Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

Rejzl

No, dejme tomu. Zasmála jsem se ... dvakrát, třikrát ... Tři hvězdy dávám z nostalgie a naděje, že tenhle Shrek už je DOOPRAVDY poslední! ()

monalka

Čtvrté pokračování Shreka sice stále plné vtipu, ale ani z poloviny nesplnilo mé očekávání. Děj je tak jednoduchý, že bych ho mohla říct jednou větou: Shrek nebyl spokojený se svým životem, a tak podepsal smlouvu s Rampelníkem, který ho přenesl do jiné verze království, kde si Shrek uvědomil, že chce svůj starý život zpátky, což samozřejmě zvládnul a zazvonil zvonec a pohádky je konec...alespoň doufám. ()

misuleee

No na to, že je to 4. pokračování našeho zeleného přítele, tak to bylo opravdu dobré! Sice postrádá tempo a lesk prvního dílu, vtipnost druhého a demenci třetího, ale co je dnes dokonalé, že? Byla jsem nadšená originalitou tohohle kousku, ale přece jen už to nebylo tak vtipné podívání a hudba nestačila vůbec. No, co se dá dělat? Počkáme si na Kocoura v botách a uvidíme, co se z toho ještě dá vyždímat. Při zpětném pohledu přehodnocuji 4 hvězdičky na poněkud střízlivější 3. ()

sikky

Na první díl to samozřejmě nemá, druhý si příliš nepamatuju, ale o hodně lepší, než třetí. A Suprový výběr písniček, více ke střednímu proudu, k pohádce se více hodící. ()

kecka007

byla už pozdní večerní hodina a já usedla k televizi ,nic nedávali a tak jsem si na dobrou noc pustila Shreka!. dokonalejší ukolébavku jsem nezažila..Lepší než Shrek třetí ale ničím neohromí jak se říká: všeho moc škodí takže doufám že další pokračování už nebude.3* ()

miky222

po dvou dokonalostech a jednom velkém zlamání přichází důstojně zakončení, které na první dva díly nemá ani omylem, ale oproti trojce je to naprostý olymp zábavy. 70% ()

Diceros

Úplně jiné, než jsem předpokládal. Tahle výprava totiž není tak klasicky pohádková. Jedná se o fantasy. Což na jednu stranu je sice zajímavé, a je hezké, že se nejedná o pořád stejný koncept. Ale na druhou stranu jejím zaměřením nemá šanci se stát klasickou rodinnou pohádkou jako první dva, respektive tři díly, které se můžou vysílat třeba na vánoční svátky rok co rok. SPOILER: Prostředí není tak malebné a hezké, je uschlé, nebarevné a temné. Vystupují zde především létající čarodejnice, rampelín a banda ostatních zlobrů. Známé postavičky jsou úplně jiné... a vlastně všechno je tak nějak jinak /SPOILER. Příběh je dobrý, rozmanitý, promyšlený a rozhodně lepší a propracovanější, než ve třetím dílu. Jenže mám Shreka spojeného s malebnou krajinou a tématem klasické pohádky a tak si nedokážu moc představit, že bych se na tento díl díval v televizi o svátcích. A hůmoru je tu hodně, hodně málo. Ale za příběh si ty 3* zaslouží. ()

Sareman

Chápu, že se autoři snaží na značce Shrek vydělat co nejvíc, ale bohužel kvalita jejich počínání je otřesná. Pár vtipných momentů tam byla, ale já nebavil. Když by s tím autoři sekli po dvojce, bylo by to mnohem lepší. ()

Tomulka

Velká škoda, přeškoda, že se tvůrci každým dílem více a více vzdalují od původní myšlenky. Snad už je to konec definitivní! ()

Malcolm337

cože ?? pro mě to přišel konečně zase dobrej shrek po špatné trojce, nerozumim zdejšímu hodnocení když je to super film .... asi si ho budu muset stahnout a podivat se na nej znova ()

zero_zelo

trošku překombinovaný a myslím, že kdyby si tvůrci dali pohov, nemuseli by dalšíma eště "horšíma" pokračováníma zkazit vzpomínky legendárních prvních dvou dílů.... ()

Pátý Shrek dostal datum premiéry

Pátý Shrek dostal datum premiéry

13.07.2024

Shrek má mezi všeobecně oblíbenými animáky poměrně výsadní postavení. Přestože od premiéry prvního dílu pohádkové série uplynulo již více než 23 let, její hrdina je stále živý a mezi fandy… (viac)

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou