Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou. (oficiálny text distribútora)

danoo

Studený ako chirurgická oceľ a bolestný ako pitva ňou - taký je nový nervovoapokalyptický film Sama Mendesa. Labilnejším povahám neodporúčam, no napriek tomu by ste si ho nemali nechať ujisť, pretože možno sa (o sebe) dozviete presne to, čo ste nikdy nechceli vedieť... ()

mickyreed

Strhující drama s maximálně emocionálně vypjatým závěrem, což se pro Mendese stalo typickým, i když tento byl maličko předvídatelný. Založeno na výtečných hereckých výkonech. Sice je mi Winsletová čím starší, tím nesympatičtější, ale její herecké výkony jsou na opravdu vysoké úrovni. Klobouk dolů. ()

lennyd

Navenek působí Frank (Leonardo Di Caprio) a April (Kate Winslet) jako šťastní manželé. Mají dvě děti, velký dům, Frank má práci, ve které se mu daří, takže může April zůstat doma s dětmi - idylka. Ale pod povrchem to vře - April se doma nudí, a chtěla by do manželství přinést trochu vzruchu (například cestou do Paříže), jenže Frank je dostal zrovna v zaměstnání šanci na vlastní rozvoj, což přináší další konflikty - a když do ohně přilévá oleje i sousedovic syn, psychicky narušený John (Michael Shannon), bude oba stát velké úsilí svoje manželství vůbec přežít ... Na začátek musím říct, že moje hodnocení je hodně ovlivněno tím, co jsem od filmu čekal. Jednoho večera jsme si s manželkou chtěli pustit nějaký příjemný romantický film - a Leonardo DiCaprio s Kate Winslet v novém romantickém filmu se zdálo býti dobrou volbou. Bohužel jen asi prvních pár vteřin, protože Nouzový východ je všechno možné, jen ne romantický film. Pokud ale odhlédnu od tohoto zklamání (za které si ale můžu sám), tak jde - hlavně díky úsilí obou hlavních představitelů - o typický Mandesův film. Pohled pod slupku ideální (chtěl bych napsat americké, ale ono to bude asi všude stejné) rodiny... ()

anli

Prepisu stejnojmenneho romanu na filmove platno se ujal Sam Mendes a jak ze zpracoval pribeh jednoho manzelstvi Ameriky 50-tych let?Velmi realisticky a pomerne depresivni scenar prevedl reziser na platno filmarsky perfektne a bez okolku.Je to romanticke drama,jak vysite,o obycejnych lidech,bez nadsazky a zlehcovani.Samotny zazitek umocnuje skvela Kate Winslet a Michael Shannon(ktery byl po zasluze nominovan na Oscara).Leonardo DiCaprio se velmi snazi a je myslim dobry,ale za Kate prece jen mirne zaostava,s tim se neda nic delat.Film je velmi citlivy a presny ve vsech detailech,herci presvedcivi a vic vlastne ani nepotrebujeme,ne?U me jasnych,a vubec ne nouzovych,80%. ()

Pavlínka9

Hodně silný příběh o touze uniknout, přání mít na to sílu, o vůli to dokázat a o tom, jak tato přání nemá pouze žena, jak je ve filmu podtrhováno, ale i muži, o čemž se na úplném konci filmu můžeme přesvědčit. Kate je vynikající herečka a ve spojení s Leonardem tvoří opět úžasný pár, který doufám, ještě někdy uvidíme pospolu. Je to podle mého názoru dost "těžký" příběh, jelikož co i sama z jiných názorů vím, v člověku zanechá přesně to, co by dobrý film měl - plno otázek, myšlenky o tom, jak tam bylo tohle a támhleto, ale hlavně - určitou melancholii a deprese. Jedním slovem - nádhera.PS: T A HUDBA!!! Ta mi zní v uších doteď :) ()

rockwoman

"Znamená-li být blázen, žít jakože na něčem záleží, pak je mi jedno jestli jsme šílení." Na začátku měli lásku, vášeň, odhodlání a sny. Co z toho jim vlastně zbylo? Ty silný emotivní scény mezi Leem a Kate, tak to bylo zase něco pro můj zrak, sluch, ale především pro mé tady totálně rozbušené rockwomanské ~♡~ ufff a zase byli ti dva spolu herecky výborně sehraní. ()

Antek

Sam Mendes se vrátil na americké předměstí a znovu dává nahlídnout do ložnice zdánlivě idylického života manželské dvojice. Jenomže tentokrát bez humoru a sarkastických poznámek. Revolutionary Road je smutnou sondou do manželství,které je postaveno na nesplněných snech, přetvářce a touze vrátit se tam, kde to ještě "stálo za to". DiCaprio i Winslet jsou jednoduše výteční (své postavy prožívají naplno a i přes slova, která vyřknou, jste si jisti, že kdysi se ti dva opravdu milovali) a společně s Mendesovou střídmou režií skládají vztahovou mozaiku o Americkém snu, jehož splnění ovšem neznamená dosažení snů vlastních ... Válka Roseových tentokrát na vážno. ()

Brandon

Fajnová existenciální konverzačka, která zapůsobila a která se může týkat každého z vás, nás. Já bych možná ještě postavám trochu razantněji šlápl na krk a situace dramatičtěji vyhrotil, pak by to byla teprve ta pravá jízda do pekel. Film mi kladl spoustu otázek, jejichž odpovědi budou chtít druhé zhlédnutí. Zdálo se mi to, nebo April uvažovala jako nezodpovědnej chlap, Frank se choval jako hysterická ženská a cvok John byl jedinej, kdo měl kapku rozumu? A co jsem už vůbec nepochopil a nikdo mi to zatím nedokázal uspokojivě vysvětlit (ani drahá Gabriela, a to je echt intelekuálka:-), co měly znamenat a kde se vzaly Apriliny povýbuchové resety??? ()

Millanium

Na tento film jsem šel poněkud s despektem především z pokusu znovu přivést najednou před kameru Kate Winslet a Leonarda DiCapria. Sam Mendes však naprosto nezklamal a nabídl strhující příběh o manželské krizi. Doporučuji především některým párům, aby shodily na chvíli růžové brýle a zamyslely se zda něco podobného nemůže postihnout i je. Naprosto famózní výkon Kate. 95% ()

Tomesh

No, než mít doma tohle, tak to radši budu sám a spokojenej. Včera jsem si dal líbánky na Titaniku a dnes pokračování. Celé mě to vyždímalo. Postava Kate Winslet byla naivní nemocná neurotický kráva, která si myslela, že jí někdy někde na zemi bude čekat ráj. Zatímco Leo se div nepřetrhnul, snažil se zavděčit a lepit, co se dalo. Chtěl štěstí pro svou rodinu a uvažoval realisticky. Och, jak strašně moc mi tohle připomnělo můj dřívější vztah, ta podobnost je až zarážející. Alespoň jsem v tom nebyl sám! Sny jsou sny, ale život tě zatraceně naučí skákat podle svých zarytých pravidel, vzdát se všech svých ideálů a proto důrazně říkám, že je třeba vážit si každého okamžiku v životě, kdy je člověk šťastný. Nejvzácnější komoditou není zlato, majetek, slast, ženy, moc, láska, víra nebo odpuštění, ale záblesk štěstí, natolik dočasného, těžko polapitelného, absolutně nejistého, naprosto iracionálního, obsahujícího všechno výše zmíněné dohromady nebo taky vůbec nic a v tom je ten nebeský půvab! ()

Krustyburg

Nic víc a nic míň než zajímavá kritika maloměšťáctví a života v zajetí rutiny; navíc tohle už na nás režisér s vybalil v Americké kráse. Nakonec by mě zajímalo, jestli sám režisér nežije v tom, co kritizuje... Já bych osobně řek že jo :-) ()

Vodou

Já jsem měl chvílemi pocit, že jsou nám ty emoce servírovány jako na talíři. Taky bych si dokázal představit ještě tak hodinovou expozici do jejich vztahu, neb mi přišlo, že je to takový moc okecnutý. A že se nakonec budou věnovat sousedům, to mě naštvalo. Navíc takovým kruhem, který něco uzavírá a zase otevírá něco možná podobného. Při sledování tohoto filmu na téma jakési americké krásy jsem si vzpomněl na film Daleko do nebe, který svým skrytým jemnodramatem na mě působil daleko silněji. ()

Natabar

Rozporuplné pocity. Kate a Leo hrají milionově, snímek místy nabízí drsně nepříjemnou sondu do manželského vzathu a jeho krize, ale - to je tak asi všechno. Popravdě řečeno - dokoukat tento film bylo pro mě dost značné utrpení. ()

Jolinar

Prázdnota všedních dní... neupřímnost k sobě samému... zbabělost riskovat a být jiný... přetvářka. Jak může naoko všechno vypadat dokonale a jaká zkáza může být uvnitř. Taková životní zahořklost a beznaděj, která plyne z toho, že nevíš, jak vše změnit, je to, co mě děsí asi ze všeho nejvíc. ____________ Naprosto FENOMENÁLNÍ Kate Winslet ! ()

Tereza666

Strhující drama, které vás od prvmí chvíle vtáhne do děje. Kate je úžasná (nechápu proč je Angelina na prvním místě) Samozdřejmě nemůžu zapomenout na Leonarda, který mě podlouhé době opět přesvědčil, že je pan herec. Dokonalý filmový zážitek. ()

JohnSmith

Winslet a DiCaprio podruhé spolu a musím říct,že mi tahle spolupráce přišla mnohem příjemnější než ta první. Leo stále vypadá jako kluk a vedle Winslet je to opravdu vidět. JInak oba hrají velice pěkně, DiCaprio si roli užívá jako obvykle a Winslet zahrála dokonale unuděnou bláznivou americkou paničku. Perla sama o sobě je poslední scéna filmu, která spoustu chlapů rozesměje a na tváři žen vyvolá nechápavý výraz. ()

Brain-D

Film je udělán s opravdovím citem, kde se setkáváme o pokročilém manželství a jejich neshody (Hádky). Kate Winslet se mi tu vůbec (vzhled) nelíbí, ale jak se vše vyvíjí, tak si začínám říkat, že ona se do tohohle filmu hodí víc než kdokoliv jiný. Silná, ledová, plná nesplněných snů,... to vše je ona: jak mnoho dalších žen, které žijí v manželství a snaží se aby to klapalo už jen kvůli těm dětem. Sam Mandes mě sice nerozesmutněl, ale nádherně dojal. ()

Kolty a magie

Kolty a magie

02.04.2009

Kulku ze šestiraňáku by si zasloužil člověk, který vypustil na internet sice nedokončené, ale obrazově velmi kvalitní X-Men Origins: Wolverine, a magii zase studio Fox, aby se mu povedlo odčarovat z… (viac)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Tak z tohohle se vyvine buď stoprocentní kachna, anebo jedna z nejzajímavějších komiksových adaptací vůbec. Studio Columbia Pictures totiž koupilo práva na drsného Preachera a momentálně prý ukecává… (viac)

Klasiky od klasiků

Klasiky od klasiků

11.04.2008

Chtěli byste atraktivní zprávy o mladých hezounech a třeskutých předražených velkofilmech? Třeba tu kachnu o Orlandovi Bloomovi v hlavní roli Prince of Persia? A co takhle novinka o dvou ošklivých… (viac)

Kate zaskakuje za Nicole

Kate zaskakuje za Nicole

15.01.2008

Jakmile Nicole Kidman dotočila válečný velkofilm Baze Luhrmanna Australia, s nadšením se vrhla na další projekt, nazvaný mateřství. S manželem Keithem Urbanem očekávají potomstvo, což je určitě… (viac)