Novoobjavená planéta Pandora je mierumilovné miesto s obyvateľstvom Na´vi, žijúcim v súlade s čarokrásnou vegetáciou planéty. Posádka vyslaná zo Zeme na svojej prieskumnej misii objaví na Pandore aj veľmi cenný minerál, ktorý by mal na Zemi nevyčísliteľnú hodnotu. Pobyt na Pandore je však pre človeka možný až po vytvorení genetického dvojníka, hybrida avatara, ktorý, môže byť ovládaný psychikou oddelenou od ľudského tela a fyzicky zodpovedá pôvodnému obyvateľstvu Pandory. To má fluoreskujúcu modrú pokožku a dosahuje trojmetrovú výšku. Na náročnú misiu vyberú okrem iných aj Jakea Sullyho (Sam Worthington), bývalého námorníka, ktorý zostal po svojej poslednej misii paralyzovaný od pása nadol. A práve šanca opäť chodiť ho nadchla natoľko, aby sa do programu Avatar prihlásil. Po pristátí na Pandore sú členovia prieskumnej misie ohromení úžasnou rozmanitosťou miestnej vegetácie. Stromy dosahujú výšku mrakodrapov a svetielkujúci prales je plný nádherných tvorov, aké ešte nikdy nevideli, ale aj hrozných prehistorických predátorov. To je však iba zrnko prekvapenia, ktoré na posádku čaká. Aj keď sa zdá, že po počiatočnej nedôvere miestnych obyvateľov sa posádke podarilo adaptovať a získať aj priestor pre diplomatickú misiu, Pandorčania sa rozhodne nehodlajú nechať kolonizovať. Čoskoro príde k tvrdému boju... Jake, ktorý sa postupne s Pandorčanmi zblížil a celkom ho očarila princezná Neytiri (Zoe Saldanaová), teraz stojí pred zásadným rozhodnutím. Za koho bude bojovať vo finálnej bitke, ktorá má rozhodnúť o osude a vývoji celého sveta? (TV JOJ)

Sir-Filip

ROZPOČET přes 200 milionů dolarů, PODOBNÁ ČÁSTKA na PROPAGACI a CAMERONŮV trhák v kině po 12 letech. Ano, téměř 12 let museli diváci čekat na další Cameronův film. Museli čekat až technika dospěje na takovou úroveň, aby Avatara zvládla. Nemám rád Sci-fi a ani netvrdím, že příběh je dvakrát geniální a scénář dvakrát propracovaný. To totiž určitě není, prostě obyčejný "typický" holywoodský děj, který by ode mě zřejmě 5ku nikdy nedostal. Nikdy, kdyby nebyl ve 3D kabátě. Jasně 3D-čka už jsme viděli, ale tohle je první snímek, kde je to bych řekl opravdu zvládnuté, pro "masové" komerční účely, na výbornou. Tleskám rovněž tvůrcům za famózní trailer a hudbu v něm použitou. Kdo ho viděl, musel hned vědět, že na tohle si musí zajít. Slabší příběh tedy zachraňuje precizní animátorská práce. Snad jen jedinná věc, která mě opravdu trošku mrzí, je absence ústřední písně. Titanic ji měl v "My heart will be go on", Avataru chybí. Může se taky stát, že si tento film stáhnete a budete nevěřícně kroutit hlavou nad hodnocením, které Avatar má. Na to můžu odpovědět velice jednoduše. "LET´S GO TO THE CINEMA!!! Protože to je přesně ten snímeček, který doma ztrácí na kráse, a to je též důvod, proč navzdory vizuálnímu orgasmu musím dát o 1 hvězdičku méně!! "ENJOY IT !!!" ()

P1tr

Ještě při trailerech před samotným filmem jsem nevěřil, že tato slova někdy vyslovím. Avatar mě zklamal. Přesto dávám 4 hvězdy. Proč? Vizuálně se jedná o naprosto strhující dílo, ovšem velkohubé řeči o revoluci jsou naprosto mimo mísu. Evoluce určitě, ale nic víc. Podle očekávání hraje vzhled filmu prim a je to jediné, co film zachraňuje. Přirozené 3D zobrazení scén nijak neruší, ba naopak, po pár minutách se s tímto systémem naprosto sžijete. Tím óda na Avatara z mého pohledu končí. Cameron je dobrý režisér, ale je mizerný scénárista. Natočil pohledný film s fungujícím světem, ve kterém není nic zbytečné, ovšem nedokázal vizuální prezentaci podpořit nosným scénářem. Rozhodně jsem od příběhu nečekal nic světoborného, ale to, co se mi dostalo je trestuhodné. Spousta témat, dějových linek je naprosto zahozena, nebo nevysvětlena, včetně několika klíčových věcí ohledně funkce Avatarů. Cameron si vytvořil nosné téma, ovšem naprosto ho v příběhovém ohledu zprznil. První polovina je kvalitnější, díky lepšímu tempu a hlavně díky většímu počtu scén z lidské základny. Jakmile se totiž Jake začne s domorodci sžívat, film pro mě paradoxně začal ztrácet kouzlo. Celé to na mě působilo mnohem pohádkoveji, než jsem po ukázkách čekal. Přitom v bojových scénách Cameron ukazuje, že drsný být umí, jen toho bohužel v Avatarovi nevyužil. Předvídatelný děj plný klišé mi dokázal zkazit zážitek z vypiplaného, ale přebarveného vizuálu. Původně se mi plakáty na Avatara zdály nemístné, ošklivé. Zkrátka příliš barevné a nicneříkající. Ve výsledku na mě takto bohužel působil celý film. Těšil jsem se na rozvedené nápady plné akce, ale dostal jsem sice akční, dobře zahranou, ale neuvěřitelně na(v)ivní prázdnou pohádku se zbytečným ekologickým poselstvím, která má paradoxně větší šanci uchvátit malé děti, které o filmu nic nevědí než nadržené fanoušky, kteří na snímek čekali několik let. Je mi to líto, ale Avatar rozhodně nesplnil moje očekávání a i přes relativně vysoké hodnocení, které mu dávám se z mého pohledu nejedná o nejlepší film roku, jak jsem čekal, ale naopak, o poměrně hořké zklamání, které budu pociťovat zřejmě dlouho. Těžko říct, zda dám filmu druhou šanci. Kino je nepravděpodobné a na DVD/Blu-Ray už film ztrácí smysl úplně...Nezbývá než doufat, že žádné pokračování nebude, neboť to už by byla nastavovaná kaše nevídaného kalibru. ()

VooDoom

Nevím, jaká slova použít, abych vychválil tento film.Prozatím něco úžasnějšího, geniálnějšího a hlavně propracovanějšího jsem neviděl.Se začátku filmu jsem se hlavně soustředil na onen 3D efekt, na který jsem si po čase zvyknul a později ho ani nevnímal.Z nepochopitelného důvodu jsem byl vtažen do děje, který plynul tak svižně, že za relativně ,,krátky okamžik,, bylo po filmu a už jsme seděli na pivečku.Emoce ve mne proudily v obrovské koncentraci a nenechali mne na pokoji ani po shlédnutí filmu.Láska, soucítění,nenávist a hlavně ,,ekopříběh,, , který se nám snažit natlouct do hlavy, že se to klidně stane i na naší planetě ......Ještě musím dodat pár postřehů.: 1) Jediná věc, co mi ve filmu chyběla, je docela zásadní.Rozdíl mezi mužem a ženou, je ten, že při naskakování do sedla jakéhokoliv zvířete by měl být každý na pozoru a hlídat si své ,,přednosti tam dole,,. Možná pro někoho nepodstatná věc, ale mě to přislo docela vtipné.Hup a nic se nestane.Žádné uuuuuf, aaaaah ani nic podobného.Vím, že řeším blbost, ale jestli se nerozmnožují svými ocásky, tak každý má ,,pindíka a pipinu,, :-) a jestli je nemají, tak nemusí mít ty spoďáry, které drží za každého počasí na těle.... Musím ještě doplnit. Čeština mi se začátku přišla strašná.Možná bych zvládnul i 3D titulky, ale bylo by to na úkor filmu, který bych nestíhal sledovat a hlavně vychutnávat.Teším se na další film od PÁNA Camerona.... Doplněno: Tak jsem změnil stávájící hodnocení na čtyři hvězdičky.Proč? Protože jsem se nechal unést kvalitním zpracováním a zbytek filmu, jako by neexistoval.Děj je maximálně na 2* technologie 5* průměr 3,5* .Když to zaokrouhlím, tak tomu dám 4* :-) 18.1.2010___Další doplňění: Když si čtu můj koment k Avatarovi, tak jsem si vzpomněl,že po filmu, v jedné nejmenované hospodě, jsme řešily další logické věci ve filmu.Například, ty pindíky a pipiny, ale také dýchání na Pandoře.V prostříleném vrtulníku bez dýchacích přístrojů, hmmmm, zajímavé...Myslím, že film má nějaké malé mouchy, ale který snímek ho nemá? :) Hodnocení čtyř hvězdiček je plně dostačující...Tímto doufám končím... ()

LondonGirl

Veľký zážitok, no napriek tomu mi tam niečo chýbalo. Efekty jednoducho nemali chybu, herecké výkony boli tiež výborné.Ale , bohužiaľ, nedokážem sa zbaviť pocitu, že efekty boli pri tvorbe Avatara prioritou. Najskôr som tento film pozerala doma v menej dobrej kvalite a myslela som si, že chyba bude práve v nej. Nebolo to tým. Keď som odchádzala z kina, pocit bol stále rovnaký. To ale nemení nič na tom, že James Cameron je špičkový režisér a jeho Avatar patrí medzi najúspešnejšie filmy. ()

jamalka

Vizuální stránka filmu je výborná- tedy především svět Pandory nemá chybu, krásný svět, promyšlený do posledního detailu a především svět rostlin je zobrazen naprosto kouzelně. Ovšem nemůžu si pomoci, ale vizuální pojetí bitev podle mě za kouzelným světem Pandory silně pokulhává. Hlavní téma scénáře, tedy život v sepětí s přírodou a snaha lidí podmanit si, co se dá, je zajímavá. V poslední třetině filmu se však zdá jakoby Cameronovi docházel dech s nápady a uchyluje se k všeobecným klišé( a to jednak co se týče rozhodující bitvy- která působí především ke konci již velmi nepatřičně a jedinou snahou se zde stává zaujmout s co nevíce bojovnými efekty..., tak i samotného konce- kde dobro vítězí nad zlem a princ princeznu a celé království k tomu získá:). Rozhodně však nechci Avatar především kritizovat je to hodně dobrý film, první polovina je troufám si říci dokonalá, svět Pandory zůstává kouzelným snem. Ale bohužel něco tomu k dokonalosti chybí- a myslím si, že především kvalitnější scénař( druhé poloviny filmu) a méně snahy zaujmout za každou cenu( více se zaměřit na svět Pandory a její filozofii než na samotné bitvy by filmu podle mě prospělo více- i když mužská část populace se mnou jistě souhlasit nebude:). ()

Borat

Upřímně, příběh neni to proč lidé na tenhle film chodí. Dokonce jsem den poté celkem zapomněl o čem film byl. Dokonce prý vykrádá Pokahontas :). Jeho doména je jinde - fantastická animace. Modří mimozemšťané, prales a vůbec celá fauna a flora byla vytvořena tak, aniž by vyvolala nějaký pocit clishéovosti nebo trapnosti. Možná až na ty neoriginální názvy, ale co je dnes originální? Mám tři metry, jsem modrej a "Zřím tě!". To jsou tři věci které nezapomenete. Kdo neviděl v kině, ať určitě později shlédne v nějaké lepší kvalitě. Plusy+: Animace Mínusy-: Příběh Hodnocení:|85%| ()

Kangaxx

Kto bol na to v 3D kine a nedal 5*, tak má diametrálne odlišný názor na to, čo je filmovým zážitkom. Pripúšťam pár nelogickostí, niekoľko trápnych samoúčelných viet, jednoduchú zápletku, miliónkrát videného hlavného záporáka i ľahko predvídateľný dej, avšak to všetko sa stratí vo filme ako celku, pretože v takom kabáte by som kladne prijal i Kobru 11. Na takýto snímok sa človek ani tak nepozerá za účelom vtiahnutia do deja, ako v snahe dopriať zmyslom neskutočné audiovizuálne hody. Pre mňa filmový zážitok roka. ()

IMPAIRED odpad!

Toto je uživatelský manuál k filmu AVATAR: Film je určen zmanipulovanému vymletému americkému publiku. Jasně, poznal jsi v tom dobývání ameriky, jsi bedna. Všechny charaktery mluví krásně bez zadrhnutí, reagují hollywoodsky a drsně, celé je to absolutně filmové. Jsou jasně daní dobří a zlí, všichni víme kdo je zezačátku drsný a pak se s hlavnim hrdinou skamarádní. Hlavní hrdina je vozíčkář. Začínáme: Promluvy do duše o tom pekle tam venku, všechno a všichni tak drsný! A záběry v otevřený helikoptéře a hlavní hrdina: jóóóó! To tam prostě taky patří, koneckonců, je to americký film. A pak tři modrý cápky (jeden z nich absolutně bez výcviku), který podle všeho stály miliardy dolarů, jen tak bez ochrany a všeho pošlou do lesa plnýho nepřátel, jeden má lidskou zbraň, to má logiku, šmoulové stejně poznaj pouze Gargamela (to je ovšem trapné!). Marinák si nevšimne celýho stáda brutálních nosorožců, hlavně že se otočí okamžitě na ty malý modrý opice. No jo, všimnout si stáda slonů, to je těžký jako kráva pro profesionálního průzkumníka. Asi hráli tichou poštu. Trapný útěk před obří krysou, mmmm. Uplne vidim kdo je zachrání. Kmen modrých Robertů Wadlowů [ http://www.guinnessworldrecords.com/records/human_body/extreme_bodies/tallest_man.aspx ]. Ne, spletl sem se. To přijde až později, ted bezmyšlenkovitě skočil do propasti. Cápek bez výcviku s tim tělem běhá a skáče jak atlet! Ksakru, má štěstí že tam je voda. Ten film mohl taky mít jenom půl hodiny. Právě, rambo je trapnej, rozmyslet se kam skočit a skoro to nepřežít letělo v osmdesátých, ted se skáče bezhlavě a vždycky do vody. Ten modrej parchant se v tom rovnou sková. No, aspon za tu hlavní modrou aktérku díky, konečně hraje v americkym filmu i HNUSNÁ ženská! Dali šanci komparzistům, zatimco hlavní modras tam skáče mezi houštinama jako zkušenej lesní amatér. Tak, a tohle už je vážně debilita! Debilní podělaná demence! Začnou smyčce, úuuuuu, kolem proletí medůza, ta kráva nahodí ksift jako kdyby právě proletěla cihlovou zdí a nezastřelí ho. Film mohl mít právě 35 minut. Jako letící bílý spektrální něco je důvod nezastřelit hlavního hrdinu? Jasně, to chmíří tam fouknul Cameron aby jí dal znamení, blbka měla nabitý ostrý, vozíčkář by skončil jako Crow [ http://www.csfd.cz/herec/1994-lee-brandon/ ]. Blíží se noc, milionovýho cápka tam nechaj. V naprosto neznámym prostředí si z naprosto neznámý látky vyrobí pochodeň, no necháme tomu prostor pro director's cut. Jde po něm smečka krysích vlků, šmoulově ho už prostě musej zachránit. Další jezera v propasti nejsou přípustná! Jasně, vydrží, jako v každém filmu nepřátelé jsou hloupí a útočí po jednom, smečka kapitalistických vlků. Proti tlupě by si kripl ani neškrtl. Ta hnusná ženská tam přiběhne naštěstí včas, klasika, ted propadnou bezmeznou láskou do propasti něhy a on lí olízne ouško. Pak jí poškárlí penisem (podle všeho = délka lidského x 2,17), uplně to vidim. Je běžně pravidlem, při střelbě z luku je nejlepší skákat, to se člověk vždycky trefí, a neúčinnější útok je mlátit je s nim. Ta se vyzná! Krvelačná bestie! Celá smečka hladoví a vydá se pro kus žvance a potkaj postiženýho američana s ohněm a ženskou co je bičuje lukem. Povídá si se psem když ho zabíjí? Cameron dělá ze šmoulů mohykány? A les se rozsvítí. James cvaknul spynačem (y=i), hlavně že když si potřeboval předtim zapálit (pochoden) bylo zhasnuto. Ale všechno dává smysl. "Děkuju" "Za tohle se neděkuje" "Jo, okej, am sory" To je drámo. Stejně každej ví, že tohle povede k semenným orgiím. Následuje: To je všechno tvoje vina, že na tebe sami zaútočili, tvoje vina že jsi bezmocný postižený američan v džungli na cizí planetě a že vlci maj občas hlad. Hajzle! Ale už zněj housle, ta ho žere! Strong hárt, nou fýr, proto ho zachránila, slyšíte to. Bože, to sou kecy! Uvědomuje si vůbec někdo jaká je tohle snůška keců? Aspon někdo? No, nejen že je pěkně hnusná, ale taky namyšlená a blbá, at táhne do džungle, vozíčkář je zase sám. Běží za ní, připlachtila k němu tlupa medůz, ona ho kvuli tomu žere, a když se zeptá konečně na něco normálního (co to jako mělo znamenat?) odpoví typicky hollywoodsky: pojd. Jasný. Mě to tak baví! Přivedou ho do osady, to je úplně jak vystřižený z vesnice hurónů. I ty zvuky! Fakt z nich dělá indiány! Myslíte že na marsu čtou májovky? Sovetský zvez vysílal Vinetoua do vesmíru! Jde z něj zápach, říká šaman, tlupa indiánů se tomu směje, ve vesmíru milují britský humor. Zpátky na základně: Kdo je Eewya??! Jak se vubec opovařuješ zeptat, vozíčkáři ze země? Proboha, těmihle vyhrocenými filmovými konflikty se nikdy nepřejíme. No, ten idiot je příšernej šprt. Haleluja hory? Jeees! Ten to žere. V životě takové lidi nepotkáte, ty žijí jen v hollywoodu. A vždycky když se objeví něco uplně úžasnýho, VŽDYCKY musí nějakej američan říct něco jako OH MY GOD!, vždycky. Je to nebetyčně špatně hraný. Došlo vám taky že ten chlápek vůbec nespí? Ten musel tři měsíce na něčem frčet jestli to vydržel. Lítající koně, musíš si ho vybrat a on si vybrat tebe... Nepřipomíná vám to Herryho Pottera? Pak deset minut vyprávění o druidismu a objímání stromů, běhání v lese to je zlej sen, tomu musela sebeúcta zvracet když odříkával ty jejich modlitby. No, třeba ho to naplnuje. V tom případě to tam možná vydržel i bez drog. V každým případě, TOHLE je jediná dostatečně záživná část filmu. Dále: Zabil zvíře šípem, zpráva že může osedlat lítacího koně. Svět lítacích koní, ještě že nikdo z nich neřekl Oh my god. A všechny zvířata tam maj zásuvku. Přípojku. Film musí být akční = svýho koně poznáš tak, že se tě pokudí zabít. Jasný, slepice ani pštrosi to taky nemaj moc v hlavě v pořádku. Fialovej strom, romantika, a už jí przní. Já to řikal. Tak, a ted klasika: nejdřív mě sem poslali, byli sme domluvený, ale já se zamiloval, všecko se změnilo, zlato věř mi, už ti nikdy lhát nebudu.. Aaaah, zívačka. Kdyz to hollywood konečně přestane bavit? Máme jedenadvacátý století ksakru. V tomhle století pořád lidi baví lidi šokovat vykořistovánim indiánů? Šípy proti vrtulníkům jsou jasná volba, rovnou by mohli osedlat létající koně a vletět do vrtulí. Strom hoří, padá... Ou maaaj gaaad. Pořád nechápu proč na vozíčkáře všichni řvou, no tak vrtulníky už odletěly a řvát do lesů je asi druhým stupněm šílenství. Bobe, vzal sis modrou choleričku. Srdceryvná zpomalený debilní debilní debilní záběry a do toho ječí ženská, zatraceně to moderní diváky dojímá. Ježíši.. Banda ekologů s vozíčkářem utíká z vězení: no to mě absolutně rozbilo. Tenhle film dosahuje svýho vrcholu průběžně každou půlhodinu! A Grace to dostala! Krámy v týhle situaci, to vážně posere celej den. Ale nese to statečně! Hlavní postavy vždycky umíraj nejdýl, miluju. Návrat: Jasný, dokáže to co před nim dokázalo jenom pět borců.. vozíčkář.. osedlá smrtonosnýho ptáka, předvede se, šmoulinka se do něj zas zabouchne a všichni budou štastní a porazí vrtulníky lukem a šípy. Přesně tak, ale ještě předtím by si měl divák dosyta užít scény kde se zpívá! K čemu to je? Doboha! K čemu? Má to působit etnicky? Skutečně? Že přišli o město a tak si vlezou ke svítícímu křoví a zazpívaj si. Takhle, to je přesně vono. Tohle je opravdu špatné, i na film z L.A. Patetické scény snad ani nebudu popisovat. Na to by asi ani nešla vytvořit parodie, to je naprosto odporné prostě. Úplně - všechno okolo Tobruk makto a I SEE YOU proto vynechám. Ale oni i mluví jak indiání. Ty a ty, synu toho a toho.. tohle bylo přesně v indiánkách! Cameron vykradl co se dalo. Ponaučení: můžeš úplně všechno posrat, na planetě modrých lidí stačí přiletět na něčem velkém a červeném a jste za vodou. A ty rituály, kde se všichni sesednou a kroutěj se a pronášej prázdné věty, jsou ještě horší než zpívání. Grace, umři! Prosím! Fajn, je ve věčých lovištích a sbírá vzorky. Tykrávo, má to už dvě hodiny, a sledujeme jak je snadné vzburcovat kmen indiánů pivními řečmi. Jak snadno se dá zmanipulovat smečka pohanů.. I když ve srovnání s opravdu krvelačně a imbecilně vykreslenými vojáky je to stále ještě dobré. Vidim jak si průměrný divák říká: přesně takový vojáci sou! To je jasný ne?! Chtěj jenom ničit a bavěj se tim! Jojo, každej má vojáky prokouklý, hlavně Cameron. Další vlna amerických keců a pohledů, tohle už musí mládež uplně vymejvat. A CHLÁPEK MLUVÍ SE STROMEM, SMYČCE, DOJÍMAČKA, DOPRDELE! Já se asi rozbrečim jak se mi mozek snaží vytýct ušima! Tak, ta bita konečně vypadala celkem reálně, vyhrávají špatňáci, pohádka končí? Ne, zasáhne vyšší moc. Pošle tam stádo nosorožců a ptakopysků! A ty krysopsy zezačátku. A ta scéna kde vrčí jedna z těch krysomyší na JEHO lásku a skloní hlavu: to už jsem vubec nepochopil, takový nedůležitý vymýjející hloupý úmorý americký papetický neskutečný sdělení divákovi, zabil bych toho kdo to napsal. A já vím kdo to napsal. Brzo mu obálkou přijde antrax, uvidíte. S tim granátem pak měli štěstí jako prase, no budiž. Konec: no tak ale šéf zloduchů vytváří dobrý bejkárny, nářez. Docela je níčí. Ale nezníčí. Konečně je konec. Zřím tě. Zřím tě. Zřím vás. Zduřte. KONEC MANUÁLU. () (menej) (viac)

Dark_Shark

Úžasný film. Čekala jsem, že bude hodně dobrý, ale tohle mě opravdu zasáhlo u srdce. Nádherná krajina, pohledy z výšky byly impozantní. Propracovaná mimika postav, roztomilé hýbání uší, věřila jsem, že je to skutečné. Celý film jsem jen úžasle seděla v sedadle s otevřenou pusou. Ano, příběh už není tak originální, řekla bych, že již od začátku filmu můžeme očekávat, kam vše bude směřovat, ale to neznamená, že si film nemůžeme užít. Já si ho užila naplno. V první polovině jsem byla úplně nadšená tím vším, co se dá vytvořit a dát dohromady, vcítila jsem se do hlavního hrdiny a prožívala ty samé pocity štěští, odvahy a touhy poznat ten nový, dokonalý svět. Druhá polovina byla také krásná, ale už smutnější. Při bombardování Hometree jsem měla slzy na krajíčku, málem bych je pustila i ven, kdyby mě z děje nevyrušoval soused, který pořád nervózně a dost nahlas usrkával colu. Jak to řekl Jake, pokud něco chceme a druzí nám to nechtějí dát, jsou to naši nepřátelé a vše jejich zničíme nebo přivlastníme? V té chvíli jsem byla plná vzteku a beznaděje, ale to ani ne tak z filmu, ale z faktu, že je to skutečnost, my se takhle chováme a je to odporné! Na konci filmu jsem byla přešťastná, že zlí prohráli a byli jsme to my a dobří zvítězili, takhle to má být. Jistě, ve filmu bylo pár scén, které byly trochu kýčovité, naštěstí to nemění nic na tom, že Avatar není jen plný efektů, počítačových triků a modrých bytostí, ale je to film i k zamyšlení. Dávám 10 hvězdiček a 1000%. ()

Ironfood odpad!

Nudný děj plný trapných klišé nezachrání ani sebelepší vizuální efekty, ani občasné hlášky na úrovni druhořadého sitcomu či céčkového akčňáku. Film je navíc příšerně a hlavně zbytečně dlouhý, takže i ty efekty (které jsou sice řemeslně dobře uděláné, ale ne příliš nápadité ani originální) začnou brzy nudit. Kdyby to skončilo v okamžiku, kdy se rozhodnou pro násilné řešení a avatara vypnou, tak by se to snad ještě dalo. Bohužel to pak ještě dlouhou dobu směřuje k předem jasnému dobrému konci a působí to, jakoby filmaři měli stanovenou nějakou minimální stopáž, zjistili, že jí ještě nedosáhli, a tak se snažili konec co nejvíce natáhnout. Nicméně abych nebyl jenom negativní, myslím si, že by z filmu šlo sestříhat slušné 15minutové intro k nějaké počítačové hře. ()

HomeAlone

Jedna sa o film s peknou vypravou - Pandora nadherne zobrazena , no co sa tyka digitalne zobrazenych bojov , vybuchov atd sa Cameron nepriblizil ani trochu na Bayovych Transformerov , ktory ma dych berucu akciu . O Avatare sa to veru povedat neda . Camerom vedel co ma natocit , aby film uspel a to aj natocil - FILM , KTORY OSLNI BEZNEHO DIVAKA ()

rubik1

Keď som išiel na Avatara do kina, bál som sa aby moje očakávania od tohto veľkofilmu nedopadli rovnako ako minulý pri Temnom Rytierovi. To bol film z kategórie "medializovaných a propagovaných" ktorý ma trošku sklamal, ale Avatar stál naozaj za to. A to nemám na mysli len fascinujúci 3D zážitok, skvelý soundtrack, nádhernú prírodu na Pandore alebo geniálne filmové triky a efekty. Tento film ťaží predovšetkým z nádherného príbehu a až do detailu doladených charakterov jednotlivých postáv. Dej ma chytil hneď ako sa Jake prvýkrát prevtelil do tela Avatara a začal spoznávať novú planétu a jej obyvateľov a až postupne zistil, že v živote sú dôležitejšie veci ako peniaze a materiálne statky. Cameron nám tu ukázal všetky zlé vlastnosti ľudí (ľudstva) ako chamtivosť a neohľaduplnosť voči iným, ale na druhej strane nezabudol pripomenúť aj to, že stále sú medzi nami aj takí, ktorým nezáleží len samým na sebe. A práve toto sa mi na Avatarovi páčilo viac ako všetky triky a špeciálne efekty. Klobúk dole ()

Wbcko

Podle mého názoru nejvíce přecenovaný film roku, možná všech dob. 3 hvězdy dávám jen za ty "revoluční" efekty. Být mi šest let, dal bych možná 4 ()

BloodMax

Film, který mi zůstave hluboko zakořeněný v paměti až do smrti!!! Ani se mi nechtělo z kina....hodně mě to zasáhlo...děj, efekty....prostě nemám slov!!! ()

zolo23

Jasné, že ide o vynikajúci film s bombastickými efektami, ale čo ma nepríjemne prekvapilo tak to bola do polovice filmu nevýrazná hudba a najmä konečná bitka mohla byť o niečo dlhšia. Potešilo ma najmä herecké obsadenie (Worthington,Ribisi,Weawer). Ale,že by som mal po celý film otvorené ústa..... ()

sellsakul

Film hodnotím len po vizuálnej stránke, pretože scenár sa mi nepáčil a musel by som s hodnotením dole, a to nedokážem AVATARU spraviť. Cameron dokázal pre mňa niečo neskutočné, nebudem to ďalej vychvalovať. Pre mňa najlepší vizuálny zážitok aký som kedy zažil. (videl v 3D-kine) P.S: "Miško Bay a jeho Transformersovia 2 sa môžu skovať." ()

Madlene

...tak tohle hodnocení mi trvalo opravdu dlouho, protože jsem nějak nerozuměla tomu, co tím chtěl básník říci. V každém případě je to nabité efekty k prasknutí. Děj je ale příšerný a horší už to snad ani být nemohlo. Jak tohle může být tak dobře hodnocené, tomu nějak nerozumím....zachraňte naše pralesy:-)! ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (viac)

Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích… (viac)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)