Wesley Gibson (James McAvoy) je mladík, ktorého život sa ocitol v bludnom kruhu formovanom každodennou rutinou a nudnou prácou. Naviac mu s jeho kamarátom ušla priateľka a on nemá ani štipku odvahy na to, aby s tým niečo urobil. Všetko zmení jedno stretnutie, počas ktorého sa dozvie, že jeho otec bol hlavou tajnej organizácie nájomných vrahov, ktorá odnepamäti udržuje na svete krehkú rovnováhu podľa pravidla: "Zabi jedného, zachrániš tisíce". Podľa krásnej Fox (Angelina Jolie), ktorá týmto rozhovorom Wesleymu zásadne naruší životnú perspektívu, jeho otca nedávno zavraždili a on si môže vybrať, či prevezme rodinnú firmu. Ako sám Wesley na vlastné zdesenie neskôr zistí, talent mu rozhodne nechýba. (TV Markíza)

Kingjiri

Nevim, koho napadlo nacpat do příběhu jako zabijáky "tkalce", protože debilnější krytí pro spolek zabijáků už snad vymyslet nešlo. Ale bavil jsem se, to nemůžu popřít. Kromě tkalců neni příběh uplně nejhorší a má spád. Akce (bitky i přestřelky) je hodně přehnaná, takže jí musí brát člověk s hodně velkym nadhledem. Za to je akční složka velmi pěkně natočená, je jí víc než dost a zpomalovačky mi z ní výjimečně nekazily dojem, ale naopak se mi líbily (pomalu letící kulky byly fakt dobrý). Že se filmaři podivali i do Český republiky mě potěšilo a dokonce si tu dvakrát (na plakátech) zahrál i Václav Klaus :D James McAvoy mě svym výkonem potěšil a Angelina Jolie je pořád pěkná buchta. Nenáročná akční odreágovačka, čtyři slabší hvězdy. ()

Acrobat

Bolo to niekde na pomedzí júnových íd, keď som ako každý deň trpel kvôli nevyrovnanej povahe, slabej telesnej konštrukcii a spisovateľskému duchu. Nadané deti v Čarlsovej škole si robili posmech, vŕšili sa na mne svojimi schopnosťami a večer mal zavítať sprievod hrdinov, na čele s mužom v červenom plášti a modrom latexe, či muža celého v čiernom. Keď som neutiekol Titánovi lebo som skrátka nemohol – som obyčajný, nepoznaný Googleom, dal mi dole nohavice, prehol cez koleno a pozýval všetky väčšie deti, aby si prišli udrieť. Po dokonaní som s plačom a celý roztrasený vyšiel von do záhrady a utekal lesom. Zastavil som sa pri starodávnej lipe, kde som v diaľke spozoroval staršiu nahú ryšavú ženu s jazvou pri srdci. Bola pri mne okamžite, pozrela do očí a bez toho, aby som niečo vravel, vedela kto som a kam smerujem. Kázala mi kopnúť trikrát do starej lipy, a keď sa zobudí a bude ma chcieť zniesť zo sveta, mám blahorečiť prírode a jej stvoriteľovi. Ak sa jej to zapáči, ponúkne mi dary schopností, oveľa silnejšie ako vlastnosti všetkých hrdinov, čo som doteraz čítal, videl, zažil. Poradila mi však, aby som ich nebral a vypýtal si staručičkú „Inamishi 17“, s tým, že chcem vedieť zahýbať guľky. Lipa sa bude zdráhať, vravela, no ty sa uľútosti a vytrvaj vo svojej požiadavke. Stalo sa všetko tak, ako povedala. Pri radostnej ceste späť aj s darmi, som sa nesmelo spýtal ženy, čím so si to zaslúžil, že mi pomohla. Žije z myšlienok, túžob a snáh, chce byť v objatí duchovna, padať na zem, keď zlí na ňu vypália, ocitnúť sa v náručí bezúhonného tvora s divným citom. Pri vybehnutí z lesa sa voči mne rozbehli nejaké kreatúry. Poťažkal som zbraň (mám dojem, že bola nadprirodzená) a iba v šepote som začul za sebou: „Buď nežný, zabijak bohov.“ /totálne skvelý a inovatívny Timur. Mongol jeden akýsi.... ()

Quido

Vím, že jsem neměl od tohoto filmu příliš očekávat, ale taková lobotomie na mě byla opravdu moc. Jedna hvězda, protože se jednalo po profesní stránce dobře natočený film, ale u zbytku lituji, že jsem tomuto filmu věnoval jakýkoliv čas. ()

vincchuppo

Nejlepší super slowmotion ever seen in action movie! Opravdu tenhle snímek svojí dráždivosí přímo diktuje akci! Ne on si ji podmaňuje! On zatáčí vystřelené kulky! Z ubrečenejch kluků dělá nařáchlý tvrďáky! A z titěrných budiškničemů naskillené zabijáky! O co víc je příběh stupidní, o to víc je promakaná akce! Čím víc film mění zákony gravitace a balistiky, tím hezčí jsou záběry a krutopřísnější hlášky! Ano, tenhle film můžu pořád dokola a vždy je stejně dobrý. Soundtrack je zapamatovatelný a příjemný, herci též. Komixové hlášky lítají vzduchem a utichají pod duněním super zpomalených nábojnic dopadajících na podlahy vytřené lidskou krví. Rychlá auta. Tajné organizace. Profesionální zabijáci. Odvážná akce, co má koule! ()

Brinkley

Julie Powell si flustraci z kancelářského pekla kompenzovala vařením a přejídáním (Julie a Julia) a Wesley Gibson se zase realizoval zakřivenou dráhou střely. Chápu spíš Wesleyho, ostatně mám naplánovanou návštěvu střelnice (a dost možná si budu představovat na terči Angelinu, neb ta ženská je ztělesněním genetické nespravedlnosti páchané na nás ostatních ;-). Nebýt mé obsese pro McAvoye, patrně bych po Bekmambetově akční hříčce nesáhla, ovšem té necelé dvouhodinovky určitě nelituju. Pro cílené vymytí mozku po náročném dni, třeba v kanclu, je Wanted ideální. A proč tedy "pouhé" tři hvězdy? I na oddechovce (a zvláště pak akční) očekávám nějaký ten moment překvapení, ale zdejší "zvraty" jsem tušila už nějakou dobu předem, stejně jako Foxin geniální výstřel na konci ( snad jsem neprozradila příliš). ()

Kenty

Když vypnete mozek a nesnažíte se příliš dát na fyzikální a jiné zákony, tak se celkem pobavíte. Od začátku dokonce se nenudíte, pohled na Angelinu je jako vždy skvělý a ještě se podíváte do Čech (až na to dohánění Pendolina Ladou). Film je taková akčňárna s údajným vyšším poselstvím, ale spíše je to komedie s celkem ucházejícími efekty. ()

dawnie

Wanted se mi v současnoti těžko hodnotí. Viděla jsem ho už několikrát a tím to počáteční milé překvapení z brutality (což zní asi blbě, ale je to tak) už vymizelo. Je třeba ale říct, že Timur Bekmambetov to prostě dělá jinak a jeho akčňák po rusku má koule. Nebo přesněji, všichni jeho hrdinové mají koule a je velice zábavný na to koukat. Angelina v tradiční roli málomluvný agentky-šťabajzny, uječenej/drsnej McAvoy a kopec, ne, spíš hotová osmitisícovka nadsázky. Obligátní finální zvrat mě sice dost nas..., ale proč si jednou za čas takovou jízdu nedat? ()

ZnalecH

Miluju blbosti. Pokud je blbost dobře vymyšlená, dobře režírovaná i dobře zahraná, tak jsem v nebi. A tento film všechny tyto podmínky splňuje. Asi záleží na tom, jestli vám sedne, protože pokud se nad tím zamyslíte, tak vám dojde, že je to podprůměrný americký film. Ale pokud ne... Kromě toho si rád ve filmech hledám myšlenky do života. Volba je na vás - budete vlky nebo ovcemi? ()

Psycho.R

První polovina výborná jízda, která se v druhé části dost rozplizne v průměrný akčňák, který se snaží o nějakou překvapivou pointu. Škoda té změny zhruba po hodině. A.J. to tady celkem seklo, čím jsem starší, tím víc oceňuji její přirozenou krásu. Ps. Timur si zřejmě přeje, aby se východ rozrůstal do střední Evropy, neboť jsem ještě nikdy neslyšel hlášení na nádraží v ruštině + pominu to, že nám vždy v americkém filmu přiklepnou trabanta nebo jinou starou káru, se kterou vypadá naše země pěkně zaostale. ()

Likan7

Wanted je šíleně pitomej film, jeden z nejblbějších vůbec, jenže je TAK neskutečně sexy jako je Angelina Jolie s potetovanými zády! Celý to nedává sebemenší smysl, ale naštěstí tu je na každým rohu skvělá akce, která má spoustu nápadů, efektní kamery a hraček, což se musí líbit každýmu, protože se na to každý bude dívat jen kvůli akci, a ta je fakt výborná. Co se týče vystřílení továrny dokonce špičková. ()

mira.l odpad!

Že to bude velká kokotina, mi bylo jasno asi po pěti minutách. A pak už se to jen potvrzovalo. Že je to nekoukatelná píčovina, bylo jasné asi po hodině a čtvrt poté, kterak Angelina se Žigulíkem bez placení do Pendolina oknem vstoupila a Pendolíno následně na mostě spadlo... patrně na dno Grand Canyonu... Proč já to stáhnul? Kvůli Angelině asi ne, ta mě nikdy nějak zvlášť nezajímala. ()

samkko

Za mě proč ne. Vtipná, chytlavá a svérázná podívaná se slušnou akcí by vám, kvůli svému do očí bijícímu obsazení neměla uniknout.  James McAvoy si zde střihl pěkně pestrobarevnou hlavní postavu, která je taktéž  jedním z mála prvků, které táhnou kvalitu filmu nahoru. K těm dalším můžeme připočítat třeba netradiční námět, vtipné zpracování nebo už zmíněné herecké obsazení. Příběh ze mi na svých "krátkých" 110 minut zdál lehce překombinovaný a ke konci se to začalo i trochu tahat. Jako film, na zakončení příjemného dne, je to však dostačující. ()

TheRay97

Zhlédnuto podruhé ale ne naposledy. Kulka sem, kulka tam. Za chvilku budu taky potřebovat tabletky. Prosím, abych se aspoň na jeden den mohla vrátit v čase, převtělit se do Wesleyho Gibsona, být unesena Angelinou Jolie a mít na účtě několik miliónů. Prodám za to svou duši. Ani ten Dodge Viper se nesmí opomenout. Škoda, že z něj nezbylo nic víc než kus plechu. Ale všechny ty nesmyslné scény, které jsou mimochodem mistrovsky natočený a sehraný, za toho Vipera stály. Film nabušený akcí, nebojí se zajít do extrémů. Je vidět, že zajet do Čech na natáčení se vyplatí. ()

Nix

Velice perfektní a zábavná akcička, kde i kulky lítají za roh. Tohle byla fajn zábava. Angelina je dobrá, James taky a příběh mne taky bavil. Takový akční zábavovky rád objevuji. ()

Inozuka

Hm, nějak nechápu tu řadu blahem chrochtajících komentářů nad touhle blbinkou. Wanted je film, který možná trochu předběhl nebo se svezl na vlně (nechce se mi porovnávat doby vzniku) Johna Wicka. Tedy alternativní pojetí reality nájemných zabijáků s mysteriózními schopnostmi a kompletně ulítlým universem. Zábavné to je, což o to, dělali na tom čeští kaskadéři, což se vždycky cenní, ale že bych to potřeboval ještě někdy vidět, to fakt ne. Což pro Johna Wicka rozhodně neplatí ... ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (viac)

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (viac)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

20.06.2012

Timur Bekmambetov horlivě propaguje svůj historický akční horor Abraham Lincoln: Lovec upírů a na tiskových konferencích se ho novináři často ptají na dlouho slibované pokračování komiksové adaptace… (viac)

Keanu Reeves trénuje na samuraje

Keanu Reeves trénuje na samuraje

20.11.2009

O filmu 47 Ronin už jsme kdysi dávno psali, ale pak bylo ticho a vypadalo to na jeden z projektů, které se nakonec nedočkají realizace. Zdá se však, že to studio Universal s napůl legendárním, napůl… (viac)