Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

Honyaa

Příběh Spider-Mana sice ohraný, ale více akce a malinko pokročilejší technika udělala, že se mi právě tento díl líbil nejvíc. Hvězda dolu jen za neoriginalitu, jinak paráda. ()

Don82

Spidermanovský restart dopadl (alespoň podle mě) až překvapivě dobře. Rozhodně jsem uvítal, že Marc Webb pojal celí příběh a proměnu Petera Parkera od podlahy jinak a že se příběh tak citově neždímá jako ve zpracování Sama Raimiho z roku 2004. A celkově mi to zpracování přišlo daleko promyšlenější a dospělejší, hlavně triky a charaktery postav, prostě jedna báseň. Docela mě udivilo, že těch 137 minut krásně uteklo, bez vaty a umělého natahování. Pokud něco vytknout, tak menší logické úlety, ale ty k tomu na druhou stranu patří, vždyť je to komiks. Rozhodně se těším na pokračování. ()

PRobin

Sice jsem věděl, že nový Spider-man je zaměřený na mladší publikum, ale nečekal jsem, že se to bude až tak prostoduché. Peter Parker už nepřipomíná obrýleného šprta, se kterým se čistí záchodové mísy. Akční scény už nejsou působivé a z prvního lezení po stěně nenaskočí husí kůže. Amazing je na tomto filmu pouze digitální zpracování zešílevšího doktora Connorse. Jinak spousty klišé. Včetně efektně nasvícené americké vlajky. Dvě hvězdy pouze za to, že jsem milovník komiksů. ()

darthvader77

Pro mě je Amazing Spider-Man totálně zbytečný remake který přišel příliš brzo. Prostě celý příběh odznova i když jinak s jinými herci a novým padouchem je jenom renovaná zívačka. Podobně jsem se cítil u X-Men: Wolwerine a X-Men: První třídy zklamán že se děj nikam neposunul, jenomže tyhle filmy nábidly velice zajímavé příběhy a ten tu chybí. Nicméně oceňuji jisté vybroušené fóry (klávesnice) a technickou stránku ještěrového padoucha. ()

sWONDER

Nechápem načo tak skoro ďalší spiderman? Tento je ale tak isto celkom pozerateľný, ničím však neprekvapí. Priemerná popcornovka na ktorú som mal chuť, takže som si to užil. ()

Gromit

Co na to říct? Nač restartovat sérii o Spider-Manovi? Proč jen prostě nenatočit čtvrtý díl? I přesto si Amazing Spider-Man šanci zaslouží. Je to totiž poměrně zábavný film, na který se příjemně kouká hlavně kvůli "amazing" trikům. Co mi ale vadilo nejvíc, byl představitel hlavní role. Peter Parker je v podání Andrewa Garfielda nepříliš sympatický floutek, jemuž jsem jeho proměnu v ušlechtilého hrdinu příliš nevěřil. Zato Rhys Ifans je padouch jedna báseň! Takže doporučit či nedoporučit? Ale ano, klidně se na to podívejte. Nudit se nebudete. ()

departed

Až do dneška jsem nevěděl, že se za 230 mil. točej i parodie. Ach, jak mi jen ten úžasný pavoučí muž otevřel oči! I když mně osobně přijde dost divný vyhazovat peníze za takovouhle kokotinu. Někdo si myslel, že když u diváků zabodoval malým indie filmem, tak že si hned může dovolit všechno. Jenže ono hovno. Garfield je po celou dobu řádně vyhulenej a určitě nejsem jedinej, komu to tak připadalo. V některých chvílích to i vypadalo, že mu vypadla replika, tak čuměl jak blbej, než ze sebe něco vykoktal. Záporák je směšněj, stejně tak jako každá důležitá scéna (získání schopností, smrt strejce), která byla vždycky tak narychlo odbytá a to jen proto, abychom se mohli dostat k tak píčoidním scénám jako třeba ta s jeřábníkama. To opravdu někdo myslel vážně? A teď nemyslím jen tu část s jeřábama, ale i zbytek filmu. ()

Bezda22

Znáte ten pocit, když v nějakym důležitym zápase dá váš tým gól? Tak přesně takhle kurevsky dobrej pocit sem měl, když skončil ten film. Prostě paráda. Nechci to srovnávat s prvnim Spider-Manem. Tohle je jinak pojatý a je to dobrý. Bál sem se že Garfield nebude dobrej Spider-Man, ale byl. Emma Stone, úžasná jako vždy. S obavama sem se na ten film těšil a jsem příjemně překvapenej. 75% ()

jadran90

Místo zeleného skřeta použijeme zelenou ještěrku, zrzku vyměníme za blondýnu, natáčet se bude jen v noci a hle, naprosto nový Spider-Man. Úžasný? Ne, jen dobrý. Komu jinému svěřit pozici režiséra, než člověku, který byl k tvorbě sítí předurčen? Pokud by natáčel romantickou komedii o problémech dospívání, uspěl by. Jenže on tam chudák musí vecpat hrdinu v elasťácích, příšeru a ódu na jeřábníky! A tady neválí. Vůbec si nevybavuju, jak se vlastně Pavoučák vytrénoval. S maskou měl najednou plnou hubu vtipů a boj si pletl s videohrami. Chudák záporák nedopadl líp. Když už měl tu smůlu, že na rozdíl od Spider-Mana se změnil jeho vzhled, mohli si grafici dát víc záležet. Ovšem za jeho malé charisma nemůžou. Garfield (herec, ne ten kocour) dobrý, Kamenová dobrá, její vysoké kozačky výborné, blond vlasy jí sednou víc než zrzavé, jen mi k tomu puberťákovi přišla moc vyzrálá. Zvláštní byla kamera a střih. Některé bojové scény byly tak zběsile sestříhané, až jsem zapomněl celou prostřední část, která by se tudíž mohla zkrátit. Konec to spravil. Zkrátka druhý Batman se nekoná. ()

liberita

Jediným plusom tohto filmu oproti predošlej pavúčej trilógii je nahradenie nemastného a neslaného Maguiera podstatne sympatickejším Andrewow Garfieldom, inak najnovší Spidey za svojimi filmovými predchodcami podstatne zaostáva. Prináša jeden z najslabších skladateľských výkonov Jamesa Hornera a to sa mi pritom veľmi páčia jeho soundtracky k Braveheart či Tróji. Taktiež jeho celý dej nestojí za tých 130 minút, lebo len nudí a naozaj nemá čím upútať, jedine tak neprehliadnuteľnou snahou po vzore Temného Rytiera vyznieť temnejšie, škoda však, že táto snaha vychádza úplne na ruby. ()

No Remorse

Jednička už byla celkem dost zahřátá...neumím si představit dvojku s tím stejným představitelem pavoučího muže . Faggy boy jak vyšitej ()

smajliss

Modernější Spiderman s více akčními prvky a dobře zpracovanou vztahovou částí. Nicméně všichni už znají příběh a tak je celý film bez překvapení, což je škoda, protože by to jinak byl trhák. Emma Stone zde válcuje všechny herce a dokonce i hlavního hrdinu, kterému to více sluší v obleku. ()

biergof odpad!

Ocenit větší věrnost komixové předloze a přehlížet neuvěřitelné obsazení a herecké výkony? EMO - spiderman, který nevoní ani emařum? Tohle smrdí na dálku. Plačícího superhrdinu bych nežral ani v parodii. ()

Miagy

Mne sa toto prevedenie spidermana páčilo, bolo trochu iné a menej komerčné, viacej rozprávkové, detskejšie avšak pobaví sa i dospelák. PLUS: dostatok akčných pavúčich scén, humor, napätia ,dostatok fantázie, vynikajúca bola i hudba a herecký výkon hlavného hrdinu. MINUS: asi pridlhá stopáž, síce som sa nenudil a bavil počas celého filmu, niekomu to môže prekážať. ()

sigi2

Film, ktorý nikomu neublíži, ale do análov sa zapíše jednou z "naj" WTF scén v histórii kinematografie. Týmto zdravím zodpovedných žeriavnikov. ()

iKosser

Příběh je dán a z toho mohli tvůrci jasně vystupovat, navíc měli výhodu existence svého předchůdce, který prostě byl míň cool. Míň teenager, míň lamač dívčích srdcí a víc emocionální. Tenhle nový klučina je takzvaně stydlivý a určitě vzhledově zajímavější, ale prostě mi k tomu ani trochu nesedí. Emmička to však vytrhne, takže divák co má koule v pořádku je hned zaujat jejími fajn kostýmky víc než jakoukoli z dějových linek co tu jsou...a moc jich není. Vsadili na Bad-Connora-Lizarda a já osobně to vidím jako špatnou sázku, protože příběh o něm se má trochu jinak...ale co už. Ty puberťačky to nepoznají a hlavně že tam je ten sexy nerd-guy kterýmu ze zápěstí něco lítá...No co už, je to čistokrevný mainstream film který má pobavit masu a účel splnil. Stále jsem však přesvědčen, že jeho předchůdce je lepší. Každopádně silné tři. ()

RAFT

Amazing Spider-Man ,tenhle se mi líbil daleko mín ,než původní ,ale dejme tomu ,že film je pěkně natočenej, Konečně ve filmu je perfekní záporák ,to se mi na filmu líbilo nejvíc. 70% ()

Hisnuklusi

Hlavně že Andrew Garfield. Achhh joo. Než bude v možnostech stáhnout toho nového, řekl jsem si, že by bylo fajn konečně vidět celého toho prvního. Byla to chyba. Přes to chci pořád vidět toho druhého, občas jsem nepoučitelný. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)