté kupení motivů, o kterých má autor/autoři pocit, že by je měl divák vidět. Potěšila mne první a poslední minuta, ty jediné připomínaly film, jinak snad jen ta roztomilá dupající kočička na konci. Ta mi připomněla, o kolik tento "film" pokulhává například za takových CLOVERFIELDem /// Vysoké hodnocení tohoto filmu zde nemůžu přičítat ničemu jinému než devótnosti k Darabontovi, který se dvěma svými povedenějšími filmy ukupuje čelo žebříčku. ()

kucny

Homo homini lupus - človek človeku vlkom, by mohol byť úvodný slogan filmu. Zabudnite na tajomnú hmlu, aj na nástrahy v nej ukryté, tu hrajú až druhé husle. Darabont rozpitváva činy ľudí zavretých v supermarkete, ktorí prestali veriť v akékoľvek zlepšenie ich situácie. Napätie medzi fanatickými kresťanmi a v rámci možností triezvo uvažujúcimi dotvára finále, pri ktorom snáď každému prejde mráz po chrbte. K nemu sa pridá aj pocit ľútosti a beznádeje, ktorý vryje poriadnu ranu do duše a zaslúži si za to plný počet. ()

merlinovic

Nejspíš bych Mlhu zařadil do odpau nemít tak úžasného konce, celý film je celkem nuda, kýčovité chapadla proč ne, ale ne u filmu který se tváří vážně. ()

lenzi

Musím konštatovať, že na Kinga to nebolo zlé. Na druhej strane na režiséra takého formátu ako Darabont to chcelo ešte menej príšeriek a chápadiel a ešte viac psychológie. ()

sigi2

Dlhý čas som uvažoval, či tie občas stupídne dialógy a celkovo na túto dobu mdlé poňatie sú zámerom, alebo to proste nevyšlo. Nielen vzhľadom na to, že sa jedná o režiséra Shawshanku a Green Mile, som sa napokon priklonil k verzii, že sa jedná o úmysel. Úplne najúžasnejšie na tomto filme je však kruto-pravdivé zobrazenie ľudského fanatizmu - ako ľahké je podľahnúť túžbe v niečo veriť v čase, keď sa človek pohybuje na hrane. ()

Uiboek

Budu asi citovat spousty dalších komentářů... Díky konci za 4*. Konec je opravdu úžasně skličující, nechávájící pocit, že už opravdu nemá nic cenu. Ale rozhodně by mlze slušela kratší délka. ()

xenopus

Málo filmů musím dokoukávat nadvakrát, ale tady se to povedlo. Franka Darabonta mám rád, ale tady se očividně jeho um (a především um trikařů) minul s tím správným účinkem. Aspoň u mě. A ruku na srdce, kdo z vás bez znalosti předlohy dokázal odhadnout tento konec? Není to zase tak těžké, má-li to být opravdu maso bez naděje. ()

Dantte..

Co jsem čekal, to jsem dostal. To platilo do posledních 10 minut filmu. Pak Darabont ukázal všem fakáče a šokoval nás drsným závěrem a právě v tom tkví jeho veklé režisérské um. 75 % ()

met87

Zavěrečná scéna mě rozložila na tisíc atomů...závěrečná scéna mi dala takovýho lepáka, že jsem se z toho dostával velice dlouho. Emzáci v mlze fungují. Prostě paráda. Není třeba sahodlouhých komentářů. 10/10 ()

john.h

Strašně hustej konec, kdy si člověk myslí, že špatnější to pro hlavního hrdinu už to bejt nemůže a ono může. Jinak celý film je udržováno vysoké napětí. Jedná se přitom o mix například Jurského parku, Vetřelců a najdou se tam i prvky zombie hororů typu Úsvit mrtvých. Celkově podařenej koktejl. A to to zpočátku vypadá jak televizní béčko s lacinejma efektama. Když se poprvé objevilo digitální chapadlo, říkal jsem si, co to sakra je, tohle přece nemůže bejt Darabont. ()

newer_more

Z tohoto filmu miluji konec- je typicky Kingovský (nehodlám zde samozřejmě spoilerovat). Krásně to ukazuje jak se lidi mění, když se ocitnou v tísňové situaci. ()

Renci

Na tento film som sa rozhodne tešil už dlhšiu chvíľu. Strašne je cítiť mizerný rozpočet, efekty sú prinajmenšom úsmevné. Na druhej strane si vás celý snímok udrží svojou komornou atmosférou,a tým že sa snaží celkom realisticky vykresliť psychologiu a rozmýšľanie postáv (tak ako to robí knižná predloha). Poteší šikovná kamera a trocha krvy a brutality v závere. Škoda však nevyužitého potenciálu,a nevyrovnaného tempa. Záver vás šokuje prekvapí a úplne zničí, rozhodne poukazuje na to,že Darabont je ešte stále skvelým režisérom, hoci ja osobne som od neho čakal určite viac....Apropo, krajší soundtrack som k takémuto žánru ešte nepočul. ()

Rimer545

Již druhý film podle Kinga s Thomasem Janem v hlavní roli stejně jako Dreamcatcher. Ale tohle bylo o dost lepší. Nezklamalo mě nic a u konce jsem i ukápnul slzu. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

21.12.2023

Nová inkarnace nejslavnějšího monstra japonské kinematografie od studia Toho Company je nečekaným (skromným) blockbusterovým hitem letošního roku. Snímek Godzilla Minus One s odhadovaným rozpočtem… (viac)

Sněhurka a Darabont

Sněhurka a Darabont

27.06.2014

Na návrat Franka Darabonta k celovečerním filmům čekáme dlouhých 7 let. Režisér Vykoupení z věznice Shawshank, Zelené míle nebo Mlhy se v posledních letech usídlil v televizi, kde vzkřísil zombie… (viac)

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008