Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

Hopper

Hračička, ktorá môže diváka miestami unudiť k smrti. Určite ide o veľmi štýlový kúsok, ktorý si nejeden fajnšmeker vychutná, ale otázne je čo na to radový divák, ktorému polovica (a možno aj viac) odkazov absolútne nič nehovorí. Potom sa to zmrskne na predlhé pindy o ničom medzi babami a chvíľkou akcie a o čosi dlhšou chvíľkou prítomnosti Snake Plisskena na plátne. Faktor zábavy tentokrát klesol Quentine. ()

cypp

První půlku jsem videl jen tak jedným okem. Na druhou už jsem se soustředil a s klidem mohu říct, že je to pěkná blbost. Nemám rád slečny drsnačky. Navíc ty dialogy, děs děs děs. Prakticky o ničem. Vyhněte se tomu obloukem, kdyby to nebylo v režii QT tak to ma poloviční hodnocení. ()

dopita

Na Tarantina je to slabota. A poslední čtvrthodina je totální shit. Když pominu závěr, je to není zas tak špatný. Tradiční atributy Tarantinovejch filmů jsou zde opět přítomny (dlouhý rozhovory), ale tentokrát to není tak vyšperkovaný, jak jsem u Tarantina zvyklej. Jako by na film neměl čas a spíchnul ho hodně horkou jehlou, nebo mu do toho kecal Rodriguez, což je nýmand. Tentokrát mám navíc velkej problém s hereckým obsazením. Kurt Russell je dobrej, lepší než bych čekal, ale všechny holčiny co ve filmu jsou (kromě jedné), mě vyloženě sraly. Jednak mě jejich herecký výkony nijak neoslovily a pak mě vůbec nebavily postavy, který hrály. Asi byl záměr dělat z nich namachrovaný tvrďačky, ale to je přesně to, co mě otrávilo jak sviňa. Kromě Mary Elizabeth Winstedový, která jediná byla normální, bych je všechny rozsekal autem na maděru. Což se v prvním případě naštěstí stalo. V druhej půlce filmu ovšem na scénu přijdou další tři krávy a jejich konfrontace s Kurtem Russellem mě v závěru vyloženě nasrala. Když už, tak tam měli chcípnou všichni, ale tohle... Nasrals mě Quentine. ()

Slimak

No,asi takhle.Tento film měl u mne dobré reference jako..."tyjo to je ti film o vystuženym auťáku a takovym hnusnym chlápkovi co ho řídí a kterej je fakt uplně nechutnej a prohání lidi po dálnicích a bla bla bla".Takže příšerně nechutnej chlap byl Kurt Rusell a vystuženej auťák byl kaskadérská pomůcka...super.Jenomže než se na tohodle jezdce dostane řada, musej se přetrpět vleklé ale zato notně bezduché a zcestné dialogy skupinky nějakejch mladejch blbek...a těchto neslaných průpovídek je tam skutečně požehnaně.Vlastně nejen požehnaně, protože je to Tarantinův mamlasovskej film kterej je hlavně o těhle kecech.Jenomže co fungovalo v PULP FICTION(nejsem z většiny těch co si myslej že je Tarantino bůhvíjak dobrej režisér když se mu kdysi něco povedlo..tím pak dochází k nadhodnocování naprosto dementních filmů jako je KILL BILL) nefunguje tady.A tak tu máme naservírovanou trapnou rozpravu nějakejch ženskejch a jako bonus se tam objeví auto zabiják(černá kasle s hrůzostrašlivou lebkou na kapotě). ()

Pussycat18

Jedna jediná naprosto dokonalá scéna, a to havárka s prvním "stádem" děvčátek... tohle by měli ukazovat v bedně místo těch trapáren od Renče, aby odradili nezodpovědný řidiče od riskování!!! To už by mohlo zafungovat - naprosto dokonalá autonehoda! Zbytek už je horší, v podstatě kdákání o ničem, doprovázené neustálým očekáváním nějaké té akce, která se bohužel nedostavuje. Tak sakra, proč jsem na tu juchovinu dokázala koukat až do konce? Nehodnotím, tohle prostě nejde :-) ()

cab

Drsny vrah silnic tvrde narazi na partu mirne strelenych holek a s nimi si neni radno zahravat. Pocta beckovym filmum se v tomto pripade tak zdarile nevyvedla. 55% ()

Sancty

Dve tony železa, dvesto kilákov za hodinu, mäso, kosti a starý Newton. Takto výstižne charakterizoval šance na prežitie štvorici slečien policajt v rozhovore svojmu Prvorodenému synovi v scéne v nemocnici, ktorá tvorí akési premostenie medzi dvoma takmer hodinovými epizódami o kaskadérovi Mikeovi v podaní skvelého Kurta Russella. Každá tá časť je samostatne perfektná ale pozrieť to na jeden záťah je fakt záhul a ani skvelé ženštiny, namakané autá a tradične výborné dialógy nezachránia túto tarantinovku pred vkrádajúcou sa nudou. ()

Rssa odpad!

Nuda, nuda, málo krve, málo akce, spousta nudných keců. Oproti Rodriguezové Planetě terror opravdu propadák. 0 % ()

1860

Hvězdu za zabíjení blbých slepic, jinak to je naprostá kravina.. Tarantino mi až na Pulp Fiction nesedl a jeho prostoduchý styl se mi nelíbí a nebudu mu dávat víc jenom proto, že ho všichni žerou, ať už natočí jakoukoli blbost.. ()

Saikov6

Třešnička na dortu, pro fanoušky starých béček a Tarantinovských filmů... Hrátky s kamerou, béčkový nádech, výborný Kurt Russell, kaskadérské kousky, triky, hudba... trailery na fiktivní filmy, honičky, americké bouráky... spojitosti, a omáčka kolem celého filmu :) Podle mě umělecký film, který se vám buďto z nějakého důvodu nelíbí, nebo ho prostě milujete... ()

Paity

To je zase jednou ale obří ptákovina. Škoda, že se k tomu propůjčil Quentin Tarantino. U Kurta Russella mě to nepřekvapí. Herec, který už je asi 15 let v Hollywoodu na odpis si chtěl zase jdnou někde zahrát a dopadlo to zcela špatně. ()

XdanteX

PARÁDA! První dějství je blaho! Atmosféra jak v pravém 80's béčku...Nejhroznější(myšleno v dobrém slovasmyslu) na tom je jak se ten oldschool pere s prostředím současnosti. To trhá oči:D K tomu úplně člověk cítí jak se musel Tarantino snažit aby ty dialogy "nezTarantinovatěli" a zachovalo si to jako celek furt tu tupou bublinu.... Shrnuto: Kurt je frajer, Rosario ten nejmocnější KUS ženské, Tarantino filmový bohém a abych uspokojil původní záměr...Dávám 3* páč tenhle film je dělanej pro modré čísla i když je to pro mě formou a konečným produktem 4,5hvězdičková záležitost EDIT: po přečtení některých komentářů musím dodat: To že to dělá Tarantino pro sebe, kvůli vlastním zálibám - ((pro některé)) úchylkám - a ne pro zájmy diváka to snad už dneska ví každej ne? To je rozdíl mezi uměním a komercí....Komerci zajímá co divák chce a co se bude prodávat......umělec tvoří co ho baví a je jen na divákovi jestli si to k němu najde cestu:) ()

kukuuuc10

Bylo tam opravdu hodně debilních babských keců, které k ničemu nevedly. Zato klínový tanec, ten se mi hodně líbil. Tarantino alespoň nezapomněl na hezké ženy a dobrou hudbu! *** ()

provitamin

Zatiaľ Tarantinov najslabší film. Prvá polka fajn, trochu otravné babské keci, ale atmosféra v podniku dobrá, v očakávaní že sa niečo stane, Kurt Russell aj baby v pohode, ale potom čo sa prehupneme do druhej polky a s novým obsadením, ide to dolu vodou, až na jednu výnimku samé nesympatické čupky, ešte otravnejšie a dlhšie babské keci a ten koniec wtf. Ako čítam v komentoch, mala to byť nejaká pocta fanúšikom, ale takú poctu si predstavujem trochu ináč. ()

F.W.Colqhoun

Missing reel. Sorry for the inconvenience. Theatre management. Double features never die, zpívají Camera Obscura a v časech Grindhouse měli vlastně ještě pravdu. Odmítám přistoupit na oddělené hodnocení projektu, přestože CSFD souhrnné nenabízí. Je to stejně nesmyslné jako porcovat Od soumraku do úsvitu, ostatně i Pulp Fiction by šlo rozstříhat na různě kvalitní segmenty. Mé hodnocení se vztahuje na celý Grindhouse a stejný komentář najdete u Planety Teror. Rodriguezova, Tarantinova (& co.) hra na blbého a blbějšího vice versa funguje pouze pohromadě: Jako poučené a shovívavé pousmání nad dobami, kdy oba obdivovali ty, které už všichni zúčastnění (až na Eliho Rotha) profesionálně přerostli. S odstupem času kromě druhoplánově prvoplánové legrace stojí za pozornost rozdíly, jak si poctu představují. Zatímco Rodriguez, dojemně nadšený vším špatným, prostě natáčí špatný film, aniž by musel ustupovat ze svých obvyklých pozic, Tarantino ve svém špatném filmu schovává nějaký daleko lepší, a zároveň tak těší i švindluje. Milé bonusy: Rose McGowan roztahuje nohu / Do you like Ava Gardener? / Nicolas Cage as Fu Manchu. / Am I frighten you? Is it my scar? It's your car. Speciální bonus: POMO se domnívá, že slabinou Tarantinova segmentu boli dialógy :-) ()

J.F.B.

Tohle je můj čtvrtý Tarantino a zároveň třetí, který mi nesedl. A potenciál tu byl. Tarantino měl skvělého Kurta Russella, který svým charismatem vždy naprosto ovládne scénu, jakmile se objeví – jenže on se objevuje žalostně málo. Nějakých 75% filmu (viděl jsem tu delší verzi) tvoří nezajímavé a nudné kecy nesympatických ženských postav. Jedinou světlou výjimkou je pak v druhé části Mary Elizabeth Winstead, které si opět bohužel moc neužijeme. Ale aspoň jí můžeme slyšet zpívat "Baby, It's You" (ovšem za poslech určitě stojí i verze od Smith) . Soundtrack sám je samozřejmě výborný, jak je ostatně u Tarantina zvykem. Od fantastického "Hold Tight" (ta nohatá dcéra pana Tibbse měla vkus!) až po "Chick Habit"... tomu nemohu nic vytknout. Stejně tak nemohu nic vytknout kaskadérům, kteří na akčních scénách odvedli výtečnou práci. Jenže mi prostě rve srdce, když vidím, jak jsou ta překrásná auta 60. a 70. let týrána ve filmu z 21. století. Chtělo by to založit ochranářský spolek. Kdyby aspoň trpěla v dobrém filmu, jenže tak to nebylo. Ohledně kaskadérských kousků stojí za to se podívat na tento článek od Hagerty a tohle behind the scenes video. A ještě Chevy Nova "The Jesus", kterou zakoupil kaskadér Buddy Joe Hooker pro syna. A bílý 1971 Dodge Challenger upravený jako '70 použitý při natáčení. Zajímavá videoesej. (x) ()

Rock

Spoilery: "Myslím, že byste se měla začít bát!." Tarantino je úchyl na nožky, což už vím od filmu Od soumraku do úsvitu. Tam si vychutnal prstíky Salmi Hayek. Mě potěšila Vanessa Ferlito a její vrtění zadkem před juboxem. Jinak je film takové nicBabské řeči a jedna velká automobilová honička. Styl natočení: Obraz z vadami či pár minut černobílý obraz. Příliš velký dojem to na mě neudělalo. Quentin Tarantino je borec, ale tohle se mu nepovedlo. - 40%. ()

Mauric

Tento film jsem si musel nechat v hlavě trochu rozležet.Bylo tam to,co na Tarantinovi máme rádi a milujeme.Výborné dialogy,záběry na hladké sexy nožky hlavních představitelek,černý humor,atd.... Našlo se tu,ale i pár (pro mě) dosti rozporuplných momentů(nechci použít tvrší výraz,dneska jsem se probudil jako slušný a mírný kluk).V Tarantinově filmu jsem poprvé zažil delší hluché místo mezi oběma příběhy.Pak také řeči o měsíčníku Vogue by mě u jiného režiséra uspaly jako ukolébavka ježčí babičky.U konverzace mě taky ze začátku pobavilo a po pár minutách již iritovalo označení mezi kamarádkami jako "Hey man,hey guy,you motherfucker".Pochvalu zaslouží rozhodně Kurt Russel,který svůj part odehrál vskutku mistrovsky,Zoe Bell,na kterou mě upozornil Vitason a závodní scény.Quentin určitě zaslouží jednu hvězdu za odvahu sednout za kameru(která je mimochodem na velmi slušné úrovni),avšak čekal jsem od tohoto filmu víc,možná i mnohem víc,možná až moc. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (viac)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (viac)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (viac)