Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

Makky

Zišlo by sa porovnávať, ale nechce sa mi. Byť táto verzia Spidermana prvá, nebolo by porovnávania a odsudzovania vopred, každý by jednoducho padal na hubu od úžasu. First person action look bol dokonalý, škoda častejšieho nevyužitia. Amazing Spiderman boduje v hlavnom due hercov. Garfield so Stonekou sú vo svojich úlohách perfektní, neopozeraní, aktraktívni (kŕčovitý Meguajer a panenská Dunst čús). Tento reboot mi ako jeden z mála absolútne neprekáža (hoci áno, bolo to skoro), pretože si pripravil skvelú pôdu pre ďalšie pokračovania, na ktoré sa rád pozriem. Potešil i Stan Lee, ktorého epizódková scénka bola bezkonkurenčne najdokonalejší moment celého filmu. Ak si na tú scénku spomeniem aj za týždeň, tú štvrtú hviezdu neuberiem. ()

slunicko2

Uh-oh, somebody's been a bad lizard aneb Už si pro tu zlobivou ještěrku jedou? 1)  Nejsem fanda všech těch Pavoučích, Netopýřích či Super mužů stejně jako nejsem fanda ani jejich komiksových předloh nebo dokonce snad i videoher, jsou-li jaké. Nějak jsem nepochopil, v čem se od sebe liší nejenom jednotlivé filmové verze, ale ani Spiderman od Supermana či Batmana. Uvedená díla proto cíleně nevyhledávám. Když mi náhodou přijdou pod ruku, tak se k nim vyjádřím, a to je vše._____ 2)  Díky preciznímu komentu JFL***** již lépe chápu, proč vznikla nová verze. Na mém hodnocení celé věci však uvedené skutečnosti nic nemění._____ 3)  Jestli v době natáčení 28letý Andrew Garfield představuje 17letého teenagera poměrně věrohodně, tak 23letá Emma Stoneová na svůj věk opravdu vypadá a jen těžko lze věřit, že je jí rovněž sedmnáct._____ 4)  Jako většinou v podobných filmech nechybí ani početné logické lapsy. Čím déle se snímek vlekl, tím to bylo horší. A ten konec vskutku korunoval dílo._____ 5)  Asi si nemám klást otázku, proč vznikla nová verze tak brzo (10 let) po předchozí. Inu, money talks. ()

Philcze

Nakonec spokojenost. Garfield je jako Spiderman výrazně lepší než Maguire, ke každé ráně přidá hlášku a hraje to s neuvěřitelnou lehkostí, ale tu jeho úvodní podobu losera jsem mu nevěřil ani vteřinu (v tom zase exceloval Maguire). Proto štěstí, že je za losera pouze prvních dvacet minut a od kousnutí už mu to jede parádně. Škoda, že to trpí klasickým "origin syndromem", často to spěchá, aby to stihlo všechny události a ještě navrch přidalo něco nového. Funguje to tak z části, záporák by ještě snesl trochu péče (Ifans jinak výborný), ale vztah mezi Parkerem a Stacy se vyvedl náramně. Jako set-up na potenciálně nářezovou dvojku to funguje skvěle, ale co jsem schopen odpustit zde, už u dvojky neodpustím. 70% ()

DH3Factor

Tento film nelze nesrovnávat s předchozími díly a proto zde napíši jeho pulsy a mínusy. Hlavním plusem je dle mého názoru mnohem sympatičtější hlavní hrdina, latexový obleček ze kterého si i sám Spiedy dělá srandu a jistá svěžest a drive jeho soubojů s přerostlou ještěrkou. Mínusy: zaprvé je to strašně americky sladký, patriotismus z toho teče, trochu mě nervovala také kapitánova brokovnice s neomezeným počtem nábojů a chrabří jeřábníci bez kterých by bylo vše skončilo fiaskem. Závěr? V očekávání naprosto idiotského výplachu musím připustit, že jsem byl příjemně překvapen. Nechť mu to lepí i nadále! ()

Kaluž

Ale tak dalo se to. Je to sice pořád taková přiteplená kravinka, ale Péťa Parker už jiný nebude. Stan Lee to tenkrát prostě nedomyslel. A Emma Stone mi na sedmnáctiletou pusinku nesedí. To už je velká buchtička, ta se se študákama netahá. ()

Céčko

Pokud budu srovnávat Amazing Spidermana s tím Raimiho, tak jsou oba velice nepovedené. Tento má o poznání horší scénář, na druhou stranu Peter Parker je sympatičtější, ale zas není takový loser, jako měl být. Pavučina mu nestřílí z rukou, ale z přístroje, což mi u Raimiho verze vadilo. Nesmysly se ale objevují doslova v každé scéně. Obecně nechápu proč se toto natočilo. ()

Remedy

Nakonec ta propast mezi Webbem a Raimim nebyla tak velká, jak jsem se zprvu obával. Sam Raimi je jako režisér samozřejmě o třídu výše než Marc Webb, což ovšem notně nemusí znamenat, že by Webb nedokázal utvořit dobrý a místy i docela vtipný film o mém nejoblíbenějším superhrdinovi. Je to sice o něco více dětinské než Raimiho jednička, nicméně Andrew Garfield jakožto Peter Parker the 2nd příliš chyb nemá - spíš jsem se chvílemi přistihl, že je mi možná i sympatičtější než až přehnaně geekovsky působící Tobey. Před dvěma hodinami bych nevěřil, že se tak moc budu těšit na pokračování. Jo a ta větší angažovanost "nové Mary Jane“ jakožto "supporting superhero girl" nebyla vůbec špatná. ()

..Lucas..

Docela dlouho mi trvalo, než jsem se k tomuto rebootu dostal, bylo mi docela líto, že nebude Spider-Man 4 od Sama Ramiho. Nakonec musím říct, že i nový Spider-Man stojí zato, pro mě příjemné překvapení. Ne, že by mě to přímo uchvátilo, ale těším se na další díly a další postavy z Marvel Universa. ()

movieband

Relativně přijatelná komiksárna a solidní výplach, kdy člověk opravdu jen vypne a baví se. Jako odpočinek od jiných, temnějších a osudovějších příběhů fajn snímek, který pobaví. Pravda je, že polovinu tvoří Peterova romance s Gwen a ta druhá už je děj s prof. Connorsem. Ale proč ne? Chemie mezi hlavními postavami funguje, akce je přehledná a nadlehčenost snímku diváka pobaví v přijatelné míře, takže nevidím důvod ke skepsi, s jakou jsem ke snímku zprvu přistupoval. Spider-mana jsem nikdy neměl moc v lásce, sice je fakt, že Raimiho trilogie je filmovou epizodou mého dětství, na kterou rád vzpomínám a filmy si rád zopakuji, ale že by to byl můj oblíbený komiksový hrdina se říct úplně nedá. Pořád mě mnohem víc fascinují, ze stáje MARVELu, jiní, ale kdybych začal vyjmenovávat dle oblíbenosti, byl bych tu dlouho. Navíc to tak úplně nepatří k tomuhle zpracování Spider-mana. Takže za mě spokojenost a příjemné překvapení. 74% ()

Dr. Hawkeye

Já jsem k tomu Spider-Manovi měl vždy takový spíše odtažitý vztah. Ani nevím vlastně proč. Tahle jeho druhá inkarnace ze tří mě ale baví víc, než první, ale o něco míň, než třetí. Pravdou je, že to hodně tahá nahoru Emma Stone, která je prostě kouzelná žaba a dobře se na ni kouká... ()

Hanyou

Přiznám se, že mám s tímhle film docela problém. Většinu času jsem se totiž v kině nudila, a to i přesto, že charaktery mi přišly mnohem lepší, zajímavější a hlavně sympatičtější než v původním filmovém Spidermanovi. Dokonce i akce vypadala lépe (až na trestuhodně nevyužité 3D, které tu opravdu mohlo být skvělé), jenže mi připadalo, že je jí nějak málo na úkor romance (která tu ovšem také byla lepší). Zkrátka nevím, téměř vše je v tomhle filmu povedené a přesto mě nudil. ()

Raketka29

Osobně jsem byla k tomuto dílu velmi skeptická. Nejsem příznivce remaku remaků (Batman atd.), bála jsem se, že mi bude nabídnut stejný příběh kluka s vnitřními problémy, kterého trápí zelený skřítek, ale musím uznat, že jsem byla příjemně překvapena. Marc Webb se poučil od starších a úspěšnějších brášků z Marvelu a vytvořil tak plnohodnotného hrdinu, který již není černou ovcí této rodiny (nebreč Tobey). Mladšímu a pružnějšímu Spíďovi nadělil temný začátak á la Bruce Wayne, stejně tak mu připsal kamaráda poldu, přihodil mozek a humor Iron Mana a nešetřil opravdovou bolestí. Trochu mě jen zklamala Ema Stone, která opravdu nevypadla jako středoškolačka. Suma sumárum, příjemně prosezené dvě hodiny v kině a ukázka toho, že Spíďa může brečet a nemusí vypadat jako debil. A na konec STAN LEE ROCKS!!! ()

Vampireman

Webbův režijní rukopis se kardinálněji rozmělňuje jen v poslední třetině, která musí uvázat všechny konce před uzavřením filmu a ve výsledku se přibližuje typickému emocionálnímu koktejlu. Do té doby je to úžasná aktualizace již zřejmě klasického příběhu - rozvedená akvizice schopností, pečlivě sestříhané scény podporující mírný a velice příjemný sociální podtext, nádherně a funkčně obsazeno a v prvé řadě to baví a nenudí, čemuž nahrává i to, že tu nehraje zpomalenej Maguire a neni to tak romantický. Co je vyloženě na pěst je odporně udělanej záporák a s nim neuvěřitelně komická (=hovadská) bitka na střední. Skvělá žánrovka, 75%. ()

MATADOR

Ehm, v porovnání s Tobeyho Peterem je výrazně slabší. Celkově má pár velice dobrých momentů, nápadů a i příběh není obyčejnou matlaninou. Ovšem celé to nějak vyšumí, u některých scén i naštve ... a hlavně jak je to dlouhé, to má opravdu špatné finále, které prostě nedá pocit dobře strávených dvou hodin! ()

Helo

S odstupem času a kontinuální projekcí všech dosavadních Spider-manů v rámci opáčka před No Way Home jsem najednou schopnej tohodle Spideyho docenit o něco víc. Pravda, předchozí iterace zůstane na žebříčku o něco vejš, protože tomu Raimi dokázal dát mnohem výraznější styl, atmosféru a hloubku (a Elfman výraznější hudební motivy), ale co si budeme povídat, Garfield je ve výsledku lepší Peter Parker, protože dokáže i něco zahrát. Pořád je to ale i přes značný kvality vcelku po povrchu jdoucí, trochu generická (třebaže zábavná) pavoukovina. Ale taková, který se určitě nechystám v budoucnu vyhejbat. ()

PogoJoe

Zbytečný (protože zopakoval to, co tu již nedávno bylo, jen o mnoho mnoho mnoho hůře), zpackaný, špatný film. Chyba č. 1: strašný scénář, až hanba; chyba č. 2: pro mě osobně hodně nesympatický, ba přímo protivný hlavní představitel Spidermana (což je samozřejmě ryze subjektivní záležitost a naleznou se určitě i diváci, kterým se tento mladík jeví jako milý, vtipný a příjemný sympaťák; já to nejsem); chyby č. 3 a 4: nevynalézavá režie a průměrná hudba; chyba č. 5: příliš častá a nápadná kýčovitost a plno klišé; další chyby: 6) otravné moralizování (zejména z úst ideálního strýčka); 7) absence humoru (snad na 5-tivteřinové kameo Stana Leeho a scénku v knihovně; 8) absence zajímavých vedlejších postav; 9) přílišná podobnost příběhu se skvělým Spidermanem Sama Raimiho a strach z inovace; 10) trapnost až bezradnost v několika pasážích (spojená s tristně hrozným scénářem, režií a neschopností hrát či působit alespoň sympaticky pana Garfielda) - např. co ta poslední scéna vložená do titulků? Co ten Gwenin otec? Co ti "hrdinní" stavaři? Tyhle 2 hodiny už mi nikdo nevrátí! Jediná pozitivní věc (a za to dávám 1 hvězdu) je Emma Stone, která bohužel nemůže za to, co zpackali tvůrci. Opakuji 2 největší vady: scénář a Garfield - s jejich obměnou klidně v pohodě průměrná tříhvězdičková oddechovka, ale tady je vše špatně a nechápu tak vysoké hodnocení kolem 70%. Já byl na konci tak rozladěný, že jsem si musel co nejrychleji pustit něco krátkého na zlepšení nálady. ()

salalala

Reboot, který Webb ustál se ctí. Dobře věděl, že z tohohle už nic moc nového nevymáčkne, proto se o to ani nesnažil. Z Petera Parkera udělal sympaťáka, kterému nelze nefandit. Naštěstí se nebál ironie a sebeparodie, přidal pár vtipných hlášek, což bylo moc fajn. Moc dobře si také uvědomil, že akční scény nejsou jeho doména, proto jich tu není až zas tolik a většinou nejsou úplně přehledné. Na druhou stranu vztahová linie funguje výborně a baví celou dobu. Chybí tedy lepší záporák, neboť Rhys Ifans nebyl až zas tak charismatický, jak by bylo třeba. Andrew Garfield se snaží a není vůbec špatný, ale občas nezvládá emoční scény a výlevy. Oproti tomu Emma Stone je výborná, charismatická a krásná. K tomu ještě nezklamávající Sheen a Field. Je tu vidět velký potenciál, ale přesto se ten film zdá maličko zbytečný. Možná kdyby počkali ještě pár let.... Ale je to vlastně docela překvapení a solidní zábava s pár nádhernými režijními vychytávkami a nevyrovnaným tempem. 70% PS: Dabing nebyl vůbec špatný, což se rozhodně počítá k dobru. ()

Falconica

To mě podrž! A já myslela, že se toho nikdy nedočkám! A ono to nakonec přišlo v modro-červeným podání! Nikdy jsem nebyla výhradní fanynka pavoučáka, ale ku*** TOHLE BYLA KOMIKSOVKA JAKO SELE! Nádherně přehnaná, přeexponovaná, kýčovitá, patetická, božská! Zmatený letový scény, z kterejch skákal žaludek, ale i machrovinky a vtípky. Hlavní hrdina, kterej je taky doprčic jenom člověk a tak občas potřebuje hodit ráhno, ale přitom je to pořád maník, s kterým můžete stokrát hodit o beton a stejně žije- jenže z toho betonu nevstane s namachaným výrazem Terminátora, ale se zmučeným pobořeným ksichtem... Měla jsem chuť křičet radostí, ale neměla jsem to srdce!:-D A teď jenom čekám, až dorazí domu banda čsfd-pokrytců, co budou buzerovat a brát jméno komiksu do huby nadarmo:-D A přitom maximálně jeden z deseti z nich někdy držel v ruce hero-komiks. A já jim na to vzkážu: houby s voctem!:-D Bylo to daleko lepší než maquireovskej Spídy, mnohem...ten byl sice dobrej, ale něco tomu chybělo...až doteď:-D Asi si zase vezmu do ruky bublinkový obrázky a osvěžim si paměť:-D ()

FilmFan24

Po počáteční nedůvěře bez mučení přiznávám, že "The Amazing Spider-Man" se mi líbil. A moc. Andrew Garfield s udiveným kukučem kluka, který má najednou schopnosti supehrdiny, už dokázal, že hrát (a velmi dobře) umí. Stačí připomenout "The Social Network" nebo "Hrdinové a zbabělci". Pro roli Gwen nemohla být snad lepší volba než Emma Stone. Chemie, která mezi těmi dvěma funguje na výbornou a jejich první polibek je (alespoň) pro mě tou pomyslnou třešničkou rozmlsaného fanouška komiksovek. Chemie mezi těmi dvěma funguje na výbornou a není tedy divu, že se přenesla i mimo natáčení a ti dva jsou v soukromí pár. Jako pozorný divák jsem si všiml v Parkerově pokoji plakátu Hitchcockova filmu "Rear Window", což mě jaksi nebylo zprvu jasné proč tam je. Poté, ale co na konci filmu byla Gwen schovaná v místnosti a kamera jí zabírala přes žaluzie vystrašenou tvář za doprovodu Hornerova piana, bylo napětí skoro hororové...Ad Horner: Po delší době se mě jeho soundtrack líbil. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)