Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

IvoB

Spider-mana potkal nepříliš nutný remake, který ale nedopadl zase tak špatně. Komornější přístup (rozhodně méně rozmáchlé – s minimum akce a ne-až-tak výrazným záporákem), odklon od Raimiho komiksové patetičnosti a modernější zpracování v pohodě akceptuji. Jako origin hrdiny tedy film stačí. Bohužel se nedá zbavit pocitu zbytečnosti tohoto remaku a pocitu, že jsme už něco podobného viděli… Jinak je to poměrně sympatický film, snad až na ten nucený a nelogický „happyend“. Hodnocení: 4* (7/10) ()

buzzwoody

Zbytečný reboot s pro mne odpudivým protagonistou, zahraným ještě odpudivějším hercem. Film jako takový nebyl až tak špatný, ale když už přišlo hluché místo, bylo skutečně naprosto nezajímavé. Smutné je, že to jsou tak dvě třetiny filmu. Chce to lepší scénáristy, o tom žádná. Dvojka sice byla ještě imbecilnější, ale prvnímu dílu dám ještě tři, za ten ne úplně happy end. ()

kitsuchan97

*6,5/10* Jsem v mírných rozpacích. Film jako takový není vyloženě špatný, avšak přišlo mi, že na první díl byl až přehnaně ambiciózní. Co se týká těch pozitivních stránek - Andrew ztvárnil Petera Parkera úžasně. Klasický teenager, co hledá své místo, hormony v něm bouří a pavoučí kousnutí to celé ještě více umocňuje. Gwen byla fajn, dynamika mezi ní a Peterem fungovala poměrně dobře. Záporák nebyl sice nějaká extra třída (jako třeba Doc Ock), ale v rámci příběhu fungoval tak, jak měl. Pozitivně hodnotím také parádní akci, práci s kamerou a soundtrack. Negativně vnímám místy až křečovité dialogy, ne zrovna plynulé vyprávění či fakt, že film postrádá jakoukoliv znatelnou gradaci. Závěrem... Jedná se o fajn (ač zbytečně překombinovanou) záležitost, která vás spolehlivě na dvě hodinky zabaví. ()

Terezinka198

Ano, na 5* to prostě není, ale vzhledem k tomu, že jsem se tomuhle zpracování vyhýbala jako čert kříži právě kvůli špatným hodnocením, tak mě vážně mrzí, že až po shlédnutí třetího filmu s Tomem Hollandem coby Spider-manem jsem si řekla, že bych mu možná měla dát šanci. A tu šanci by mu měli dát všichni. První zpracování je klasika, s Tomem Hollandem je hold nejvíc propagované v poslední době. Takže není divu, že se na Andrewa Garfielda zapomnělo nebo že se na něj dívají ostatní skrz prsty. A přitom za mě byl lepší než Tom Holland (jo, Tony Stark mu hodně pomohl, aby mě jeho příběh zaujal), tady to ovšem občas taky skřípalo. Máme tu stejné události jako z prvního zpracování - smrt strýčka (zatímco Holland má jen tetu a té se překvapivě nic nestalo), ale tak jednoduché to mít Andrew Garfield v potrestání jeho vraha mít nebude. Že by v dalším díle? PS: Je velmi těžké dívat se na film nestranně a nesrovnávat s ostatními, pro mě již shlédnutými pokusy přivést Spider-Mana k životu. PS 2: No ty kráso, tam hrál Láskorád?! ()

MkSallam

Scénář není zrovna čistej, je to dost nahrubo nastříhaný a takhle nehodící se soundtrack jsem už dlouho neslyšel, ale i přesto... mě to bralo. Možná tím že jsem dost snížil očekávání a víceméně očekával fail, ale překvapilo mě to, dvě hodinky rychle uběhnou a účel zábavy to až na pár přešlapů splní skvěle. Šel bych na dvojku? Pokud opraví problémy, zvolí lepšího záporáka a přestanou lhát v trailerech tak bez debat jo. Garfield jinak velmi dobrá volba. ()

Martin_W

Výborný, ale slabší než originální díl. Hlavní role je sice jiná, A. Garfield není tak dobrý jako T. Maguire, ale pouze tím to není. Zdlouhavý začátek, na můj vkus trochu málo akce a zároveň i zdlouhavý konec, kdy už jsem měl vážně problém vydržet. Velké plus za filmový soundtrack. Škoda, že se kino nakonec rozhodlo dát film v dabingu.. 72% ()

Ant_Antony

Slabých 60%... Nic než nablýskaná MTV pubertální verze Spider-Mana bez ladu a skladu. Zásadní motto, že s velkou silou přichází velká zodpovědnost je tu znovu, tentokrát ovšem v kýčovité skátanině, která Spideyho posílá do podprůměru komiksových filmů. Ano, nelze upřít, že Garfieldovi kostým sedí víc než Tobeymu a Emma Stone je prostě kočka, ale to je tak všechno. Tenhle restart se moc nepovedl. Většina stopáže filmu je v základě kopií Raimiho trilogie jen s trochu překopaným příběhem a nepříjemně vlezlou hudbou Jamese Hornera, na které si Avengers a The Dark Knight Rises s gustem smlsnou. ()

Risolutore

Jeřábníci o nic patetičtější než cestující v metru ze dvojky nebo "dav na mostě" z jedničky. Garfield o několik tříd lepší než Maguire - vlastně až ve světle jeho podání je vidět, jak moc castingově mimo Maguire byl. Jeho devizou i omluvou bylo svého času to, že je to skvělý herec. Bohužel to je i Danny DeVito - ovšem jako Thora bych ho vidět nechtěl. Výrazným krokem vpřed je i obrovský rozdíl od prkennosti jedničky. Pro srovnání doporučuji pustit si jí ještě jednou (viděl jsem měsíc před restartem): z kostýmu Green Goblina a papundeklových soubojů hodných Planety Krull nebo čtvrté série Power Rangers garantuji valení bulv. ()

Kusik

Tento spidermanský trhák se tomu Raiminýmu nevyrovná, ale potěší, protože zpracováním se velice liší.Avšak už jen to, že hlavní herec nedosahuje v mnoha scénách takových kvalit, jakých by se od takového filmu očekávalo, je zneklidňující . Ale naštěstí všechno do jisté míry zachraňuje samotný náboj filmu. Především byl chtěl pochválit, ale i vytknout vtipné scény. Ano pobaví, ale opakují se. A výběr hlavního záporáka nebyl taky nejlepší nápad. Souboje občas vypadají jak z kresleného filmu, ale teenegerská atmosféra byla skvělá, a proto si myslím, že tento snímek má šanci proslavit se stejně jako ostatní spidermanský filmy. ()

chuckboris odpad!

Ty krávo to byl hnus, Spidermanovi dali pěkně na prdel, ani jednorukej DJ Paul Bulva to nemohl zachránit.Možná kdyby zase chlastal vodku vokem. Líbila se vám verze s Tobey Maguirem? Mně jo. Za tohle ale bych dal někomu přes hubu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

peto580

no pôvodne som dal 3* ale bolo by to nefér voči filmu. Zaslúži si štyri ale stále som sa nemohol zbaviť pocitu ,,už som to niekde videl". Asi nemám moc rád remaky keď som videl oreginál. Pár dôvodov prečo dávam 4*: chcem byť spidermanom a tajne verím že ma pohryzie pavúk, hlavna hrdinka je neskutočna sympaťačka, celé to spolu hrá aj keď trošku napohľad umelo mne to vôbec nevadí, podobá sa to na americké blbosti ktoré môžem a vlastne celé to bolo fajn- veď som predsa šiel pozerať komixové spracovanie. A nakoniec hlavný dôvod mojích 4 hviezdičiek- spajdy povedal priateľke že je pavúk, ukázal sa policajtovi a završilo sa to jej pochopením keď prišla na to že s ňou byť nemôže lebo to sľúbil jej otcovi :) ps: nakoniec má 3* ()

Phorbo

A kdo ví jeslti tydle dvě hvězdy opravdu mluví za to, co si o tom filmu myslím. Vcelku si Garfield mohl zahrát v kolika scénách. tak ve dvou třetinách? Je tady přehršle grafiky, ačkoliv na kterou se dá opravdu hezky dívat. Nevím proč Ifans bere takovýdle role, ale objevoval se v undergroundovějších snímcích tak proč zase po dlouhé době nevklouznout do jednoho mainstreamovýho filmu. Pro mě je to propad o několik urovní dolu od starýho dobrýho Maguirea a Dunst. Tím nechci říct, že Emma se mě tady nelíbí, ale ona jako blondýnka nevypadá tak šarmantně jako její originál redhead. Co se mi líbí (a bylo toho fakt málo tady) je způsob, kterým Parker vystřeluje svoje sítě. Už to nění dvěma dírkama v zápěstí, který měl Maguire. Pavučinka mu roste z kousance na týlu a na zápěstí si udělá svojě vlastní mechanismy který střílejí pavučinu, nebo nějaky synteticky vlakna. kde na ně bere zásobníky a z čeho to vlastně je nikde není... ale což o to, moc to výsledku nepomáhá... ()

Oňďo

Zo Spider-Mana spravila iba ''cool'' postavu, ktorá mala za úlohu prilákať do kín viac tínedžerov. Nič iné v tom nehľadajte. No ale zvláštnym spôsobom sa mi to celkom páčilo. ()

Milky.

Možná se tady s částí osazenstva neshodnu, ale Raimi dostal na prdel. Vše co jsem chtěl říct směrem k jedničce už za mě v podstatě trefně napsal Verbal. Tohle jsem absolutně nečekal, nový Spiderman mě dostal a celý film jsem se perfektně bavil. Nemalý podíl na tom mají skvěle zahrané postavy a ačkoli mi tam Garfield v trailerech vůbec neseděl tak po shlédnutí celého filmu musím jeho účast pochválit. Jako Spiderman byl naprosto perfektní. Zarazilo mě v podstatě jen pár nedostatků...zkratkovitý a rychle odbytý tréning (najednou stojí na mrakodrapu a skáče dolů bez viditelné přípravy, tady má malé plus spíše Raimi se svým zapavučinovaným pokojem), překvapivá a nevysvětlená otočka ve vztahu mezi Parkerem a šikanujícím Flashem a nakonec nepříjemně digitální zobrazení par a kouřů v akčních scénách. Tohle všechno ale v momentálním rauši po závěrečných titulcích zalézá do pozadí a v hlavě mám spíše ty skvělé věci jako zábavný nadhled, který se nese celým filmem, Parkerův smysl pro humor kdy si i v soubojích dělá z oponenta neustále srandu a přitom to nepůsobí ve filmu nemístně, perfektně zahraná hlavní postava, Emma Stone, skvělá pasáž s postřelenou nohou, Emma Stone, temná výprava, správně silné a epické chvilky, Emma Stone a její punčošky, taková jakási civilnost a hlavně velké zaměření na postavy - to je pro mě u filmů vždy velké plus....prostě film jaký si pavouk zasloužil a já se ani chvíli nenudil. I přesto, že je to v podstatě romantický film. Takže jak je v poslední době zvykem tak další skvělý a zábavný komixák. Já snad začnu číst komixy od Marvelu s takovou...no prostě za 5! Jo a to.... Emma Stone! ()

geimz

Čo fungovalo pred 10 rokmi, nemôže fungovať aj dnes. Raimiho Spider-Man sa mi vo veľa ohľadoch podobá na toho Webbovho, či už v tuctovom podaní príbehu alebo nevýraznými postavami - na čele s digitálnou jašterkou. Ten pôvodný však mal fungujúci (aj keď ľahko predvídateľný) dej a priniesol viac inovácií - tu je to jeden veľký zlepenec všemožných žánrových klišé. Garfield však nesklamal, aj keď to síce nie je top materiál na superhrdinu, ušlo to. A stopáž by tiež potrebovala skrátiť, minimálne v prvej polovici. Každopádne bavil som sa, a prípadnej dvojke, za predpokladu rovnakej remeselnej kvality a väčšej nápaditosti, sa určite brániť nebudem. ()

aLPaC

Když to srovnám s Raimiho Spider Manem, tak mi to vychází tak nějak nerozhodně. Emma Stone je lepší (hezčí) než Kirsten, mezi Garfieldem a Tobey Maguirem se nemůžu rozhodnout, protože každý je úplně jiný ale svým způsobem jsou oba velmi sympatičtí, režisérské dovednosti a stavba příběhu se zase kloní na Raimiho stranu no a mezi ještěrkou a skateboardistou to taky vidím na plichtu, takže celkově padesát na kříž. ()

mazadlo

Hmmm...má to hrozně chyb. Spiderman je floutek, kterýho bys nejradši napálil hned v první minutě. Jenže....ono se to vyvíjí a je to celkem zábavný. Bohužel stejně jako u dvojky tohohle filmu je tu cca 40 minut navíc, které stojí za prd. Jinak celkem příjemné oživění spidermana. Update původní recenze - podíval jsem se na to teď znovu a asi jak jsem starej kokos tak se mi to líbí. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)