Rallye smrti

• Česko Rallye smrti (viac)

Internetové stránky projektu Rallye smrti patria k tým najnavštevovanejším. Beží na nich online najbrutálnejších pretekov v histórii. Ich aktérmi sú „obyvatelia“ jednej z najťažších amerických väzníc. Pravidlá sú jednoduché- rýchlo, divoko a čo najbezohľadnejšie dôjsť do cieľa ako prvý. Stačí päťkrát vyhrať a namiesto medaily dostane pretekár to najcennejšie - slobodu. Prehrať však väčšinou znamená zomrieť - v horiacom vraku auta, pod kolesami silnejšieho súpera alebo s guľkou v hlave. Strieľanie čímkoľvek je totiž počas preteku povolené. Jensen Ames, bývalý slávny automobilový pretekár sa dostal za mreže za vraždu manželky, ktorú však nespáchal. Bezškrupulózna riaditeľka väznice Hennesseyová sa rozhodne, že Ames si navlečie masku legendárneho pretekára Frankensteina, ktorý pri posledných pretekoch zahynul, o čom verejnosť zatiaľ nevie. Sľúbi Frankovi, že za výhru sa dostane na slobodu. Frank zatiaľ netuší, čo všetko ho čaká. (TV Markíza)

TSZ

Wuau! Jason Statham je právě díky těmhle rolím můj nejoblíbenější filmový drsňák a Death Race je úžasná mega akční jízda. Ideální pro chvíle kdy chcete svému mozku dopřát dovolenou a užít si fajn večer s filmem u kterého se nemusí (respektive nesmí) přemýšlet. Je to samozřejmě jedno velké klišé, děj je každému jasný už asi po patnácti minutách a všechny postavy se chovají podle obvyklých standardů (nepřístupný drsňák s dobrým srdcem, namachrovaný negr, roztomilý a koktavý popleta, chladný zloun který to celé řídí atd.), ale ve společnosti tématicky spřízněné muziky a libově koukatelných pipinek se budete cítit prostě skvěle. Pokud jste však typ člověka co např. u Wanted kroutil hlavou nad tím, "jak je možné že to auto se třikrát otočilo ve vzduchu, opět dopadlo na silnici a klidně jelo dál" tak Death Race asi nebude Váš šálek kávy. Každopádně Paul W.Anderson natočil svou zatím nejlepší variaci na téma SOUBOJ NA ŽIVOT A NA SMRT V UZAVŘENÉM PROSTORU. P.S.: Ta Frankovo maska je přímo ultra-cool, rozhodně by mi nevadilo vidět se s ní i v nějaké Death Race 2 :-) ()

mimozakon

Keď som sa pred pár rokmi hrával deštrukčné závody Death Race na PC, ani vo sne by ma nenapadlo, že by chcel niekto podľa toho natočiť film ;] A film sa teda podaril. ()

Jacques1

Akční film z prostředí vězeňských závodů, ve kterých vězni mohou získat svobodu. Vše řídí dominantní ředitelka, kterou zajímá jen sledovanost jejího krvavého sportu.Velké zbraně, opancéřovaná auta, nové ošklivé způsoby smrti, výbuchy, krásné ženy, svalnatí muži, tvrdá hudba- ATRAKCE.Pokud milujete akční filmy se závodní tématikou přičtěte si 1-2 hvězdičky podle toho jak moc je zbožňujete. ()

LakiyL

Po nevydarenom Alien vs Predator natočil Paul W.S. Anderson pre mňa zatiaľ najlepší tohtoročný B-čkový film. Pri pozeraní akčných scén máte pocit ako keby ste hrali hru zo známej série Need for Speed zmixovanú s brutálnou hrou Carmageddon. Originálne spôsoby závodov a ničenie áut nepriateľov. Hlavný hrdina sa do väzenia dostane spôsobom, ktorý sme už 100x videli, ale aj napriek týmto ,,chybám“ je film taký aký je, koniec koncov ide len o B-čko. Priaznivcom žánru film ubehne ako voda a určite si ho budú chcieť pozrieť ešte raz (a ak nie, tak aspoň tie akčné scény :D ). ()

wOOzIe

Uplně stupidní scénář s uplně řekněme debilní pointou, ale všichni víme že o to v tomto snímku tak uplně nejde, ale kazí to celkový dojem což je škoda.. Akce, Akce, Akce, originální akce na kterou se výborně kouká.. Všechny ty super auta, zbraně, výbuchy, opravdu moc moc pěkné a navrh Jason Statham, který se pro tyto role opravdu moc hodí a vždy výborně zahraje. dávám 70% ()

