Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

John Dunbar

Silné drama mladé ženy, jejíž skutečný příběh rozhýbal soukolí dějin města andělů. Z filmu je velmi věrohodně cítit na první pohled zdánlivě klidná doba těsně před nastupující hospodářskou krizí, charakterizovaná neprotrhnutelnou sítí špinavých praktik zdejší LAPD. Clint Eastwood má opět jako vždy tah na bránu a nejednou u emočně rozbouřeného diváka skóruje ,ať už pomocí přesvědčivé Angeliny Jolie, či svou hodinářsky přesnou režií. ()

Little

Nemohl jsem odtrhnout oči, jak moc mě upoutaly vizuál, děj i herectví. Angelina Jolie udělala krok mimo své zajeté koleje a moc příjemně překvapila. Pro mě osobně je Výměna velmi mrazivým zážitkem, z kterého mám po filmařské stránce moc dobrý pocit. ()

LilDevil

Sama viem, ze nie je horsej nocnej mory ako ked vas vyhlasia za blazna a vy nie ste. Pribeh bol velmi zaujimavy ale Angelina, to uz je ina kapitola. Bola tak neprirodzena, tak neprijemna ze som ten film iba pocuvala. Neznasan Kirsten Dunst ale myslim si ze by bola milion krat lepsia. ()

BarVo

Po polovici film začne prihorievať, a na konci sa prepáli. Jolie mierne prehráva a do role sa veľmi nehodí. Očakávanie väčšie než výsledok. ()

evca_007

Silné téma a Clint Eastwood... už to zní jako klasika, ale mě opět dostal. Skvělé herecké výkony a vynikající režie = mrazení po celou dobu filmu. Mě přesvědčil. ()

kverula

Klobouk dolů před hereckým výkonem Angeliny Jolie. Citové výlevy totálně zdrcené matky předvedla famózně (až mě za ni bolela hlava od pláče). ()

Kozlowski8

Clint Eastwood má neuvěřitelný - jednak čich na náměty a jednak cit pro jejich zpracování, aby diváka správně zaujal. Tento příběh dle skutečné události musí díky závažnosti svého obsahu sám o sobě napadnout divákovy emoce, avšak pokud by s ním bylo špatně naloženo, mohla by z toho být i pěkná otrava. Těch emocí, smutku a potažmo zlosti vůči poldům a personálu kliniky nám bylo podáváno jen tak akorát, aby nepřekročily určité hranice, za nimiž by to mohlo sklouznout právě do té otravnosti. Angelina mne však v hlavní roli nenadchla. ()

Mtytjouda

Film pokazuje na nebezpečí výskytu nadvlády policie. Policejní stát, je pojem, který by měl existovat jen v knížkách a ne jakotady, být realizován. První hodina filmu byla naprosto perfektní, druhá už mě tolik nebrala a pouze se čekalo, jestli se někdo ještě najde ... Pěkný film, ale více jak 65% tomu nedávám ... Nijak zvlášť mě nechytlo pojetí tohoto závažného tématu ... :-) ()

paniColombova

Možná bych do hlavní role obsadila jinou herečku, Angelina Jolie hrála dobře, vysloveně mi tam nevadila, ale prostě jí vidím jako sexsymbol a žena s touto nálepkou se do této role nehodí. V tomhle filmu není vůbec důležitá krásná tvář a obří rty (smích) ale jo, hrála jinak dobře :-) S výběrem Malkoviche se trefil do černého. Eastwood točí skvělé filmy, film je perfektní, o to víc že je podle pravdy, BOHUŽEL. ()

Desmi

Eastwood je perfektní režisér. To bezesporu. Ale z tohoto příběhu se dalo vyždímat ještě více. Ale co, pořád je to výborný film. Scénka s klukem, přiznávajícím se, co s bratrancem na farmě musel dělat, bere dech. Zvlášť, když jako divák nevíte o čem film je. To pro mne byla docela silná scéna. Je to film, od kterého jednoduše neodejdete. Je to dobrý film. ()

nikinikiniki

Film, který si rozhodně zaslouží pět hvězdiček. Dlouho jsem neviděla tak dobrý film, u kterého bych se ani na chviličku nenudila. Spousta chvil bylo taky dojemných. Prostě správný film se vším všudy, který Vás zatáhne do děje! ()

TraceurKK

Clint Eastwood zraje režisérsky jako víno. A rok 2008 byl snad zatím nejlepší sběr. Natočit v jednom roce tak silná dramata jako Changeling a Gran Torino, to se povedlo málokomu, popravdě mě nikdo jiný nenapadá. Nedá se než popřát Clintovi, aby mu zdraví sloužilo a on naše životy dál obohacoval svým umem. ()

hony23

Clint Eastwood mě na režisérském křesle ještě nezklamal a Výměna to jen potvrdila. I když Angelinu Jolie moc nemusím, roli zdrcené a ublížené matky celkem zvládla. Dramatický příběh, točící se kolem únosu chlapce, ukazuje policejní metody vyšetřování, pobyt v nápravném zařízení, nakonec dramaticky vrcholí. Nejvíc však člověka znepokojuje, že se jedná o příběh na základě skutečné události.... ()

Simba72

Výmena je ten typ filmu, ktorý ma vie vytočiť a zároveň dojať a až sa mi nechce veriť čoho všetkého sú ľudia schopní. Ale bohužiaľ tento film len potvrdzuje že sú schopní naozaj všetkého. Film sa postupne vyvíja a od začiatku je pútavý, ale ten koniec sa už podľa mňa trochu vlečie. Čo mi až tak nevadilo, jediné čo mi fakt vadilo bol český dabing konkrétne hlas Angeliny Jolie. Vôbec mi na ňu nesedel a čo ma najviac vytáčalo bolo keď hovorila úplne pokojným hlasom v takých situáciách kde sa malo kričať ako o dušu. Ale až na tieto drobnosti ma film celkom prekvapil a určite sa ho oplatí vidieť. 85% ()

Anaheim

Excelentní výkon Angeliny Jolie, už dlouho jsem tak nefandil hlavní hrdince jako tady. Když jsem si film pouštěl nic jsem o něm nevěděl a tedy ani nečekal a to bylo moc dobře, úplně mě to vtáhlo do děje a kolikrát jsem měl chuť dát někomu z LAPD pěkně do huby i přesto, že jsem většinou mírumilovné stvoření. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes