Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonom Brucea Willisa, ktorý síce chrlí kasové trháky, ale nikdy nedosiahne na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by mohol, naopak, cenami vydláždiť chodník, a preto s posilnenou sebadôverou hľadá stále nové a väčšie výzvy. Treťou hviezdou v partii je Jeff Portnoy (Jack Black), ktorý by sa rád zbavil povesti fekálneho komika a radšej sa venoval charakterovému herectvu. Zásadným míľnikom v ich kariérach mal byť vojnový veľkofilm, lenže počas nakrúcania sa niečo zadrhlo - náklady stúpajú, atmosféra hustne a herecké primadony sa nedokážu vžiť do rolí vojakov v hlbinách vietnamskej džungle. Na radu vojnového poradcu vyšle zúfalý režisér svojich hercov do skutočného pralesa, aby z nich stvoril chlapov. Nikto netuší, ako ich táto výprava zocelí. Počas cesty totiž narazia na domorodých bojovníkov, ktorí chcú proti americkej invázii bojovať zubami-nechtami. A zatiaľ čo domorodci pália ostrými, nič netušiaci americkí herci si myslia, že všetko je súčasťou nakrúcania a plánu diabolského režiséra na ich hereckú prípravu a „prevýchovu“. (TV JOJ)

ladko

Komédiou roka pre mňa stále zostáva Pineapple Express...Aj pri Tropic thunder som sa ale výborne bavil. Lenže jednoducho sa film nevyhol trochu hluchším miestam a bolo z neho cítiť, že sa niekedy až príliš snaží byť vtipný za každú cenu. Napríklad ten záverečný tanec Toma. Film by sa dal označiť aj ako nevyrovnaný, čo pekne vidieť už pri fake traileroch - Speedmanov výborný, Portnoyov veľmi slabý a Lazarusov je až legendárny. Také isté je rozloženie síl aj vo filme. Lazarus hádže geniálne hlášky("I don't read the script, the script reads me."), Speedman má takisto svoje výborné momenty(panda), ale Portnoy nestačí(aj keď musím povedať, že keď bol priviazaný o strom a jeho reakcia na Alpa Chinove "priznanie" ma rozosmiala asi najviac z celého filmu). Do 5 hviezd veľa nechýbalo, v rámci komédii určite veľký nadpriemer. ()

themic

Čekal jsem od toho krapet větší srandu, než jsem se nakonec dočkal. K obsazení jen, že Jack Black mi docela během filmu začal lízt na nervy s jeho nevymáchanejma a úchylnejma kecama. Jinak, ale obsazení bylo dobrý. Toma Cruise jsem poznal až v polovině filmu, do tý doby jsem ho neřešil. Je to trochu naprůměrnější komedie, která je lepší než Zoolander. 70% ()

Zayl

Výborná akční komedie s hvězdným obsazením. Tropická bouře je nekorektní a ztřeštěná parodie prošpikovaná jednou hláškou za druhou. Už dlouho mě něco takto nepobavilo. Takovej “Simple Jack“ mě fakt rozsekal. Najdou se i slabší okamžiky, ale jinak se jedná o pořádnej nářez. ()

zdepapepa

Jeden z mála filmů, které bych přísahal, že už jsem hodnotil i komentoval, ale nevadí, i kdyby mi to někdo máznul, rád si to napíšu znova, tudíž a tedy - přestože je tohle absolutně nejvíc největší parodie na a) akční filmy jako takové (zejména na frak dostávají americké válečné z období války ve vietnamu) b) hollywoodské praktiky a to nejen herců (i když těch absolutně nejvíc a je to neuvěřitelná švanda), ale i štábu a lidí s filmem spojených (McConaughey naprosto bombastický, přebije ho snad jedině Tom Cruise). Po švy k prasknutí nacpaný skrytými i odkrytými vtipy, zástupem áčkových herců, kteří častokrát parodují i sami sebe (ovšem zvládnou za ty necelé dvě hodiny zparodovat celý hollywood, včetně chování se k filmovým adaptacím, oscarům (you never go full retard, man) a bůhví čeho ještě. K tomu si přičtěte naprosto drsné trio herců herců, kde každý dostane svou drsnou scénu (ostatně jak je patrno z plakátu). Dokonce i černý (!) Robert Downey Jr. Není to jako Žhavé Výstřely 2. Je to jiné. Jiné a lepší. Mnohem lepší. ()

Krissty

Moc dobrá komedie.. Ze začátku jsem se nemohla přestat smát, protože všechno bylo tak absurdní a vynikající! Ovšem po vysazení "vojáků" v džungli to začalo upadat a vtipů bylo míň a míň.. To je hodně velká škodam protože ty, které tam byly, byly opravdu hodně dobré.. No a ještě bych se vyjádřila k černému Downeymu.. Zepředu to Downey nebyl (že měl úplně jiný nos?), ale poznala jsem ho z profilu.. Tak aspoň něco :D Byl super :) A co se týče Toma Cruise, stojím si za tím, že tohle Cruise nebyl :D Jak by přece mohli z tak hezkého chlapa udělat něco tak holohlavého a slizkého? :D Jednoznačně ale jedna z nejlepších parodií :) ()

Paxxx.cz

Tenhle film si hrál trochu na něco co není. Vše nasvědčovalo, že půjde o peckovní komedii přeplněnou vtipem. To se ale nakonec nekonalo. Jen málo scén mě pobavilo. Ani zástupy skvělých herců mě moc nepřesvědčili, abych dal vyšší hodnocení něž za dvě. Jediné příjemné překvapení byl skvělý výkon Toma Cruise...4/10. ()

Wysch

Eh. Za Roberta Downeyho s jeho kouzelným přízvukem a naprosto bezkonkurenčního Toma Cruise hvězda navíc. Střed filmu skutečně nudí. ()

SaNcHeZ_cz

Stiller si mě tímhle kouskem získal. Naprosto nejlepší trailery na úvodu jsou sice nejtrefnějším co film nabídne, ovšem některé scény i v samotném filmu a herecké výkony jsou nezapomenutelné. ()

Alqarin

Čert vem hluché fleky kdesi v půlce, protože tak inteligentní a vrstevnatá komedie, která by shrnula všechny výtky a výsměšky, jež filmoví fanoušci denně adresují hollywodu, tu ještě nebyla. Nevím, jak dal Stiller dohromady tak koží ansámbl, ale stalo se a já sem za to šťastnej. Pecka, pecka, pecka! ()

mysiak

Mega nárez...takto som sa nesmial nikdy pri filme...plač, tvrdé hlášky, Tom Cruise, ktorý by si zaslúžil Oscara za najlepšie cameo v histórii filmu, naloženie všetkým vojnovým filmom, americkým nafúkaným hercom, nikto neostal len tak na suchu...humor padol na každého, ale ten humor bol smrteľne vtipný a perfektný....mám chuť ísť ešte raz na to do kina...a tie fake trailery na začiatku, tak dovi, dopo....tie filmy keby vznikli tak Hollywood by sa zrútil:D... P. S. Tom Cruise rulez!!!! ()

Bajda

Vše podstatné už je v jiných komentářích a recenzích. Já za sebe musím jenom říct, že jsem se nebavil jenom prvních a posledních 15 minut, ale celý film. Všichni představitelé hlavních rolí jsou výteční a už teď je jasné, že je zaděláno na kultovní hlášky. Nejvíc mě ale nadchnul sebeparodický, sprostý, řvoucí i tančící Tom Cruise :-) Po dlouhé době film, na který se můžete doma dívat víckrát a vždy se pobavíte. Stillerův TOP. ()

snoopik

Přátelé, pro mě to bylo utrpení , které čas od času mě překvapilo ... já si pořád říkal jak to dopadlo s HD-DVD a blue-ray...alespoň se mi dostalo velmi zajímavého vysvětlení :-DDD no jinak já to opravdu nemohu ocenit. Líbil se mi Tom Cruise, které ho jsem poznal až v druhé polovině filmu :-) ()

Praxis

Tropická bouře = šílenost a úchylárna. V podstatě celý film stojí na komediálnosti Stillera a Downeyho, kterého jsem ale vůbec nemohl poznat. To platí i o bravurním Cruisovi, kterého jsem snad prvně viděl v tak šílené roli (a to jsem ho poznal až skoro na konci). A co k filmu? Geniální začátek, kdy jsem pomalu smíchy umíral, přes nudný prostředek a vychytaný konec. Celkově 70% ()

Tayen

Podobnou křeč, jaká vycházela z této komedie, jsem naposledy cítila, když jsem to přehnala s tréninkem lýtek. Špatné, nebo ohrané vtipy, nebo obojí najednou. Černošský přízvuk R. Downeyho mě nudil ještě dřív, než začal. A Ben Stiller? Jeho potenciál je naprosto nevyužit, stejně jako humor Jacka Blacka, který neměl snad ani jednu dobrou scénu (nejvtipnější mi přišla jeho odbarvená hlava). Arsenál výborných herců vystřílen do prázdna, bez jediného zásahu. ()

Laxik

Smazal se mi rozepsaný komentář, takže jen krátce. Je to blbost, která se sice dobře trefuje do Hollywoodu, ale smát se tomu nedokážu. Dobré byly jen trailery na Scorchera, Satanovu uličku a Simple Jacka. No a pak samozřejmě Tom Cruise. A maličko Matthew McConaughey. Ale to nestačí. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (viac)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (viac)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (viac)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (viac)