BaronX

Nářez!!! Přesně takovýhle druh filmu miluju, člověk jen vypne a užívá si tu neskutečnou divočinu. Ještě tomu něco chybí aby to bylo dokonalé, možná lepší BOSS-BITCH ... ale i tak jsem si na Death Racu smslnul jak na malině. Hmmm, Anderson Rulezzz ... ()

touchud

Přes skvěle natočenou akci je to ve výsledku nuda. Když člověk ví 10 minut předem co se stane, ztrácí to svoje kouzlo. Aspoň nějaký zvrat mohl ve scénáři vzniknout, bez něj je to jen přehlídka efektních výbuchů s několika "psychologickými" žvásty majitelky věznice. ()

godspeed

"píše se rok 21012. ekonomika USA se hroutí, nezaměstnanost je rekordně vysoká. kriminalita se stala nezvladatelnou. vězeňský systém je v krizi. soukromé korporace řídí nápravná zařízení tak, aby byla zisková. vězni jsou novodobí gladiátoři, kteří bojují na život a na smrt".......těchto pár větiček zazní na začátku tohoto béčka a já se jen modlím, aby se scénárista pletl. ač zbytek filmu není o ději, mně osobně vylíčení situace společnosti, backgroundu který zplodil DEATH RACE, přijde docela uvěřitelná. ()

beso74

Parada, konečne som sa bavil pri sledovaní filmu ako malé decko, svoju podozrievavú časť mozgu zaoberajúcu sa nepodstatnými otázkami typu: Prečo to urobil? a Ako je to možne? , som vypol z činnosti a ta druhá časť sa dokonale bavila. Dostal som tak bohatú porciu zábavy, že som sa cítil ako v siedmom nebi. A prečo potom o jednu hviezdičku menej??? Nuž, pretože asi žiaden maník ktorí chce vytlcť z vysielania takýchto pretekov čo najviac, by nepustil v druhom kole obrovský obrnený kamion za účelom odstrániť všetkých súťažiacich. Dokelu, asi mam už aj tu druhú mozgovú hemisféru nainfikovanú blbými otázkami.... Ale cieľom tvorcov určite nebolo natočiť psychoanalýzu voľnočasových aktivít väzňov odsudených na doživotie. ()

DjMetal

´´Ja tuhle hru žeru´´. No bomba to je. Uplne som si to predstavoval ako kebyze pozeram Rychle a Zběsile v akcnom prevedeni. a ako som si tak vsimol, tak dobre, ze toreziser Anderson prerobil z Death race 2000, ktore nedostalo az take dobre hodnotenie. Super, ze sem hral ´´Kuriér´´ Jason Statham, ktory tu mal masku pozicanu asi od hororu Jason X a tesim sa na jeho pokracovanie Zastav a Neprežiješ 2 s tymto hercom. No som zvedavy...Filmy s nim su perfektne. A on to vie super zahrat. A hral tu aj dalsi dobry herec napr. to spominane Rychle a Zběsile 2 - Tyrese Gibson. Pri tomto filme sa urcite nebudete nudit. ()

KdG

Některý hlášky byly fakt do trapna, ale jinak se na to dalo celkem bez problému koukat. Ta navigátorka byla fakt sjízdná, auta celkem zajímavý ale celkově to bylo až moc jednoduchý. ()

prochy10

čekal jsem nějakou lacinou kravinu, ale jsem rád, že jsem se přinutil, podívat se na to........je to fakt hodně dobrý, hlavně je to zase něco novýho, novej typ filmu, opět z vězeňskýho prostředí, ale je to příjemně oživený o obrněný auta, který působí spíš jako tanky.........ale je to kvalitně zpracovaný a dokonce jsem váhal i o 5 hvězdách........jinak J. Statham nezklamal. ()

BigFishPop

V podstate ma film príjemne prekvapil, keďže som čakal ďaleko väčší prúser. Poctivé a silné 3 hviezdy s tým, že som dlho zvažoval pridať ešte jednu. Hej, a to ma autá v podstate vôbec nezaujímajú. ()

Ogrb

No, nebudu lhát, čekal jsem trochu víc. Rozhodně to nemá ani na jedno z letošních králů béček (96 hodin, Soudný den). Ale docela zábava to je, Jason je borec jak sviňa a Natalie Martinez... to je kapitola sama pro sebe. Anderson nenatočil moc zábavnějších filmů, pokud vůbec nějakej. 6/10 ()

Dantte..

Klasická béčková podívaná u které nemusíte přemýšlet, prostě se jen necháte unášet vybuchujícími auty, které jsou obrněné a opatřeny nejrůznějšími vymoženostmi od rotačního kulometu, po takové vychytávky jako je kouřová clona, olej nebo napalm. Na Andersona povedený kousek, připomnělo mi to kvalitou Residenta, takže dávám 3*. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Hláškař Roman Pierce z Rychle a zběsile 2 má kupu fanoušků. Není tedy divu, že na tom chce jeho představitel Tyrese Gibson postavit hereckou kariéru. Gibson se objevil třeba v Transformers nebo… (viac)

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (viac)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (viac)