Amazing Spider-Man

• Česko Amazing Spider-Man (viac)

Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

IncredibleR

Opravdu jsem byl zklamán. Začátek docela slibný, ale pak se to hodně zhoršilo. Z maskovaného hrdiny lidmi milován, záporakama nenáviděný, obyčejný kluk kterého během pár minut všichni znali. Jednu hvězdu dostane za to, že měl strojek na pavučiny a druhou za lizarda. Hodně špatný konec, až vtipný, z epického hrdiny se stal vyzáblý pobíhající kluk, a kde je MJ? Marně hledáte. Teta M? Z bezmocné stařenky normální 40cítka. Tohle je sunar spidermana! Po zneškodnění záporáka jsem to vypl, radši jsem těch pár trapných pohledu a pár slov ani nechtěl slyšet. ()

Reddman

Předesílám, že rozhodně nejsem fanouškem Raimiho trilogie, ale po shlédnutí TASM můžu s klidným srdcem říct, že v porovnání s mladším bratříčkem vítězí prakticky na všech frontách. Připadalo mi zbytečné takhle rychle natočit jakési oživení oblíbené komixové postavy a proto jsem od filmu vůbec nic nečekal. Udělal jsem dobře protože jsem taky nic nedostal (snad kromě do komixového vzhledu zabaleného dawsonova světa). Pokud chcete vidět pubertálního spider-mana jak řeší problémy s dospíváním a tím pádem vám nevadí fakt, že postava Petera Parkera je tu , řekl bych tak nějak nerafinovaně napsaná a zahraná po vzoru kluků z american pie, tak vás to třeba bude i bavit. Připadá mi, že snaha udělat z hlavního hrdiny hošíka se, kterým se nebudou mít problém stotožnit jedině ročníky nad 90( narozdíl od Raimiho stylu ) upozaďuje všechno ostatní a pro danou látku mnohem důležitější. Výsledkem je nejen špatný film, ale také do určité míry zprznění kultovní postavy. ()

LooX

Hrozná sračka.... Absolutně dementně překopaný příběh, neuvěřitelně nesympatická ústřední milenecká dvojice a triky na úrovni původního Spider-Mana. Který je jentak mimochodem 10 let starý, ehmn... Nolan restartoval Batmana skvěle. Webb Spider-Mana strašně a všem nám udělá převelikou službu, když už v tom pokračovat nebude. ()

Whoossain

Raimiho Spider-Man byl jednoznačně lepší, více se držel předlohy, vynikající casting mi u mnoha postav po dlouhé době připomněl jejich comicsové předobrazy. Kde je Mary-Jane, Peterova šedovlasá teta May a věčně naštvaný vydavatel Daily Bugle J. Jonah Jameson? Webbův Spider-Man se po vzoru Temného rytíře snaží hrát na vážnější strunu, chce být temnější, realističtější. Ale to k našemu kámošovi ze sousedství prostě nepatří. Přesto dávám poměrně vysoké hodnocení, protože především vizuální stránka filmu je přinejmenším povedená a akční scény, kterých ale věru není mnoho, jsou velmi dynamické a hezky se na ně kouká. Pokud je to začátek nové trilogie, tak doufám, že v dalším díle se tvůrci více vrátí k předloze. Osobně tomu ale moc nevěřím. ()

Mia Zoldy

Amazing Spiderman je všetko možné, len nie tak celkom amazing. V prvom rade, potom ako bol oznámený remake (príliš skorý na môj vkus), som čakala kto po stvárnení Spidermena Tobeym Maguireom sa zhostí tejto úlohy. Pri voľbe Andrewa Garfielda som nemo krútila hlavou. Musím však povedať, že som mu trochu krivdila. Andrew predčil moje očakávania, i keď vždy keď si spomeniem na Spidermana, vidím skôr Tobeyho ako jeho. Snažil sa, ale sem-tam predsa zazrieme jeho "divný" výraz. Príbeh slušný, ale nie je to celkom ono. Čakala som väčšiu efektovku a podobne ako iných ma tiež moc nezobralo to šantenie na skateboarde či veľká pomoc žeriavnikov pri konci. Emmu Stone mám čím ďalej radšej. Skvelá. A ešte niečo - v tomto spracovaní sa mi viac páčilo vyobrazenie vzťahu Petera s jeho strýkom a tetou. Koniec koncov hodnotím ho veľmi slušne. ()

Mr.Hackels

Víc dětinské než série od Raimiho. Ale má to svoje kouzlo. Ikdyž jsem byl první půlhodinku v rozpacích a ani jsem to nechtěl dokoukat, postupně jsem si zvykl. Začalo se mi líbit jak se hlavní hrdina bavil novými schopnostmi a pubertálně machroval. Kdo by reagoval jinak? Navíc Lizard tam zapadl. Na dvojku se celkem těším. 75% ()

sha.piro

Amazing Spider-man je nově natočený pohádkový příběh o zrodu hrdiny, nikoliv pokračování třídílné série režiséra Sama Raimiho, jak si původně někteří fanoušci mysleli. I přes to, že tuhle pohádku o pavoukem pokousaném studentovi, zná asi každý, není od věci ji vidět. Od dříve natočených "Spajdíků" se totiž liší nejen dějově, ale taky dalšími dvěma (a dle mého názoru dost stěžejními) věcmi - oblekem, který konečně působí věrohodněji, a také novým a mnohem lepším hlavním představitelem v podání sympatického Andrewa Garfielda. Nic ve zlém, ale Tobey Maguire byl fakt hroznej. Andrew Garfield je mnohem, opravdu mnohem, svěžejší, zábavnější i přirozenější. A to jeho háro... Tohle filmu hodně prospělo. A nejen zde mě Andrew Garfield přesvědčil o svém hereckém talentu. Film Neopouštěj mě, to byla naprostá pecka. Jediné, co novému Spajdíkovi" ubírá, je hlavně střih. Ten se hned u několika scén nepovedl. Další výtku bych našel k několika zvláštním zvratům v ději, hlavně u spolužáka Flashe. Jinak mě ale sledování téhle opičárny opravdu příjemně bavilo. Jen těžko ale říct, jestli mé nadšení udrží i dvojka, u které Andrew bude mít podivně vyholený zátylek a jeho "spajdík" oči velké jako sova (téměř přes celý obličej) které na dálku svítí jak dálková svěla a působí komiksově až přes příliš. Ale co se týče Emmy Stone, jsem rád, že dostala tuhle roli. Je to jedna z mála hereček, která se hodí do každého filmu. Duo tak působí naprosto vyváženě a konečně, dočkalo i výborného dabingu : ) ()

K4my

Nejlépe bych udělal, kdybych citoval mnohé kritiky a popíral jejich názory. Ale nakonec jsem zjistil, že netřeba se namáhat. Tento film totiž nejlépe kopíruje komiksovou předlohu. Chování Pítra Párkra věrně kopíruje chování komixového hrdiny, scénky s vajíčkama a pubertální výlevy všech aktérů jsou trefné a kdo toto nechápe pak je zatěžko mu to vysvětlovat... Můj šálek čaje to sice není, neb film kazí především samotná režie, ale ze spidermanů je tenhle nejvěrnější své předloze. ()

zeromen

Nejlepší film o pavoučím muži, co byl natočen. Dávám plný počet, opravdu zasloužené. Více realné než předchozí díly. ()

zekon

Tak bez bukvoidního Maguira je to lepší, ale ani tady teda výběr nicmoc. Nejhorší ale je, že si scénárista udělal naprostý výcuc z předlohy, navymýšlel si své, těžce to ořezal a pokrátil, hlavně, HLAVNĚ to hodili celé do 3D, nabušil akcí ve 3D a o tom je celý film, ostatně jako většina dnes. Triky super, akce super, ale celkově......kdyby se to spojilo s Raimiho Pavoukem bylo by to asi ideální. Takto mi přišlo nejen stupidní po 10ti letech udělat divnoremake ale i udělat to po svém. Parker jakoby od začátku ví že je Spiderman, schopnosti zná automaticky, vši ví kdo je Spiderman atd.... a kde je ten reportér z novin??!!! ()

