Scott Pilgrim (Michael Cera) nikdy nemal problém s balením dievčat. Naopak, ďaleko ťažšie bolo sa ich zbaviť. Od dievčaťa, ktoré mu zlomilo srdce - a teraz je späť v meste - po pubertálne chvenie, ktoré ním otriaslo, keď mu na kolieskových korčuliach vstúpila do života Ramona (Mary Elizabeth Winstead), to v láske nemal ľahké. Scott však čoskoro zisťuje, že jeho vysnívané dievča má veľmi neobvyklé bremeno: podlý spolok bývalých partnerov, ktorí ovládajú jej milostný život a urobia čokoľvek, aby odstránili každého nového nápadníka. Vo chvíli, keď sa začne Scott s Ramonou zbližovať, objaví sa na scéne krutá zberba z jej minulosti - neslávne známy skateboardista, vegánska rocková hviezda alebo hrôzostrašné jednovaječné dvojčatá. V snahe získať právo na svoju lásku ich Scott bude musieť všetkých zničiť, skôr, ako oni zničia jeho. (TV Dajto)

TonySad

"Divných" fimů je plno, ale Scott Pilgrim je tak divný, až mě to nadchlo. Líbí se mi ten velice zvláštní způsob natočení ve stylu hry. Už jen úvodní znělka Universal mě dostala, jak přesně vystihla myšlenku filmu. ()

Hanzisko

Tenhle film má tak neuvěřitelně velký koule, že se s ním můžou měřit snad jen Sucker Punch a Kick-Ass ! Po přečtení celého komiksu jsem se utvrdil v tom, že Scotta vážně žeru. Dokonalá vizuální i audiovizuální stránka, přesvědčivé herecké výkony a spousta dalších věcí, na které jen tak nezapomenu ! Pecička. ()

klose182

Absolutní šílenost v tom dobrém slova smyslu. Film se skvělými bojovými scénami a trochu zvláštním druhem humoru. Film jdoucí si vlastní cestou, bez šance na jakékoliv zaškatulkování. A proto patří mezi mé nejoblíbenější. A taky možná kvůli Mary Elizabeth Winstead. Je neodolatelná. ()

Trapper33

Absolutně bombastickej film, spousta novejch nápadů, věci který jsem ve filmech doteď nikdy neviděl. Přesně proto mě tenhle film nadchnul! ()

Specs

Hlášky: Wallace Wells: - "Hádej, kdo je na káry!" Scott Pilgrim: - "Hádám, že Wallace." Wallace Wells: - "Tak to máš pravdu!" & Scott Pilgrim: - "Jaká je adresa na Amazon.ca?" Wallace Wells: - "Amazon.ca." & Ramona V. Flowers: - "Jaký čaj si dáš?" Scott Pilgrim: - "Ty máš víc než jednu příchuť?" Ramona V. Flowers: - "Máme tu borůvku, malinu, ženšen, Sladké sny, zelený čaj, zelený čaj s citrónem, zelený čaj s citrónem a medem, játrovou pohromu, zázvor s medem, zázvor bez medu, vanilku s mandlemi, bílé pralinky, heřmánek s borůvkou, vanilku s ořechem, Constant Comment a… Earl Grey." Scott Pilgrim: - "Nevymyslela sis některý z nich?" & Scott Pilgrim: - "Kdybych se počůral, budeš předstírat, že to je z deště?" & Todd Ingram: - "Ještě máme nevyřízený účty, moje a on." Scott Pilgrim: - "On a já." Todd Ingram: - "Neopravuj mojí gramatiku!" & Envy Adams: - "Zkráceně: být vegan z tebe dělá lepšího člověka než jsou ostatní." & Veganská policie: - "Stát! Veganská policie! Todde Ingrame, jste zatčen kvůli porušení veganství pod krycím číslem 827, upití půlené kávy." Todd Ingram: - "To je kravina!" Veganská policie: - "Žádná veganská dieta, žádné veganské schopnosti!" Todd Ingram: - "Ale, ale je to zatím můj první přestupek. Nemám náhodu tři výjimky?" Veganská policie: - "Vyndej to. Ve 12:27, 1. února, jste vědomě pozřel zmrzlinu." Todd Ingram: - "Zmrzlina není veganská?" Veganská policie: - "Je to mlíko a vejce, ty vole." Veganská policie: (pokračuje ve čtení) - "4. dubna, v 7:30, jste pozřel kuře s parmazánem." Todd Ingram: - "Kuře není veganský?" Veganská policie: - "Deveganizující paprsek." & Scott Pilgrim: - "Myslím, že nedokážu praštit holku. Jsou tak něžný." ()

Lektor

Říká se, že dobrá režie se pozná podle toho jak moc se nepředvádí. Tady je opak pravdou. Naprosto geniálně zrežírovaná komiksová adaptace. A můj velmi, velmi oblíbený film. ()

giovanni3

Solidní film na pomezí "teen komedie" v duchu zlaté éry jako Eurotrip, Roadtrip či Prcičky. A z druhé strany oslava starých her ala Tekken, Mortal kombat a dalších. I grafické efekty jsou dosti herní a to navíc cíleně v duchu her před rokem 2000. Scénář není bůhví co, ale zabaví. Herecké výkony totéž, ale herci mi sem pasují hlavně vzhledem. Zábavný film se solidní hudbou, ač přes 3z5 nedám z úcty k lepším filmům. ()

Luksa

That... was epic! Opravdový nářez, ale určen jen pro specifické publikum, zvláště pro ty, kteří jsou odkojení starými videohrami, a tomu by i odpovídala nízká návštěvnost. Po celou dobu je divák neustálé bombardován šílenými nápady, legráckami, slovními přestřelkami, vizuálními vychytávkami, hláškami a kdovíčím ještě, až se mnozí budou jistě brzy cítit přesycení, i já měl napoprvé všeho toho plnou hlavu. Každopádně znovukoukatelnost tohoto snímku je v mém případě obrovská a tak mnohé scény pouštím doma stále dokola. Celé je to vlastně hrozná konina, ale já mám koniny rád, pokud mají styl, drajv a dokážou mě neustále překvapovat, a tyto atributy Scott Pilgrim bezezbytku plní. 100% ()

BMAJTZ

Tak právě jsem to dokoukal a jedním slovem: nářez. Takhle by měly vypadat zábavné akční komedie s dávkou nadsázky. Nemám co bych filmu vytkl, super herci super triky, super scénář. Už teď se těším až si to někdy pustím znova. ()

fruitbueno

I když mi už není dost dlouho -náct, takhle jsem se nepobavila už pekelně dlouho. Audiovizuální nářez, originální scénář, sympatičtí hlavní hrdinové. Jednoznačně a bez debat palec nahoru a chci ten soundtrack, protože cítit se mladě není nikdy na škodu a tenhle film vás vtáhne. ()

Marty89

Po vizuální stránce to bylo zajímavé, a za ten taky dávám ty 2*. Co se ale týče scénáře, tak za ten bych někoho nejradši nakopal do glutea maxima. Vážně nevím, pro jakou cílovou skupinu je tenhle film určen, ale je mi jasné, že pro mě rozhodně ne. ()

Soweek

Poslední tři Edgarovo filmy jsou nezapomenutelné. U tohoto režiséra se prostě vždy můžete těšit na něco netradičního a zároveň velmi kvalitního. Videoherní čáast a manga čáast je v Pilgrimovi dotažena k samé dokonalosti, veškerého levelování, achievementů, bonusů, comba, score, získávání životů a všeho možného je těžké se nenabažit. Plný počet si ovšem Scott nezaslouží, protože s komediální stránkou je na tom o něco hůř (neříkám, že špatně). Cera je totiý klasický Cera jako v každých jeho filmech. Inteligentní, roztržitý a plachý Michael mě už doopravdy nebaví, i když chápu, že byl asi správnou volbou pro hlavní charakter. ()

Looser

Hodně úzkoprofilová a hodně extrémní zábava. Je jasné, že tohle není masovka, která bude lámat rekordy v box officech. Nicméně pro fanoušky počítačových her a trochu geeky je film jasná povinnost. Audiovizuální orgie nemají chybu a jedinou věcí, kterou jsem moc nepochopil zůstává fakt proč hlavní roli musel hrát zrovna Cera (nemám znalost předlohy). Ostatní casting je ok a hlavně Culkin chvílemi i Ceru zakrývá. ()

ZkuKol

Automatová zábava jak vyšitá. Tempo vyprávění vám zničí prsty a stroji ovladače, triky odpálí zornice a humor vás připraví o rozum. Wright prostě připravil hodně schopných protivníků, kteří se pokusí vás srazit do kolen a filmu podlehnout. Žel do jejich čela postavil Ceru, který zde opět hraje svůj (dnes už opravdu otravný) archetyp a to celé hází na monitor sakra velkou šmouhu, kterou nesetřete sebepřilnavějším rukávem. Cerovi prostě nefandím a celý film mě jen rozčiluje a ač se okouzlující trio sirén Kendrick, Winstead a Wong snaží mě rozptýlit sebevíc, já to prostě ustojím po dobré zábavě přece jen další minci nehodím. Nechci to házet jen na Ceru, soundtrack jsem čekal taky lepší a souboje jsou tak nějak stereotypní, bublin i barviček bylo tak akorát, ale třeba citací z filmů bych klidně strávil i víc (zvlášť když se tak dařily). Takže než bude volný nějaký vozík, není problém si zahrát, ale tahat se sem jen kvůli tomu?! Scott má v holkách bordel a to se mu vrátí v podobě femme fatale, několika soubojů a hudby, jenž trhá ušní bubínky... 80% ()

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (viac)