Scott Pilgrim (Michael Cera) nikdy nemal problém s balením dievčat. Naopak, ďaleko ťažšie bolo sa ich zbaviť. Od dievčaťa, ktoré mu zlomilo srdce - a teraz je späť v meste - po pubertálne chvenie, ktoré ním otriaslo, keď mu na kolieskových korčuliach vstúpila do života Ramona (Mary Elizabeth Winstead), to v láske nemal ľahké. Scott však čoskoro zisťuje, že jeho vysnívané dievča má veľmi neobvyklé bremeno: podlý spolok bývalých partnerov, ktorí ovládajú jej milostný život a urobia čokoľvek, aby odstránili každého nového nápadníka. Vo chvíli, keď sa začne Scott s Ramonou zbližovať, objaví sa na scéne krutá zberba z jej minulosti - neslávne známy skateboardista, vegánska rocková hviezda alebo hrôzostrašné jednovaječné dvojčatá. V snahe získať právo na svoju lásku ich Scott bude musieť všetkých zničiť, skôr, ako oni zničia jeho. (TV Dajto)

gogos

Originální příběh, originální zpracování, originální film... Akce slušná, scénář fajn, Ceru mám rád, Winstead je kočka... Kde je háček? Asi v té samotné originalitě. Na můj vkus až moj ujeté, ne zase tolik vtipné a přehnaně romantické... Scott Pilgrim není špatný, ale když to Wright pojal "po svém", mohl to buď dotáhnout do většího extrému a nebo na druhou stranu trochu upustit. Pilgrim je fajnová jednohubka, která víceméně pobaví, ale nenadchne... ()

SarumanKo

Edgar Wright sa svojimi žánrovo rôznorodými britskými "komédiami" s Peggom a Frostom vyprofiloval na post hodne zaujímavého a talentovaného režiséra a bolo len otázkou času, kedy ho zlanári Hollywood. Preto je zverenie tejto bláznivej, teenagerskej jazdy práve jemu viac než logické. Pri hodnotení príbehu, alebo celkovo námetu a podstaty filmu (a snáď i komiksu) Scott Pilgrim vs. the World je veľmi dôležité si hneď na začiatku uvedomiť, že je to strašná vtákovina, čistý ťah na bránku mladých, mainstreamových divákov, kombinujúci vzťahovú vatu, hudbu, humor, počítačové hry a všeličo možné. Ale ku podivu to funguje a funguje to skvele. Hlavný podiel na tom má nápaditá réžia s množstvom zaujímavých strihov, vizuálov a drobných komiksových srandičiek. Za pochvalu stojí aj herecké obsadenie, ktoré je väčšinou dobré a fakt pasujúce, a aj napriek tomu, že Ceru a jeho postavy z duše nenávidím, sem sa zase raz hodil dokonale. Až na stratu tempa pri niekoľkých predposledných "bossoch" je Scott Pilgrim skutočne zabavný a nadupaný kúsok. (80%) ()

ABLABLABLA

No vidím, že tento film patří k těm, co se někomu hrozně moc líbí a jinému zase vůbec ne. Já se dovoluji přidat ke skupině, kterou tento snímek naprosto ohromil. Včera večer jsem dopsala seminárku, tak si říkám na co se za odměnu podívám? Třeba Scott Pilgrim a pak už jsem jen zírala s otevřenou pusou a smála se. Naprosto úžasné...byla jsem filmem opravdu unešena, především mě tedy zaujalo zpracování. Už samotný počátek, kdy je logo i hudba filmové společnosti přetransformována do počítačové hry a celý zbytek filmu tak zčásti také vypadá. Kromě prvků počítačových her (připsání cedulky se jménem, cenzura při sprostých slovech "Jak to děláš s tou pusou?") tak také prvky komiksu (což se není co divit, když předlohou byl komiks, nebo komiksová kniha, nebo jak se tomu v tom světě fandů říká, Sheldon [odkaz na tbbt samozřejmě] by mi to vysvětlil) jako ring ring, a další citoslovce. Co se týče příběhu, tak je pravda, že v podstatě o ničem, ale o to tu ani tak moc nejde. Tady jde o tu originalitu a nápady při provedení. Souboje ať už hudební, pěstní nebo s meči...to je jedno..být vegan vám dá nadpřirozenou sílu a svítí vám oči....když vás někdo zabije, zůstanou z vás drobáky....když hrajete na nástroje, ze zesilovačů se místo zvuku linou draci a obři....a spousta dalších a dalších...prostě naprosto originální a fascinující. Musím se na tento snímek podívat určitě znova, nejmíň jednou, protože během jednoho sledování vám unikne řada detailů, na které přijdete až později..tak je to bohaté. A co se týče humoru..tak ten tam taky byl a to ve velké míře. Stává se ze mě fanda Pilgrima. ()

slunicko2

Muzikál, kde se místo tance a zpěvu bojuje aneb an epic of epic epicness. 1) Vtipné dialogy, rychlý děj, stále nějaké (příjemné) překvapení, velmi milý a svižný střih no a spousta pěkných kluků - toto je první zfilmovaný komiks, který se mi líbí. Stvořil ho 36letý zkušený anglický režisér Edgar Wright. Titulní roli předvádí 22letý nesportovně vyhlížející, více sympatický než přitažlivý herec a kytarista Kanaďan Michael Cera. Nemohu se nezmínit ani o 28letém Kieranu Culkinovi (gayovský spolubydlící). Go ahead. I'm too cool for you anyway. 2) První půlhodina je pětihvězdičkově strhující, zbytek ujde. When I'm around you, I kind of feel like I'm on drugs. ()

Verka13

Nejspíše jsem zrovna byla ve stavu, kdy film nedokážu pořádně vnímat, či co:-) Možná z toho důvodu mi to přišlo lehce zmatené a nezáživné. Nebo to také bylo tím, že o komiksu vím prd. Každopádně zpracování filmu po vizuální stránce bylo velice efektní, Michael Cera exceloval a modré vlasy Ramony u mě zabodovaly. ()

kaylin

Snímek, od kterého jsem naprosto nic nečekal a podíval se na něj spíš náhodou. Neskutečně jsem se u toho bavil a byl jsem překvapen, co všechno může vzniknout. A pak jsem se dostal i ke komiksu, který mě překvapil ještě víc. Film není věrnou adaptací, ale dostatečně přejímá ty zásadní prvky, které dělají komiks tak jedinečný. Snímek, který jsem si opravdu užil od začátku do konce a těším se, až si ho zase jednou dám znovu. ()

Kaluž

Edgar Wright předvedl svůj poctivě vypilovaný um, jeho komiksová vizuální stylizace je precizní a funguje naprosto přesně. 112 minut bez jediného hluchého místa. Takové množství p#čovin poslepovaných do koukatelného a nadmíru zábavného celku jsem naposled viděl jen v komediích se Sachou B. Cohenem (a předtím snad jen v Zoolanderovi). Milovník komiksů a herní veterán při sledování tohoto snímku zažívá jeden orgasmus za druhým, ti ostatní na ten film šli omylem a pomalu se vytrácejí z přítmí kinosálu. Stejně jako v případě Kick-Ass, film vydělá prd, nikdo ho neuvidí a ani náhodou se nenatočí žádný sequel, ale já mám zcela jasno - lepší komediální nářez tady letos nebyl a nebude. A valte si koupit ten komiks. ()

Mikita

Úžasná šílenost. Romantika zabalená do netradičního obalu, která úžasně pobaví. Tedy když si zvyknete, že se díváte na něco neskutečného, co byste si přesto přáli zažít. Musí být paráda, když se vám zhmotní oblíbené komiksové prvky a parádní bojové scény z vašich her. Váš romantický hrdina dá ránu do zubů a z padoucha zbyde jen kupa mincí. Level up. Boží. Parádní jízda, která nemá jiný smysl, než zahrát na romantickou notu a pobavit a to plní docela obstojně. ()

suicide

Dlouho jsem přemýšlel nad hodnocením. Na jednu stranu je ve filmu hudba, která je strašný řev a mimo film opravu moc nefunguje, ale s ním to nějak souzní - vše podtrženo křikem bubenice Kim. Děj je strašně uhozený, připomínající trošku staré řecké báje, sedm úloh pro... akorát zde je o kombinací videohry a reálna, takže sedm úkolů je dost jednoduchých - porazit (ve skutečnosti zabít) zlé bývalé. Když o tom zpětně přemýšlím, dost uhozený film s dost uhozeným zpracováním, ale takovej Kieran Culkin jako teplý kamarád Michaela Cery byl hodně vtipnej. A všechny ty Cerovy dívky? Ty byly jak vtipné, tak i kouzelné.Takže něco přes 70% ()

Remedy

Už od začátku se mi strašně líbil koncept. Ve spojení s Wrightovým pološíleným (ale opravdu úchvatným) režijním trademarkem, sympatickým a vtipným scénářem, herci jako stvořenými pro (dle mého názoru) cílové publikum, se svým celkovým nadhledem a množstvím popkulturních odkazů funguje Scott Pilgrim dokonale. Mám hodně rád filmy natočené s energií, s invencí a pokud se to nepřežene a je zachována nějaká rozumná míra vkusu, většinou to "odnese" plné hodnocení - protože celá stopáž v takovémto případě neuvěřitelně rychle uteče, královsky pobaví a zanechá ve mně nutkání si to dříve či později dát znovu. Zkrátka je to čistě profesionální práce a je vidět, že tvůrci mají oblast, do které se pustili, velmi dobře zvládnutou a nastudovanou. Že to ve výsledku nepůsobí ani na chvilku nuceně, je jen další plus a opravdu nemohu jinak, než za 5*. ()

René.girl

This is impossible...how can this be...open your eyes maybe you'll see aneb rozhodně jeden z nejoriginálnějších filmů, co jsem kdy viděla. 80% ()

Vidly10

Po dlouho plánovaném rewatchi a nějakém tom dni přemýšlení, jsem se rozhodl, že si to tady napíšu. Scott Pilgrim je nadčasový trhák, který je v mých očích až žalostně nedoceněný. Myšlenka a celá zápletka jsou neskutečně originální, unikátní a neotřepané aspekty, jenž si zaslouží mnohem více pozornosti. Edgar Wright tady ukazuje svou kreativitu a genialitu, jenž nemají mezí. Ať už se projevuje v práci s komparzem, drobnými detaily na pozadí, sound-designem připomínajícím různé herní motivy, hudebními čísly zapadajícími a pomáhajícími narativu. Scénář, který používá dialogy i pro nastínění budoucích událostí, a nejen na vyplnění místa. Herci, kteří zvládají všechnu svou práci bravurně, a ačkoliv Michael Cera nepatří mezi tříáčkové hvězdy, neumím si představit v roli Scotta nikoho jiného. Mary Elizabeth Winstead mu skvěle sekunduje a je pro něj motivací, inspirací a středobodem celého dění filmu. Ovšem Wright tomuhle filmu dal neuvěřitelnou tvář, kterou si na první shlédnutí možná ani nevšimnete a mě v hlavě myšlenka na ni trkla až pár dní po shlédnutí. Vždyť tohle je neskutečná střihačská práce. Přechody a střihy pracují se vším. S výškou kamery, soustředěním se na dialogy tak, aby přechody vypadaly, co nejpřirozeněji a člověk tak plynule přijme fakt, že se uprostřed scény naprosto změnilo prostředí. To vše je zaobaleno do téhle šílené premisy o sedmi zlých bývalých. Někomu to může přijít jako šílená blbost, na kterou do pár týdnů zapomenou… ale pro mě bude tenhle film vždy něčím výjimečným a nezaměnitelným. Těším se na anime, pětikvalt je jasný. ()

