Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

carodejb

Každý, kto čítal aspoň jedno číslo komiksovej predlohy vie, že Spider –man nie je klasický superhrdina. Hlavne ak na poličke máte (tak ako ja) všetky zatiaľ preložené čísla jeho Ultimate variácie (ktorá je skutočnou predlohou pre tento film). Je to skôr príbeh o dospievaní jedného tínedžera, ktorý má zhodou okolností aj pavúčie schopnosti. Film je presne taký istý. Silný v romantickej a civilnej linke, tá hrdinská už trochu zaostáva. Dáva to zmysel, keď si uvedomíme, že Marc Webb je režisér vynikajúcej indie romance 500 day of Summer. Za seba môžem povedať, že som bol spokojný, ale pokiaľ nepoznáte predlohu a Emma Stone vám nestačí, ostaňte si pri nemastnej – neslanej Ramiho verzií. Táto nová Vám nemá čo ponúknuť. ()

Esdälon

První komiksák s normální hlavní ženskou rolí. Kde je Emma jenom holkou odvedle, a žádnou unyle se tvářící pindou, který bych vrazil facku jenom za to jak se tváří. Přerod z drzého spratka, který rozbije na co přijde, do charizmatického maskovaného hrdiny na výbornou. Dostat jako středoškolák podobný schopnosti, tak dělám stejný hovadiny a beru to jako reálnou počítačovou simulaci. Zápletka jednoduchá, předvídatelná, ale stravitelná. Žádná epičnost, boj o záchranu lidstva, boj o ovládnutí světa a podobně, ale jenom hra pavouka s ještěrkou. Což je rozhodně největší plus tohoto filmu a což jej liší od ostatních současných marvelovek. Normálně bych si v duchu řekl lehký nadprůměr, ale když vidím tu celkem zbytečnou jedničkovou a dvojkovou smršť, tak zavírám oči a s klidným srdcem narvu celých pět. Mrzí mě, že jsem neviděl v kině. ()

vittorrio

Film má od začiatku jasno v tom, čo chce divákovi ukázať a určite sa môžete tešiť na vtipné začiatky Petra, kedy sa so svojími novými schopnosťami len zoznamoval a omylom vyskočí na strop alebo nechcene zloží partiu mužov v metre. O podarené zábavné scénky zo začiatku naozaj nie je núdza avšak prechod k akcii prichádza presne v pravý čas - keď sa už zdá, že remake bude skôr komédiou - ide zábava bokom a je treba zachrániť svet. Divákovi sa však dostane dosť aj romantiky a tak na film môžete kľudne aj s priateľkou. Napriek tomu, že výber hercov som už pochválili nedá mi nepodotknúť, že predsa len čoskoro tridsiatnik Garfield sediaci v stredoškolských laviciach je len málo uveriteľný aj napriek mladému vzhľadu, svojím hereckým výkonom však snímku určite pomohol. Celkom 136 minút je viac než dosť avšak na plátne sa stále niečo deje a špeciálne efekty sú taktiež zvládnuté dobre, čo sa aj ukazuje na rozpočte. Na 50. výročie Spider-Mana sa tak Marcovi Webbovi podarilo namiešať kvalitnú zmes zábavy, romantiky a akcie s prekvapivým záverom. Dve hodiny svojho času teda určite nebudete ľutovať. ()

fhos

Mě se to docela líbilo. Jasně, na první trilogii( hlavně 2 první filmy) to nemá, ale i tak se na to dá koukat. Hlavní postavy sympatické( až na Peterovo koktání ;)), jako nový základ trilogie dobré ale ne úžasné, takže za 4* ()

Cherry_Bomb

Bola som príjemne prekvapená pretože som čakala nejakú cover verziu pôvodného filmu, ktorý bude ako cez kopirák. Nestalo sa a to je len dobre. Dokonca sa mi tu niektoré scény a vývin jednotlivých postáv páčil možno viac ako v pôvodnom Spider manovi. Napríklad vzťah medzi Petrom a Gwen tu bol zobrazený oveľa jednoduchšie, zbytočne sa to nekomplikovalo a nebolo to tak zamotané ako v pôvodných filmoch čo sa mi na nich nikdy nepáčilo. Ďalší dobrý ťah bol spravený postavou Gweninho otca. Vďaka tomu sa dostalo do filmu viac emócii. Samozrejme film je spracovaný modernejším spôsobom a prispôsobený dnešku, či už dialógmi alebo technikou. Myslím, že stojí za pozretie a porovnanie a ja osobne som už zvedavá na pokračovanie! ()

Metlak

Ti co odkazují na starého Spider-mana nemají byť sebemenší pojem o komiksu. Mě se toto podání líbilo strašně moc, i když občasné Cgi bylo až moc. Nedal bych nic za to že se Spidy objeví jednou i v Avengerech :) ()

Jana8458

Milionkrát lepší než předchozí série Spider-man. Úplně ve všem. Zajímavější, romantičtější a sympatičtější herci. Vřele doporučuji ()

ManOfPhoenix

"AMAZING" film. Ano, je to tak trochu modernější, to teď jsou všichni lidi této doby. Herecké zpracování ujde, s tím nejsem zklamán. Líbílo se mi herecké zpracování, hudba, a moderní způsob Spider-Mana i jeho kostýmu. Co se mi ale nelíbílo je, že scénář byl slabý, a čekal jsem víc. ()

Falstad odpad!

Na tenhle film se dá říct jen jediné - LOL ... Proč? Proč musí holywood stále znovu a znovu přetáčet filmy - Amazing Spider-man je jen laciná kopie Spidermana z roku 2002. Jsem jediný komu to přišlo až na pár maličkostí uplně stejné? Stejná šablona příběhu, stejné dialogy, stejné klišé scény. NE NE NE prostě pro mě bude spider-man vždy Tobey Mcguire a Mary-Jane Kirsten Dunst a můžou si dělat klidně milion remaků ... A ono to má ještě k tomu 2 hodiny? už po 30 minutách jsem to chtěl vypnout, ach jak je mi líto těch 2 hodin života, které jsem mohl strávit něčím mnohem kontraproduktivnějším ... Oceňuji Sally Field v roli tetičky May, i když mi svým stále skvělým vzhledem moc nesedla do té "moudré role" ... no co říci závěrem, "Amazing" na tomto Spider-manovi je snad fakt, že po dvou hodinách neskutečného utrpení to skončí, tedy do doby než udělají druhý díl ... sejdeme se v pekle Marcu Webbe!!! ()

BadAs

není to lepší než raimi ale je to jiný ..prostě web se v tomto trochu hledá .-) a přesto povedený film .-) andrew garfield je bezva volba ten kluk ma budoucnost .-) slabší zaporák..jinak spídy tu je jiný .-) co bych vytknul divák se k němu dostavá huře než k otevřenému spídýmu tobeyho maguira .-)..jinak je tu dost novinek jde vidět že web se snaží co nejmeně kopírovat raimiho a má prostě svou vizi .-) a tu ji jen načrtnul...sem přesvědčeny že jeho vize spýdyho dostane ve dvojce pevnější rám,lepší přibeh a celkově film který se vyrovná dvojce od raimiho nebo ho i překoná to je mí tajný přání .-) ()

Lucky;)

Nic si od toho neslibujte. Je to prostě jen další Spiderman. Další americká podívaná, spoléhající hlavně na efekt. Prostě lehko stravitelná jednohubka na nedělní odpoledne, která neurazí. Paradoxně lepší v první půli, kdy se Spiderman teprve učí být hrdinou. ()

A_san

Tahle verze spideyho mi přijde o něco více svěžejší a započala pěkně od začátku. Sice mi hlavní postava přijde trochu moc hezounká s dokonalými vlasy, ale zase mi přijde, že hláškami se daleko více blíží původní postavě spideyho. Emma Stone je prostě úžasná jako vždy a moc dobře se na ní kouká. Jsem zvědavá na další díl. Btw. Stan Lee ve své malé roličce mi přišel vážně roztomilý!:) ()

B_Dup

Webbův Spider-Man mně nepřišel tolik odlišný od toho, kterého představil před lety Sam Raimi. Nový pohled na to, jak se z obyčejného teenagera z newyorské střední školy stává napumpovaný vtipálek lezoucí po zdech mrakodrapů. Hlubší familérní příběh, solidní akce a velký prostor pro pokračování - to jsou asi hlavní pozitiva nového pavoučího muže. Nutno dodat, že filmu nechybí ani špetka humoru, což u marvelovských věcí není nic neobvyklého. Nesmím zapomenout ani na okouzlující Emmu Stone. Trochu mně vadila jen přetažená stopáž (závěr se příliš nafukoval) a rádoby děsivá maska (zjev) dr. Connorse při přeměně v obřího ještěra. ()

Ivoman

Čekal jsem víc. Doufám, že se dočkám v dalších dílech, protože jednička byla utáhaná a tmavá. 3D naprosto nevyužité (kromě pár záběrů), velká ještěrka na mě působila spíše komicky než hrůzostrašně, no nevím, zatím vede první Spiderman s Tobym, uvidíme jak se jim povedou další díly. ()

DoNotCross

Raimiho první pavoučí muž překvapivě rychle zestárl. Díky své naivitě je to snímek již překonaný, jde však o významný film, který prorážel cestu křižákům v černé kápi, či blondýnům zabalených v americké vlajce a jako takový si stále uchoval své kouzlo. Restartem série se tvůrci pokusili pavoukem pokousaného studenta přiblížit moderním superhrdinským trendům. Ve stylu Nolanovského realistického přístupu se snaží Petera Parkera vybavit propracovanější psychologií a dojde i na řešení funkce maskovaného mstitele ve společnosti. Tyto motivy však nejsou dotaženy do konce a ačkoliv se finále snaží evokovat katarzi finále Temného rytíře, jeho síly ani v nejmenším nedosahuje. Může za to především matný záporák, jehož řádění je směšné. Andrew Garfield je sympatický, s Emmou Stone vytváří tu správnou chemii, nicméně ani společnými silami nedovedou z tohoto remaku vytvořit něco jiného, než mdlou záležitost. ()

jirin_cz

Tohle bolelo. Dlouhé, nudné, minimum akce, nezajímavý záporák... Po dvou dnech od shlédnutí si nepamatuji nic co by mě zaujalo. Snad jen msítypodařená kamera... ()

Daryl.Dixon

Podle mě úplně zbytečně natočený film, který kopíruje něco, co bylo natočeno nedávno. Kdyby to byl remake něčeho, co vzniklo před padesáti lety, tak bych to celkem bral, ale takhle je to jen slabší kopie filmu, který byl výrazně lepší. ()

jayman

Bolo v scenári, že herci musia hrať ako poloretardovaní? A kde je Mary Jane? A vôbec...prečo sa niečo takéto musí točiť? Tobey a Sam, forever in my heart! ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)