Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

Vojtiin

Hodně emocionální film, který ve mě něco zanechal. Clint Eastwood je špičkový režísér a to předvedl i zde. Příběh matky, ktéra bojuje za svého syna mě opravdu zasáhl do srdce. Na konci filmu jsem chtěl, aby ještě pokračoval a Angelina Jolie našla svého pravého syna, což jsem se nedočkal. Nejemotivnější část filmu pro mě byla poprava vraha 20 dětí, kdy jsem měl v sobě různé pocity od hněvu až po lítost. ()

deckardx

V tak silnej zazitek jsem uprimne ani nedoufal... Neskutecne rozjety pribeh o matce, ktera se za zadnou cenu nechce vzdat sveho syna a je schopna udelat cokoliv, aby ho ziskala zpet.. Jestli nekdo tento film hodnoti podle toho, ze to tocil Eastwood a melo by to bejt jeste lepsi, tak je blb... At uz by to tocil Franta Jerabek z Prachatic nebo ten Clint Eastwood, tak pro me je to jeden z nejsilnejsich zazitku posledni doby... Angelina Jolie si tezce rika o Oscara.. Jeji ztvarneni matky bylo naprosto bezchybne.. O Oscara bude pravdepodobne usilovat i Eastwood, ktery se uz pevne zabydlel na reziserske zidli a kazdym rokem ukazuje, ze ma chut porad zkouset neco noveho a nebojim se rict, ze se mu to sakra dari... Skvostny film se skvostnou Angelinou... ()

Borat

Rozhodně to není špatný film a už s předstihem můžu říci, že bude patřit k tomu lepšímu na co jsem se v roce 2009 podíval. Asi zatím životní role Angeliny je určetě jeden z důvodů proč se na film podívat, herecké výkony všeobecně jsou zdařilé a to i (celkem) nečekaně i v zástupu dětských herců, kterých je ve filmu požehnaně. Eastwood si vybral téma, které nenechá nikoho jen tak sedět v klidu v kině nebo doma před televizí. Co mi ale trochu chybělo a pořád jsem ji očekával, byla gradace. Sice každá scéna je tak dobře natočená, že není zbytečná, ale pořád se to dá tak nějak předvídat, asi kvůli tomu ne plné hodnocení. Plusy+: Angelina, emoce Mínusy-: gradace příběhu Hodnocení:|83%| ()

Styxos

Další stylově vyrobená perla v Clintově šperkovnici, tentokrát zabalená v retro krajkách, která se mezi jeho ostatními kousky rozhodně neztratí. Je úžasné jakou obrovskou proměnou Clint prošel během své kariéry. Doufám, že v tom bude dalšími snímky pokračovat. Výměna mě velmi potěšila a mám obrovskou chuť na přídavek v podobě snímku Gran Torino. Snad se jej brzy dočkám :-) ()

Lenulinka

Moc krásný film plný emocí. Angelina podávala opravdu slušný výkon, jde vidět, že je matka. A když nastoupil kluk s příběhem o ranči, začal se film stáčet i do jiných sfér, do dalších příběhů.. prostě se mi to opravdu líbilo. ()

Philoun1

Silný příběh o ženě, která si ve společnosti ovládáné zkorumpovanou policií a hlavně v té době muži dokáže stát za svým a vydobít si spravedlnost. Skutečně si nedovedu představit co musela hlavní postava vytrpět, když vlastně nemohla nic dělat a všichni byli proti ní. Jen tomu Malkovichovi jsem tuhle roli nedokázal uvěřit. ()

Pecival

Excelentní, napínavá záležitost s dobře hrající Angelinou. Jedinou výtku bych měl k poněkud rozvláčnějšímu konci (tam to chtělo trochu prostříhat), ale jelikož jsem byl nastartovanej z prvních 80% filmu tak mě to zase tolik nevadilo. Clint prostě na stará kolena válí :) ()

jefff

Výměna mě naprosto emočně zničila! A to se mi v takovéto míře stalo u filmu poprvé. Prožíval jsem celý případ od začátku až do konce filmu a jaksi nešlo ani vteřinku, i při tak dlouhé stopáži, odtrhnout zrak. Eastwood je machr! Jolie mě sice uplně neuchvátila, ale nijak mi nevadila, i když si myslím, že tuto roli by jiné herečky ztvárnily neméně špatně, neboť byla Eastwoodem kvalitně napsaná. Scény z psychiatrické léčebny byly daleko hororovější než většina hororů natočených v poslední době, budí pocity beznaděje, hrůzy a nespravedlnosti. Neviděl jsem zatím žádný Eastwoodův film, který režíroval, ale jestli jsou i ostatní takto dobré, je to jeden z nejlepších režisérů, kteří kráčely po světě. Už se těším na Gran Torino. 200% ()

Josefin

Opravdu povedený, sugestivní film, Clint Eastwood si dal opravdu záležet .Atmosféra 30let dvacátého století velmi přesvedčivá. Angelina Jolie, také podává lepší výkon, než v rolích prvoplánové krásky, což je velké plus. Podařilo se jí mě vtáhnout emocionálně do děje. Velmi dobré, ovšem určité chybičky tam nacházím, což ovšem nemění moje vnímání celého dílka. Silná dávka pocitů se u mě dostavila. ()

jenik71

Výměna je skutečně precizní režisérská práce a zároveň je to zatím jednoznačně nejlepší film s Angelinou Jolie. Ta je opravdovou ozdobou. Tentokrát ne kvůli její fyzické atraktivnosti, ta šla vlastně úplně stranou, ale kvůli jejímu úžasnému hereckému projevu. Jen velmi málo filmů v divácích zanechá takový mix pocitu beznaděje a soucitu zároveň. Emoce to vzbudí o to větší, že je to natočené podle skutečné události. Vynikající krimi-drama s výbornými herci a v dokonale dobovém hávu. Opravdu skvělý zážitek, pane Eastwoode. ()

venca163

Angelina Jolie společně s Johnem Malkovichem nakopou policii a úřadům prdel. Celkem to i funguje, ale zajímavější by mi přišlo, kdyby se ve filmu více soustředili na příběh kolem vraždění dětí na ranči. Tato část příběhu byla zmíněna jen okrajově a podle mě je to škoda, téma by utáhlo i celej celovečerák a části filmu, které se toho týkaly, mi přišly nejlepší. Druhé dobré (leč zahozené) menší téma bylo prostředí ženskýho blázince. Ta bába na recepci byla tak přesvědčivá, že bych se z ní ve skutečnosti asi posral. Herec hodnýho poldy (Michael Kelly), kterýmu se přiznal malý kluk k tomu, co se dělo na ranči, byl úplně suprovej. Taky dobrej výkon Johna Malkoviche a i A.J. v pohodě. Film jako celek velkej nadprůměr, ale na můj vkus to bylo až příliš sentimentální a někdy až příliš doslovné. Takový už C. Eastwood asi bude. (85%) ()

milancecil

Kinematografie je bez pochyb naplněna tolika silnými, působivými dramaty, že si před shlédnutím nějakého dalšího, takto žánrově zařazeného díla říkám, s jakým že námětem lze vlastně ještě vůbec dnes před diváky předstoupit a opravdu na ně zobrazenými skutečnostmi hluboce zapůsobit, dokázat je zasáhnout tak, aby nebyli pod tím mocným návalem vyvolaných emocí schopni ještě dlouho na zhlédnutý příběh zapomenout, aby v nich ten zážitek přetrval a třeba je i ovlivnil v nahlížení na jejich vlastní život, ano, právě takovým filmem se pro mne nečekaně stala Výměna, tak nenápadně nazvaný film, tak, že jsem nepředpokládal, ani v náznaku nic z toho, co se potom přede mnou odehrávalo, tak nepochopitelně hrůzné události, co lidé dokáží, čeho všeho jsou ve vztazích k ostatním schopní, ještě teď se mi o tom všem těžko mluví, snad jako těm, svědčícím před tehdejším soudem, v případu naprosté zvůle a brutálního, vypočítavého násilí, ve kterém se stane Christine Collins, mladá žena, matka, žijící sama, v poklidu, se svým malým synem Walterem, nedobrovolně tou hlavní aktérkou, ano, i takové mohou být záměry osudu, teď si to velmi ostře uvědomuji a nemohu na nic z toho zapomenout, jak se může v jeden den, v průběhu několika hodin člověku doslova zlomit život, když se vrátí domů ze zaměstnání a dům je prázdný, dítě, které na nás mělo čekat a už mezi dveřmi vítat je nepochopitelně pryč, nejdříve se uklidňujeme, že se jen zdrželo s kamarády, někde v blízkém sousedství, ale obavy od minuty k minutě narůstají a tak člověk v té narůstající nejistotě zvedne telefonní sluchátko a obrátí se na ty, kteří by mu měli v takovém momentu pomoci, obrátí se o pomoc na polici, ale Christine žije bohužel v Los Angeles v roce 1928, a tak jeden takový o pomoc žádající telefonát roztočí spirálu děsivých událostí, které mají svým obsahem, pro mne až výstražným, velký přesah i do naší reality a obávám se, že i velmi reálný. ()

voleman

Tak Clint opět nezklamal. Svůj dramatický a emotivní příběh z dvacátých let podle skutečné události zrežíroval excelentně. Právě film o takovýchhle lidských osudech Eastwoodovi sedne nejlépe. Sice to má takový pomalejší rozjezd a pak i dojezd, ale na to se dá lehce naladit a film si pak náramně celý užijete a nudit vás nebude. Možná to celé není tak zábavné a bezchybné jako ve stejný rok natočené Gran Torino, ale je to prostě zase úplně jiná látka a víc se z toho asi vymáčknout nedalo. Musím také pochválit Angelinu Jolie v její zatím asi nejlepší roli, a všechny bezchybné dětské herce. John Malkovich ve snímkku moc prostoru neměl, ale i tak byl jako obvykle vynikající. Také Eastwoodova hudba se opravdu moc povedla, a filmu dodává smutnou atmosféru. Dojemný a originální film, kterému k dokonalosti mnoho nechybí. 90% ()

Soweek

Poslední snímek, který ve mě vyvolal tolik emocí byl American crime, čímž ovšem nechci tento snímek srovnávat s The Changeling. I přes mé hodnocení 5 hvězdiček nesahá American crime tomuto filmu ani po kotníky! Ze začátku klasické drama se přesune na konci první půlky na velice nekompromisní temný thriller, kdy ve mne bouřila agrese v další části následuje sladká odplata a v poslední je příběh dotažen do dokonalého konce. Ani si nepamatuji, kdy jsem naposled takhle prožíval celý 140ti minutový film. The Changeling je jednoznačně jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) filmů roku 2008 obecně a rozhodně nejlepším dramatem. ()

ZkuKol

Začnu tím nejzjevnějším; na film od Clinta je to zklamání. Příběh je zajímavý, Angelina velmi dobrá, hudbu si Eastwood napsal skvěle. Ale! Film je strašně dlouhý (tak 60 minut navíc), skáče ze žánru do žánru (thriller, soudní drama, psychologické drama, melodrama, společenská a dobová kritika atd.) a v žádném se nerozjede pořádně. Navíc z toho dost smrdí touha po soškách. Nechci zapomenout na výpravu a kostýmy, ani na chvíli nevypadnou z role a spolu s příjemnou kamerou tvoří velmi komplexní pozadí. Skoro jsem měl pocit, že Eastwood si chtěl stůj, co stůj, natočit dobový snímek ze 30. let a o dějovou stránku se zas až tolik nestaral... 70% ()

Houda666

Emocionálne nabitý film s vynikajúcou Angelinou Jolie v hlavnej roli (jedno z jej vrcholných vystúpení). Celé herecké osadenstvo filmu predviedlo svoje umenie na veľmi vysokej úrovni. Oplatí sa vidieť! Hodnotenie: 80% ()

Lukoboss

No to byla síla. Tak emocionálně vypjatý film jsem už dlouho neviděl. Bezmoc před úřady je zde tak veliká, že máte chuť jít minimálně taky do toho davu s transparentem. A to nemluvím o policejním kapitánovi, který celý incident způsobil. Tomu byste nejradši jednu vrazili. Bylo to velice smutné, ale pěkně natočené a dramatické. Musím říct, že Clint Eastwood odvedl velice dobrou práci jako režisér, Angelina Jolie zase jako herečka. Klobouk dolů přede všemi! ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes