Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

Billie777

Když jsem se na tento film před pár lety rozhodla podívat, věděla jsem, že to nebude ztráta času. Hned mě zaujal děj, pak režie a herci. Tak jsem to zkusila. Angelina Jolie tu hrála moc, moc dobře. Dálě se mi líbila doba, ve které se film odehrává. Je to výborný film, do kterého se vžijete, plný emocí a Eastwood opět dokázal, jak dobrý režisér je. ()

YoZo8

No to bola ale poriadna výmena. Vojnová dráma podľa skutočných udalosti, kde jednoduchá žena sa zo všetkých síl snaží získať to, po čom tuží každá matka. Po svojom synovi pátra napriek nepravosti a klamstiev L. A. polície. Tým, že Angelinu Jolie nepokladám za kvalitnú herečku a ani Eastwoodovým filmom som zatiaľ neprišiel na chuť, bolo pre mňa ťažké si nájsť cestu k tomuto filmu. Podľa hodnotenia som ju asi našiel :-D aj keď nie celkom. Angelinu som nespoznával. Konečne som našiel to čo mi u nej stále absentovalo. A to emócie. Pocity beznádejnej matky hladujúcej svojho jednorodeného syna, ktorej každý krok prežívate spolu s ňou Angelina dokonale stvárnila. Naozaj s pokojným srdcom vyhlasujem, že toto bol jej najlepší herecký výkon. Konečne si zahrala v niečom normálnom a nie v priemerných akčňákoch tipu Lara Croft. Aj v tomto filme musela bojovať, no nie so zbraňou. A takto sa mi to u nej páčilo omnoho viac. Eastwoodové filmy mi pripadajú poväčšine nudné, často zbytočne predlžované a niekedy až príliš sentimentálne. A aj nad touto vojnovou drámou som váhal či si ju pozrieť, no nakoniec neľutujem. Aj tu boli scény predlžované, no v tomto prípade sa to dalo odpustiť. Režisérskej taktovky som sa obával, no keď som zistil, že ako producent bude pomáhať môj obľúbený Ron Howard vedel som, že to nebude až také zlé. Dej filmu začína zvoľna, no graduje a naberá na obrátkach až do konca. A to až tak, až mate pocit, že hľadajúci syn sa na konci predsa len objaví. Preto som rád, že záver bol tak krásne tajomne nedopovedaný. Herci hrali obstojne na čele s Johnom Malkovichom, ale najviac sa mi páčili vedľajšie postavy a to právnik Goeff Pierson a taktiež vyšetrovateľ Michael Kelly. Boli to také nenápadne postavy, no pre film veľmi dôležite a oni ich bravúrne zvládli. Čo sa mi ale vôbec nepáčilo bola hudba. To čo si Eastwood u mňa polepšil pri réžii si totálne pošramotil pri hudbe. Tie jeho trúbkové a klavírne tóny sa do jednotlivých scén nie vždy hodili a niekedy mi už aj vadili. Nedávam objektívne 5 hviezdičiek, lebo chýb bolo dosť. No za tie pocity, ktoré tento film vo mne vyvolal si ich rozhodne zaslúži. ()

Zagros

Z Výměny mám velmi rozporuplné pocity. První zhruba hodina filmu byla velmi zdlouhavá, nudná, sterilní a jakoby bez emocí. Angelina přes svoji velkou „ztrátu“ nedokázala vybudit absolutně žádné emoce. Navíc všechny postavy byly značně nesympatické a všechno bylo přehnaně naivní. Zlom nastal při výslechu malého chlapce, který je sám o sobě silným zážitkem, kdy vše najednou dostane úplně jiný rozměr. Konečně se dostaví emoce a příběh vás vtáhne do děje. Přes zlepšení ve druhé polovině filmu ve mně zůstává rozporuplný pocit vlažných tří hvězd. ()

Roman.Caesar

velmi zajímavý filmek, jeden z mála, které trvají přes dvě hodiny a nepřijdou člověku ani chvilku nudné nebo zbytečně zdlouhavé. Je to vlastně smutný příběh nebo i více paralelních příběhů z 20 let minulého století o několika tragédiích, film ovšem ukazuje to, že to jediné, co člověku zbývá a pomáhá, co ho drží nad vodou, když se všechno obrací proti němu, je naděje. A ta je silnější než cokoliv jiného. Dokud má člověk naději, nic ho nezlomí. Co dodat? Na začátku jsem si říkal, jak nám Angelina Jolie stárne. Brzo je ale jasné, že sice stárne, ale taky zraje. Její herecký výkon byl velmi dobrý. A Clintovi Eastwoodovi režie jde asi stejně dobře jako kdysi hraní. 95%. ()

joshula

Ve filmu je znát rukupis Clinta Eastwooda a jeho cit pro drama. Ale nemůžu si pomoct, prostě já Angelinu nemusím a v této roli mě nesedí. ()

Orthank

Clint Eastwood je jednička.Jednička,na ktorú sme si tak nejak už zvykli.Zvykli sme si na originalitu,na veľkolepé a zároveň maličké osobné príbehy,tragické osudy a emotívne situácie.Čo film,to zakaždým odlišný príbeh valcujúci i tých najväčších cynikov.Presne taký je aj tento ďalší počin režiséra,ktorý v poslednom období zažíva neuveriteľnú umeleckú renesanciu.Príde,zanechá vo vás hlbokú emocionálnu stopu, pocit zadosťučinenia či naplnenia spravodlivosti,a vy jej len veľmi nechcene dovolíte odísť.Úžasný snímok o hľadaní a nádeji, kedy si nikto nikdy nie je istý vo svojom hľadaní a zostáva už iba ten kúsok nádeje v ľudskom srdci.Mrazivá dobová atmosféra, pre mňa prekvapivý a zároveň úžasný herecký koncert Angleliny Jolie a kvalitne napísaný scenár dostal toho správneho režiséra.Typická (rozumej perfektná) "Eastwoodovka" plná emócií, prvkov detektívky a drámy jednej na prvý pohľad bezvýznamnej matky,ktorá po unesení svojho syna, neprestáva hľadať.Dráma o láske matky k svojmu dieťati, detektívka o masovom vrahovi a korupciou prehnitej polície tej doby.Úžasná koláž nespočetne veľa prvkov,ktoré sa nás bezprostredne týkajú aj v dnešnej dobe.Záleží len na nás, či sa im budeme stavať chrbtom,alebo sa pokúsime i my niečo v živote zmeniť.O tom je Výmena.Nie len o podstrčení cudzieho dieťaťa alebo o skutočných udalostiach a faktoch,ale i o výmene vnútra človeka,aby vždy vedel ako sa v živote zachovať a nikdy neprestávať hľadať...čo i len tu samotnú nádej.Clint má asi dosť melancholické myšlienky a hľadá spravodlivosť všade okolo seba.A keď ju nevidí v našom skutočnom nespravodlivom svete, hľadá ju v minulosti a naplno vkladá do svojej tvorby,pričom ja ako divák som mu za tento čin nadovšetko vďačný.Tu melanchóliu mu rozhodne neprajem, ale jasne povedané rečou našich západných susedov:"Jen tak dále Clinte"....:-) ()

xmozek

Film staví především na silném příběhu. Každopádně nejen to dělá Výměnu dobrým filmem. I když Angelinu nemám moc v lásce, a když jsem uslyšel,že se hraje v nějakám dramatu pod taktovkou CLinta Eastwooda, pomyslel jsem si,že raději měla zůstat u zakřivování drah kulek. Ale vzdávám ji hold za její výkon. Chtěl jsem dát 5 *, ale myslím si,že by to nebylo odpovídající. Jsou to lepší 4 *. Trochu mi vadilo, jak film hraje vyloženě na city. ()

Sten-li

Nevidim důvod nedat 5 hvězd. Poutavý a drsný příběh si diváka přiková a nepustí. Angelina zvládla roli truchlící matky výtečně a dokázala, že umí zahrát i jinou roli než večně střílející a skákající drsnačku. Tenhle film mi prostě sedl jak vyšitej... ()

B4TM4N

Během takřka celého filmu se na vás bude zubit několikasetpalcová beznaděj (podle toho v jak velkém jste kině). Angelina opět dokazuje, že není zdaleka jenom o obalu, navíc téma filmu ji určitě není lhostejné. A v jednom místě jsem málem uronil slzu, čili věřte, že to bylo dojemné. ()

svorad

S názorem, že na film, ve kterém hraje Angelina Jolie, a přitom neukáže žádnou obnaženou část svého těla, nemá cenu chodit, jsem se odmítl stotožnit, na film jsem se podíval a nutno říct, že Angelina svou roli zvládla výborně. Děj ubíhá pomalu, bez nějakých větších akčních scén, a přesto vás film o "boji, síle a mateřském citu jedné matky" zcela strhne a pohltí. ()

thorewi

Mám rád Clinta Eastwooda, mám rád filmy, ve kterých hraje a mám rád filmy, které točí. A po shlédnutí tohoto filmu to nebude jinak. Mix několika žánrů, mix několika zápletek a to všechno skvěl zkombinované. Nevím jestli to je film, který si budu pamatovat až do konce života, ale příhlédnu-li k tomu, co jsem řekl na začátku, tomu, že mám rád tento žánr i styl a také k tomu, že to bylo podle skutečné události, je to u mně někde mezi 4 a 5 hvězdičkami. Jen mi to přišlo nějaké dlouhé, nevím proč, ale přišlo mi, že film má snad 3 hodiny, a ne "jen" 141 minut, což asi není moc dobré. Ale i tak je to velmi dobrý film. ()

bila.tecka

Výtečný casting a především Eastwoodovo vedení herců jsou hlavní devizou tohoto filmu. Emočně vypjatý film s doslova oscarovým příběhem (Robert Bresson by zaplakal... znechucením...) se naštěstí nepotápí do typických klišé, přesto tu jsou scény, které výsledný dojem jen shazují (kopání hrobu, poprava). Formanovský motiv boje jedince proti mocenské společnosti vzbuzuje v divákovi to správné soucítění s hlavní hrdinkou a rozhořčení typu "teď bych ho chytl pod krkem a nepustil". Proč jsou postavy tak černobílé, proč ta vymydlená výprava a kostýmy? ()

Hanys_

Ani ne tak věčně ubrečená Angelina (ikdyž klobouk dolů, jak se s rolí poprala), ale spíše John "zahraji cokoliv" Malkovich a sviňský dokonalý Jeffrey Donovan jsou pro mě hlavními hereckými tahouny tohoto skvělého dramatu. Changeling není sice tak dokonalé dílko jako Gran Torino - přece jenom ten konec vážně mohl přijít o 30 minut dříve a kvalitě filmu by to jenom přidalo...ale na druhou stranu někteří režíseři nenatočí takhle kvalitní film za celý život.. Zatímco Clint zvládl 2 klenoty během jediného roku...Mno a kdybych měl vyzdvihnout aspoň jednu scénu, tak určitě Angelin několikadenní pobyt v psychiatrické léčebně, který si nic nezadal s tím nejlepším z "Přeletu nad kukaččím hnízdem". 90% ()

cab

Zavile bojujici matka (Angelina Jolie) za ztraceneho syna v dobovem dramatu s ambicemi, dobrym castingem a znamym harcovnikem na pozici rezisera, jez znovu dokazuje svoji tridu. Dobry dojem kazi zbytecne vserikajici zaver, ktery mohl nastat o nekolik desitek minut neskoro. Presto by si milovnici kvalitni netuctove Hollywoodske filmariny nemeli tuto one-woman show nechat proklouznout mezi prsty. 65% ()

Holina

Od Milion Dollar Bay jsem nějak Eastwoodovi nemohl přijít na chuť až zase nyní. Výměna je zjednodušeně řečeno husté drama. ()

Giggs

Remeselne vyborne odvedena praca čo sa u Clinta stava pravidlom, dobri herci, ale to je tak asi všetko. Toto som mu nezožral. ()

Pussycat18

Po takovém boomu skvělého hodnocení jsem čekala skvělý film, bohužel je to podobný případ jako TDK... i když u toho to bylo několiksetkrát horší zklamání. Výměna je příběh dle skutečné události, což je děsivá představa...bohužel se domnívám, že tímto případem oklamávání za účelem udělat bezchybný úřad v mnoha zemích přetrvává do dnes - a nemyslím si, že jsou to jen rozvojové země. O to je celý fakt hrůznější. Nicméně, ačkoliv Angelinu pokládám za velmi schopnou a dobrou herečku, nemůžu si pomoct, do této role mi ne zcela zapadla. V mnoha scénách mi případala až příliš chladná, až příliš... jak to popsat? Asi jako: "No tak jsem si zaskočila natočit pár scén, ale už bysme to mohli zrychlit, páč mám objednanou masáž"... Nepřesvědčila mě o svém životním neštěstí ani na 50%. Celý film byl příliš dlouhý, kdyby ho Eastvood dokázal zkorigovat do dostačujících 120 minut max. udělal by lépe. Navíc se příběh v mnoha scénách až nudně a opakovaně zamotával... a poprava? Jestli měla v divákovi vyvolat pocit zadostiučinění, nebo čehokoliv jiného...je mi líto, ve chvíli kdy si začal odsouzenec broukat Tichou noc jsem schovala hlavu do dlaní a modlila se, ať už se to proboha nekoplikuje a už to pomalu skončí. Na znovuzkouknutí rozhodně ne, na sobotní večer na Nově možná. Co chválím je pasáž v blázinci a John Malkovich. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes