Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

Sygi

Slibovali velkou změnu, kompletní restart série ... Garfieldovi jsem postavu Petera nevěřil, Tobey Maguire ji ztvárnil stokrát lépe, prostě odstrčený šprt. A hudba byla taky nic moc. ()

666Carnage

Má to svoje klady i zápory ale já sám za sebe musim přiznat, že s touhle verzí jsem spokojenejší než stěmi předešlímy. To, že jsi musel samostříl na pavučinu vyrobit mě moc potěšilo. Ještěr teda mohl vypadat víc jako v komixu protože tam mi vyhovoval. Tady měl divnej obličej. Jako nový začátek Spidermanových dobrodružství si myslim, že je to slušný rozjezd uvidíme co nám přinese dvojka, za mě 70%. ()

HiddenDragon

Restart Spideyho v rezii pro me neznameho Webba se mi libi. Osobne mi na tuto roli A. Garfield (i kdyz ma tak stupidni kocouri jmeno :) sedi mnohem vic nez Tobey Maguire. Uz treba proto ze je vyssi a nema takovou obycejnou tvar a (se vsi uctou k Tobeymu) tak priblbly vyraz. Spider-Man a jemu podobne filmy ale clovek kouka hlavne kvuli efektum, zkratka aby videl neco, co mu normalni film nenabidne. A musim rict, ze ve 3D je to vsechno pusobivejsi - skoky, premety, prulety atd. Novy kostym (prijde mi trochu tmavsi) s modernejsim designem "pavouka" je taky fajn, stejne jako hudba i casting. Jedna se o jednicku, cili opet "vysvetlovaci" snimek "co se vlastne Peteru Parkerovi stalo a proc dela to co dela". V tom smyslu je to trochu otravne, ale chapu ze asi nutne, a to podani mi zde vyhovovalo - hodne se mi libi cely ten moderni "sci-fi" setup, hlavne Oscorpu a laboratori. Jediny problem mam u Spideyho se zaporaky. Spidey je vic "rodinny" typ hrdiny (paradoxne si rikam :-D protoze mu taky vsichni blizci pomreli :)) boze ja jsem cynik :) Ale je to tak. Narozdil od samotarskeho Batmana nebo Supermana ma Peter kolem sebe furu lidi. Tetu, strycka, spoluzaky, lasky. I papirovy komiks je defacto casto jednou velkou "romanci" s mezihrami, kdy se "mlati padouch". Tak Spideyho beru a tak narozdil od jinych recenzentu ani necekam, ze bude nekdy temnejsi nebo originalnejsi - jako to udelal Nolan se svym restartem Batmana. Spidey je proste New Yorcan se vsemi klady i zapory. Ale z toho prave plyne, ze i hodne jeho protivniku je casto tak jaksi "napul" - napr. jeho pratele, znami - neni to proste ciste zlo jako treba Joker. Konkretne zaporak v ASM - doktor Curt Connors - je vlastne celkem hodny chlapik. Nekomu se to muze libit, ta "nejednoznacnost", ale ja mam u superhrdinskeho zanru radsi, kdyz je "cernobily". Kdyz proste vim, ze "tohle je zlej manik, tak musi dostat pres drzku". Pokud nekdo natoci opravdu kvalitni komiks, ktery mi to vyvrati, jen zatleskam. Ale tenhle dil Spideyho mi ukazuje, ze mi to moc nesedi - v jednu chvili Connors Petera div nezabije, pak mu zas pomaha....neni to podle me ono. Navic ma jeho "jester" trochu podivnou tvar (asi moc lidskou na muj vkus). Jinak se ale ASM povedl a Garfield byl skvela volba. ()

honzii

Já si osobně nemyslím, že by Amazing Spider-man překonal svého předchůdce. Všechna pozitiva oproti Raimiho sérii vyvažují zase negativa. Je sice zemitější a "realističtější", ale o to víc je nudnější a fádnější. Garfield je dost možná lepší než Maguire, ale zase mu nevěřím jeho nerdovost a inteligenci. Emma Stone je lepší než Kirsten Dunst, ale ve filmu vypadá na Garfielda trochu staře (což je vtipné vzhledem k tomu, že Garfield je v reálu o 5 let starší než ona). Možná mi je sympatičtější vidět Spideyho ve filmu, který se bere trochu víc vážně. Asi mám raději Webbovu verzi Petera Parkera, ale samotného Spider-mana udělal Raimi víc cool a každou jeho akční scénu nezapomenutelnou (až na třetí díl, samosebou). A to mi tady sakra chybělo. Zajímavý komentář: Lima ()

Han22

Moc se mi do nového Spidermana vzhledem k mé nechuti k remakům nechtělo. Proč točit restart série, která začala 10 let zátky? A která (minimálně první díl) byla nepřekonatelná? Ale bylo to fajn. Spidey je trošku míň outsider a trochu více frajírek, důležité věci z jeho života jsou podány shodně, jen trošku jinak, celý film je trošku pomalejší, ale to byl i originál. Kvalitní scénář, skvělé postavy (vynikající ztvárnění Lizarda, detektiv Stacy), celkem temný konec. Fantastické průlety městem zůstaly, nově jsou i first-person. A když dojde na akci, je to opět pořádný nářez, kde Spidey bojuje přesně tak, jak si představujete z komixů a seriálů. Zkrátka Marvel nezklame, nejsem nadšený jako u prvního dílu s Maguirem (taky už mi není 20), ale jsem moc spokojený. ()

Janega

Priemerný komiksfilm, s klasickou komiksovou koncepciou a so všetkými typickými hrdinskými klišé. Celé to je vsadené do toho primitívneho teenegerovského amerického prostredia. Marc Webb sa ani nesnažil vsadiť do filmu niečo inovatívne, čím by oživil tento žáner alebo aspoň ho odlíšil od predchádzajúcich filmoch o Spidermanovi. Asi nechcel riskovať, a tak radšej stavil na istotu a urobil z toho len ďalšiu popcornovú komikszábavku pre nenáročného diváka. Dej filmu je približne rovnaký ako u predchádzajúceho Spiderfilmu sTobeym. Peter Parker je outsider, ktorého kusne nejaký zvláštny pavúk, získa pavúčie schopnosti, a po smrti svojho strýka (ktorú čiastočne zavinil) sa rozhodol, že svoje superschonosti využije v boji proti zločinu. Film je rovnako ako skoro každý komiksfilm rozdelený na jednotlivé etapy. V prvej pozorujeme obvyklý život superhrdinu a po získaní schopností zase, ako sa s nimi vyrovnáva. Práve tu sa vyskytuje najviac vtipných scénok, takže divák sa aj občas zasmeje. Potom nasleduje zoznámenie sa s hlavným záporákom a tu je práve kameň úrazu celého filmu. Vôbec nevyužili potenciál osobnosti doktora Connorsa a jeho alter-ega Lizarda. Mohli sa viac pohrať s psychikou a zvýrazniť rozdvojenú osobnosť tejto postavy. Rovnako ani zápletka príbehu či motív jeho zloby mi neprišiel dobre spracovaný a ani výzorovo nebol strašidelný. Akčné scény medzi Spidermanom a Lizardom boli skvelo zvládnuté a občas to aj 3D efekt zvýraznil. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak Garfield ako nový Spiderman je celkom sympaťák, i keď herecky nejak neexeloval. Ostatné herecké obsadenie nebolo zlé, ale ani oni neboli nejak výrazní, čo je škoda hlavne pri hercovi Ifansovi, ktorí stvárnil dorktora Connorsa, lebo ako som spomenul, tam sa dalo pohrať s tou rozdvojenou osobnosťou. 3D. Tak tu na nás urobili filmári menší podvod, kedže vo filme boli konvertované len niektoré scény (zväčša, kde Spiderman lietal). Takže polovicu filmu sme mali my diváci ako blbci zbytočne na sebe 3D okuiare. Už keď z nás ťahajú viac peňazí kvôli 3D, tak by si mohli dať tú námahu a spracovať film celý v 3D a nerobiť z divákov debilov. Ale aby som bol objektívny, tak zas 3D sekvencie sa dali rozoznať, teda hlavne na konci, kedy skoro Spiderman vyletel z plátna. :D Amazing Spiderman je trochu slabší začiatok novej Spidersezóny, ale je to na dobrej ceste a teším sa na pokračovanie. Ak by som mal na záver ešte porovnať nového Spidermana so starým, tak predošlý prvý film mal prepracovanejší dej. ()

