Scott Pilgrim (Michael Cera) nikdy nemal problém s balením dievčat. Naopak, ďaleko ťažšie bolo sa ich zbaviť. Od dievčaťa, ktoré mu zlomilo srdce - a teraz je späť v meste - po pubertálne chvenie, ktoré ním otriaslo, keď mu na kolieskových korčuliach vstúpila do života Ramona (Mary Elizabeth Winstead), to v láske nemal ľahké. Scott však čoskoro zisťuje, že jeho vysnívané dievča má veľmi neobvyklé bremeno: podlý spolok bývalých partnerov, ktorí ovládajú jej milostný život a urobia čokoľvek, aby odstránili každého nového nápadníka. Vo chvíli, keď sa začne Scott s Ramonou zbližovať, objaví sa na scéne krutá zberba z jej minulosti - neslávne známy skateboardista, vegánska rocková hviezda alebo hrôzostrašné jednovaječné dvojčatá. V snahe získať právo na svoju lásku ich Scott bude musieť všetkých zničiť, skôr, ako oni zničia jeho. (TV Dajto)

st.ranger

Vždy je pro těžké soudit filmovou adaptaci. Tentokrát předlohu neznám a filmové provedení mě ani moc neláká k jejímu přečtení. Jedná se vlastně o obyčejnou teenagerovskou romanci s mnoha herními prvky, nejvíce použitých z bojových her. Akce je zajímavá a velice originálně provedená a jen zřídka kdy nepřehledná, avšak samotné tempo filmu je trochu utahané. Rozhodně to stojí za to vidět, ale je dobré vědět, že je to vlastně jen netypicky obohacená romantická komedie. ()

bouncer

Takový proud nápadů, originality i klišé, že nevíte kam dřív. Scott Pilgrim je takový malý klenot, i když určitě ne pro každého. Cílovou skupinou je ročník čerstvě (či trochu déle) dvacetiletých, kterým ještě nevyprchaly ideály o tom, že najdou tu pravou a vybojují si ji, o tom, že se jejich skupina prosadí a stále ještě pamatují časy plné komiksů a video her. Pro mě za velmi dobré 4*, protože hudba mi moc nesedla a basový souboj byl slabota :-) ()

BigDeal

Vizuálnymi hračičkami preplnená crazy komédia s výbornou indie rock hudbou pre mladých nezávislých Američanov. Keďže som ale doslova odchovaný na US produkcii a stále sa ňou kŕmim, Scott mi tiež zachutil. Navyše ma potešilo, že sa film bral krásne s nadhľadom a nesnažil sa tváriť vážne (to by si fakt kruto podkopal nohy). Je tu ale jedna vec, s ktorou som nebol spokojný a tou sú akčné súboje, na ktoré som čakal, že sa budem tešiť. Namiesto toho mi však prišli hrozne nudné a bez štipky kreativity. Škoda. ...ale aspoň že Kieran Culkin je tu geniálny. ()

Litsarch

To byla tedy šleha! Velice lituji, že jsem na tom nebyl v kině... Děj pro mne originální, velice mne dostalo od začátku zpracování do formy hry, které bylo tak nápadité, až jsem nevěřil... Obdivuji takovou velkou škálu nápadů, kdy jednu skvělou scénu přebije scéna ještě daleko lepší... K tomu různé narážky, vtipy, oslovení (Kung Pao :D), super hudba a já nevím co ještě všechno, protože v tomto filmu je toho tolik, že se mi všechno ani nevešlo do hlavy, jak to rychle odsýpalo a i kdyby ano, tak bych tu jen spoileroval... Tohle chce prostě vidět na vlastní oči a věřím, že valná většina lidí bude míti stejný názor jako já... Takovédle filmy jsou totiž pro mne rarita a já jsem za ně hrozně rád... "Heslo?" "Nevím." "Správně." :D ()

Martinibaby

Scott v podání Michaela je ráj pro moje filmové oko, neboť hned napoprvé jsme se se všema spoludivačkama shodly, že Michael je prostě k poňuchňání =D Na Ramonu v podání Mary Elizabeth jsem si musela malinko zvykat, ale na druhé shlédnutí mě uchvátila. Nemluvě o Kieranovi nebo třeba Alison. Rozhodně jeden z nejgeniálnějších filmových zážitků roku 2010 - naprosto perfektní od herců přes scénář (/komiksovou předlohu) až po soundtrack :) ()

Hwaelos

Tohle není ani koláž, to je prostě koktejl. A míchaný v divokém mixéru pěkně natvrdo. Scott Pilgrim má v sobě tu správnou ujetost bizarních arkádových her, vizuál komiksu a Street Fightera, šílenost Cranku a nestoudnost té nejdivočejší mangy. To vše doprovázeno vynikající hudbou. Od "Sejmi je všechny" jsem se tak dobře nebavil. Nejde nevzpomenout ani Speed Racera, který své novátorství musel taky pohřbít pro diváka s nepoškozeným mozkem v tak šíleném příběhu, že se z něho stal propadák. Propadák, který se dostane do učebnic. ()

Terva

Film podle komiksové předlohy Bryana Lee O´malleyho. Je to hodně o lásce, ale když to překonáte, můžete si vychutnat soubojové sekvence Scotta a jeho soupeřů. Soupeři jsou ex - milenci jeho nové přítelkyně Ramony. Jeho teplej spolubydlící Wallace je klasik a velice rychle si ho oblíbíte. CITÁT - Nakopej jí do koulí !!!!....... Povedené triky, pěkná hudba a podařený tah jsou slova, která se mění v kresbu. Něco jako bubliny v kresleném komiksu. Humor je černý a krásně doplňuje vzájemné souboje. CITÁT - Veganská policie !!!!...... Souboje z ohnivými meči jsou asi nejhezčí a dokážou vás vtáhnout do děje. Připravte se pocítit hněv Ligi zlých !!!! Game over. ()

moviesfan

Velmi zajímavé zpracování, které zaujme nejen díky zábavným situacím a dialogům, ale taky pro svou nápaditost. Sice může už po chvíli působit stereotypně a tak trochu začít nudit, ale u mě se tak převážně nestalo. ()

M.Macho

Jedinou nevýhodou Scottova světa je fakt, že stejně jako při hraní člověk nemůže do toho světa skočit a skotačit naplno. Jinak je Scott pěkně urostlý, koulející si s naivitou, infintilitou, teen a podobně. Ke komiksu je to pěkný bratříček. V prvních dvaceti minutách je hráč fascinovaný nakolik je hra interaktivní - všechny ty střihové serepetičky. Naštěstí lead designer Wright posléze zvolní neb by to na dvě hodiny bylo až příliš divoké. Dialogy jsou rozmilé a k postavám si člověk vybuduje výrazně kladný vztah a doufá, že jednou si na ta překrásná virtuální koťátka bude moct i sáhnout. ()

zablaga

Obľúbila som si Scotta na plnej čiare. Musím povedať, že spracovanie filmu je naozaj zaujímavé a zábavné. Z komixu spravili komixový film a postavy sú tak cool ako cool je celý tento príbeh. Skvelé ()

tomeš

Scott nám velmi vynalézavě potvrzuje nijak objevnou pravdu, že láska je proklatě těžká, bez ohledu na kabátek. Ale kabátek je to vezkrze nový, opravdu zábavný, a který zároveň nerezignuje na tradiční osvědčené filmové postupy. Víc takových gejzírů originálnosti. (A mně se, Dudku, styl okoukal rozhodně méně než u takových fláků jako 300 nebo Sin City.) ()

corpsy

Pravdu povediac, komiksovú predlohu nepoznám ani za mak. Edgar Wright však so svojim vizuálom a funkčnými gagmi zanechal u mňa dojem. Je to zábavné a trápne zároveň, v tom skvelom mixe, ktorý len skúsený tvorca vie presne namiešať, aby neskĺzol do bludu. Snáď sa ale dalo trochu zapracovať na celkovej dĺžke filmu. Ku koncu totiž prichádza už aj pani nuda. ()

Pishin

Scott Pilgrim si mě tou vší hravostí a vymazleností absolutně dostal na svou stranu. Defakto hloupoučkou zápletku ''o zdolání 7 ex-přítelů své milé'' zabalili do kulervoucího vizuálu se spoustou popkulturních odkazů hlavně na staré 8bitové hry (stejně jak v comicsu - což oceňuji), k tomu přihodili paradní hudební doprovod, přidávájící další rozměr původním černobílým kresbám a z těchto ingrediencí páni tvůrci umíchali lahodný koktejl, který nemůže nechutnat. Kromě vizualních a zvukových orgíí a záplavy originality jsem si příjemně ujižděl na komedialních složce, kde jasně kraloval hláškující Kieran Culkin. Málem bych zapoměl: velké plus patří velice přehledným soubojům, kdy máte jasno co se na obrazovce děje. Sečteno potrženo dávám 8500 bodů co na tom že to je jen nabouchaná jednohubka - já se prostě bavil. ()

F.man

Jak říkal František Fuka, Scott Pilgrim je důkaz, že Bůh není spravedlivý. Aby takový uber-cool snímek, plný originality a inovace, byl tak šíleně prodělečný, to je vážně na pováženou. Možná i proto dávám plný počet, protože já si to prostě užíval jak už dlouho ne. To co jsem čekal od Kick-Assu popřípadě pár let zpět od Speed Raceru jsem konečně dostal a navíc s tou lehkou intelektuálně-indie špetkou, nad kterou jsem si chrochtal například u Watchmanů. Scott Pilgrim je jednoduše jízda, která nedá divákovy ani chvíli odpočitout. Kupodivu, ale není postavený čistě na akci, ale onu dynamiku zajišťují i naprosto standartní scény, ve kterých buď alespoň něco bliká, nebo hraje nějaká 8-bitová kytara (fakt), nebo se originálně prostřihuje, nebo se skáče v lineárnosti, nebo se prostě zvolní, což v tom tempu působí vlastně jako další akční scéna. Když k tomu přidám hodně promakaný humor, kterého je tady fakt hodně, a poměrně dobré herecké výkony, čímž myslím dokonce i Ceru, mám vážně pět hvězd. Jedinou kosmetickou vadou je ve své podstatě hodně plochý příběh, což ale prostě u takových orgií jsem ochotem překousnout (srovnávat s Avatarem je sice prasárna, ale jako příklad to sedí). Jo, fakt pět. Edit: Po druhé návštěvě jsem se stalo to čeho jsem se bál a na povrch vylezla ona příběhová plochost a to v docela velké míře. Navíc konec je vážně hodně slabý. Výjemečná úprava na 4 hvězdy (ale pořád dobré) Next time, we don't date the girl with eleven evil ex-boyfriends. ()

PauloZ

Edgar Wright je magor a tohle je možná už moc velká konina. Takovou šílenou ujetinu, jsem už dlouho neviděl. Tenhle film mi přišel jako pokračování něčeho už dávno rozjetého, protože tu vlastně vůbec neexistuje nějáký úvod, který by diváka do této byť velice kreativní, ale přesto nehorázné kraviny, lépe uvedl. S první půlkou jsem měl celkem problém, protože tak nevyvážený koncept jsem už dlouho neviděl. Film si hraje na osobitý nášlap, ale bohužel zde najdem spoustu podobností s jinými komixovkami. Navíc byla první půle částečně nepřehledná a zmatená. Souboje byli v pohodě, ale asi nejsem zastánce těchto automatových copyrightů. Navíc na to, jak je film šíleně překombinovaný a kreativně ojedinělý, tak zde chybý scéna, která by mě přišpendlila k sedačce, nebo mi vyloženě zůstala v paměti. Přiznám se, že jsem to postupem času přestal vnímat a konec jsem si i v rámci mezí vychutnal. Hodně mě bavily záporné postavy, neboť jejich protagonisté byli very crazy (Evans, Routh a spol.). Neubráním se ale ani pocitu, že se Wright snažil natočit něco jako Vaughn Kick-Ass . Jenomže na Kick Ass mu minimálně 2* chybý. Pro mě snad nejslabší Wright. ()

Džany

Edgar Wright je určitě nejlepší britský komediální režisér (alespoň pro mě). Jeho filmy mě prostě baví a nemrzí mě pustit si je znovu. Scott Pilgrim není výjmka, ba naopak. Snímku moc pomáhají animace přidané do vyprávění osob o minulosti a taky nápisy při úderech atd, obsazení má 5 z 5 a scénář je super. Nemám co vytknout. Možná délka, prostříhat to o 5-10 minut a dal bych i 6 hvězd ;) ()

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (viac)