Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

adamm90

Další povedení snímek od Clinta Eastwooda. Příběh ženy, jenž přišla o dítě, ale ne o naději. Velmi silný film o zoufalství, bezpráví, mafiánské policii a hlavně naději a vytrvalosti zěny, jenž přišla o "život". ()

JakubAsgard

Když jsem prvně viděl trailer na Výměnu, hned mě film zaujal. Nečekal jsem nic převratného, jen obyčejný film se zajímavým námětem podle skutečné události. Všeobecně nemám podobné retro filmy moc rád, ale Výměna se mi líbila hodně. Angelina byla perfektní a kupodivu mi nevadila ani atmosféra 20. let, právě naopak. Vývoj filmu od únosu dítěte přes odhalení zločinu až po soud se zločincem byl perfektně vyvážený. Žádná část netrvala tak dlouho, aby nudila a žádná nebyla tak krátká, aby byla zbytečná. A hudba se také velice povedla, nejvíce mě zaujaly hlavní dva klavírní motivy prolínající celý film. Čekal jsem obyčejný film a viděl jsem film, který se zařadí k mým nejoblíbenějším. ()

Kvico

Clint si asi povedal, že jednen perfektný film nestačí, a tak natočil za jeden rok hned výnimočné hneď dva. Akadémia sa mu síce pri oboch nepochopiteľne otočila chrbtom, ale potrebuje ju on na ocenenie svojej práce ešte stále? Film ktorý v sebe spája LA Confidential a Green Mile a iné filmy a vytvára úžasnú atmosféru ktorá Vás pohltí. Výborný sprievodný hudobný motív ktorý dorevádza film by si zaslúžil osobitné uznanie. Skutočne filmu nie je čo vytknúť, žiadna zbytočná a rušivá scéna, výborné herecké výkony či už na strane Angeline alebo hlavých záporákov, scenár na 5*...tento rok je mimoriadne bohatý na filmové skvosty a Changeling je jedným z jeho výstavných kúskov...niet čo dodať, len snáď ostať v nemom úžase ()

tahir

S tymto filmom Gone baby gone ani neporovnavam pretoze sa to porovnat neda. Angelina v zivotnej roli, perfektna drama o tom co je schopna matka urobit pre dieta! ()

Just_Zdeny

Výborná A. Jolie a perfektní atmosféra tehdejší doby. Ale jinak na můj vkus až moc natáhlé....nebo řeknu to jinak, dalo se to natočit i trochu svižněji. Ale jinak výborné drama. ()

Incogn1to

Spousta lidí s kterými jsem o The Changeling mluvil vyčítala filmu zdlouhavý úvod... Já si ovšem myslím, že je důležitý pro vybudování vztahu k hlavní hrdince jako milující matce. Zanedlouho ale již Eastwood nasadí zbraně hromadného ničení na divákovo nervy a do konce filmu nepoleví v palbě. Není to ovšem citové vydírání jako ve filmech Gabriela Muccina, je to dojemné drama jak ho umí jen Clint. ()

xhonza5

Již od prvních ukázkách jsem se na tento film velmi těšil. Nebylo to jen díky obsazení herců, jelikož je Anglina Jolie má oblíbená herečka, ale již v ukázkách jsem pocítil, že Výměna bude přesně podle mého gusta. Rád se koukám na filmy podle skutečné události, takže Výměnu jsem nemohl vynechat. Dalším plusem je, že film trvá přes 2 hodiny a po mých zkušenostech je to plusem. Filmy, které jsou krátké, tak do 90 minut, tak né všechny jsou kvalitní, hlavně díky nesmyslným střihům. Po shlédnutí filmu je mé hodnocení velmi vysoké. Dal jsem 5 hvězdiček, což by v procentuálním pojetí bylo takových krásných 92%. Film má skvělý námět, skvělé obsazení a velká chyba dnešních filmů byla zažehnána ( nesmyslné střihy). Výměna není film, kde se část nudíte a část bavíte. U ní se bavíte stále, od první minuty. Nakonec snad jen dodám, že Angelina zahrála skvěle. ;) ()

samoso

Starý dobrý Clint zraje jako víno.Vynikající film.Strhující Angelina Jolie.Naděje umírá poslední,ve filmu,i v životě.Za 5*.Nemám co víc dodat. ()

Olafa

Jsem neuvěřitelně cynický člověk. Nepozastavím se ani nad zmrzačenými dětmi, ale když začne kulhat pes, je mi dobreku. Ať už to bylo cokoliv v tomto filmu, dojalo mě to. Rodinné balení kapesníků mi nestačilo. Ti, co ještě pochybovali o hereckém umění Angeliny Jolie po tomto filmu určitě změnili názor. Je kruté, odporné, syrové a zvrhlé, ale zároveň silné a krásné dílo. Smekám! ()

kmfilm

Od půlky filmu jsem se nemohla díky husí kůži hýbat. Je to jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděla. Jak je zvykem u Clinta Eastwooda - naděje až do posledního konce. A právě u Výměny Vám tato naděje nedovolí odlepit oči od plátna natož (alespoň u mě) se pohnout. Opět musím pochválit herecký výkon Angeliny Jolie, její zoufalé výkřiky : "where is my son?" It´s not my son!" prostě BOMBA! Skončí film, Skončí titulky a Vy máte stále chuť sedět na sedadle a doufat, že se ukáže "svého syna nalezla..." Má výtka na konec... proč za to nedostala oskara??? ()

Kubaz

Tenhle film z vás pomalu ale jistě ždíme všechny možné emoce. Angelina Jolie mě ohromně překvapila. Doposud jí mám zafixovanou jen jako akční sexbombu, a proto mi tu zpočátku neseděla. Možná tomu napomohly i její dialogy, které jsou v první polovině filmu pouza a dokola variace na "Chci vědět kde je můj syn". Nicméně stylïzace do pochmurných 20./30. let se povedla na jedničku a když film sledujete s vědomím, že se to skutečně stalo, běhá vám chvílemi nepříjemný mráz po zádech. V téhle fázi by byl pro mě film na plných 5 hvězd. Jenže těch 144 minut se místy zdá opravdu nekonečných....tudíž dávám jen 4...cca 80% ()

Poland

Podobný zážitek jsem dlouho nezažil. Nedokázal jsem si Angelinu to téhle role vůbec představit, ale to co předvedla je něco tak naprosto úžasného že mě dostala do kolen a stále nemůžu pochopit, že za tuhle roli nedostala oscara. Ale dost opjevování Angeliny. Výměna je nádherný emotivní film. Od chvile kdy se na obrazovce objevil nápis " A true story" jsem hltal každou vteřinu tohoto příběhu a raději nechtěl uvěřit, že všechno tohle se opravdu stalo. Na jedné straně vítězství lidu proti zkoprupované policii. Na druhé straně matka, která nikdy nenašla své dítě. Hrůzná skutečnost a Clint Eastwood dělá tento film téměř dokonalý. Pro mě jednoznačně film roku 2008. 95% ()

SONYAGENT

Neuvěřitelný film, také se divím, že se takový příběh dokázal tak dlouho držet pod pokličkou, či v zapomění. Neuvěřitelný herecký výkon Angeliny Jolie a perfektní kamera Eastwooda doprovázená dobrou hudbou a perfektním piánem si našli místo v mém filmovém srdci. Smutný, pravdivý a emocemi nabitý příběh mě dostal do kolen. ()

pavont

Uzasny film o dobe ktora az taka uzasna nebola. Angelina sa snazi ale dramaticka herecka z nej asi nikdy nebude. Jej vykon je cez to obstojny. Vytku by som mal snad k dlzke filmu, ktora je dost presvihnuta a rozleptava napatie a atmosferu, inak by to bolo za 5* ()

P.Venuše

Tohle, že natočil Dirty Harry? Wow! Clint Eastwood opět prokázal, že patří mezi režisérskou špičku. Už dlouho se mi nestalo, abych u filmu dlouhého přes dvě hodiny téměř nedýchala a každou další a další minutu prožívala, jako by se vše dělo přímo mně. Příběh mě tak zaujal, že jsem si hned po zhlédnutí filmu běžela „vygooglovat“ pravou Mrs. Collins. ()

Mangus

Veľmi dobrá dráma z medzivojnového obdobia o vytrvalosti matky a na druhej strane o praktikách, ktoré sa viedli v USA v tomto období (nič v zlom). Zamozrejme, v každom režime sú trhliny a priestor pre svinstvá tohto rangu. Ale späť k filmu. Človek cíti zúfalstvo spolu s hlavnou hrdinkou, časté bezvýchodiskové situácie vedú k zamysleniu, čo by sa asi dalo spraviť na jej mieste. Konkrétne psychiatrické liečebne sú nositeľmi takýchto situácií, lebo ak sa tam už raz dostanete, cesta späť je takmer nemožná a aj tí normálni tam buď zošalejú. Clint sa s filmom popasoval skvostne a jediný problém vidím v Angeline. Ona síce nie je zlá herečka a dokonca hrala celkom dobre, ale keď ju z princípu nemám rád, nie je mi sympatická, tak mi to o dosť sťažuje stotožniť sa s jej ťažkou pozíciou. Na druhej strane, L.A. je spracované skvostne, uličky, električky, autá, aj všetci kostými detektívou, účesy. No film prvej triedy, ktorý si zaslúži vysoké hodnotenie. 8/10 ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes