Akt teroru, pri ktorom Gordy stratil celú rodinu, nebol osobný - jeho pomsta však osobná bude... Losangeleský hasič Gordy Brewer (Arnold Schwarzenegger) sa po náročnej záchrane niekoľkých ľudí z horiaceho domu vydá na schôdzku s milovanou manželkou Anne (Lindsay Frost) a synom Mattom (Ethan Dampf), ktorí naňho čakajú v kaviarni pred kolumbijským konzulátom. Tú však zmetie mohutná explózia... Zúfalý Gordy, ktorému priamo pred očami zahynú obaja jeho najbližší, si uvedomí, že krátko pred odpálením nálože s atentátnikom, prezlečeným za amerického policajta, hovoril... Agent FBI Peter Brandt (Elias Koteas) dáva Gordymu sľub, že kolumbijského teroristu Claudia Perriniho, prezývaného Vlk (Cliff Curtis), určite chytia. Ibaže vinou politických tlakov je vyšetrovanie prípadu odložené a jednotky CIA sa z kolumbijského územia stiahnu. Gordy, ktorý nemá čo stratiť, sa rozhodne nájsť vraha a pomstiť smrť svojich blízkych na vlastnú päsť. Vyhľadá si potrebné informácie na internete, skontaktuje sa s bývalým vojenským poradcom pre Kolumbiu Edom Coontsom (J. Kenneth Campbell) a po krátkej inštruktáži sa napriek všetkým varovaniam vydá do Kolumbie. Netuší, že po prvom stretnutí s miestnymi partizánmi sa mu dostáva na stopu nielen agent Brandt, ktorý ho sleduje pomocou satelitu, ale aj Vlk. Ten naňho pošle svojich mužov... (TV Markíza)

Chrustyn

Arnieho já fakt můžu ale tady se mu to opravdu moc nepovedlo. Samozřejmě to nebyla jenom jeho chyba (značnou vinu na tom nese i scénarista, režisér a vůbec celý štáb). Přeci jen už není Arnie nejmladší a tak mu příběh hasiče, který se mstí za smrt své ženy a syna teroristům nejspíš nikdo nesežere. Ale pyrotechnické triky nebyly nejhorší a závěrečný "zvrat" (nebyl sice nejvychytanější) celkem překvapil. ()

ClintEastwood

První půlhodina nám zadělává na velice slušný thriller. Scény z Los Angeles, kde je spáchán teroristický útok, jsou velice vydařené a silné. Když se děj přesune do kolumbijské džungle, začíná spousta akce a Arnold se rozjíždí na plné otáčky, stejně jako ve svých klasických akčních filmech z osmdesátých let. Z pozdější tvorby rakouského svalovce se jedná o jeden z těch lepších snímků a když Protiúder vysílají v televizi, rád se na něj vždycky podívám. Lepší tři hvězdičky. ()

dyfur

To,že na začiatku príde Schwarzo o blízkých je ešte ok - v rámci "klišé",ale to,že sa tam povaľuje ako ozaj bambulo ,kterého skoro stále otĺkajú je ozaj nezodpovedné-a ozaj čo sa tým vlastne chcelo povedať....Schwarzenegger je ten čo rany rozdáva - to je jeho herný prejav /+ nejaká tá hláška even.jednoduché vety/ ,ale takto ste ho pán režisér s malým "r"( píšem zámerne) - no takto ste ho úplne vymazali.Slabota antischwarzeneggerovka. ()

B!shop

Co tohle sakra melo bejt? Arnold uz pekne prestarlej se tu opet snazi o svuj klasickej pribeh - neco mu udelali, sebere se a vsechny vymlati, ale narozdil treba od takoveho komanda kde se clovek, kdyz uz nic jineho, aspon bavi, je tohle desna nuda. Arnold se tu snazi o radoby drsne hlasky, z kterych si pet minut po konci filmu nevzpomenete ani na jednu. Pochybuju, ze kdyby v tom nehral Arnold, ktery tu je spis jako lakadlo, by tohle nekoho zajimalo. ()

gogos

Předposlední velká role Arnieho mě mile překvapila. čekal jsem stupiditu a dočkal jsem se docela dobrého akčního dobrodružství. Má to solidní příběh i scénář, ale je už vidět, že na Arnieho sahá stáří. Scény jsou takové kostrbaté a jeho pohyby svědčí o všem. pokud ho ale budu brát jako msty chtivého padesátníka, vypadá dobře. Průměr.... ()

• Z dôvodu atentátov na newyorské dvojičky bola premiéra filmu odsunutá, keďže hlavnou témou filmu bol atentát. (andykovac)
  • Ve svém životopise Arnold Schwarzenegger uvádí, že film byl v souvislosti s 11. zářím zcela přestřihán a scény, které by evokovali atentát na dvojčata, byly vystřihány úplně. Odstraněna byla například scéna únosu letadla. (sator)
  • V pôvodnom scenári bol dej filmu situovaný do Lýbie a Gordy Brewe (Arnold Schwarzenegger) mal pátrať po arabských teroristoch, ktorí zabili jeho rodinu. Režisér Andrew Davis sa však rozhodol dej filmu zasadiť do Kolumbie. (m.a.t.o.)