Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

90125

Priznavam, zo zaciatku ma to celkom bavilo. Pribeh bol celkom zaujmavy, naviac ta verna kulisa Ameriky 20-tych rokov. Postupom casu sa vsak stale viac ukazovala cierno-bielost vsetkych postav. Jedni boli dobri a druhy zli. Dobri sli do neba, zli do pekla. Na konci to bol uz len typicky Clint Eastwood. Slzicky a slzicky. A udiat sa tiez nic moc poslednych 45 minut neudialo. A rozpravky bol koniec. Je ale treba ocenit velmi kvalitnu pracu, ktora bola na tomto filme odvedena. Vypravou pocnuc, kamerou a reziou konciac. 67 % ()

mirodevil

Asi poprvé v životě jsem měl obrovskou chuť zvednout se v kině ze sedačky a ty posraný policajty postřílet. Za zneklidňující emotivní zážitek a vždy krásnou Angelinu 100% ()

Ms.Iris

Neuveriteľná, úžasne natočená dráma, podľa skutočných udalostí. Silný príbeh a ešte silnejší zážitok z filmu, ktorý človeka vcucne do deja a prinúti ho prežívať tú bezmocnosť i zúfalstvo matky spolu s ňou... Strašné a skvelé zároveň! ()

mcamino

Hodně dobrej film, tenhle typ filmů uplně nemusim kvůli povaze, moc se vžívám do příběhu a to težší je to pro mě unét, nicméně hodně emotivní film, fakt, nemužu si hi vynachválit. Jen tam mohlo být víc podrobností a ne tak velké skoky. ()

Pythonator

Drama od Clinta, tak jak to mám rád. Většina podobných dramat má ten problém, že nemůžou být opravdu perfektní, protože se musí držet opravdových událostí, které prostě nebývají nikdy tak zajímavé jako fantazie kvalitního scénáristy či spisovatele. To ale není problém téhle Výměny. Příběh je tak neskutečný, že jen stěží uvěřit jeho pravdivosti. Clintova režie je strhující a např. ze scény, kdy malý chlapec vypráví policistovi, jak pomáhal zabíjet, doslova mrazí v zádech. Mám nutkání dát pět hvězdiček, ale jednu si ušetřím, protože konec byl snad až příliš zdlouhavý a celková stopáž je tak za hranicí přijatelnosti. ()

Zaba

Přepínala jsem televizi a skončila na tomto filmu. Jednoduše mě zaujal. Dobrá zápletka i herecké obsazení. Vždycky když jsem myslela, že to skončí byla reklama, což znamenalo pokračování. Nakonec to byl opravdu hezký film. Kazili ho jen trapný reklamy. ()

kodwin

"Krásná podívaná" pro rodiče malých dětí. Moc dobře se mi pak nespalo ... Velmi slušně natočený film o sériovém vrahovi. Upřímně, to co mě zaujalo skoro nejvíc, byl fakt, že se neřešila hlavní příčina. A totiž, že kdyby matka odmítla nejít v sobotu do práce a nenechala doma samotného frustrovaného syna, tak by se mu nic nestalo. Neřeší to sice skutečnost, že by si si ten úchylák vybral někoho jiného, ale tomuto konkrétnímu případu by se dalo předejít. Práce a kariéra je prostě pro naprostou většinu Američanů tak zásadní, že všechno ostatní jde stranou. Fráze "I love you" do každého telefonu pro mě zůstává prázdnou větou v kontextu toho, jak málo se svým dětem věnují. ()

ssarka

film výborný,hodně silné téma...ale nezlobte se na mě,jedinej komu jsem nevěřila tu postavu ani minutu je Angelina...a doporučuju se rozhodně NEDÍVAT s dabingem..ten se totiž opravdu nepovedl ()

zpek

Tento príbeh sám o sebe, to je snáď neskutočná skutočnosť... Dve roviny. Dve. Tak ako dve súdne pojednávania súbežne sa odohrávajúce. Zatiaľ čo jedno sa zaoberá namojveru fatálnymi dôsledkami korupcie a arogancie moci LAPD a snahou aspoň trocha okúsiť blahodarnosť spravodlivosti, to druhé sa musí zaoberať skutočnosťou, ktorá nie je nijak príjemná z hľadiska ohavnosti spáchaného odsúdeniahodného činu. Obe roviny brilantne spracované, avšak, zatiaľ čo tá prvá buduje ozaj pôsobivú gradáciu na poli neospravedlniteľných metód umlčania (miesto vyšetrovania), tá druhá márnivo, až smutne vyčerpávajúco, hľadá nádej a pokoj. Tá sa ale ani po dlhšej dobe nedostavuje, čím sa k záveru dostávame do bodu bezmocného ticha. Dve súdne pojednávania. Obe dopadli tak ako mali po správnosti dopadnúť. Avšak. Akosi nie je spravodlivosť, ako spravodlivosť. Kruté... ()

Great.Gatsby

Presne ten druhy filmu, ktorý vás chytí už len obdobím, v ktorom sa odohráva. Psychologický dramatický počin, ktorý vás bude držať až do poslednej minúty. Na Angelinu som bol doteraz zvyknutý skôr z jej ľahších filmov ale tu sa teda predviedla ako pani Herečka. Matkina láska k synovi nepozná hranice a policajti LA v 30´ rokoch boli špiny. Odporúčam. ()

Ludka11111

Clint Eastwood urobil asi najlepší film (ak nerátam Gran Torino) a nedokážem mu okrem jednej veci vytknúť nič, a to hlavnej herečky. Angelina Jolie na takéto silné roly nemá, hoci musím uznať, že to bol jej zrejme najlepší herecký výkon, aký som videla. Niečo jej ešte chýbalo, aby som jej verila zdrvenú matku, ktorá klesla na úplne dno síl ()

matej.perun

Minimalne jedna * ide dole na vrub otrasne prehravajucej, otravnej a absolutne nepresvedcivej Angeliny. Pri kazdej jej scene som neuveritelne trpel, nastastie som si to mohol pretacat. Jej nominacia na Oscara bude pre mna nadosmrti zahadou. Zvysok je velmi prijemne vysustruzeny film, kombinujuci viac zanrov a pracujuci so zaujimavymi temami, no bohuzial je toto jeden z mala pripadov, kedy mi v hlave ostal skor pokazeny dojem kvoli dopackanemu kastingu ako film samotny. Skoda, pretoze potencial to malo fakt skvely. ()

Tezuka

Ve výsledku jsem byl s tímto filmem spokojen, jediné, co mi nebylo jasné je, jak toho kluka mohli unést, když byl celou dobu zavřený doma. Každopádně zde bylo velmi dobře prezentováno, jak mohou být policejní složky zkorumpované, neschopné a manipulátorské. Pokud se tento příběh doopravdy opírá o reálnou předlohu, pak jsem hluboce zklamaný tím, jak těžce se občan dokázal domoci spravedlnosti a jak snadno jej bylo možno "uklidit", když byl pro tyto mocenské policejní oddíly nepohodlným viz zkorumpovaná psychiatrická léčebna, kam posílali ženy za to, že vzdorovaly policejní moci. Když k tomu přidáme maníka, co sekal dětem hlavy a ospravedlňoval se Bohem, dostaneme velice emocionální a dramatický zážitek. Pochvalu vyseknu i Angelině Jolie, která vypadala s tím krátkým sestřihem možná i lépe než v originále a depresivně bojující ženu zahrála na jedničku, akorát bych si možná přál v některých situacích větší důraznost, přišla mi až zbytečně zdrženlivá. ()

D1705

Neviem síce aký je Clint Eastwood režisér, pretože pre mňa to je stále iba herec, ale film zaujal. John Malkovich v úlohe presbyteriánskeho mnícha, bojujúceho proti nespravodlivosti bola iná káva ako som zvyknutý, ale dobré. Angelina Jolie sa ani nemusela hrať, pretože to je ona. Asi netušila že ako vyzerala v tom filme bude vyzerať o pár rokov neskôr. Kostýmy boli autentické s dobou. Niekedy sa rozum zastaví, aká odporná bola tá polícia a chytal ma hnev a divil som sa čoho bola schopná zájsť. Ako dej vyzeral trochu ako fikcia, ale to boli tridsiate roky dvadsiateho storočia, kedy bol zlatý vek kriminality, od mafie až po sériových a šialených vrahov. Iba by som vytkol otvorený koniec. 95%. ()

xsilence8x

Naprosto strhující příběh, až by jeden nevěřil, že se doopravdy stal. Film je velmi emotivní a to díky tomu, že Angelina dokázala naprosto bravurně zahrát svou roli. Myslím si, její výkon byl určitě hoden i nějaké té ceny v sekci nejlepší herečka. Škoda, že se nedostala dál než k nominaci. Díky výbornému zpracování vás film až do svého konce bude živit nadějí, že malý Walter stále žije. Je opravdu kruté, jak tehdejší zkorumpovaná policie měla pomáhat a chránit. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes