Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

nany2121

Niesom si istý, či je správne nazvať správanie hlavného hrdinu odvážnym. Veď vpodstate iba utekal,, síce pred viacerými problémami, ale hlavne pred rodinou. Ja osobne si myslím, že odvážny je človek taký, ktorý sa problémom postaví ako pred nimi utečie. Jeho chovanie by som skôr nazval sebeckým, nehladel na ľudí, ktorí ho milovali(rodina, hippiesácky párik,Johny,Ron,...). Napriek všetkému spomenutému, som si postupne našiel vzťah k Alexovi.SPOILER!!!!!!!!! Do poslednej sekundy som dúfal v dobrý koniec. Aj keď so slzami v očiach, ale musím skonštatovať, že Alex zomrel šťastný, a určite svoj výlet na Aljašku nikdy neolutoval. ()

seko0408

Príbeh mladého chlapca, ktorý skončí školu a uteká žiť do divočiny. Mňa ten film vôbec nedojal. Ako nevravím že sa mi film nepáčil, ale nejako som to s Chrisom neprežíval. Bude to asi tým, že len tak, bez slova zdrhol od rodiny do divočiny, nezáležalo mu čo bude s jeho rodičmi, jeho sestrou a dokonca sa vyjadril že rodinu nemá, tak prečo by mne, ako divákovi malo záležať na ňom ? Keby Chris nezabudol na svoju rodinu a spomenul si na ňu v záverečnej časti filmu, malo by to na diváka lepší citový efekt. Toľko môj názor. ()

livuska

Nádherný film, skvelá myšlienka (free like a bird), úchvatná príroda a k tomu ako bonus dokonalá hudba Eddieho Veddera. Takúto cestu by mal absolvovať každý z nás, aby sme si konečne uvedomili skutočné hodnoty, alebo našli seba samých... A v závere mal pravdu - Šťastie je skutočné len vtedy, ak je zdieľané... ()

Frederika

Když jsem prvně viděla trailer, říkala jsem si, že je to jen další nudný film o putování kluka přírodou. Po shlédnutí celého snímku jsem však byla naprosto emocionálně odrovnána, k čemu přispěl jak skvělý výkon Emile Hirsche, tak nádherná příroda, tak soundtrack Eddieho Veddera, který poslouchým dodnes. Vidět Into The Wild pro mě představuje asi nejsilnější filmový zážitek vůbec, ač jsem neměla to štěstí sledovat ho v kině. Trochu se bojím podívat se na film podruhé, abych nebyla zklamaná, a abych nepřipravila filmo kouzlo, které pro mě má, a sebe o pocit, který si po jeho shlédnutí v sobě nesu. ()

Martin_W

Skvělý, zajímavý snímek, který se mi sice líbil, ale ne až tak. Skvělý Emile Hirsch, zajímavý způsob vyprávění (občas jsem se začal ztrácet) a krásně udělaný konec. 71% ()

dobso

Film podľa skutočnej udalosti, ktorý nám vypovedá realitu ľudí o ktorých si mnohý z nás myslia, že sa majú super, ale kvôli názorom rodičov a ich prístupu sa z toho môže stať len náš klam. ()

Marys

Silný príbeh, dokonca si tuším spomínam, že sme o ňom aj čítali na gympli na angličtine. Napriek jeho sile sa však nemôžem ubrániť myšlienkam, koľko toho sa skutočne stalo, čo z toho je fabulácia, všetko mi prišlo, že sa mu darí tak jednoducho, až nakoniec dojemný záver a basta. Nad takýmito vecami pri úplne dokonalom filme rozmýšľať nemôžem. Preto "len" štyri hviezdy. Možno to mohlo byť aj trošku kratšie a dynamickejšie. Občas ma film nudil. ()

SICK_BREED

Nádherný životopisný film popisující dobrodružství muže, který odmítl charakter dnešní konzumní společnosti a rozhodl se žít v absolutní harmonii s přírodou o samotě v lesích divoké Aljašky. Také ale příběh muže, jenž ve své obrovské sobeckosti bez mrknutí oka dokázal opustit každého ze svých přátel kteří ho milovali, jen aby dosáhl svého cíle, o kterém byl většinu svého života přesvědčen, že ho jediný může uspokojit. Fascinující příběh, z kterého si ale odnáším jen smutné pocity. ()

jasse

Jsem člověk, kterého by víc jak týden bez elektrické zástrčky přivedl do ústavu choromyslných, takže nejsem ta správná cílová skupina. Přesto bych taky někdy chtěla zažít ten pocit naprosté volnosti a svobody, po které Christopher tak toužil. Jemu se to na chvíli splnilo, byť za cenu nejvyšší. Ani jsem nečekala, že se mu podaří vrátit zpět...na to byl příliš nezkušený, lehkomyslný, nepoučitelný, nezodpovědný... Film byl trochu zdlouhavý a myslím, že bez vynikajícího hereckého výkonu Emile Hirsche a nádherné hudby (a textů) Eddieho Veddera by byl poloviční. ()

Movie Gourmet

Mám pocit, že to je příběh, který znám z anglické učebnice Headway, ale ještě jsem si to nepotvrdil. Sean Penn jako režisér nezačíná špatně. Film který zaujme především příběhem a režií. Verdikt: 4* a 80 %. ()

geimz

Emočne silné dobrodružstvo podtrhnuté vhodne vybranou hudbou s nádhernými obrázkami. Jednoducho gejzír pozitívnej energie - vyjma dojemného konca. ()

Miguel

Opravdu krásný film. Třeba mu po druhém shlédnutí přidám i pátou hvězdičku. Sean Penn ukázal, že je jak výborný režisér, tak neméně dobrý scénárista. Ke knižní předloze přistoupil s pokorou a citem sobě vlastním. Krásná hudba, příjemná atmosféra, podmanivé scenérie nespoutané přírody i herecké výkony všech zúčastněných pomáhají tomu, že téměř dvě a půl hodiny dlouhá stopáž ubíhá rychle a příjemně. Ač jsem z počátku měl potíže s postavou hlavního hrdiny, postupem času mě Emil Hirsch naprosto uchvátil. Jeho Christopher McCandless má potenciál stát se Jimem Starkem nového tisíciletí. ()

Jaro_slav

"I'd begin to wonder if I can understand all that Chris is saying any longer. " Ani já nechápu, co tím vším chtěl Kris říct. A vůbec - kde krucinál do prkýnka vyhrabali tu nažehlenou kombinaci toho lesklého ze Zaca Afroně, toho špatného z Leonarda Di a toho protivného z Johnnyho Deppa? Když konečně po dvou hodinách a patnácti minutách skapal, nejedno dívčí očíčko se dozajista orosilo, já si oddechl. Asi nejtěžší bylo NEvypnout dyvydy přehrávač při scéně, kdy si povídá s jablkem. Ale určitě v ní byla JEDNA VELIKÁ PRAVDA, kterou samozřejmě já, jakožto materilaistický redneck, jsem nepochopil. Chtěl jsem dát ODPAD, ale po zvážení dávám půl hvězdičky za příjemnou hudbu a líbivé záběry, půl hvězdičky za ty mikropříběhy lidí, které údajně potkal, a hvězdičku za Kristen Stewart v kalhotkách. ()

Stanley619

To, že je Sean Penn vynikající herec, to ví snad úplně každý, ale že je i slušný režisér, to bych do něj v životě neřekl. Skvěle zpracovaný příběh o jednom klukovi, kterého už nebavilo žít ve světě ovládaném penězi, a tak si zvolil vlastní způsob ŽITÍ. 80% ()

Ollie235

Čekal jsem víc. Tohle na mě působí jako průměrný film, který si hraje na mnohem víc, než na co skutečně má. Velká slova, filozofující postavy, dlouhé záběry krajiny, hudba - to všechno je sice fajn, ale takřka úplnou absenci příběhu to nezamaskuje. Několik působivých scén a nádherná příroda drží film nad vodou, ale jako celek to mohlo fungovat 90 minut, dvě a půl hodiny už těžko. Jsem rád, že jsem si to pustil a asi bych to i lidem ve svém okolí doporučil, ale na víc než 3* to u mě není. ()

mazadlo

Velice poutavý příběh plný odpovědí na váš vlastní život. Ve filmu to je ale jiné než v knize a Sean Penn si kousl do velmi tlustého steaku. Ono pobíhání po malebných krajinách vás po 40 minutách přestane trochu bavit a film postavený v základě na monologu se prostě vleče nebezpečně pomalu. Konec je tedy bez nějakého velkého šoku. Rozumím snaze tvůrců udělat to co nejvíc podle knížky a tudíž podle pravdy. Na druhou stranu ono se pro film musí občas skákat trochu do štoly aby se diváci nekousali do nehtů a neměli pocit, že jim právě uteklo velké prádlo v pračce. Ovšem i když je to velká výtka nemohu říci, že by to v celkovém konceptu mělo na film nějaký větší vliv. Vcelku je to totiž moc krásný film a zdrbat ho za to, že je o bláznovi co utekl do divočiny by bylo důkazem, že jsem kretén. Čtyři hvězdy ať nežeru! ()

mosnak

Zajimavy můj pohled před 8 lety - Krásné záběry,které jsou ovšem pouze v pozadí neskutečně rozmazleného fakana! - 25% a jednohvězdičkové hodnocení. Teď? Zábavný film o pocitu svobody se sympatickým hlavním protagonistou - 80% ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook