Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

F.man

Nezkažené americké kino za dvěstětřicetmelounůdolarů. Nic zásadního, žánrově vybočujícího nebo jinak kule-rvoucího nový Spidey není. V dobrém slova smyslu to je "jen"obyčejná komixovka na kterou se dobře dívá, šustí u ní pop-corn a rozlévá se po sále Coca-Cola. A to někdy ale úplně stačí ke spokojenosti. Žánrovka za tři hvězdy, u které vás ty dvě hodiny ani moc nebolí. Pokud ale chcete něco výraznějšího, je tady spousta lepších variant. Ready to play God? ()

berny2468

Starší verze byla omnoho lepší. hlavně hlavní postavou a i zaporákem. Ještěr jako zaporák se mi vůbec nelíbíl. Jinak to je docela slušné, zejména trikově. ()

Džany

Zapomeňte na Tobeyho, Andrew je tím správným Spideym. Marc Pavučina stvořil příjemnou podívanou, která funguje (bohužel?) nejlépe v romantických a komediálních scénách. Webb slibuje i navzdory všem pochybám určitě ne zbytečný restart celé série a já se opravdu těším na pokračování. Celá recenze zde ()

draggo

Obrovské překvapení. Čekal jsem naprosto zbytečný přeefektovaný remake velmi dobré jedničky, ale dostal jsem nejspíš zatím nejlepšího filmového Spideyho vůbec. Rozhodně nejde o žádnou kopii původního filmu - v obou sice sledujeme zrození Spider-Mana, ale to je tak vše - zápletka je zcela jiná a podle mého názoru i daleko lepší a napínavější. Celkově mě ten film neuvěřitelně bavil - je neuvěřitelně přepálený, kýčovitý a patetický, ale vždy tím správným způsobem, který mi spolehlivě zvedne tepovou frekvenci. Tobey Maguire byl po pár minutách zcela zapomenut (ačkoli jsem ho měl docela rád), Andrew Garfield JE SpiderMan a moje sympatie si získal hned s příchodem na obrazovku (a děvčata to budou prožívat určitě ještě víc :)). Nový Spidey má oproti jiným superhrdinským filmům daleko blíž k teenagerské romantické komedii, a upřímně řečeno, tyhle části mě možná bavily i nejvíc, protože celá ta romantická linka je neuvěřitelně svěží, vtipná a přirozená. Pochopitelně zde ale není na úkor akčních scén, které jsou patřičně velkolepé a jen jsem litoval, že čsfd projekce nebyla ve formátu 3D, který zde je určitě famózní - scény na to potenciál mají, hlavně pak záběry z první osoby. Pokud hledáte zábavný a po všech stránkách povedený letní blockbuster, právě jste ho našli. /90% a 5*/ ()

Kryton

Velká otázka za všechny pavoučí nohy: "Kde je těch 230 milionů?" Drbal jsem se celou první polovinu, jak může být středoškolská romance drahá jako Inception.. Vlastně vůbec netuším, co z toho Spidermana je? Osobně mě Andrew Garfield ani za mák nedostal. Asi mi není 15 a nemám vaginu. Já opravdu nevím, ale tak nesympatického superhrdinu jsem naposled viděl v případě Ryana Reynoldse v Green Lanternu. Vážně se nemohl najít někdo jiný? Pak si nandá tohle ucho kostým a zlepší se to jen o kus. Jestli je tohle filmová verze seriálu Ultimate Spiderman (http://www.csfd.cz/film/309497-dokonaly-spiderman/), tak se to mělo rovnou říct. Raimi uměl akci lépe, přelety nad městem byly úchvatné a především triky nevypadaly jako z pět let staré videohry z PS2. Průměrná romance s komiksovým pozadím. Velká škoda, že značku SPIDERMAN nevlastní MARVEL, pak by to mohlo dopadnout jako IRON MAN, THOR a především AVENGERS. ()

FFilipCZ

Těžko se hodnotí film, který je takřka kopií svého "staršího táty", pouze doplněn o pár hi-tech vychytávek a lítací Goblin je nahrazen zmutovanou ještěrkou. Obzvláště, když se mi tak líbil. Problém je v tom, že tohle se mi taky líbilo, ale do jaké míry k tomu přispělo umění Marca Webba a jeho týmu a do jaké míry přílišná podobnost se Spidermanem (2002), to nedokážu říct, stejně jako nedokážu dát víc jak 3*. ()

schizmo

Nejsem žádný komixový znalec, takže vlastně ani nechápu potřebu neustále točit to stejné dokola, zvlášť když to minulé verze nejen že nepřekonává, ale vlastně ani nenabízí nic nového či odlišného. Dostáváme tedy jen jiný autorský pohled na stejný, poměrně nedávno zpracovaný první díl Raimiho trilogie. Než jsem si film pustil, lámal jsem si hlavu, proč by tohle někdo dělal, načež jsem si jedním dechem sám odpověděl, že smysl bude v hustějších efektech, pro které je ve filmu prostoru přehršel. Bohužel ani v tomhle směru Raimi překonán nebyl, triky jsou sice vymazlené, ale podání, bombastičnost či útok na divákovy smysly nejsou tak dramatické (průletové záběry vás bezpečně nechají v klidu). Obsazení mě také příliž nepřesvědčilo, Garfield je taková US obdoba našeho Mádla, takže pokud stojíte o Spidermana, který působí, jako by se právě probudil, jste na správné adrese. Zvukové ošetření je překvapivě decentní, prosté většiny explodujících wow efektů. Škoda, potenciál tu byl. ()

ledzepfan

Jak jsem si myslel, že to bude zbytečný a šitoidní restart, tak se musím přiznat, že mě to nakonec fakt bavilo. Dokonce bych řekl, že děj i jednotlivé postavy mi sedly mnohem více než Raimiho verze, která byla -ze zpětného pohledu- možná až moc sterilní sázkou na jistotu. Webb evidentně není tak zručný v technických drobnostech, ale ta neučesanost a nejistota s jakou nový Spider-Man balancuje na hraně diváckých očekávání, dodává filmu sympatický šmrnc. Jednoduše bych to shrnul tak, že co neměl Raimi to má Webb a naopak a možná proto já jako divák nemám pocit, že koukám podruhé na to samé. Solidní nadprůměr. ()

mad_ness

Tutok Spajdy so slečnou Emmou vyzerali ako mať s ratolesťou. Srsly? Emma zďaleka nevyzerá na svoj vek, nieto na 17.. a ešte k tomu sa mi nepáči. Ale tak zase čo ma po nej, viac ma zaujala Andrewova riť v obtiahnutom kostýme, keď sa váľal na chodníku. Fajnovka. Chválim občasné vydarené hlášky najmä SPOILER (?) poznámku o tom, ako ľudia nechápu zmysel masiek. Spider-Man s Toubím sa síce niesol v depresívnejšom duchu, ale stále ho mám o niečo radšej. ()

Adasin

Stálo to takových peněz a je tam tak málo akce. To by ani tolik nevadilo, kdyby se ten zbytek tak netáhl a dělo se v něm něco zajímavého - akorát se znovu podíváme na to, co už jsme viděli ve dvakrát zpomalené a nudnější verzi (proč 131 minut, kdyby půl hodiny ubrali, bylo by to akorát). 5/10 ()

baribal

Hrdina může být amazing nebo incredible a stejně to stojí za prd, až se film bude jmenovat třeba f*ckin "někdo", tak to teprve bude pecka. Marc Webb se lecčemu oproti ostatním komiksákům přiučil, ale některé momenty jsou zbytečné a nudné, ale to hlavní je, že film proste NETÁHNE. Na záporáka čekáte dlouho a zápletka je fakt primitivní. Herci jsou super a problém s Garfieldem jsem vůbec neměl. ()

Lukaviz

Omlouvám se, ale asi bych upravil trošku název. Něco jako: The Teenage Amazing Spidey-Boytoy Bullshit. A kino mi na dojmu tedy rozhodně nepřidalo a to ani v 3D. Starý dobrý Tobey Maguire! ()

VojinRyan

Musím povedať, že celkom sa podaril. Marc Webb obsadil do filmu chariznatickú hlavnú postavu, kde som mu miestami ale nič nerozumel, vytvoril pár nových prvkov, kde najlepší z nich je asi First Person obraz. Páči sa mi aj to, že ide podľa komiksu, a dal Spidymu vystrelovaciu pavučinu zo zásobníkov, tak to má byť + neobsadil hneď Mary Jane. Čo ma trochu zarazilo, bol trošku odfláknutý Lizard, mohly ho spraviť lepšie. 68% - 3* ()

maddy

K remaku, resp. restartu Spider-Mana som pristupoval poriadne skepticky, nepresvedčilo ma ani meno režiséra inak výbornej neromantickej romanci (500) Days of Summer. Znova točiť príbeh, ktorý jedna séria ukončila ledva pred 5. rokmi mi prišlo ako zúfalstvo nápadov. O to milšie som ostal prekvapený po zhliadnutí snímku. Na rovinu priznám, že ma prekvapila forma, ktorou sa Webb vydal – podobnosť so „Summer“ je viac ako zrejmá – prekvapivo zvolil diametrálne odlišnú cestu ako súčasné našlápnuté Marvelovské komixovky (Iron-Man, Thor, prípadne aj Avengers atď.). Namiesto akčného spektáklu servíruje odľahčenú romantickú drámu, viac sa zameriava na osud jednotlivých hrdinov a samotná akcia, ktorá prichádza viac ako za polovicou inak 137 minútového snímku, pre neho predstavuje viac menej len „povinnú jazdu“ bez ktorej by sa pochopiteľne komixový megafilm nezaobišiel. Najväčšou slabinou ostáva príbeh – komixové štandardy síce spĺňa bez problémov, je značne predvídateľný, klišéovitý, ale zabaví a nič iné od neho nikto ani nechcel – bohužiaľ najväčší problémom je jeho takmer identické kopírovanie pôvodnej story, ktorú máme ešte všetci v pamäti z prvého filmové Spidera z roku 2002. 10 rokov holt nie je doba počas ktorej sa dá nijako komplikovaný príbeh zabudnúť. Občas nový Spider pôsobí ako „zbytočná kópia“. Je pravda, že prináša pár nových príbehových línii (napr. smrť rodičov), ale tie zostanú v priebehu filmu nedoriešené a spoliehať sa môžeme len na už pripravované pokračovanie, čo rozhodne zamrzí. Herci si určite len otázkou osobných preferencií - hlavne sympatie buď k aktuálnej Emme Stone alebo prechádzajúcej Kirsten Dunst (osobne sa mi viac páčila predošlá Spideho femme fatale v podaní červenovlásky Kirsten), hlavný záporák je ale oveľa nevýraznejší ako hocikto z pôvodnej trilógie, nie je vôbec vyprofilovaný, necítiť z neho hrozbu pre postavy a Willem Dafoe alebo James Franco ho hravo strčia do kapsy, to však plne vynahradzuje nový Andrew „Peter Parker“ Garfield, ktorý je šťastnejšou voľbou do role Pavúčieho muža – rola stredoškolského študenta sa mu hodí jednoznačne viac ako (už aj v tom čase) mierne zostarnutého Tobeyho Maguirea. Nový Spider tak pôsobí sviežejším dojmom. Iskrenie medzi hlavnými protagonistami je na tom podobne ako pri Days of Summer - nečaká tu žiadna prehnaná romantická línia, skôr len náznak sympatií. Hlavne prvá polovica je okorenená veľmi príjemným humorom a celý film plynie viac odľahčene, menej vážne ako ten z roku 2002 (či to je výhoda alebo nie si musí odpovedať každý sám, ja osobne nemám problém ani s jedným prístupom k danej látke). Čo trocha zamrzí je nevyužitá akcia – scény sú natočené prehľadne, ale až priveľmi štandardne bez štipky inovácie, bez nejakého zámeru posunúť ich o level vyššie alebo priniesť niečo nové, dokonca pri nich necítiť ani výrazné napätie, čo zamrzí asi najviac. Výraznejší je len záverečný súboj, ktorý režisér okorenil dávkou emócii (Spider a pomoc žeriavnikov). Pri rozpočte 265 mega prekvapivo haprujú aj efekty – prelety mestom z prvého pohľadu sú dych berúcim zážitkom, ale napr. scéna s autami visiacimi z mosta alebo vzhľad Lizarda si pri takto nafúknutom rozpočte predstavujem inak, keďže v dnešnej dobe dokážu režiséri vytrieskať maximum aj so 100 mil. rozpočtom. Za takmer podobný peniaz tu máme Avengers alebo The Dark Knigth Rises, ktorí sú minámalne o 10 úrovni vyššie, čo sa týka technickej stránky. Tu nečaká žiadna scéna, z ktorej trikovej prepracovanosti by padala sánka. Zamrzí aj dosť priemerný soundtrack, ktorý omieľa len typické zaužívané blockbusterovské motívy. Suma sumárom som sa však príjemne bavil, vyše dvojhodinová stopáž mi ubehla viac ako svižne, nie je to síce nič svetoborné v porovnaní s tohtoročnou konkurenciou, ale Marc Webb aj z takej na prvý pohľad zbytočnej látky dokázal vybudovať solídny a nakoniec nie až tak zbytočný reštart série, zameral sa na iné atribúty ako pôvodná trilógia a to je jeho hlavnou výhodou. Pokiaľ v pokračovaní doladí tých pár múch, môže hravo prekonať aj pôvodnú trilógiu. Na teraz je vo však 1:1 pre nového aj pre starého Spidera. PS: cameo rola Stana Leeho v knižnici je asi tou najvtipnejšou na poli komixoviek. CELKOVO: 3,5* () (menej) (viac)

wikked

Smysl tohoto restartu mi bohužel uniká. Oproti Raimiho verzi je Parker víc hipster cool, ale scénář o dost povrchnější a nic nového nepřinesl, jen nepříliš přesvědčivou ještěrku. Jinak sleduje stejnou, míň osudovou šablonu s blondýnou místo brunety. Při scéně s jeřáby jsem měl chuť vypíchnout si oči. ()

Wysch

Přidávám se do skupiny lidí, kteří považují prvního (Raimiho) Spideyho za lepší snímek, a to nejen komiksovej. Rozhodně mi vadilo pár věcí, které ale do celkovýho hodnocení nezařazuju - ať už to byla prachsprostá kopie prvního dílu, co se seznamování Petera se svými schopnostmi týká; stejné šablony... a hlavně a úplně nejvíc zabitá postava strýčka Bena. Co si budeme povídat, snad se mnou bude někdo souhlasit, Cliff Robertson působil jako mentorský milující a milovaný strejda mnohem líp, což nesouvisí ani tak s Sheenovým výkonem, jako spíš celkově s dramaturgií. Pro připomenutí asi jen zmíním, že mentorská role mu mnohem víc sedla u postavy poctivýho policejního náčelníka v Departed. Ten charakter role je totiž úplně jiný a Robertson, budiž mu Země lehká, v tomhle ohledu měl jasně navrch. Protože jemu jsem tu jeho lásku a mentorství opravdu upřímně věřil. Těžko říct, jestli za nevyznění Sheenova výkonu nemůže scénář a celková doba, kterou Ben na plátně stráví, nemůžu se ale ubránit dojmu, že oba Benové měli stejně času na diváka zapůsobit, avšak u Sheena se to nepovedlo až tak. Další věcí, která mě tak trochu upřímně štvala, byla naprostá šablonovitost scénáře, což se u prvního Raimiho Spideyho s trochou dobré vůle říct nedalo - nevyskytovala se tam totiž žádná postava, která by měla od prvního okamžiku na scéně předem předpokládaný konec (pokud nepočítáme záporáky, že jo). Zde ale policejní kapitán zdechl už ve chvíli, kdy se objevil u rodinný večeře. Moje vedlesedící A. během filmu často poukázala na řadu nelogickejch věcí, které mě začaly štvát až u závěrečných titulků. Nadnesenost, patos a klišé, to budiž, ale co ty jeřáby? To je už víc než patos. Zatímco v Raimiho dvojce civilisté Spideyho nesli ve vlaku na ramenou, aniž by to působilo fakt pateticky, tady se najednou objeví kvadrilion jeřábů, které zaprvé nemají v těch místech co dělat (za celou dobu se ani jednou neobjevily na scéně, ani v pozadí) a zadruhé se zjevují náhle. No budiž. Abych nekřivdil, výborné jsou first person akce, proskoky a prolítávání všude možně, to každopádně. Garfield sice nepůsobí správně Parkerovsky, spíš je to polo-autista než tichý uzavřený génius, a jeho psychologický vývoj je bez nějakýho závažnějšího důvodu naprosto nepadnoucí (všechno se děje strašně rychle), ale ve výsledku je to sympatický výkon, v němž se dají hledat chyby, ale srovnávat s Tobeym asi nebude správný. Problém je v tom, že divák tak podvědomě asi konat bude, protože si prvního Spideyho vybavuje ještě celkem zřetelně. Vtip - dobrej. Opakovanej vtip - už ne tak dobrej. Když počtvrté vidím, jak něco Parker svojí silou omylem rozbije, už to není tak vtipný jako napoprvý. Takže ve výsledku jsem tak nějak rozpolcenej, po řemeslný stránce výborná podívaná, stopáž je podivná (všechno je hrr a přesto zadek bolí), herecký výkony budiž (Ifans!), Emma je kočka, ale tAS je kopií jedničky s novými technologickými fidlátky a tak, opakováním téhož a nabízí se otázka, jestli Webb nenatočil spíš průměrný remake než nadprůměrný reboot. Neubránil jsem se srovnání s Nolanovým Batmanem. [ČSFD projekce] se přesto i tak nějak podařila a hodnocení je spíš ryze subjektivní než pokus o nějakou objektivní snahu něco zhodnotit. [65%] P.S. Nic jsem od novýho Spideyho nečekal. () (menej) (viac)

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)