Philcze

Kdyby letos neúřadoval Nolan se svým "Inception", tak je Scott Pilgrim v mých očích jasným filmem roku. Je to dokonalé převedení komiksu na plátno, navíc s pořádnou porcí originálních nápadů. Pod pojmem "komiksový film" si ode dneška nelze představit nic jiného. +100% (Fresh Film Fest 2010) ()

Marw

Bomba - paráda. Tenhle film je tak asi pro dvě až tři procenta populace. - Hellboy napsal: "Scott Pilgrim je můj nedostižný vzor:)" můj taky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Raketka29

Tento film dokonale vystihl můj život, občas bych potřebovala pár animovaných scén abych dokázala vyjádřit vše co zrovna cítím. A tento film to vyjádřil Super hudba, úžasní herci a naprosto dokonalé efekty. Já osobně se smála od začátku do konce. A popravdě řečeno kdo dá méně jak 3 hvězdičky, nikdy nechápal hry, hudbu ani srandu. ()

MATADOR

Letos už Kick-ass ukázal sílu komiksů na plátně. A Scott Pilgrim pokračuje v novém a zábavném trendu, který se mi zamlouvá. Roztržený pytel plný šílených a originálních nápadů, které se v takovém houfu málokde vidí - Scott Pilgrim vs. the World. I když to bylo na mě drobátko neuvěřitelné, koncept porazit sedm expřítelů (bejvalých ;-) ) jako v počítačové hře je sice šílený, ale když to uvidíte, dozajista Vás to semele! Soundtrack je opět boží! ()

Vampireman

Absolutně tomu neschází nápad, už od první vteřiny s pixelovym logem Universalu a midi hudbou přes neuvěřitelnej mix žánrů (i sitcom!) k vizuálním žním. Nicméně už skvěle našlápnuté tempo (pomocí hudby špinavější než bahno a zběsilým střihem) postupně zmírá a nejvíc se utápí (a nudí) v těch debilních bitkách (z nichž jenom King Kong vs. čínský draci je zajímavá). Každou chvíli je podobná situace vystřídána a zachráněna nějakou luxusní stylovostí nebo fórem, ale i finále rozhodně u mě přispívá k nižšímu hodnocení. 3,5* Btw. Culkin jede a při scéně, kdy Scott Pilgrim vyskočí z okna a natáhne se pro kabát jsem po dlouhé době řval smíchy:D ()

PogoJoe

Nejdřív jsem si myslel, že mi někdo něco přimíchal do vína a že mám halucinace - takovej to byl úlet. Ale zřejmě jsem byl svědkem toho samého, co ostatní diváci. Tohle bude hodně rozporuplné. Filmařsky přímo geniální, ale smysl to nedává. Bavil jsem se, hned několikrát jsem vyprskl smíchy nad vydařeným vtipem či úžasem valil bulvy nad netradičním nápadem, ale na druhou stranu jsem si často říkal "tohle je už moc" nebo "to už je fakt magořina". E. Wright má talent a měl by natočit smysluplný akčňák, ne tenhle efektní blábol, i když to byla sranda a určitě se na ní podívám znova, protože tolik nápadů se jen tak nevidí. Stejně jako zajímavých hereckých výkonů zejména mladých, zatím ne tak známých hereček - M. E. Wiinstead, Alison Pill, Anna Kendrick či Aubrey Plaza mě fakt zaujaly. A hudba taky stojí za to, občas je to opravdu nářez, při kterém si moje nožka podupávala... A ten 8-bitový úvod :-)... Každopádně se jedná o netradiční a zajímavé dílo. ()

swed

Neotřelý koncept - aplikování videoherních zákonitostí na život (souboje, hledání správného rozhodnutí, odměna...) - dovedený k dokonalost. Pokud se jedná o letošní komiksové adaptace, "Pilgrim" poráží "Kick-Ass" snad ve všech směrech. 9/10 ()

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (viac)