Scott Pilgrim (Michael Cera) nikdy nemal problém s balením dievčat. Naopak, ďaleko ťažšie bolo sa ich zbaviť. Od dievčaťa, ktoré mu zlomilo srdce - a teraz je späť v meste - po pubertálne chvenie, ktoré ním otriaslo, keď mu na kolieskových korčuliach vstúpila do života Ramona (Mary Elizabeth Winstead), to v láske nemal ľahké. Scott však čoskoro zisťuje, že jeho vysnívané dievča má veľmi neobvyklé bremeno: podlý spolok bývalých partnerov, ktorí ovládajú jej milostný život a urobia čokoľvek, aby odstránili každého nového nápadníka. Vo chvíli, keď sa začne Scott s Ramonou zbližovať, objaví sa na scéne krutá zberba z jej minulosti - neslávne známy skateboardista, vegánska rocková hviezda alebo hrôzostrašné jednovaječné dvojčatá. V snahe získať právo na svoju lásku ich Scott bude musieť všetkých zničiť, skôr, ako oni zničia jeho. (TV Dajto)

Zmrv

Na rovinu přiznávám, že jedinej důvod proč jsem nedal čtyři hvězdičky je Michael Cera. Jednoduše ho nemůžu vystát. Jinak je Scott Pilgrim příjemná oddechová guilty pleasure. 60% ()

Fary

Člověk přemýšlí, jak moc sjetý museli být scénáristi, aby tohle napsali. Neskutečná hovadina, kterou ale nezvládnete až do konce vypnout. ()

F.W.Colqhoun

Pusť si to co nejdřív, později bys na to mohl bejt starej, varoval mě Chřástal. Jeho obavy byly zbytečné. Na vlnu kdo-je/byl-cool-v-letech-2004-2010 efektních úvodních titulků, na jejímž elegantně zpěněném vrcholu pableskuje informace Music by Nigel Godrich, jsem se vyhoupl se samozřejmostí, která by mně samotnému, kdybych byl dospělejší, mohla být podezřelá. Zápletka o boji se sedmi zlými super-ex osloví ale každého, kdo si vybavuje, že být kulturně gramotný mladý dospělý ještě neznamená, že skutečně dospělý jste (spíš naopak), a že mýty mladí řídí náš život přesně do okamžiku, kdy jsou překonáním posledního vývojového zla nahrazeny méně barevnými, méně dynamickými, dekadenci rámujícími mýty pro staré. Těm, kteří zapomněli nebo nechtějí vzpomínat, nechť ráčí degustovat raději Smrt v Benátkách. Film funguje po formální stránce jako manuál, jak točit ultra-zábavné coming-of-age-filmy a zároveň comicsové adaptace, včetně ukázky vkusu ohledně toho, které předlohy si vybírat. (Scott by asi nesouhlasi, ale Marvel & DC suck!.) Hudba by Nigel Godrich zní jako čistší verze Black Rebel Motorcycle Club a charakterizuje ji stejná rock'n'rollová nečasovost jako samotná zápletka ohledně balení Ramony. Komu by burácení a zkreslování připadalo jednotvárné, ocení covery Sade a každého od fochu sběratelství cédéček potěší mnohočetné odkazy na takové jako Metric, The Rolling Stones a především, ale opravdu v první řadě everlasting-perfect-ones, The Smashing Pumpkins. Ještěže se v Torontu točí filmy. Kick her in the balls! ()

GavlaDan

Absolutní šílenost, u které jsem nevěřil, že by mohla fungovat v hrané podobě. Ale Edgar Wright je bůh a on to dokázal. Je důležité podotknout, že nemám žádnou zkušenost s komiksovou předlohou, ale po tomhle zážitku to rozhodně hodlám napravit. Je to šílená cesta plná barviček, kreativních nápadů, neuvěřitelně zábavných vtipů a skvělých hrátek se střihem a filmovým médiem obecně. Do toho všeho si započítejte nějakou tu romantiku a přesah do reálného života. Mohl bych to tady vychvalovat dlouho, ale nemělo by to cenu. Tohle prostě musíte vidět na vlastní oči. A kdo neuvidí, jako by nežil. 8/10 ()

syphonn

Já nevim, mně se ten film moc nelíbil. Základní dějová linie byla skoro až přiblblá (postavit příběh na řežbě s exklukama svý holky se mi zdálo fakt ujetý, navíc souboje byly stále o tom samým), Michael Cera alias Scott Pilgrim vypadal i mluvil jak naprostej trotl a vůbec, všechny postavy, až na teplýho spolubydlícího, mi přišly nezajímavý. Dávám 2* za pár slušnejch fórů a již zmíněného Kierana Culkina. ()

shimpy(CZ)

Vizuálně velice zdařilá záležitost, taková přehršel nápadů se jen tak někde nevidí. Film nemá hluché místo a v podstatě diváka si ani na chvilku vydechnout. Téměř v každém záběru je vidět nějaký ten nápad. Tuhle věcičku si dám klidně znova. ()

ThomasCrown

To úžasné množstvo nápadov a maličkostí zo sveta mladých ako videohry, kluby, hudba, rýchlosť samotného života, to všetko sa stráca kvôli nezaujímavému príbehu. Nápad je to dobrý, ale chcelo by to markantne prepracovať, pretože som sa pri sledovaní dosť nudil. Potenciál je tu veľký, niektoré vtípky dokonalé, ale to na takmer dve hodiny času nestačí. Škoda. ()

CjKukis

I just love comixs. Jen maličká škoda toho začátku,jež se vleče jako žvýkačka na podrážce,ale zbytek to všechno prostě dohnal. ()

iampatrik

90% Tolik vychytávek v jednom filmu, jsem snad ještě neviděl. Skvělý střih, kamera, scénář, efekty, souboje, hudba. Na druhou stranu u Scotta Pilgrima chápu, že někomu nebude po chuti a to je možné úskalí filmu. Styl, jakým je film natočen a třeba i hudba nepotěší každého. Tohle však pro mě neplatí. Já si tuhle zajímavě pojatou z části komedii, z části romantiku a z části akční film užil. ()

Rendiss

Je to ujetý a bizarní. Edgar Wright umí točit takovýhle podivný filmy, jen je moje škoda, že mi chybí právě ten komiks, podle kterýho je to natočený, každopádně film je slušnej, žádný dlouhý kraviny, prostě řežba, hláška, řežba.. To je vono! :) ()

Darik

Efektivní podívaná to sice byla, ale mě to nijak zvlášt nenadchlo. Popravdě sem to čekal trochu víc vtipnější. 50% ()

jasiska

Awesome! Neskutočne zábavný mix video hier, anime, mang a Kill Billa zasadený do sveta neobjavených indie rock skupín, plný geniálnych jokov a s veľmi zaujímavým obsadením. ()

Ondis

Opravdu zvláštní. Ze začátku jsem si na tento ztřeštěný počin dlouho zvykal, ale nakonec se mi to moc líbilo. Pěknej barevnej relax;-) 75% ()

ActiveWind

Bohužel mě prostě filmy se super hrdinama a super schopnostma absolutně neberou. I když Scott Pilgrim neni pojatý jako klasický COMIC HERO, ale spíše jako postavička z Mortal Kombatu tak i tak na mě tenhle film neudělal žádný velký dojem :( 2 hvězdy jen za originální režijní nápady, ale jinak jsem se nudil od první do poslední minuty. ()

kill-tec

Počin Edgara Wrighta bych přirovnal asi k česnečce - je dobrá, vy si ji vychutnáváte a po její konzumaci je s vámi ještě nějaký ten čas. Drží si svoje tempo, nikoho neurazí a docela často cukne vaší bránicí ke spokojenému vydechnutí. Pro mě jasně nejlepší zvedačka nálady tohoto roku :) ()

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (viac)