Gogo333

Na tento film jsem se moc netěšil, už z traileru se mi nelíbil. Nakonec to nedopadlo tak špatně, ale žánr bych spíš dal romantická komedie. Emma Stone opět krásná a moc pěkně se na ni kouká. Andrew taky není špatný, ale víc mi seděl Tobey Maguire. Největší problém jsem měl s Lizadmanem. Z komixu a seriálu ho znám krapet jinak, když jsem ho pořádně viděl ve filmu hned jsem si vzpoměl na Maria a co jsem koukal tak nejsem jediný. CANIBAL má v komentaři trefný obrázek. 3D úplně zbytečný - během filmu asi 2*cca 5s scény a pak na konci v posledních 30 minutách je využito trochu víc. Nejvíc se mi líbila scéna se Stanem Lee :-) jedna z jeho nejlepších. Moje hodnocení 70% ()

Perry-

Tak mezi 60 - 70%... Spider-man se moc nemá s kým rvát... chybí pořádný záporák, což byl vždycky problém Spider-man filmů. Celkově to tak nějak rychle vyšumí a spíš než akční blockbuster to připomíná konverzační drama. Originální znění, titulky, 2D... ()

MareT.

Já komiksy moc nežeru. Mého srdce šampión byl vždy jen Spiderman a Batman (oba dva úplně z jiného důvodu). Původní trilogie je orgasmická a já měl strach že nový Spidey tomu nedostojí. Ale dostál a to z jinýc důvodů, proč mám rád původní trilogii. Tato mě učarovala spíše příběhem než efekty nebo akcí. Celé to na mě působí více reálně a osobnější a to hlavně proto, že se příběh více zabývá Peterem Parkrem než Spidermanem. JInak Garfield je o hodně lepší Spidey než Maguire a to hlavně proto že jeho balanc mezi utlačovaným školákem a superhrdinou je nakloněný právě k lidskosti (Spiderman i s maskou dostává na frak s kadencí samopalu) a tudíž to opět nabirá více toho reálu. Jediná věc, co mě drží od plného hodnocení je ta, že původní filmy (a to každý jeden z nich, některý dokonce i několik) má svojí akční scénu, kterou si zapamatujete a sednete si na zadek, tady jsou všechny akční scény na jednom levelu a nic nového nám neukáží. ()

sl4necek

Příjemné překvapení. Herci byli výborní, zápletka ne úplně hloupá a mělo to celkem pěknej soundtrack. Hvězdička dolů za odfláknuté CGI animace a občas stupidní dialogy. Nejlepší byla romantická linie, ale od režiséra 500 dní se Summer bych nic jiného nečekal. ()

jakeer

Neustále oživovanie slávy jednotlivých komixových hrdinov sa dá prirovnať k snahám o nadobudnutie čerstvej chuti pre vyžuvanú žuvačku. Túto misiu nemožnú sa podarilo prelomiť Nolanovi s jeho spracovaním Batmana, ktorým predčil už aj tak vydarený počin Tima Burtona - avšak Nolanova genialita (nikdy nenatočil zlý film) je výnimkou potvrdzujúcou pravidlo. Webbov Amazing Spiderman neponúka komixovým fanúšikom nič nové, predostiera nám dobre známy príbeh (ustipnutie Petra pavúkom - zrod Spidermana, smrť Petrovho strýka...), ako taká obmena nastáva v sprievodnej lovestory, keď herečku Mary Jane nahradí Petrova spolužiačka Gwen. Avšak to je na zaujatie zainteresovaného diváka žalostne málo. Raimiho prvé dva filmy o Spidermanovi z r. 2002, resp. 2004 ponúkli okrem veľkolepej výpravy aj pútavý, nepatetický príbeh. Avšak Webbov Spiderman z r. 2012, hoci takisto veľkofilm, je jeden veľký gýč bez väčších filmových kvalít. Je stelesnením všetkého, prečo niektorí ľudia nenávidia filmy o komixových hrdinoch, či Hollywood vôbec. P.S. Hlavný pútač filmu - 3D spracovanie je takisto úplne o ničom, vo filme nebola jediná scéna, kde by trojrozmerné premietanie malo opodstatnenie ()

Earl10

Srovnání s Raimiho dílem je nevyhnutelné! Bohužel je evidentní, že tato adaptace recykluje všechny důležité scény v novém prostředí a s novými herci a předkládá je znovu. Ovšem přesto bych si rád obhájil své vysoké hodnocení. Tak zaprvé Webbův Spider-Man má jednu z nejlépe "fungujících" dvojic na filmové plátně, chemie mezi herci je neskutečná. A k tomu geniálního Hornera (očekávám minimálně oscarovou nominaci)! Příběh je hodně hluboký a ne tak povrchní jako v původním filmu (tam to ale není na škodu). V tomto případě se jedná spíše o komorní drama s atraktivním odkrývaním Peterova vztahu s rodiči a milostnými záležitostmi dopívajícího člověka, doplněn několika nutnými blockbusterovými scénami. Raimiho Spidey je comicsový výplach, skvěle fungující jako zábavná atrakce. Webb dostal za úkol natočit comicsový film v Nolanově stylu, ovšem Spider-Man je tak odlišná postava, že to absolutně nefunguje. Režisér se narodil, aby natáčel vztahová dramata a ne vysokorozpočtové velkofilmy. Takže rovina zabývající se vztahem dvou nejistých teenegerů je opravdu úžasná. Proto nadprůměrné hodnocení. Druhá rovina až příliš kontrastuje se zbytkem až místy ruší. Proto body strhávám. Ovšem i tak některé scény nepostrádají nápaditost a ve 3D v IMAXu jsou velkým zážitkem. Co se týče záporáka, tak se dalo vybrat lépe, ale i tak jsem vcelku spokojen. A ještě musím zmínit úvodní titulky, které jsou velmi nápadité a povedené cameo Stana Lee. Takže nakonec jsem potěšen i zklamán, ale to první lehce převládá, proto 4*. P.S. Když vezmete v potaz, že tento film stál stejně jako Avengers, ale vypadá o 150 milionů levněji, tak je člověku do breku. Takové plýtvání. [viděl v IMAXu] [70%] ()

beba789

Jinak pojatý příběh Pavoučího muže ,který mě osobně se líbí více.Je zde více romantiky citů a Gwen je normální holka která neřeší blbosti jako řešila M.J.Andrew je v mnoha ohledech lepší Spider-man než byl Tobey.Více citů,více akce a lepší záporák ve Spidermanovi NIKDY nebyl.Několikrát jsme se zasmáli a několikrát jsme se i lekli.3D není žádný skvost,to Avengers mělo mnohem lepší.94%. ()

alouch

Když jsem uviděla trailer, tak mě napadlo - proč to filmovat znova, když první Spiderman byl skvělý? A musím přiznat, že to vůbec nebylo na škodu. Jiná adaptace, jiný pohled na hlavního hrdinu. Prvnímu Spidermanovi nemůžu vytknout nic. Byla to prostě jízda, jak má být, ale bohužel se to zvrhlo v rutinu - obyčejný člověk se změní na zrůdu, která za nic sice nemůže, ale kterou je potřeba zastavit, a nic víc. Tady je i náznak další zápletky, což se mi zamlouvá víc, než předchozí schéma. ()

AdamesWWE

[8/10] Reštart mojej obľúbenej série začal prekvapivo slušne a nedivím sa, že sa plánuje natočiť nová trilógia o pavúčiom mužovi. The Amazing Spider-Man 3D síce na prvý pohľad možno nevyzerá lákavo, prakticky celá pol hodina je ten istý príbeh akurát že v inej omáčke ale prekvapivo dobrej omáčke. Marc Webb je majster na romantiku a vzťah medzi SpiderManom a Gwen zvláda s bravúrne a perfektne, táto romantická línia je silnejšie a oveľa lepšie ako vzťah v minulej sérií, herečka Emma Stone je omnoho sympatickejšia ako Kirsten Dunts. SpiderMan v podaní Garfielda bol až prekvapivo dobrý, hlavný záporák Rhys Ifans nesklame a vo vedľajších úlohách poteší aj slušný šerif Denis Leary, ktorého mi bolo aj ľúto že zomrel. A v roli Peterovej teti sa objaví skvelá, ale zostarnutá Sally Fied. Tak ako romantickú líniu filmu Webb zvláda výborne, akčnú zvláda nadštandartne dobre, ale potenciál nebol maximálne využitý čo je škoda. Ale zle točí tú dramatickú líniu, príliš otupná atmosféra ktorá sa snažila byť dramatická ale pôsobila tak len pri akčných scénach aj to so zlou hudbou, a pri dialógoch som nemal žiadny pocit hustejšej atmosféry, čo je dosť škoda. Remake SpiderMana sa vydaril, je takmer na rovnakej úrovni ako prvý SpiderMan a mohol byť lepší, ak by Webb nepokašlal dramatickú líniu filmu a bola by lepšia hudba, ostatné všetko klape ako má byť, prevalcoval romantickú líniu prvhé spideyho a určite si pozriem aj druhé pokračovanie. Jedine by som ocenil, aby už druhá časť nebola kopirák ako táto časť. Neprekáža mi to ale tá predvídateľnosť mi robí mierne problémy a preto nedám filmu nedám ohviezdičku naviac. Inak som s týmto filmom maximálne spokojný, mierne to spôsobilo to že som čakal menej. Čo sa 3D využitia týka, opäť platí že 3D je nástroj na peniaze a nie nástroj na zážitok. Pár efektov sa vydarilo, ale inak to bolo zbytočné. Ale milo ma prekvavil český dabing ktorý nedral uši, ale príjemne sa počúval. ()

VIPerson

ZÁPORY:tuctová gradace,mdlý záporák (představitel dobrý ale scénáristicky nudný),příliš mnoho Hornera,chybí Elfmanovo heroické a komiksové pojetí,3D je opravdu k ničemu a vždycky bude (to není chyba spíš poznámka),chybí takové to komiksové kouzlo,které měly první dva díly od Raimiho,chybí Franco a camea Bruce Campbella,dabing.KLADY:efekty daleko lepší než "tenkrát",skvělé konverzačky a kouzlo mezi postavami v civilu,skvělý casting včetně Garfielda a Sheena,vtipné scény nebyly tak dětinské a přišly mi prostě takové přirozené (krom střílení pavučinových zmetků na syčáka u zdi),Sheen byl skvelý strýček Ben,Emma stone je daleko lepší než umašťená Kirsten Dunst,ten Horner tam vlastně nebyl chvílema tak zlej (překvapivě mu to vyšlo při akčnějších pasážích),kamera se mi líbila opravdu hodně.....Celkově jako samostatný film mi přijde Webbova verze lepší,ale oproti druhé verzi nemá až takové kouzlo a čistě z nostalgického hlediska budu raději vzpomínat na tu Raimiho,především pak na dvojku s Alfredem Molinou. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)