Veľká Británia, píše sa rok 1971. Predavač ojazdených áut Terry Leather (Jason Statham) je až po krk v problémoch: predaj kedysi honosných áut z druhej ruky v londýnskej štvrti East End zúfalo viazne – a navyše mu ich temer do jedného totálne zdemolujú drsní vymáhači dlhov, pretože sa Terrymu nepodarilo včas vyrovnať podlžnosti u jedného z bezcharakterných bossov podsvetia... Potom však do jeho života opäť vstúpi nádherná Martine Loveová (Saffron Burrows), s ktorou ho kedysi očividne spájalo čosi veľmi silné – teda ešte predtým, ako sa Terry rozhodol pre svoju súčasnú manželku Wendy (Keeley Hawes) a Martine sa začala naplno venovať iným prioritám... Keď si zájdu na pohárik, dá Martine Terrymu tip na zdanlivo dokonalú bankovú lúpež – a Terrymu sa podarí veľmi rýchlo presvedčiť svoju partiu, aby do toho šli! Prenajmú si malý obchodík, ktorý je vzdialený len dva vchody od Lloydovej banky v ulici Baker Street, sa vyvŕtajú podzemný tunel, ktorý má ústiť priamo do bankového trezoru, v ktorom množstvo schránok plných peňazí a šperkov čaká už len na to, aby si ich napchali do vreciek! Všetko prebieha hladko – no len kým si istý amatérky radista náhodou vypočuje komunikáciu lupičov a zalarmuje políciu! No smoliarskym kriminálnikom sa na päty zavesí nielen Scotland Yard, ale i tajné služby MI5 a MI6! Terry totiž netuší, že Martine má svoje vlastné plány, v ktorých významnú úlohu zohrávajú fotografie jedného z členov britskej kráľovskej rodiny pri dosť extravagantných sexuálnych hrách v Karibiku, ako aj predstaviteľov vlády vyžívajúcich sa v špinavých sado-masochistických fantáziách v luxusnom vykričanom dome Sonie Bernovej (Sharon Maughan)... (TV Markíza)

FoxxX

Chytrý a napínavý příběh s rychlým spádem, dějové zvraty, realistické zpracování. Jen ta metoda vloupání je trochu podivná, ale i to scénář vyřešil (nebudu prozrazovat). Zajímalo by mě, jak to asi bylo ve skutečnosti (loupež, která se stala předlohou, se odehrála v roce 1971). Kdo by to byl řekl, že Jason Statham může hrát i v inteligentních filmech... ()

teseth

Překvapivá akční kriminálka, která nezaujme ani tak hereckými výkony nebo akčními scénami ale samotným scénářem, u něhož nevíte co čekat. Celý příběh se opírá o skutečný příběh, který se "prý" stal a ukazuje co se stane s partičkou zlodějů, kteří otevřou pandořinu skříňku celé anglické smetánky a části podsvětí. Rozhodně to stojí za shlédnutí a zvážení co vše můžou ukrývat bankovní sejfy. ()

lvi_psouk

Velmi čistá práce! Místy sice výkyvy, v celku však velmi vydařené dílko o prasákovi dealerovi, pár obyčejnech zlodějíčcích a jedný šlechtičně, díky níž se to vše vlastně odehrálo... ()

Johgas

Docela pěkná a svižná detektivka o drobných zlodějíčcích, co se chtěli vyšvihnout do vyššího levelu...samozřejmě se při tom něco pokazilo. Pokud to bylo opravdu na základě skutečnosti, tak by mě zajímalo, kdo to vynesl. Dovedu si představit, jak moc to bylo utajované :-). ()

kodwin

Velmi dobrý film o přepadení banky. Vadilo mi míšení žánrů, nejdřív taková klasická britská lehčí krimi, aby náhle černý řezník brutálně ťal do živého... Jinak ale kvalitní scénář i herecké výkony. ()

Bogrant

Statham konečne v niečom, kde nepoužíva iba päste, ale aj rozum. Konečne v niečom, čo dáva aj hlbší zmysel a v niečom, čo sa zakladá na skutočnom príbehu, ale žiadny strach, akcie sa tu nájde i tak pomerne dosť, akurát v sofistikovanejšom balení. Keď chcem ako chcem, jednoducho o tú hviezdičku dole s určitosťou nepôjdem. ()

Bragi66

Sice přiměřeně profesionálně vyrobeno, ale bez pořádného napětí (pokud to mělo být krimi) a bez humoru (pokud to měla být komedie). Myšlenkově velmi plytké a málo uvěřitelné. Kdo čekal jako já nějaký ten klasický "akčňák", tak toho to asi nepotěší. ()

mirakk

Skvělá kriminálka ze 70. let a překvapivý Statham. Perfektní atmosféra, kotlety, zvony a parádně ošuňtělý Londýn. Můžu doporučit všem, kteří mají rádi stupňující atmosféru, možná s trochu americkým koncem. Ale ani tohle mi tenhle skvělej film nezkazilo. P.S. David Suchet alias Hercule Poirot je tu k nepoznání :) ()

Gagin

Velice zdařilý film, akorát jednu výtku bych měl a tou je příliš mnoho postav. Na konci filmu jsem se v tom úplně ztratil, kdo je kdo, kdo ke komu patří apod. takže to je si myslím nešťastný krok v tomto filmu. ()

Aceboris

Zaujimave spracovanie skutocneho pribehu, opat trosku prikrasleneho.. Zo zaciatku to na mna posobilo niektorymi scenami ako komedia, miestami strnulo a fadne, no neskor tam bolo par akcnych scen no vsetko v ramci europskej produkcie, mam taky pocit, ze Kobra 11 je akcnejsia . Opat raz klasicky sposob sfilmovania vykradnutia banky cez tunel z druhej predajne pri banke. Nic nove, ale aj tak v celku dobre spracovane. Film by som zaradil medzi prijemne oddychovky. Velke plus je u mna kedze preferujem europske film, anglicka produkcia. Jason Statham vecny akcny hrdina nijak neoslnil tak ako vsetci pocnuc Davidom Suchetom alias Hercule Poirot. Hudba, aj tam nejaka bola, ak ano tak som ju vobec nepostrehol. U mna 7/10 ()

Vandislav

Obehraná zápletka vyloupení banky (až se člověk diví, že je to dle skutečné události). Dohra po loupeži není příliš zábavná ani vzrušující a k navození vážné atmosféry bohužel také nestačí. Ke zlepšení dojmu mi nepomohl ani Jason Statham, který mi v tomto filmu nesednul. Dvě a půl hvězdičky. ()