Film "Poslední Plavky" je příběhem Jardy Kuchaře, hrdiny zašlé éry tuzexového bonu. Jeho finanční příjem spočívá v pronájmu vlastního bytu. Každé léto je nucen trávit u opuštěného rybníka, kde provozuje ještě opuštěnější bufet. Jeho pravou rukou (a to je levák) je místní prosťáček Kamil Hošpes. Mezi hrstku zákazníků patří dvojice traktoristů Jirka s Péťou a Jardův zapřísáhlý nepřítel, fanatický rybář Pepa Vrtílek se svým psem Pepíkem. Rozmarné letní dny jsou narušeny zjevením monstrózních rozměrů. Z hlubin vod třetí závlahové kategorie se vynořil monstrsumec Lojza a sežral Vrtílkova psa. Jarda Kuchař v Lojzovi vidí šanci na regeneraci místního turistického ruchu. Povolává rybáře z celé republiky. A dva skutečně dojedou... (oficiálny text distribútora)

Natabar

To jako měla být snaha o Kusturicu na český způsob?? Tak si při všech těch věčných nářcích českých filmařů na nedostatek financí říkám: "Snížit rozpočet na polovinu." Snad to pomůže, aby nevznikaly takovéto hrůzy. - Ta 1* je za nádhernou hlášku o kile sádla (což bylo tak jediné, u čeho jsem se pousmál). ()

zdenny

Do Zlatého fondu rozhodně nikdy patřit nebude. Ale jedinečný komediální styl P. Čtvrtníčka z toho dělá v našich poměrech lehce nadprůměrnou komedii. Navíc v příjemném letním prostředí. PS: U tohoto filmu je zvláštní, že čím vícekrát si jej člověk pustí, tím více se mu film líbí. ()

VanTom

Absurdní letní komedie si neujasnila, o čem jako má být, navíc nekoncepční zevlování ve stánku na břehu rybníka na ospalý "westernový" způsob humorem zrovna nesršelo (vtipným už vůbec). Obvykle schopní herci tápali, případně se pitvořili, a rybolov obřího sumce už to s fraškovitostí přepískl. ()

D28

Zbytočné,nepodarené,bez pointy.Mrzí ma hlavne to,že" umelci" namiesto toho,aby urobili srandu pre nás, si urobili srandu z nás.Až takto nás podceňovať, to je hanba. ()

Pedross800

Ale joooooo, k buřtu a pifku se tato "sumovština" dá v rámci letního kina zkousnout. Hláškující Čtvrtníček dokáže občas pobavit a Kristína mužskému oku zalahodit. Aj sem dostal chuť vypravit se k místnímu rybníku zapytlačit :-)) ()

silent cut

Nástup slušný. Čtvrtníček si svého pražského zmrdečka náležitě vychutnal a všichni okolo mu celkem hezky nahrávají, jenže bakalářská historka s několika (velmi relativními) gagy by měla trvat maximálně dvacet, třicet minut. Michal Krajnák dokázal nemožné... upletl z hovna 100 minut dlouhý bič plný produktů, které známe z TV Reklamy... Sežeru, vybleju... no a pak uteču z kina... PS zdejší dva trailery řeknou víc než tisíc slov... v prvním nám všem Petr Čtvrtníček zase jednou řekne, co si o nás myslí a v tom druhém je ke shlédnutí film poslední plavky bez několika zbytečných scén... ()

BuryGol

Čekali jste nějakej psychologickej film? Já teda ne a proto jsem hnedka na začátku vypnul mozek. Na pobavení mi to stačilo. Je to takovej průměr kterej zachraňuje Čtvrtníček. ()

P1tr

Pohodová letní komedie s pár povedenými momenty a nekonfliktním průběhem v čele s duem Čtvrtníček - Polášek. A možná přijde i Lábus. Již tento popis určí, zda-li se vám bude film líbit, nebo ne. Čtvrtníčka mám rád a tak jsem s Posledními plavkami neměl problém. Naopak. ()

Specs

Hlášky: Jarda Kuchař: - "Tady v podniku nám probíjí proud, potřebovalo by to nějak uzemnit tak..." Pepa Vrtílek: - "Až začnou sněžit hovna!" & (Jarda se dívá přes rybník na opalující se ženu.) Jarda Kuchař: - "No jo, ono kilo tuku vypadá vždycky dobře. když se na něj dá bradavka." ()