Tom25

Film mě s Krátká tolik nenatchl ,ale pár vijímek tam bylo říkal sem si Amazing Spiderman co to ? čekal sem pokračování skvělého filmu Spidermana a něco jiného sice film se zakládá s úspěšné Spiderman 1 ,ale tento film je na půl úplně něco jiného.Jelikož tam hrají i jiní hereci , zkrátka navazuje to ,že známého studenta Petera Parkera (Andrew Garfield) kousne menší pavouk ,kterému dá schopnosti. Bude mít větší sílu bude moc lézt po stěnách domů a bude moc přeskakovat pomocí své pavučiny z jednoho baráku na druhý. Prostě Tento film sice pobaví má pěkné zpracování příběhu skvělou animaci ,ale není to ono. Koho to pobaví určitě doporučuji . (***) ()

johnyoss

Upřímně nelogicky produkovaný film, který jen víceméně kopíroval spidermana 1 a 2. Co k tomu dále říct, průhlednější film už tu dlouho nebyl a doufám, že už nikdy nebude. Nedoporučuji nikomu , možná jako alternativní trest. Hodnocení 4/10 ()

numan

Nehorázně dlouhý poskakování po panelákách mající v sobě asi tolik napětí jako předem podplacenej fotbalovej zápas. Kolik dalších a čím dál tím horších verzi Spidermana ještě bude, než si tahle degenerovaná civilizace najde nějakou ještě uhozenější zábavu? ()

chicotomas

Po technické stránce skvělý film, který ale jen znovu vaří něco, co jsme už jednou jedli. A nastavovaná kaše nebývá vždy zábavná, jak ostatně tento film potvrdil. Osobně jsem čekal něco nového z říše Spider-Mana, ale nedočkal jsem se. Druhá polovina filmu už jen dokola "opakuje" stejný mechanismus, na němž je tento film postavený, nic objevného nečekejte. ()

tzcomics

Tři slabší hvězdy a to ještě jen díky první půlce. Máme tu nějakou tu změnu oproti předešlé trilogii - rod Osbornů nahradila famílie Stacyových, místo redakce Daily Bugle tu máme policejní stanici a Spidey střílí sítě pěkně z vystřelovačů jako v komiksu. Body u mě film sklízí za nástin jakéhosi tajemství kolem práce (a tím nejspíše i smrti) manželů Parkerových a za propojení jednoho genetického projektu do osudů více postav (Spider-Man, Dr. Connors a Osborn), což je o něco shůdnější než řada nešťastných příhod. Problémem je pak druhá půlka filmu. Nejen, že Peter Parker se nic nového o rodičích nedozví a zdá se, že už ani po odpovědích ohledně jejich smrti nepátrá, navíc se tu objevuje další nedotažený element - samotná postava Dr . Connorse. Ať už se objevil v komiksech, které jsem četl, nebo v animovaném seriálu z 90.let nikdy to nebyla vyloženě záporná postava (v Raimiho trilogii jsme ho mohli vidět jako Parkerova učitele). Jeho alter ego Lizard je v podstatě takový pan Hyde, kterého Connors nemůže ovládat a Spider-Man se vždy snaží ochránit před ním všechny ostatní, ale zároveň i jeho samotného (jako svého mentora a přítele). A zrovna z tohohle tématu - kdy má Spidey dilema, jak s Lizardem bojovat, když je to jeho přítel - mohli filmaři vytěžit pořádný dramatický podtext. Místo toho se nám tu prohání malá godzzila a Rhys Ifans pronáši typicky bondovsko-padouškovské proslovy. Přitom ani ty jejich souboje nemaj šťávu a tak ta druhá hodinka spíše nudí. Škoda, kdyby se autorům podařilo lépe rozvést načatá témata (Parkerovy rodiče, a co je vlastně s Osbornem ?), místo toho aby si je schovávali na další případné díly, mohlo vzniknout něco zajímavějšího. Takhle nezbývá než zavzpomínat na Raimiho filmy, které byli lépe "poslepovány", měli v sobě víc osudovosti a i nějakou tu památnou scénu (polibek vzhůru nohama se paroduje snad i dnes). ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)